ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: לבטים 981 צפיות

לבטים לפני 11 שנים, 9 חודשים #12542

[size=18pt]שלום לכם, יש לי לבטים קשים בעניין מסויים.
כבר שנים רבות שאני יכול להחשיב את עצמי למכור, עיתונים, גלישה וכו'
בשנתיים האחרונות סוף סוף הצלחתי להתנתק גם מסרטים רגילים, גם מפורנו וגם מגלישה סתם, ב''ה.

הבעיה היא שלמרות שאני מרגיש נקי, (עדיין קורא ספרים לא חרדיים) אבל המעניין הוא שההצלחה אינה נזקפת לסיבות דתיות כלל.
במשך כל השנים שניסיתי להפסיק, לא הצלחתי, הסיבות הדתיות לא החזיקו מעמד.

הסיבה היחידה שהצלחתי בה היא בגלל שנמאס לי לא לשלוט בעצמי, נמאס לי לחיות חיים כפולים, החלטתי שאני מעוניין רק באשתי ולא מעוניין להסתבך עם אף אשה אחרר וגורל אחר, נמאס לי להיות מכור.

בהדרגה, שיניתי הרגלי גלישה, צפיה בסרטים, בזבוז זמן, אכילה מדודה וכו'
אני ח''ו איני כופר בסיוע מה' אבל מבחינת הנצחון הפנימי, זה מה שהצליח לשכנע אותי סוף סוף להפסיק.

אבל האמת היא:
שלמרות שאני כבר מרגיש את עצמי מכור לשעבר ((ז''א שאני מאוד מאוד מתאוה לצפיה בתכנים לא ראויים אבל בפועל נעלתי מסביבי את כל הדלתות ובפועל לא נופל ב''ה) אבל את הנזקים הרוחניים אני ממש לא מצליח להשתחרר מהם.

כיום אני מקיים כפי שתמיד קיימתי את כל המצות קלה כבחמורא אבל לא מתוך אהבה לה' אלא סתם, זה החיים שלי, זהו מקבץ האמונות בהם גדלתי להאמין, החיים שלי ב''ה תפורים טוב בסגנון הזה ואין שום סיבה בעולם לשנות.

אני לומד, מבין, מלמד, מחנך בצורה הזו אבל מרגיש ריקן.

אני לומד שיעורים קבועים מדי יום, אני מלמד שיעורים, אני לומד נגלה דתורה ופנימיות התורה, אבל זה לא משנה את החום שלי כלפי היהדות.

לא יודע איך להתעלות על זה.

בעניין: לבטים לפני 11 שנים, 9 חודשים #12546

• דובי
  • דירוג פלטיניום
שלום לך אח יקר .
לדעתי אתה בליגה אחרת לגמרי ,  לפחות לא בליגה שלי .
נעלה פי כמה ממני , 
  ואני חושב שהמקום הזה לא בדיוק בשבילך , ואני מתכוון רק לטובתך , 
אני בחיים לא הצלחתי להגיע בכלום למה שאתה הגעת ,
כל הכבוד  ובהצלחה
ולהתראות בס"ד במקום אחר

נ.ב. לגבי הקשיים האחרים שכתבת אהבת ה' וכו' , הלוואי עלי שזה מה שהיה מפריע לי כרגע,  זה ענין ל"עשה לך רב" נראה לי, 
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: לבטים לפני 11 שנים, 9 חודשים #12550

תודה דובי
ראשית, אני מודה לך על המחמאות, זה מאוד מחזק.
שנית, לדעתי, אני בוודאי מתאים, בזכות המייל היומי עמדתי בניסיון קשה השבוע - סרבתי לקבל אינטרנט לנייד שלי.
גם בעבר המיילים סייעו לי לקבל את ההחלטה להעביר את כל המחשבים לאתרוג.
שלישית, להחזיק מעמד צריך המשך חיזוק. לא לחוש לבד ולראות הצלחות.
רביעית, אני לא מסוגל לדבר על זה, בוודאי לא עם הרב שלי.
שיהיה לך בהצלחה.
חיימלה

בעניין: לבטים לפני 11 שנים, 9 חודשים #12567

• גד
  • דירוג זהב
שלום חיימלה.
אני חושב שמצבי די דומה לשלך, גם אני הייתי שנים רבות בתוך התאוה, אני חושב שעכשיו די יצאתי מזה, אבל את הנזק הרוחני שזה עשה לי נראה לי שכבר אי אפשר לתקן.
אין לי מה לומר לך.

באהבה,
גד.
"וקבלה היא התשובה לכל הבעיות שלי כיום. כשאני מוטרד, זה מכיוון שאני מוצא איזה שהוא אדם, מקום, דבר או מצב - איזה שהיא עובדה של חיי - שאינם מקובלים עלי, ואיני יכול למצוא שלווה עד שלא אקבל את האדם הזה, המקום הזה, הדבר או המצב כמשהו שצריך להיות בדיוק כך ברגע זה."

בעניין: לבטים לפני 11 שנים, 9 חודשים #12703

• mikolo
  • דירוג כסף
  • מדבר עם ה' - וזה עוזר לי תמיד!
אני מאמין באמונה שלימה שאין דבר שאי אפשר לשנות ע"י תפילה!
תתפלל על זה בהתמדה ובע"ה תראה ישועות!
אבל אם לא בא לך להתפלל על זה, חלילה.
דע שכאן טמון הכלב...
וזה מה שהקב"ה רוצה ממך, להתפלל ולבקש לרצות דברים שאתה לא כ"כ רוצה ונמשך... אבל מבין שזה רצון ה'
אז יאללה שיהיה בהצלחה!
ואל תשכח לשתף במידה שהפקת תועלת!

בעניין: לבטים לפני 11 שנים, 9 חודשים #12716

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
בוקר טוב.
באחת הפיסקאות הבסיסיות ב'צדקת הצדיק' - ר' צדוק הכהן מלובלין אומר לנו שתשובה גמורה היא רק כאשר האדם שוכח שהוא חטא .
היו תקופות שלא הבנתי מה זאת אומרת - הרי אם אני החלטתי לשנות, אז זהו, אתמול הייתי שנוא ומתועב והיום אני אהוב ומקורב (כניסוח הרמב"ם).
שמעתי פעם שיעור על הפיסקה הזו, שהסביר את הדברים באופן הבא:
את ר' צדוק לא מעניינת השאלה הטכנית - האם אני עושה מצוות או עושה עבירות. מעניין אותי מיהו אותו 'האני' - האם 'האני' שלי מרגיש וחווה את הרע שבו, האם הוא מרגיש מזוהה עם החטא ומרגיש שכל ההצלחות הם רק 'טלאי' על גביו, או ש'האני' שלי מרגיש ומזדהה עם הצד העליון שלי, והחטא נראה כ'טעות' כל שהיא או שאולי אפילו נעלם מן התודעה.

חבר יקר, בסופו של התיקון, אתה גם תשכח את החטא, כרגע, הייתי מציע לך (גם כן בעקבות פיסקאות ב'צדקת הצדיק') להפסיק לנסות להדחיק את קיומו של החטא בחייך ולהתחיל להתבונן על הדברים אחרת: תשאל את עצמך - מה הרווחת מההתמודדות הזו? כיצד הקשר שלך לאלוהי כל בשר נבנה ונוצר דווקא בעקבות הההתמודדות איתה, כיצד האישיות שלך עוצבה לטובה בעקבות כל התהליך הזה שאתה עובר? התשובות לשאלות האלה 'ממתקות את הדינים' במובן הזה שהם מאפשרות לחיים שלי להתאחות - לשתי החתיכות, הרעה והטובה, לההיפך לאחת. והדברים ארוכים, אלא שגזרתי על עצמי לא לפלסף יותר מדי (רק יותר, בלי מדי) - בפורום.

בוקר טוב שוב
נתן
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן