ברוכים הבאים, אורח

האם השיטה נכונה?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: האם השיטה נכונה? 752 צפיות

האם השיטה נכונה? לפני 11 שנים, 10 חודשים #11040

• Unknown
  • חבר חדש
היי חברה,
ב"ה אני כבר כמעט שבועיים נקי. אבל היום עלתה לי שאלה- לאחר כבר כמה נפילות חוזרות ונשנות שהבטחתי לעצמי להפסיק, אני חזרתי ומצאתי את עצמי נופל שוב ושוב.. עד שבסופו של דבר הגעתי לסף יאוש ונשבעתי שאני לא מוציא שז"ל או מסתכל באתרים לא צנועים במזיד  עד לתאריך מסוים. עד לעכשיו הכל עובד בסדר גמור. אבל אני מוצא את עצמי "מאריך" את השבועה בעוד יום ובעוד יום. אני מרגיש שכאילו השבועה היא זאת שתופסת אותי כרגע, אני לא יודע מה יקרה ביום שאני פשוט לא ישבע ?? אני לא יכול לדעת מה יהיה כח הרצון שלי באותם רגעים. האם בסופו של דבר השיטה של השבועות באמת יעילה או שאני אמור לנסות כמה ימים בלי ורק להסתמך על כח הרצון?

בעניין: האם השיטה נכונה? לפני 11 שנים, 10 חודשים #11041

לא ידוע,
אם הסיבה שאתה מאונן היא מכיון שלא גברת עד כה על יצרך- אכן שבועה יכולה לעזור, וכמש' "נשבעתי ואקימה לשמור משפטי צדקך".
אך אם הסיבה שאתה מאונן היא מכיון שאתה בורח לתאוה,יתכן שאתה מכור לתאוה, דהיינו שאתה לא אדם חוטא, אלא אדם שחולה במחלה רוחנית הגורמת לו לכסות על הרגשות שלו במין כפייתי- לכך השבועה לא תועיל לאורך ימים. (וגם בזמן שהיא כן תועיל לך- תהיה "נקי וסובל")

כאן רבים מהחברים עובדים לפי תכנית 12 הצעדים שעוזרת במקרים של התמכרויות, ע"י השמת עקרונות רוחניים בחיים שלנו, על ידם אנו יכולים- בחסדו ובכוחו של אלוקים- לחיות בשלום עם עצמנו מבלי להזדקק לבריחה לתאוה.

בעניין: האם השיטה נכונה? לפני 11 שנים, 10 חודשים #11042

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
מהנסיון האישי שלי, השבועה לא החזיקה מעמד. זה כלי עזר נחמד אבל זה לא עבד אצלי כאשר הייתי בהתקפה של התאווה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: האם השיטה נכונה? לפני 11 שנים, 10 חודשים #11045

• דובי
  • דירוג פלטיניום
אני לא ניסיתי שבועה . כי אני בטוח שזה לא יעזור לי .
אלא רק יעמיק את התסכול מעצמי ,

בעניין: האם השיטה נכונה? לפני 11 שנים, 10 חודשים #11049

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
אין לי נסיון אישי עם שבועה, לא ניסיתי כי פחדתי... חברים קרובים אומרים שזה לא עבד להם, חוץ משבועה ניסיתי הכל! לי לא עזר כלום! הייתי צם בה"ב כל השובבי"מ, טבילות ושאר ירקות,  כח הרצון שלי לא הועיל כי התאווה תוקפת לי אותו בצורה ערמומית ומבלבלת - הכרתי אדם שצילצל בפעמון בשבת כדי לקרוא לתאווה... שאלתי אותו אם הוא לא פחד לחלל שבת (בשינוי עם המרפק...) הוא ענה לי ברצינות גמורה שלא, והסביר: לעניין בונה (מעגל חשמלי של צילצול)  הכרעתי כמו מרן החזון איש שהאיסור הוא מבעיר, ולעניין מבעיר הכרעתי כמו ר' שלוימה זלמן אוירבעך שפסק שזה בונה...
מערכת הרמאות העצמית שלי נכנסה תמיד לפעולה, כי הייתי חייב להשתמש! אם לא, הרגשתי שאני מת! פיזית! קוצר נשימה הזעה ודופק מואץ (פיקוח נפש דוחה שבועה... לא?!)  אני מניח שאם אתה כמוני, חולה, ברגע שתתפתח לה אובססיה אתה תמצא את הדרך לא להישבע, או להתיר את השבועה.
מה שעובד לי כבר תקופה, זו תוכנית שנקראת 12 הצעדים, שם האישיות שלי עברה שינוי אמיתי והצורך שלי בתאווה פחת.
מאחל לך בהצלחה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: האם השיטה נכונה? לפני 11 שנים, 10 חודשים #11069

• שלמה די דיינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 255 ימים
  • דירוג פלטיניום
אחי אני גם בשבועה!
ב"ה נכון להיום נקי 30 ימים!! כן ירבו

מבחינתי הדברים הם כך..
השבועה היא הגדר!
שיטת הצעדים היא טיפול השורש!
מבחינתי שניהם זה תרופה חזקה מאוד!
אם אעבוד רק עם שיטת הצעדים, ללא גדר, אני מסכן את עצמי!
אם אעבוד רק עם השבועה, במוקדם או במאוחר אתרסק, זה יראה כמו פקעת שמתפוצצת אחרי תקופה ארוכה שחנקו אותה מלפרוץ!

מקווה שהועלתי! 

בעניין: האם השיטה נכונה? לפני 11 שנים, 3 חודשים #24280

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.

הייתי צם בה"ב כל השובבי"מ, טבילות ושאר ירקות, 

אנחנו עכשיו בשובבי"ם ואני משתדל לא להיות שובב. (תקופה זו היתה לי הכי קשה שנים עברו. נס שעברתי שבועיים ראשונים)
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: האם השיטה נכונה? לפני 11 שנים, 3 חודשים #24298

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
אני אישית לא נשבעתי כי ידעתי שזה לא יעבוד עלי
אם אני ישבע על דבר קטן מידי זה לא יהיה איכפת לי, ואם על דבר גדול מידי אני פשוט יפר את השבועה בלי לקיים את התנאי, מה גם שפחדתי שזה יוסיף לי אמוציות שליליות ולחץ, ואני לא מסוגל לעבוד על עצמי במצבי לחץ.
לכן החלטתי להתמיד בדרך השיתוף וה12 צעדים. בנתיים ברוך ה' זה משפיע עלי יופי.
בהחלמה
יעקב
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן