ברוכים הבאים, אורח

חשוב לא לשכוח - מקלותה של תשובה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חשוב לא לשכוח - מקלותה של תשובה 1188 צפיות

חשוב לא לשכוח - מקלותה של תשובה לפני 11 שנים, 10 חודשים #12097

חשוב לא לשכוח.
חשוב לא לשכוח היצר אוהב לעשות לנו את זה
מכירים את הימים בהם את נופלים לתאווה נרגעים חושבים שזהו ואז שוב זה חוזר וכאלו לא למדתם כלום ואתם נופלים שוב -לי זה קורה ולעתים כמה וכמה פעמים באותו יום.
אני מנסה לרשום כאן צורת חשיבה מתקנת לעצמי ואולי ב"ה לעוד כמה.
חשוב לזכור קודם כל על הזכות שיש לנו מנגנון פנימי שלא נותן לנו ליפול לגמרי ואנו קמים, צריך לדעת שזו מתנה נפלאה -תודה לך ה".
דבר שני:  חשוב לזכור כל כוחה של התשובה שעל כך אמר רבי נחמן "אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שיכולים לתקן " ושמעתי שמפרשים זאת כך.,  כמו שאתה מאמין וחי יראה ופחד מתוך אמונת חכמים על חומרת החטא. והעונשים שהוא מביא לעולם.
כך עלייך להאמין בצורה מוחלטת בכוחה של התשובה ושבאמת אם חטאת -עשית מה שעשית עדיין אם תעשה תשובה יהפכו הזדונות לשגגות.
תחשבו על זה רגע זדונות. כאילו אנחנו יודעים מה עובר לנו בראש בהתקף. התמכרות לתאווה, להפוך את החטא הזה לשגגה,  "לא ידעתי שזה. אסור"  "שכחתי שהוצאת זרע זה חטא " "לא הסתכלתי כדי להנות היא קפצה לי מול העיניים "
וצריך לדעת שזה אמת וזה נאמר על תשובה מיראה שלא נדבר על מה קורה כשלאדם יש ניצוץ תשובה מאהבה שהכל נהפך למצוות.

וכאן רציתי להאיר לעצמי ולמי שקצת שכח כמה נקודת שלמדתי בעניין התשובה.
1.לפעמים היצר נותן לנו לקום אבל משכיח את חשיבות התשובה וצריך לדעת גם עם הפסקת לחטוא וחזר למוטב לא קיימת את המצווה היקרה הזו.יש מצווה לחזור בתשובה.  לעשות וידוי של פירוט החטא, חרטה וקיבלה לעתיד. ויכול להיות אדם שומר עצמו כבר חודש אבל לא עשה תשובה על העבר וחבל תהפוך את החטא לשגגה -תרפא את העבר.
2.ה"יתברך רוצה אמת ה יודע בדיוק את המצב שלנו ויודע שלא נחזור בתשובה בשנייה אחת אבל בכל זאת ה" חפץ בתשובה שלנו...  וחשוב לזכור שאפילו הרהור תשובה הוא גדול מאוד בשמים.
וכך לשנה יעשה. הוידוי הוא פשוט לשחזר בפה איפה ובמה נפלנו.  חרטה ב"ה גם באה לנו,  אך גם אם לא נודה על האמת הזו לפני ה" אני אוהב נשים אוהב את התאווה הזו לא רוצה לעזוב,  ואיפשהו עמוק אני מרגיש רע ואני רוצה ה" יתברך לרצות אחרת להיות בעל ראש נקי שמכוון עלייך.
קבלה לעתיד,  זה לא בהכרח לקבל לא לשוב יותר לחטא כי האדם מרגיש שהוא עובד על עצמו וחלילה מרמה את ה" ולכן יאמר וחבל על עצמו קבלת אחרות ללמוד על. הנושא להתפלל עליו לעבוד על אחד מהכלים ולהשתדל בהם.
3.אין מקום לעצבות הרב דסלר כותב שהיצר ניזון יותר מהייאוש ובעקבות אחר החטא מאשר מהחטא עצמו מההרכשה של האדם זהו הלך עלי אני אבוד. מזה מקור חיות.
אבל שוב אם נאמין בכוחה של תשובה אזיי חזרת בתשובה תשכח בכלל שחטאת תמשיך הלאה החטא הזה לא קיים.
וגם אם עדיין אין לך כוח לחזור תדאג לשכוח מהחטא ולהתנהג כאילו כלל לא חטאת ותדאג להתחיל מעכשיו התחלה ולא להסתפק בהתנדבות ושמירה של היום תעריך גם דקה של נקיות, גם הסטת מבט אחת מתוך 100ראיות אסורות.  ותגיד שה".אוהב אותך באמת ומעריך אותך על כל תנועה לכיוון הטוב ולא רק מי שעבר בציון מאה נחשב והשאר לא כלום.

נכתב מהפלאפון מצטער על טעויות כתיב ופיסוק.

יש מקום להאריך יותר אשמח לתגובות.. מקווה שזה מחזק...

בעניין: חשוב לא לשכוח - מקלותה של תשובה לפני 11 שנים, 10 חודשים #12109

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
יישר כח, באמת מחזק מאוד - 
וגם נכון שכל זמן שהמצפון מציק זה אומר שעדיין לא נטמאנו לגמרי - ברוך ה'! 
אבל...
כבר עשיתי את השלבים האלה כל כך הרבה פעמים ויש לי תחושה שכבר נכנסתי לגדר של
                      "רשעים מלאים חרטות"
כי בתוך תוכי יש לי הרגשה שעוד לא הצלחתי לצאת לגמרי ועדיין נמצא בתוך החטא... :-[  :'(
אז אולי צריך לחפש משהו חדשני יותר?  ???  :-\
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 10 חודשים על ידי .

בעניין: חשוב לא לשכוח - מקלותה של תשובה לפני 11 שנים, 10 חודשים #12120

מישהו אמר "רובו רייבה"?
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: חשוב לא לשכוח - מקלותה של תשובה לפני 11 שנים, 10 חודשים #12204

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד

????????????????????????????????????????????????
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: חשוב לא לשכוח - מקלותה של תשובה לפני 11 שנים, 10 חודשים #12212

• נעם ה'
אוי וי!
לפי מה שכתוב כאן אני יכול לקנות כרטיס ישיר לגיהנום! אני הרי חטאתי בלי סוף, חזרתי שוב ושוב ככלב השב אל קיאו. שמרתי לעצמי את החטאים בצד גם כשחזרתי בתשובה. כולי צבוע וכו' וכו'...

אז זהו שלא. אני לא חוטא ולא חצי חוטא. אני בן מלך שעשוי מאבנים טובות. אבל אני חולה. במחלה שלי התרופה היא הכניעה והקירבה לה' שנעשית דרך 12 הצעדים. הקב"ה נתן לי את המחלה כדי שאשוב אליו בכל ליבי דרך הכניעה ולא דרך היראה. אולי זה ההבדל בין יראה עילאה ליראה תתאה. אני ממש לא מתימר להבין בזה אבל אני שומע את הכניעה של אחרים ושומע בה את יראת הרוממות כפי שמתוארת במסילת ישרים. לי, מספיקה הדרך לתיקון הנפש של הרמח"ל.

ובכל זאת, גם אני אומר וידוי. אני מתוודה על היכן שלא עשיתי מספיק כדי להחלים. על המקומות שיכולתי להשתדל יותר ולא עשיתי זאת. אני מקבל על עצמי בוידוי לעבוד קשה יותר ולהשתדל יותר וללמוד שעל התוצאה בסוף רק הוא אחראי. וסליחה על כל מקום שחשבתי שאני אחראי על כך.

אם עוזרת למישהו התשובה הפשוטה- אני מאחל לו בהצלחה. אני במקום אחר.

בעניין: חשוב לא לשכוח - מקלותה של תשובה לפני 11 שנים, 10 חודשים #12220

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
עבורי, המושג תשובה במובן הפשטני שלו, לא שייך לא מכיוון המחלה ולא מכיוון ההחלמה. בודאי שלא להגיע למצב של "יעיד עליו יודע תעלומות שבלב שלא ישוב לכסלה". כל מה שאני מבקש זה להישאר נקי כל יום "רק להיום".
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: חשוב לא לשכוח - מקלותה של תשובה לפני 11 שנים, 9 חודשים #12500

אני חושב שהדברים שלי יצאו קצת מהקשרם כל שרציתי לומר שאסור להתייאש גם עם עוברים עלינו אלפי נפילות וגם אם קדם לזה תקופה מעולה של נקיות... 

ועוד שה" אוהב אותנו בכל מצב ורק רוצה שלך איתו ונאמר לו את האמת שבה אנו מונחים בלי הצגות - וזו התשובה שאליה התכוונתי..

... לא קראתי על הכניעה שמדוברת כאן המון .. אבל חשבתי שהכניעה מדברת מאותו הכיוון ....
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.37 שניות

Are you sure?

כן