ברוכים הבאים, אורח

כל אחד מיוחד עם כוחות עוצמתיים-חבר'ה חיזוקים..
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: כל אחד מיוחד עם כוחות עוצמתיים-חבר'ה חיזוקים.. 931 צפיות

כל אחד מיוחד עם כוחות עוצמתיים-חבר'ה חיזוקים.. לפני 11 שנים, 10 חודשים #11228

• סבבה
  • דירוג זהב
אהלן חבר'ה-ממשיכים להסתער!!
הבאתי לכם כמה קטעים מחזקים שיתנו לנו קצת כח

אחרי כ"כ הרבה נפילות איך אפשר שלא להתייאש?
ה' לא ממלא את העולם באנשים בלי מטרה.לכל אחד תפקיד מיוחד שרק בגללו הוא נולד.בכל בוקר רבש"G אומר לך:"אני רוצה אותך"
מאמין בנו.גם היום.למרות אתמול ולמרות שאכזבנו אלף פעמים.ה' נותן בנו אמון ומאמין שאנו יכולים להשתנות אם רק נחליט בכך

"גדולה תשובה שזדונות נעשות לו כזכויות" (יומא פו.)
לפעמים כשפוגשים בעלי תשובה רואים שהם מחוברים לתורה ומצוות בעוצמה גדולה הרבה יותר מכאלו שנולדו לעולם הדתי .גם אנחנו לפעמים,דווקא אחרי נפילה כואבת מקבלים עוצמות מיוחדות,והתשובה מעלה אותנו לדרגות גבוהות יותר משהיינו לפני כן.מה הסיבה לכך?
הרב קוק מסביר שאדם שעובר עבירה ששובר את הכלים ואת המוסכמות המקובלות בחברה.כדי לעשות משו שנוגד את מה שמקובל בחברה צריך עוצמה גדולה.אע"פ שבמקרה זה העוצמה היא שלילית הכוח העוצמתי הזה אינו נאבד.לכן שאדם מחליט להתחיל בתהליך תשובה ותיקון הוא מגלה שיש לו עוצמות חדשות שלא הכיר לפני כן.מאין הם הגיעו?מאותה יכולת נפשית שהובילה את האדם 'לשבור את המסגרת' ולעשות מה שבא לו .וכשרותמים הכוח הזה לכיוון חיובי מקבלים מנוע חזק יותר שמניע הכל בצורה חזקה הרבה יותר.כך הזדונות נעשין כזכויות .מכיוון שבאותו כח חזק שבו שברנו את החוקים,אנו כעת מתקרבים לה' ועושים דברים טובים

מהי תשובה גמורה?
שבא לפני דבר שעבר ואפשר בידו לעשותו ופירש ולא  עשה מפני התשובה.לא מיראה ולא מכשלון כח
לדוג' בא על אישה בעבר ולאחר זמן נתייחד עימה באותו המקום ומתגבר על יצרו ולא בא .הוא התגבר ולא נכשר בעבירה.וזוהי תשובה גמורה

"אני כבר מיואש לגמרי! נפלתי וחזרתי בתשובה. שוב נפלתי וקמתי. ועכשיו
נכשלתי פעם נוספת..."
"הייאוש שבאב תוך הלב, הוא בעצמו מורה על מרידה פנימית עדינה, הנובעת
מתוך הכרה עליונה של מוסר וקדושה. על כן ראוי הוא שהייאוש בעצמו יחזק לבו
של אדם, שלא יפחד וישוב מכל חטא בתשובה מלאה שלוה ואומץ רוח".
כאשר אדם נופל בחטא ומתדרדר מבחינה רוחנית ומוסרית, המצב הזה גורם לו
לדיכאון ולחולשה, ומכאן הדרך אל הייאוש קצרה ביותר. נמאס לו, הוא מרגיש
שאין סיכוי להתקדם יותר, שהוא גרוע ודפוק. במבט פשוט נראה שהייאוש הוא
חלק מההתדרדרות, וגם הוא מעיד על קלקולו הגדול של האדם.
אולם הרב קוק מאיר את עינינו ומדריך אותנו לשים לב לנקודה עמוקה; דווקא
הייאוש מעיד על כך שהנפש מרגישה בפגמים המוסריים שלה. מאחר שהאדם
מרגיש שהוא עש המעשה לא טוב הוא חש תחושת כישלון, וזה מייאש אותו.
הייאוש הוא התחלת התשובה. בלי ההרגשה הפנימית הזאת ש"משהו פה לא
בסדר" אי אפשר להתחיל לתקן! הייאוש אינו אמור להפיל את האדם, אלא אדרבה,
לעודד אותו על כך שיש לו מצפון ואחריות, ולכן הוא חש עצבות וחרטה. כך במבט
עמוק וחודר יכול הייאוש להפוך לשמחה ולמקפצה להתקדמות רוחנית.

"אפילו רשע גמור כל ימיו ועשה תשובה באחרונה אין מזכירים לו שוב רשעו"(קידושין מ:)
הבעיה הגדולה של האדם שהוא אינו מספיק מאמין בעצמו,ובכוחות שקיימים בו.בעיקר לאחר תקופה שבה סטינו מן המסלול עולה תחושה שכבר אי אפשר לחזור באמת ובחזרה .זה אבוד.ולכן אומרים לנו את המשפט הזה למעלה.האדם בשורשו הוא טוב הסיבה לחטא היא חיצונית.אם נשאל מישו אחרי החטא אם כך הוא רוצה שילדיו יזכרו אותו ותשובתו תהיה :"לא"! למה?כי האדם לא באמת רוצה לחטוא ולכן אם מתחרט מתקבלת תשובתו כי אז חזר לשורשו

הרגשתי שזהו אחרי מה שעשיתי אין סיכוי לחזור,חאלס כמה אפשר להבטיח ושוב ליפול להשתקם ,להבטיח שזהו הפעם לא חוזרים וליפול ושוב לקום מהקרשים לנקות הלכלוך .לא רוצה יותר.זה כבד עליי האבק האינסופי הזה.עדיף להות למטה עד הסוף מאשר לעלות וליפול שוב.לא רוצה יותר!!הלכתי עם התחושה הזאת כמה ימים ואתם מכירים את זה שאתם פותחים ספר וקופץ לכם משפט ש כאילו נכתב רק בשבילכם פתחתי בספר אורות התשובה של הרב קוק בפרק יד:"עיקר הנפילות באות מפניח שאינו מאמין בקלותה של התשובה"הרגשתי שה' אומר לי:"אני איתך ואני אוהב אותך"
ההרהור שעולה בלב זה כבר תשובה

"שערי תשובה לעולם פתוחין"
תמיד אפשר לתקן .תמיד בכל רגע .בכל שניה.

שאנו לא יכולים לעשות הרבה,מה לעשות?
לעשות מעט ,כי מעט זה גם טוב
יצר הרע אומר לנו או הכל או כלום תקום לתפילה כל יום או בכלל לא לא –זה לא שווה.לקול הזה אסור להקשיב אפילו קצת יש השפעה עצומה!!
אל תתייאשו!אל תעזבו!
לא משנה כמה עמוק נפלתם וכמה חריפה חולשתכם
המשיכו לעשות את המעט והיותר שאתם יכולים
היייאוש איננו קיים
באיזה זכות אתה מתייאש?ה' מאמין בך!אפילו ברגע הזה-הוא עדיין ממשיך להזרים לך חיים.כי עוד מאמין בך ולא התייאש ממך אז בטח שלך אין רשות להתייאש מעצמך
היום אם בקולו תשמעו"
האתמול עבר אינו קיים
העתיד בדמיון אין מי שיודע מה יוליד יום
לפיכך היום הטוב ביותר להתחיל בו שינוי הוא היום.עכשיו!

הרבה הצלחה אחים שלי מאמין בכם ובי בלי סוף ואני מאמין שעוד נתגבר ונצליח
הרבה הצלחה
אני מציע שנתחיל ללמוד את א'ורות התשובה' זה יכול לעזור
אוהב חבר'ה
סבבה

יאאאלה קדימה להסתער!!! אתה יכול אחי!
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 10 חודשים על ידי .
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.35 שניות

Are you sure?

כן