ברוכים הבאים, אורח

קרה לי נס
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: קרה לי נס 1157 צפיות

קרה לי נס לפני 11 שנים, 10 חודשים #11594

• layo (יונתן)
שלום לכולם!
לפני 100 ימים בערך גיליתי את האתר הנפלא הזה, ומאז אני מנסה לצאת מההתמכרות...
בהתחלה לא הייתי בטוח שאני מכור ולכן ניסיתי כל מיני שיטות כדי להפסיק את ה"חטא". לאחר כל נפילה השתכנעתי יותר ויותר שאני מכור ולכן כל פעם הוספתי עוד כלי מרשימת הכלים באתר כדי לעזור לעצמי להפסיק.
הכי הרבה שהחזקתי מעמד היה 34 ימים אך מאז אני נופל כמעט כל שבוע.
עד שקרה הדבר הגרוע והטוב מכל- מצאתי את עצמי נכנס ללא הפסקה במשך יומיים לאתרי תאווה! הבנתי שהמצב שלי חמור מאוד- ואני חייב להציל את עצמי מהר!
החלטתי להתקין פילטר (שעד עכשיו לא ניסיתי להתקין)
חשבתי לעצמי- אני נופל רק בבית ורק כשאני לבד בבית. לכן זה עשוי לעזור מאוד!
אני לא יודע איך להסביר את זה אבל מאז שהתקנתי פילטר אני מרגיש כאילו משהו בתת מודע שלי יודע שאין לי סיכוי להשיג תאווה כי האינטרנט שלי חסום לדברים כאלה ולכן אני אפילו לא חושב על זה, זה לא עולה בדעתי! וגם אם במקרה עלתה לפני תמונה לא צנועה לגמרי- אני ישר מבין שאין לי איך להשיג בכלל כניסה לאתרי תאווה.

בתוך תוכי אני יודע שאולי יש כאן "תחבולה" של היצר או שהתאווה מחכה לי מעבר לפינה בנקודת חולשה, ואני אף מודע לכך.

מה דעתכם בעניין? האם יש סיכוי שהתאווה שלי נרגעה בעקבות הפילטר?
אנא מיכם אל תאמרו לי שיש דרכים לפרוץ את הפילטר, אני לא מכיר אותם ואני לא רוצה להכיר אותם... תודה לכולם!

נ.ב. אני נקי רק 20 ימים- אך במהלכם, בניגוד לפעמים קודמות אני בכלל לא חושב על התאווה ואין לי שום דחף להיכנס אליהם....

בעניין: קרה לי נס לפני 11 שנים, 10 חודשים #11600

• שלום.
  • דירוג כסף
בס"ד

קודם כל תודה לריבונו של עולם שנתן לכולנו אנשים טובים כל כך שיבנו אתר כזה ויקדמו אותו וכו' וזיכה אותנו להכיר את האתר הזה ובזכות זה תחשוב שאתה עשרים ימים נקי ואפילו לא רוצה את החלטת כנראה ב"ה עם עצמך שאתה באמת לא רוצה את זה אחרי מה שקרה אני חושב שאתה בן אדם ענק  חזק ואמץ אחי תמשיך כך ובע"ה גם תזכה לעזור לאחרים....

בעניין: קרה לי נס לפני 11 שנים, 10 חודשים #11618

• layo (יונתן)
שראל שלום, שלום לך ידידי!
תודה רבה על מילות העידוד! זה מחזק בהחלט, ותמיד כייף לשמוע דברים כאלה!
בהחלט זכינו שהקב"ה גילה לנו את האתר הנפלא הזה, עכשיו נותר רק המאמץ שלנו!
שנזכה כולנו כפי שאמרת לעזור לאחרים ולעצמנו....

בעניין: קרה לי נס לפני 11 שנים, 10 חודשים #11678

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
בוקר טוב. הרשה לי לשאול אותך שאלה מזווית מעט אחרת.
בעיני אחת השאלות המרכזיות בהתמודדות עם התאווה היא שאלת 'הדימוי' - האם עכשיו, כשאתה מוגן בפילטר, אתה מרגיש שלם עם עצמך, 'בדרך הנכונה', ופחות או יותר 'בכיוון', או שאתה עדיין, עמוק בתוך הלב, יודע שאין לך סיכוי. שברגע שרק תיפתח הזדמנות אתה תקרוס, ושהידיעה הזו גורמת לך לזלזל בעצמך - כי מה אתה שווה, אם מה שמעניין אותך באמת זה סרטוני פורנו...

למחשבה
נתן
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: קרה לי נס לפני 11 שנים, 10 חודשים #11688

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום
layo היקר! קודם כל חזק ואמץ כל התקדמות בכיוון הנכון היא חשובה מאוד. יחד עם זה חשוב לא להירדם בשמירה. אינני יודע עד כמה אתה מכור אבל לי למשל היה לפני שנתיים תקופה של חצי שנה שבה הייתי נקי לחלוטין והרגשתי נפלא ומשוחרר בקיצור חפשי מהיצר. ופתאום .... תקף היצר שוב כשלא ידעתי בכלל איך להתמודד מולו ומצאתי דרך להתחבר לאינטרנט לא חשות איך. ובשביל זה אני כאן עכשיו כדי לקבל כלים בהתמודדות הזאת. אז אני מאחל לך שתחזיק בלי קשיים אבל אולי כדאי להתכונן לאפשרות של מאבק מחודש. אבל איך שלא יהיה מה שהשגת עד עכשיו לא יסולא בפז. בהצלחה לכולנו!
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת

בעניין: קרה לי נס לפני 11 שנים, 10 חודשים #11692

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
ל-layo היקר!
קודם כל חייב לומר שהיית חסר לי 
זה כבר כמה ימים שלא קראתי אותך ........
מקווה שהכל בסדר נכון סיפרת על הנפילה הקודמת! היה לי  מאוד לשמוע
ו שמחתי מאוד לשמוע על העמידה חזרה על הרגלים והמשך צעידה "בטוחה"
שמתי מרכאות לא בגלל שאיני חושב שהיא בטוחה אלא יותר בעקבות השאלה ששאלת
לעניות דעתי תחושת הביטחון היא אמיתית
כלומר יש תמיד תחושה כזאת כאשר עושים צעד נכון בכיוון הנכון
אבל...
צריך להזהר כי אחת התכונות החזקות של היצר זו מידת ה"ענווה" העצומה שלו
כלומר הוא אף פעם לא נפגע, נעלב או משחק ברוגז!!!
תמיד תמיד הוא נשאר החבר הכי טוב שלנו ...
אז... אמנם גרשת אותו בבושת פנים והוא באמת הלך  8)
אבל הוא לא רחוק כל כך הוא רק מחכה שתפתח חריץ קטן בפתח הדלת כדי לבדוק אם הוא עדיין שם
חריץ כל כך קטן שאין סיכוי שהוא יוכל להכנס דרכו...
לפתע... תופתע לגלות שהוא לידך...
נכנס במלוא קומתו במימדים עצומים שלא הכרת אותו
והתשובה היא לא שאין סיכוי
אלא שבאמת כל הזמן צריך להיות על המשמר כי
"...ואם לא תטיב לפתח חטאת רובץ ואליך תשוקתו" כלומר - שאם לא תתגבר על יצריך - החטא אורב לך ומנסה להכשילך בכל רגע ורגע...אך ה' מבטיח לאדם "ואתה תמשול בו"   כלומר - אתה תוכל להתגבר על יצריך, גם במקרה של נפילה!!!

לסיכום : התחושה שכבודו נמצא בה היא בזכות מעשיך הטובים,
אם תמשיך בעוד מעשים טובים,
תשתפר ותראה היכן עוד אפשר לתקן.
תמשיך ותתמיד תחושה זו ובכך תוכל לנצח בעזרת ה'!
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: קרה לי נס לפני 11 שנים, 10 חודשים #11697

• layo (יונתן)
שלום לנתן, כנוע, מיאני ולכל מי שמגיב או צופה.

נתן- לא כל כך הבנתי אותך, אם תוכל להרחיב בבקשה.
כנוע- אני באמת מנסה לא להירדם בשמירה, אבל מדבריך ומדברי אנשים רבים באתר אני בהחלט מבין שאני יכול להיות נקי תקופה ארוכה מאוד (חצי שנה נגיד) ואז הכל יכול לחזור, וזה די מבאס רק לחשוב על זה...
מיאני! גם ממך לא שמעתי זמן רב וחסרת לי מאוד, כמה חבל שהיצר לא נפגע או נעלב אה?? זה היה יכול להיות ממש טוב... חבל שאי אפשר לריב איתו ולא לחדש איתו את הקשר לעולם...אבל כנראה שכך הבורא רצה שיהיה ויש לכך מטרה לא?
אני לא מרגיש שהתחושה שאני נמצא בה היא בזכות מעשיי הטובים, לא נראה לי שהשתפרתי במעשים מסויימים.

בכל מקרה יש לי שאלה חדשה אליכם: זה לא קשור להתמכרות כל כך , אך אשאל בכל זאת.
האם אתם חושבים שיצר התאווה שנמצא בדורנו (בגלל הפריצות, האינטרנט, הטלויזיה וכדומה....) הוא סוג של נסיון / גזרה קשה / יצר חזק במיוחד, שנמצא בדורנו יותר מאשר בכל דור אחר כפי שהיה לדוגמא בתקופת התנ"ך שהיה את יצר גילוי העריות שחז"ל התפללו להקב"ה לתקן ולבטל אותו מן העולם?

תודה לכולם על ההקשבה, יום טוב!

בעניין: קרה לי נס לפני 11 שנים, 10 חודשים #11743

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
ל LAYO היקר
כנראה לא הסברתי את עצמי טוב
כל מעשה טוב גורר אחריו התחזקות באותו כיוון
ועצם זה שעשית חסימה הוא מעשה טוב מאוד,
זאת הייתה כוונתי "בזכות מעשיך הטובים"
אמנם גם להיפך הוא הנכון
כמו ש "בֶּן עַזַּאי אוֹמֵר, הֱוֵי רָץ לְמִצְוָה קַלָּה (כְּבַחֲמוּרָה), וּבוֹרֵחַ מִן הָעֲבֵרָה.
שֶׁמִּצְוָה גּוֹרֶרֶת מִצְוָה, וַעֲבֵרָה גוֹרֶרֶת עֲבֵרָה.
שֶׁשְּׂכַר מִצְוָה, מִצְוָה. וּשְׂכַר עֲבֵרָה, עֲבֵרָה"

בספר קב הישר הוא מרחיב זאת יותר בעניין ה"מלאכים הטובים" שאדם בורא במצוות וכן להיפך
בכל מקרה מאחל לך להמשיך בדרכך הטובה ולראות ישועות     
אל תיפןל רוחך אוהבים אותך ומחזקים את ידך!!! :-*
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: קרה לי נס לפני 11 שנים, 10 חודשים #11752

• mikolo
  • דירוג כסף
  • מדבר עם ה' - וזה עוזר לי תמיד!
layo היקר,
פעם שאל מאן דהו את רבו:
חז"ל הבטיחו: "מתוך שלא לשמה יבוא לשמה"...
ואני אכן התחלתי את החלק של "לא לשמה" - ומשום מה לא מתקיימת בי ההבטחה שאגיע ל"לשמה"...
מה עושים?
ענה לו מורו ורבו:
אם אדם לומד ועובד את ה' שלא לשמה אבל כל הזמן שואף להגיע ללמוד לשמה,
בסופו של דבר יתקדם לעבר המטרה, ויגיע ללימוד לשמה!
אבל מי שהמטרה הסופית שלו  - בעבודה של "לא לשמה" היא להגיע  לעוד סוג של "לא לשמה" (בסתר ליבו...)
לעולם לא יגיע ל"לשמה".
כלומר אתה חייב להתחיל שלא לשמה -אבל להזכיר לעצמך כל הזמן מהי המטרה  ה א מ י ת י ת  שלך!

עשית צעד חשוב מאוד בהלחמה:
חסמת את האינטרנט!
החל מהרגע הראשון שתי כוחות נלחמים בתוכך:
מצד אחד :החלק של הכפייה עצמית, וחוסר האונים: "מה לעשות אני חייב לקשור את עצמי" ...ואם לא...
ומצד שני: החלק שרואה בזה סוג של מנעול המזכיר לי את הרצון האמיתי שלי - להיות נקי ומאושר!
(ידועה האימרה שהמנעול נועד כתזכורת אנשים ישרים, ואילו לגנבים הוא רק מהווה אתגר חדש...)
מלחמה זו מתחוללת בך -במודע או שלא -בכל רגע נתון!
ככל שתזכיר לעצמך שהנעילה שלך היא מרצון מוחלט - והיא שתביא לך את האושר האמיתי , יהיה לך יותר קל להתמודד ברגעים של חולשה...
ומכיון שאנו מושפעים ונתונים למצבי רוח כל הזמן,
מה שנשאר לנו הוא להתפלל בכל רגע ובכל הזדמנות, (לאו דווקא בזמני התפילות):
אבא, תן לנו את הכוחות לזכור תמיד מהי המטרה האמיתית שלנו, תן לנו לזכור למה מלכתחילה הנחנו את המחסום!
layo היקר,
מאחל לך שיקויים בך הפסוק: "גם כי אלך בגי צלמוות (מחשבות טורדניות ונסיונות קשים...) לא אירא רע כי אתה עימדי!"
בהמון אהבה!

בעניין: קרה לי נס לפני 11 שנים, 10 חודשים #11775

• layo (יונתן)
תודה רבה חברים!
כייף לשמוע עוד נקודות מבט שונות מכל אדם
יום טוב!
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?

כן