ברוכים הבאים, אורח

בעיות בקשב וריכוז
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: בעיות בקשב וריכוז 1991 צפיות

בעיות בקשב וריכוז לפני 11 שנים, 9 חודשים #12695

• דובי
  • דירוג פלטיניום
שלום חברים יקרים .

מכיון שבתקופה האחרונה היו לי קשיים גדולים לעשות מה שאני צריך ,  ואני מתכוון בעיקר לעבודה (שאצלי נעשית מהבית)
  פשוט חוסר ריכוז ומיקוד טוטלי . 
מתחיל כמה דקות לעבוד , וכמו איזה קוצים או מגנט שמושך אותי מהעבודה .
ובורח למחשב או לכל דבר אחר ,  רק לא לעבוד ,  רק לא לעשות מה שאני צריך .מטורף אה?
ויותר משלושה שבועות שאני לא מרוויח כמעט כלום .
                                                            והיאוש והדכדוך שמגיע בגלל המצב הזה, אני לא צריך לספר .
האמת שכל הדברים שאני צריך לעשות כמו ,  לשטוף כלים ,לנקות את הבית , אני דוחה ודוחה  או לסיים איזה שיפוץ בבית שהתחלתי ותקוע כמה חודשים וכו'
  מהדברים שאני צריך לעשות. ולא בא לי , אין לי חשק .  אני פשוט לא עושה .

**לאחרונה אחרי אינפורמציה שקראתי בפורום ושיחות עם חברים מהקבוצה , 
        החלטתי לבדוק מבחינה מקצועית , אם יש לי בעיה כל שהיא , שאיך שהוא פיספסתי (בין שלל הבעיות שאני יודע כבר )
והגעתי היום למומחה גדול לבעיות של קשב וריכוז.  והוא ממש קרא אותי , כמו איזה קורא בקלפים .
וכל דבר, סיפטום, שהוא שאל אם קורה אצלי ?  באמת קורה.
  וקיבלתי ממנו טיפול והכוונה שאני מקווה שתהיה לי לעזר בהמשך הדרך בתוכנית ובחיים בכלל.

נ.ב. סיפרתי לו איך שהוא על ההתמכרות , והוא טען שאנשים שסובלים מבעיות קשב וריכוז ולא מטופלים .
        בהרבה מהמקרים מפתחים כל מיני התמכרויות
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: בעיות בקשב וריכוז לפני 11 שנים, 9 חודשים #12697

• mikolo
  • דירוג כסף
  • מדבר עם ה' - וזה עוזר לי תמיד!
דוביל'ה היקר,
אין לך מושג כמה הוא צודק!
יש לי קרוב משפחה,  (המקורב אלי גם נפשית!) שלקח ריטלין לבעיות קשב הרבה שנים ובערך בגיל 16הפסיק.
לא רחק היום והילד התמכר לאלכוהול...
לאחר שנתיים ההורים גילו , ולקחו אותו לפסיכולוג מומחה בתחום שעזר לו.
אתה איתי עדיין?

סתאאם....

בעניין: בעיות בקשב וריכוז לפני 11 שנים, 9 חודשים #12698

• דובי
  • דירוג פלטיניום
ברחתי באמצע.
כמה אתה כותב ?
  עזוב אין לי כוח לקרוא עכשיו

בעניין: בעיות בקשב וריכוז לפני 11 שנים, 9 חודשים #12701

• שלמה די דיינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 255 ימים
  • דירוג פלטיניום
דובי היקר
וואו מדהים!
בדיוק אתמול דיברתי עם אחד מהחברים, איך שתהליך ההחלמה מציף את כל הבעיות שטוטו מתחת לשטיח כל השנים!
אחי, גם אני כמוך עם מלא בעיות קשב וריכוז.. עד כדי כך שבחרתי לעסוק בתחום! וגם אני הקט' חושב שאחד הסיבות הגדולות להתמכרות שלי נגרמו מבעיית הקשב והריכוז! אצלי זה מתבטא בעיקר בריחוף שכשהוא שולט אני מייד רוצה למלא את הריקנות בחשיבה במלא תאווה!
זה מדהים שהתחלתי לגלות את זה בתקופה האחרונה, כמו שאמרתי, דווקא עכשיו, בתחילת תהליך של החלמה, הכל צף! פתאום כל הבעיות בחיי מתגלים לפני! ואומרים לי קדימה, טפל בנו! סדר אותנו!
אבל מה שיש לי לומר להם זה, בעיות חביבות, אין באפשרותי לסדר הכל עכשיו! אני יכול לבקש מה' שיסדר את העניינים ובע"ה מקווה שהדברים יבואו על מקומם בשלום
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: בעיות בקשב וריכוז לפני 11 שנים, 9 חודשים #12714

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
חלק ממה שמכונה הפרעות קשב וריכוז (ADHS) זה אימפולסיביות, ודי ברור שאדם אימופלסיבי הוא ברמת סיכון גבוהה להתמכרות. למיטב הבנתי, למי שישנה בעיה אמיתית, ראשית כל עליו ללכת לפתור אותה אצל איש מקצוע.

(הערה עבור משוש יקירי. תרגע, אני לא אומר לקחת כדורים ולא זריקות ולא שום דבר. אני אומר ללכת לאיש מקצוע. כל אחד יעשה עם זה מה שהוא רוצה)
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: בעיות בקשב וריכוז לפני 11 שנים, 9 חודשים #12718

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
רק כדי לשים את הדברים על השולחן, שיהיה ברור:
בעיית קשב וריכוז נגרמת בין השאר מעודף בקולטנים במוח הקשורים לחומר דופמין.
הכדורים מווסתים את העודף הזה.
מי שלא רוצה לקחת, שימשיך להסתבך עם החומרים במוח שלו...
רוב הבעיות שלנו הן נפשיות, אך לא כולם. למשל - ADD או ADHD היא בעיה כימית. נקודה.
אין מה להתבייש בלקחת תרופה, זה כמו לקחת אנטיביוטיקה נגד דלקת גרון.

יום טוב.
נתן
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: בעיות בקשב וריכוז לפני 11 שנים, 9 חודשים #12719

• נתן במתנה
  • דירוג פלטיניום
נ.ב. :
יש גם הדרכות נפשיות המסייעות לארגן את החיים מחדש. אך הם תמיד באות בשלב ב' ולא בשלב א'.
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: בעיות בקשב וריכוז לפני 11 שנים, 9 חודשים #12725

לנתן יקירי,
כמה שאתה צודק, תאמין לי כל מילה שלך, ממש פגז קומפוט!
עד אתה צודק, עד כדי כך שאנשים יגידו לעצמם, יש לי חוסר איזון כימי במוח, ורק כדור כזה או אחר יכול להציל אותי,
ובטח שגם עשית מחקרים ובאמת גילית שכל אדם עם בעיות קשב וריכוז או עם בעיה נפשית כזו או אחרת, יש לו בעיה במוליכים העצביים באונה הקדמית במוח, וקבעת, שיש להטיל עליו לקחת כדורים תכף ומייד.

אך, יש כאן טעות פטאלית, לא עשית שום מחקר, ואתה נשען על קנה רצוץ, עם שלל התופעות לוואי שיש לכדורים האלו, והתלות וההתמכרות לכדורים, את זה כנראה שכחת לכתוב.
ובנוסף על הכל, אין הוכחה חותכת שלכל אדם עם בעיות קשב וריכוז יש חוסר בקולטונים של דופמין במוח, אלא זאת אקסיומה שמחילים אותה על כל הציבור עם בעיות נפשיות.
אתה אמנם, אדם הדוגל בשיטת המדע, ובנאמנות שלה כלפי המטופלים שלה, אך דע לך, אתה חייב להכיר בעובדות ובבסיסע עליהם נשענת הפסיכיאטריה, אחרת, סלח לי אבל אתה לא חוקר אמיתי אלא פשוט בוחר להישען על מדע ללא לרדת לעומק העניין.

פעם הבאה, שתכתוב שמי שלא לוקח כדורים לבעיות קשב וריכוז, מסתבך בדברים גדולים ממנו, אני מבקש ממך לחשוב פעמיים.
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: בעיות בקשב וריכוז לפני 11 שנים, 9 חודשים #12746

• גד
  • דירוג זהב
אהבתי משוש. בייחוד את הקטע של העובדות. תמיד חשוב להיצמד לעובדות.
"וקבלה היא התשובה לכל הבעיות שלי כיום. כשאני מוטרד, זה מכיוון שאני מוצא איזה שהוא אדם, מקום, דבר או מצב - איזה שהיא עובדה של חיי - שאינם מקובלים עלי, ואיני יכול למצוא שלווה עד שלא אקבל את האדם הזה, המקום הזה, הדבר או המצב כמשהו שצריך להיות בדיוק כך ברגע זה."

בעניין: בעיות בקשב וריכוז לפני 11 שנים, 9 חודשים #12754

• סוד הכניעה
  • מנהל
העדפתי לא לפתוח את הנושא, אבל מכיון שנתן כותב דברי טעם - אני רק רוצה להצטרף לדבריו.

אף אחד כאן לא חוקר (זה כולל את כולם) והחוקרים והרופאים הם אלו שהגיעו למסקנות האלו והם אלו שנותנים כדורים. מי שצריך כדור ריטלין - שיקח כדור ושיפסיק לסבול.

במשך שנים התנגדתי לקחת כדורים לכאבי ראש, וכמו טיפש סבלתי באופן נוראי. היום אני לא מבין למה לעזאזל הייתי צריך לסבול. וזה לא שונה עם כל סוג של טיפול רפואי, וכמובן גם בעיות קשב וריכוז (כן, ADHD ודומיו).
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: בעיות בקשב וריכוז לפני 11 שנים, 9 חודשים #12765

אני מתחיל להצטער שאני נמצא בתכנית הזאת ומשתף חברים ונזער בפסונסר שלי,
אם הכדור יכול לפתור לי את הבעיות הנפשיות, והבעיות הנפשיות הם אלו שגרמו לי להתמכרות, אז באמת אני שואל, בשביל מה אני כאן ולא עם הכדור שלי?

והתשובה לשאלה שלי היא: שאני מוכן שחברים טובים יתמכו ויוציאו אותי מההתמכרות והבעיות הנפשיות, שילמדו  אותי לנשום נכון, לחשוב נכון, לחיות נכון, להירגע, להרפות מהמחשבות הטורדניות שמובילות אותי לחוסר ריכוז ובעיות קשות בהתנהלות החיים.

חבר'ה, אם הייתי חושב שכדור יעזור לי, לא הייתי כאן, כי הפסיכיאטרית שלי אמרה לי "קח כדור, והכל יהיה יותר טוב", היא אמרה חד וחלק שללא הכדור הפסיכיטארי לא אצליח להתמודד מול הכפיתיות והאובבסיה שיש לי.
ואם תשאלו אותי, אני לא מאמין בגרוש במה שהיא אומרת, היא לא מכירה אותי, לא יודעת מה העבר שלי ומהם היכולות שלי, והיא לא שאלה יותר מידי שאלות.

אני מעדיף לעשות את העבודה השחורה, ולא שהכדור יעבוד בשבילי.

יש שיחלקו עליי, שיאמרו שלא אצליח להתמודד ללא הכדור, אך בתוך תוכי בוערת אמונה חזקה מאוד, שאפשר גם אחרת...

בהצלחה.
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: בעיות בקשב וריכוז לפני 11 שנים, 9 חודשים #12766

• סוד הכניעה
  • מנהל
אני מתחיל להצטער שאני נמצא בתכנית הזאת ומשתף חברים ונזער בפסונסר שלי,
אם הגבס יכול לפתור לי את בעיית הרגל השבורה.

חבר'ה, אם הייתי חושב שגבס יעזור לי, לא הייתי כאן, כי הרופאה שלי אמרה לי "תשים גב, והכל יהיה יותר טוב", היא אמרה חד וחלק שללא הגבס לא אצליח לעמוד על הרגליים.
ואם תשאלו אותי, אני לא מאמין בגרוש במה שהיא אומרת, היא לא מכירה אותי, לא יודעת מה העבר שלי ומהם היכולות שלי, והיא לא שאלה יותר מידי שאלות.

אני מעדיף לעשות את העבודה השחורה, ולא שהגבס יעבוד בשבילי.

יש שיחלקו עליי, שיאמרו שלא אצליח להתמודד ללא הגבס, אך בתוך תוכי בוערת אמונה חזקה מאוד, שאפשר גם אחרת...

בהצלחה.

בעניין: בעיות בקשב וריכוז לפני 11 שנים, 9 חודשים #12768

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
הספונסר שלי לימד אותי שמי שמביחנה רפואית צריך לקחת כדורים כדאי לו שיקח - רק איש מקצוע מוסמך להחליט.
מי שצריך ולא לוקח - טועה, מי שלא צריך, וכן לוקח, שילך ל N.A...(נרקומנים אנונימים)

וכסיכום: הוא הציע להתייחס לכדורים כעזרה מכח גדול - לא עליון...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: בעיות בקשב וריכוז לפני 11 שנים, 9 חודשים #12771

• שלמה די דיינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 255 ימים
  • דירוג פלטיניום
נתן, מה שאתה אומר נכון, אך לא מדויק
זה נכון שבעיית הקשב והריכוז בעיקרה כימית, חוסר או עודף הדופמין במוח, והרבה פעמים הפתרון הוא הריטלין וכו' וכו'
אבל עם כל זה אצל ילדים לקויי למידה ניתן לראות הרבה פעמים בעיות בשלל תחומים, שנובעים דווקא מבעיות הקשב והריכוז!
לדוג' אחד התחומים העיקריים זה הקשיים בתחום החברתי! ילדים אלו לא תמיד יודעים לקרא נכון את הקודים החברתיים! מתוך זה הם בונים אישיות בודדה, ממורמרת על החיים, חווה חוויות כישלון תמידיות! כולנו מבינים שממקום כזה הדרך קצרה להגיע מטה מטה, שאחד מהם הוא ההתמכרות שלנו!!
הרבה מהילדים הלקויים, מעידים הרבה פעמים תחושת ריקנות וחוסר יכולת למלא את זמנם בצורה עצמאית! הם ילדים תלותיים, שממלאים את עצמם מבחוץ!
בעיית ההתמכרות למין היא בדיוק הנקודה שמה שימלא אותי זה החוץ , זה המקום שאני מקבל את כל ההנאה בזמן הכי קצר! לא דורש ממני עמל כל שהוא! שב תביט ותקבל חיות!
לענ"ד הלקויי למידה, הם אחד האוכלוסיות הכי מועדות להתמכרות שלנו!
גם אצלי כמו שכתבתי, אני רואה קשר ישיר בין בעיות הריכוז לבין ההתמכרות! ועובדה כשאני נמצא בתחילת תהליך הגמילה, פתאום הכל צף ועולה!

בעניין: בעיות בקשב וריכוז לפני 11 שנים, 9 חודשים #12773

• נתן במתנה
  • דירוג פלטיניום
די דיינו, אחי היקר. אתה צודק לחלוטין. היה לי חשוב להציג את עמדתי בנוגע לכדור.
אחות של אשתי לוקחת כדורים עם ADD ודיברתי איתה הרבה על העניין (היא עכשיו לומדת מקצוע קשה באוניברסיטה, בין השאר בגלל הריטלין).
היא גם הולכת למישהי שתעזור לה אל מול הדברים האלה שהזכרת ועוד כמה שלא הזכרת.
אגב, יש שיטה של פרופסור ישראלי שטוען שניתן לעזור המון לADHD באמצעות טיפול והכוונה והוא אף כתב ספר על כך (הוא עצמו ADD), כך שאם אנחנו מחפשים אסמכתאות רפואיות אף הם קיימות.

בכל מקרה, חשוב להבין שלמרות שזה מאוד מקומם שאני צריך לקחת כדור שיש לו גם תופעות לוואי, לפעמים צריך להיכנע לגזירתו של הקב"ה ולעשות את זה. אמנם יכול להיות שבחברה שלנו נוטים לאבחן יותר מדי 'לקויי למידה' ולהשתיק אותם עם כדורים במקום להכין להם טיפול הולם ומסגרת חינוך מתאימה, אך עדיין אין זה אומר שאין אנשים שצריכים להיעזר בכדור.
אני מצטער על הקושי שלך, משוש, ומזדהה איתו, אבל מהזווית שאני רואה את זה, זה מזכיר לי את הקושי שלי להגיד שאני מכור ואת שלל הפוסטים שכתבתי כאן בתחילת הדרך, על מנת לנסות ולשכנע את עצמי ואתכם שההתמכרות יכולה לעבור.
למחשבה
נתן
סיפורי האישי
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.59 שניות

Are you sure?

כן