ברוכים הבאים, אורח

האם יש משמעות לכל החיזוקים של פעם
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: האם יש משמעות לכל החיזוקים של פעם 2756 צפיות

האם יש משמעות לכל החיזוקים של פעם לפני 11 שנים, 9 חודשים #12813

• brit.kodes
  • רצף ניקיון נוכחי: 7 ימים
  • דירוג זהב
שלום חברים כידוע לכל מי שהגיע לאתר הזה וגילה שהוא מכור התחיל לעבוד על עצמו לפי הכלים באתר
שבראשם הם 12 הצעדים גילה חיים חדשים (החיים שאחרי המוות) גילה כלים ודרכים חדשים איך להתמודד עם הבעיה שלנו כלים שמתאמים באמת רק לנו המכורים ותודה להשם שיש את האתר הזה את החברים פה ואת כל הדרכים שיש פה לצאת מין התאווה שלפני זה יסכימו איתי החברים שהיינו ממש חסרי אונים ומיואשים ואני מדגיש שלמרות שנסינו את הדרכים הרגילים

מה שרציתי לשאול ולשתף אתכם מה אתם חושבים לגבי כל השיחות מוסר והתחזקויות בנושא שמירת הברית והעיניים
אם כתור מכורים אין להם כבר כל כך משמעות אלינו כי בנקו הם לא עזרו לנו עד היום
או שלהפך היום כשאנחנו יותר שפויים זה דווקא יכול לעזור לנו ולחזק אותנו ולתת לנו כח להמשיך

תאמת שאני מאוד מסופק בהתחלה חשבתי שכבר אין להם משמעות כלפי אבל היום יצא לי דווקא לשמוע שיעור ומאוד התחזקתי אבל זה היה שונה הפעם ולא כמו בעבר

בעניין: האם יש משמעות לכל החיזוקים של פעם לפני 11 שנים, 9 חודשים #12820

• נעם ה'
אישית, בא לי להקיא מהשיחות הללו.
אתמול נסעתי ברכב בשעת לילה ושמעתי שיעור שקיויתי שיעזור לי להשאר ער.
הרב סיפר שהוא ראה את אחד מגדולי הדור פוסל עד בחתונה בגלל שהיה לו פלאפון דור 3 בכיס. הדיבור של הרב היה כאילו יש כמה סוטים וצריך לתלות אותם בכיכר העיר. האמת היא, וסליחה מכבוד הרב, שרוב הסיכויים הם שרוב תלמידיו נגועים בכך. אחוזי ההתמכרות הם כל כך גבוהים וההתיחסות לא מקצועית ולא חינוכית בלשון המעטה. רק כדי לסבר את האוזן: בסקר שנערך בקרב צעירים דתיים למעלה מ70% הודו שהם גולשים לאתרי פורנו באופן קבוע! גילאי הסקר: 9-16!!! (רק אלו הודו ויש להניח שיש יותר מכך. הנתון הוא לגבי דתיים לאומיים. מפתיע שאצל חרדים הוא מעט גבוה יותר ואצל חילונים עוד יותר גבוה, למרות שלהם יש פחות בעיה להודות בכך).
מעולם לא ראיתי מישהו שהפחדות עשו לו טוב. בטח לא בדור שלנו שבורח מכל מי שמטיל עליו מרות.
אם מצאת שיחות שממלאות את הנפש ונותנות כוחות, אשמח לשמוע עליהן.

בעניין: האם יש משמעות לכל החיזוקים של פעם לפני 11 שנים, 9 חודשים #12824

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
חברי היקרים,

נכון שאנו מכורים שעבורנו השיחות האלו לא מתאימות וךפעמים מפריעות להחלמה.
אך לשמחתי הרבה אנו המיעוט שבמיעוט (מומחי הסטסטיסטיקה יתקנו אותי אם אני טועה) יחסית לאוכלוסיה הכללית.

בעבור אנשים לא מכורים השיחות האלו מצויינות ומחזקות ובעבורי הן לא.

לא צריך לכעוס ולא צריך להקיא, פשוט להתייחס בהתאם.

בהצלחה לכולנו
שמואל
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: האם יש משמעות לכל החיזוקים של פעם לפני 11 שנים, 9 חודשים #12828

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
נועם, אומרים שתשעה מתוך עשרה גברים גולשים באתרי פורנו. העשירי הוא שקרן.

תכל'ס, אני הייתי קצת פחות נחרץ מכם, ולא פוסל את כל העולם בגלל שאני חולה. זה אומר שני דברים:

א. אני לא מקיא מאף רב, אפילו אם עבורי הדברים נשמעים מאוד לא מתאימים. יתכן שיש אנשים שזה עוזר להם, ובכל מקרה - אני לא כאן כדי לשפוט אף אחד.

ב. אני כן מחפש איזה דברים יש בשיעורים שיכולים להתאים עבורי. אמנם שיעורים של הפחדות וכאלו לא יעזרו (וגם יגרמו נזק) אבל עדיין ישנם שיעורים ודברי חיזוק שמאוד מאוד יעזרו לי להתקדם דווקא בעבודה שבה אני כן נמצא היום.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: האם יש משמעות לכל החיזוקים של פעם לפני 11 שנים, 9 חודשים #12833

• נעם ה'

אם מצאת שיחות שממלאות את הנפש ונותנות כוחות, אשמח לשמוע עליהן.

כשיש שיעור טוב ואני צריך לראות מה עוזר לי מתוך הדברים, זה טוב ויפה. אבל אם רוב השיעור מחליש ואני צריך לחפש משהו שירים אותי, אני מעדיף לשחק כדורגל למרות שאני לא סובל את המשחק הזה.

לגבי ההתבטאות הקיצונית - אני מקבל את הביקורת ולשמחתי כתבתי על הדברים ולא על הרבנים עצמם. סליחה.

ובכל אופן אשמח לשמוע על שיחות מחזקות אם אתם מכירים.

בעניין: האם יש משמעות לכל החיזוקים של פעם לפני 11 שנים, 9 חודשים #12834

• סוד הכניעה
  • מנהל
הייתי כותב בזהירות שכל שיחת חיזוק (לא משנה מאיזה רב או דרך) העוסקת ב"ימין מקרבת" היא טובה עבורי, וכמעט כל שיחת חיזוק (כנ"ל) העוסקת ב"שמאל דוחה" היא בעייתית עבורי בשלב זה.

לכן, אני לא יודע האם יש טעם לתת כאן רשימת מכולת של דברים שלמדתי וחיזקו אותי (כל אחד הולך בשיטתו כפי שהורו לו רבותיו, ואין לי שום ענין לשכנע אף אחד להחליף שיטה ח"ו), אלא שכל אחד יחפש את הדברים המחזקים במקום את הדברים המחלישים.

זה דומה לפרק בספר הגדול המדבר על הנשים. מסבירים להם שם לא להיות השוטר הרע כי זה לא יעזור ורק יחמיר. בני ישראל והקב"ה משולים פעמים רבות לחתן וכלה וכיו"ב.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: האם יש משמעות לכל החיזוקים של פעם לפני 11 שנים, 9 חודשים #12981

עצם העובדה שהנתונים הם שעשרות אחוזים גולשים באתרי פורנו, מעידה שההתחזקויות הרגילות די בעייתיות. מה שסוד הכניעה כתב, שימין מקרבת עוזר ושמאל דוחה לא, מן הסתם נכון, אבל גם זה באופן חלקי.
אם אכן אנחנו חולים וכולם בריאים, איך תתייחס לעשרות אחוזים מהנוער שגולש? לא מדובר מן הסתם בגלישה של פעם פעמיים, אלא בהרגל. כולם כולם חולים?
אני לא מכיר פתרונות קסם. אבל אני חושב ששיחה, או מחנך או משפיע, שמצליחים לתת למי שמקבל מהם תחושה שיש חיים בקדושה, שיש שמחה והתפתחות וקבלה וכו' וכו' - אז הם מועילים שלא ליפול למקום אחר. אבל אם הם נשארים בגדר אזהרות, או אפילו דיבורים טובים על שכר בעולם הבא, אז מה הם יתנו למי שחסרה לו אהבה וקבלה?
עוד לפני שמבדילים בין מכור ללא מכור, מה שיכול לחזק זה לאהוב ולקבל. אז אדם לא יצטרך לברוח לפתרונות שווא.
האם ההתחזקויות שעליהם דיבר פותח האשכול הן כאלו? אם כן - אז הן טובות גם לי. ואם לא - רוב הסיכויים שהן לא מי יודע מה מועילות כמעט לאף אחד.

בעניין: האם יש משמעות לכל החיזוקים של פעם לפני 11 שנים, 9 חודשים #12986

לחברים היקרים,
מכיוון שהשיעורים אותם אתם שומעים מבוססים על אזהרות ועונשים, ולרוב גם הרגשה של ריחוק ובידול מהאדם המעביר את השיעור, גורמות לנו לפעמים לדברים הפוכים ולתחושות שליליות בתוכנו.
הרי ברור שאדם לא יכול לחיות בפחד והשם גם לא רוצה זאת ממנו, המטרה היא לחיות ברוגע ובשלווה וביראת השם טהורה כלפי רבונו של עולם, לא מתוך פחד ואימה, אלא מתוך כבוד והכרה בגדלותו וברוממתו של בורא עולם.

שמעתי מרב קדוש הרב עזרא שיינברג שליטא מישיבת אורות הארי בצפת, שההפחדות הקיימות בשיעורי תורה היום רק מרחיקות את האדם מקיום תורה ומצוות ופועלות עליו הפוך ממש, וכפי המשתמע מדבריו, באים אליו לייעוץ וטיפול הרבה בחורים עם פחדים וחרדות מכל מיני סוגים, וטוענים שבעקבות הלחץ והפחדים שהכניסו להם בהם בישיבה בה למדו הם נהפכו לכאלה.
זה ממש עוול מה שגורמות השיעורי תורה מהולות באיומים והפחדות. לא זה מה שהדור שלנו צריך לא זה הכיוון אליו הדור שואף לתיקונו..
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: האם יש משמעות לכל החיזוקים של פעם לפני 11 שנים, 9 חודשים #12989

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום
לי יש תוכנת סינון לשיחות מוסר שהתקנתי הרבה לפני הסינון לאינטרנט!
וברצינות כן למדתי מזמן לקחת את החלק בדברים שעוזר לי גם בספרי מוסר שעזרו לי המון גם אם לא פתרו לי את הבעיה. למדתי גם לזהות את העקרון ופחות להתייחס לצורה שבה מבטאים את הדברים.
ואפרופו הקאות אני בטוח שאם הייתי רואה מישהו עושה פעם אחת את מה שעשיתי לצערי אין ספור פעמים הייתי מקיא ולמרות זאת למדתי לסבול ואפילו לאהוב את עצמי עם הבעיה שלי וזה הוביל אותי להרבה יותר סובלנות לאחרים הסובלים מבעיות שאני לא סובל מהם. וגם אם יש רב או מי שיהיה שמתבטא בצורה שמראה שהוא לא מכיר את הנושא שעליו הוא מדבר אני יכול לסלוח לו. אחרי הכל למרות המספרים שנכתבו כאן מי שלא חי את הנושא מקרוב לא יכול כל כך להבין. ובשביל זה אנחנו כאן להבין אחד את השני ולהתבטא מה שאנחנו לא יכולים לעשות במקומות אחרים. שבת שלום.
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: האם יש משמעות לכל החיזוקים של פעם לפני 11 שנים, 9 חודשים #12990

יש ספר שקיבלתי פעם מבית מדרש, לחיזוק עניין שמירת העיניים, שהיה שם ציור של מחשב ומהמסך של המחשב הופיע כלב עם שיניים חדות המאיים לקרוע את האדם שיסתכל בו...
האם זה לא נקרא הפחדות?
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: האם יש משמעות לכל החיזוקים של פעם לפני 11 שנים, 9 חודשים #12992

• דובי
  • דירוג פלטיניום
איזה כלב ?  על 4 או על 2

בעניין: האם יש משמעות לכל החיזוקים של פעם לפני 11 שנים, 9 חודשים #13076

בתור משתמש די חדש באתר...

כמו רבים נוספים, אני מתאר לעצמי, גם לי יש הרבה בעיות בשמירת הברית ודימיונות. אני מודע לזה כבר שנים ארוכות, אבל תמיד שכנעתי את עצמי שאני רק צריך להחליט מספיק חזק (כמו שכ"כ קל לעשות ברגעי העצבות אחרי הנפילה). הייתי מתפלל לה', מתבודד, קורא תהילים, מבטיח - ושום דבר לא משתנה, זה היה מחזיק עד המחשב הבא.

אחרי משבר גדול בעבודת ה', שהתחיל כרגיל מהיאוש מהנפילות - קראתי את הספר של הרב יהושע שפירא שליט"א - "אשיב ממצולות". הספר הזה הוא חובה למי שרוצה לשרוד בכלל בעבודת ה', ועניינו להרגיע ולהזכיר שה' הוא רחום וחנון, והוא לא זרק אותי מלפניו ח"ו. לשעתו - הייתי מוכרח לקרוא את הספר הזה, כדי שלא אפול בתחומים נוספים בעבודת ה'.

אבל, אחרי שנים, אני קולט שאני לא משתנה ממש בתחום. באיזשהוא מקום יש איזו הפרדה והדחקה של מציאות השי"ת בזמן הנפילות. ואחרי שאני נשוי כבר כמה חודשים, ואני קולט כמו כולם שזה לא מה שיעזור לי בתחום הזה, אולי להיפך ("משביעו רעב"), אני מגלה את האתר הזה.

זה לא קל בבת אחת להתחיל להחשף, ולשנות ראש ושיטת עבודה. אז כשלב ראשון נרשמתי למיילים - צעד עדין ולא מחייב, מה אכפת לי? אבל אז, מיום ליום אני מרגיש שהמיילים האלו הם לא מיילים של חיזוק כמו שחשבתי, בדרך הרגילה, במובן של ה' אוהב אותך, מעלת שמירת הברית וכו'.

המיילים האלה התחילו לעצבן אותי... הם טענו קודם כל שאני מכור למין. זה מאוד קשה ומשפיל להודות באמת שאני לא סתם "נופל בשמירת הברית", אלא אולי אני "מכור למין". אחר כך המיילים טענו שיש להם תרופת פלא שתפתור באמת את הבעיה. פה התקוממתי. אני מנסה כבר 10 שנים, ואין כזו תרופת פלא, ואתם טוענים שיש אחת כזאת? אין מצב!
החלטתי שאני "מראה לכם", ואני יכול להסתדר לבד. ההחלטה הזאת החזיקה שבועיים (שזה מכובד, ועדיין...), ואז שוב היתה לי נפילה. אבל נפילה כואבת. זה היה בוקר שהייתי עייף מלקום. אשתי כבר אמרה לי שלום והלכה ללימודים, ואני במיטה. התחילו לי הרהורים, מחשבות, נפלתי שם במיטה, שז"ל. אחר כך ישבתי מול המחשב, מערים על החסימה, מסתכל על מה שאסור להסתכל, מוחק היסטוריה, להוט, שוב נופל בשז"ל, וכל זה לפני תפילת שחרית. בעשר אני תופס את עצמי - איך הייתי מתבייש אם אשתי היתה נכנסת עכשיו, אם היא היתה יודעת מה עשיתי (ולמרות שאני יודע שהיא יחסית מבינה לעומת נשים אחרת, ב"ה). ואז, כנוע ומושפל, אני פותח את המייל - ומהדהד לי שם שוב ההבטחה שלכם שיש דרך.

הזנב בין הרגליים - אני מוכרח להכנס לאתר ברצינות. אני נכנס קורא קצת (אני יודע שאני עוד לפני תפילה, ו-10 בבוקר, אבל לא יכולתי להתפלל לפני שאני מרגיש שעשיתי משהו עם עצמי...). זה גרם לי להוריד את המדריך ולהתחיל לעבוד.

קלטתי שעניינו של האתר הוא לא לרחם עלי. אמנם צריך את זה בהתחלה, כי לא ליפול לגמרי בעבודת ה' ולזכור שה' עדיין אתינו, אבל צריך גם לעבוד, ולעבוד קשה. האתר נענע אותי ואמר לי - אתה לא תקום בלי עבודה קשה (ב"ה האתר גם ידע להראות לי כמה העבודה הזאת משתלמת).

בינתיים נרשמתי לתוכנית 90 הימים, ואני מתחיל לעבוד על עצמי.

לולי המיילים החזקים, לא הייתי עובר את התהליך שגרם לי להתחיל באמת לעבוד על עצמי (במובן האמיתי) במקום להמשיך עו דשנים "לעבוד על עצמי" ולטייח.

כדי לעבור פאזה, הייתי צריך לעבור מהשיחות מוסר לשיחות פרקטיות - קח את עצמך בידים!
אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

בעניין: האם יש משמעות לכל החיזוקים של פעם לפני 11 שנים, 9 חודשים #13081

• סוד הכניעה
  • מנהל
וואו, איזה דברים מדהימים אתה כותב.

אז קודם כל, ברוך הבא חבר. אכן, הגעת למקום הנכון. כאן תמצא חברים שמבינים אותך ואוהבים אותך, אבל ביחד עם זה לא נותנים לך הנחות בעבודה שלך להחלמה...

באופן אישי, אשמח לעזור לך כאן, ואני בטוח שיש עוד חברים רבים שישמחו גם הם לעזור. תהיה איתנו ותצעד להחלמה.

באהבה

בעניין: האם יש משמעות לכל החיזוקים של פעם לפני 11 שנים, 9 חודשים #13084

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
שלום חברים,

רציתי רק להאיר איך לדעתי צריך להתייחס לכמות "צורכי פורנו" בעולם.
אפילו אם 99% מהאוכלוסיה היו "צורכי פורנו" זה לא הופך אותם למכורים למין.
זה שהברים בכל העולם מלאים עד אפס מקום זה לא הופך את כל יושבי הברים לאלכוהוליסטים.
וזה שהמסעדות ודוכני מזון מהיר עושים המון כסף, זה לא אומר שכולם מכורים לאכילה.

לכן, עדיין כמות המכורים בעולם היא קטנה בהרבה יחסית לשאר האוכלוסיה.
והחיזוקים שלא טובים לי (המכור) יכולים להיות ממש מצילים לכל השאר.

בהצלחה לכולנו
באהבה
שמואל
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: האם יש משמעות לכל החיזוקים של פעם לפני 11 שנים, 9 חודשים #13112

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
brit.kodes כתב on 18 יולי 2012 09:53:

מה שרציתי לשאול ולשתף אתכם מה אתם חושבים לגבי כל השיחות מוסר והתחזקויות בנושא שמירת הברית והעיניים
אם בתור מכורים אין להם כבר כל כך משמעות אלינו כי בנקו הם לא עזרו לנו עד היום
או שלהפך היום כשאנחנו יותר שפויים זה דווקא יכול לעזור לנו ולחזק אותנו ולתת לנו כח להמשיך

תאמת שאני מאוד מסופק בהתחלה חשבתי שכבר אין להם משמעות כלפי אבל היום יצא לי דווקא לשמוע שיעור ומאוד התחזקתי אבל זה היה שונה הפעם ולא כמו בעבר

לדעתי בהחלט יש מקום לחיזוקים של "פעם"
כמובן כמו בסגנון שדובר עליו
שעורים כמו של הרב עזרא שיינברג ודומיהם
(בכוונה לא מוסיף שמות שיש לי כי לצערי הרב המחלוקות בין הרבנים גרועות ומקלקלות ואין לי כוונה להוסיף אש למדורת המחלוקת)
אך כל אחד והסגנון שלו
אז בהצלחה לכולם בכל סוג של שעור שרואה בו חיזוק...
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.82 שניות

Are you sure?

כן