ברוכים הבאים, אורח

קיבלתי במייל כותרת מטעה על כך שבתורה לא מצויין דבר...?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: קיבלתי במייל כותרת מטעה על כך שבתורה לא מצויין דבר...? 2344 צפיות

קיבלתי במייל כותרת מטעה על כך שבתורה לא מצויין דבר...? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10930

• pnimiut
  • חבר קבוע
שלום וסליחה על ההפרעה
פשוט הגיע אלי למייל מסר מאוד מטעה ומוזר
על כך שבתורה לא מצויין דבר כלשהו ?
הכותרת המדויקת הייתה:
למה אין כמעט בתורה התייחסות להתמכרות?

כך
שאם יורשה לי אני חייב להגיב כי כל פגיעה בקדושת התורה מקומם ומפתיע
התורה היא לא ספר היסטוריה או משהו שקרה בעבר
חס ושלום מלחשוב על כך
אין שם פסלים דמויות או כל דבר גשמי
כל כולה מתארת תכונות באדם
כל כולה מעל זמן תנועה ומקום !
וכל כולה מתארת את ההתמכורויות והיצרים שבנו ותיקונם
שנאמר: בראתי יצר הרע ובראתי תורה תבלין כי המאור שבה מחזירו למוטב
לא ארחיב כי זה מכעיס חברים
רק נא לדייק
ולא להוזיל את כתבי קודשינו
תודה.

בעניין: קיבלתי במייל כותרת מטעה על כך שבתורה לא מצויין דבר...? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10937

• שלום.
  • דירוג כסף
בס"ד

חזק וברוך! מסכים עם כל מילה.

בעניין: קיבלתי במייל כותרת מטעה על כך שבתורה לא מצויין דבר...? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10941

• דובי
  • דירוג פלטיניום
שלום לך פנימיות היקר.
עד כמה שזכור לי , לא מוזכר בתורה הרבה דברים טוכנולוגיים שישנם היום.
וזה לא מוריד בכהוא זה מהקדושה של התורה ועומקה . שהיא חכמתו האין סופית של ה'.
מה שהיה כתוב באימייל זה שצריך לעשות "גזרה שווה" מדברים דומים שכן כתובים בתורה להתמכרות שלנו.
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 10 חודשים על ידי .

בעניין: קיבלתי במייל כותרת מטעה על כך שבתורה לא מצויין דבר...? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10946

• pnimiut
  • חבר קבוע

שלום לך פנימיות היקר.
עד כמה שזכור לי .בפשט בתורה, לא מוזכר בתורה הרבה דברים טוכנולוגיים שישנם היום.
וזה לא מוריד בכהוא זה מהקדושה של התורה ועומקה . שהיא חכמתו האין סופית של ה'.
מה שהיה כתוב באימייל זה שצריך לעשות גזירה מדברים דומים שכן כתובים בתורה להתמכרות שלנו.

תודה ידידי דובי
אם טעיתי סליחה ומחילה
חשוב לציין מה שלא צויין במייל -
אין משהו בעולמנו שלא מוזכר בתורה
רק שלא צריכים להחשיב את התורה לספר מוסר או ספר היסטורי או ספר גאוגרפי אלקטרוני
שמתאר דמויות פסלים ואנשים שפעם עשו כך וכך....
גם לא בפשט עצמו...
אפילו לילדים שלי בני ה6 וה5 אני לא מספר שהתורה היא ספר אגדות היסטורי חס ושלום
אין חילול השם גדול מזה לדעתי !
התורה כולה קדושה - נבדלת מפסל ודמות וזמן תנועה ומקום
התאורים בה הם לא של זמן מסוים מקום או תנועה כלשהי...
כולה מתארת התפתחות רוחנית בנפש האדם
ותיקונו במעלה הסולם הרוחני -
מהמצב הנמוך ביותר בעולמנו - המכור לתענוגים גשמים
ועד למצב השלם והנעלה - הדבקות בבורא
לדעתי המערכת ששלחה את המייל ראוי שתשלח מייל מתקן
כדי שלא יובן אחרת
ואם טעיתי
סליחה מראש
תודה

בעניין: קיבלתי במייל כותרת מטעה על כך שבתורה לא מצויין דבר...? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10947

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
הכותרת לא מטעה כיון שכתוב בה שכמעט אין בתורה התייחסות. הובא כאן (וגם באימייל היומי) מספר פעמים התייחסויות ובראשן האור החיים הקדוש שמתאר ממש התמכרות, אבל אין הרבה על כך.

לא ראיתי איפה החילול ה' כאשר כותבים שבתורה לא נכתב שום דבר איך לעשות הרזיה למשל, או איך לנהוג ברכב. התורה היא כולה קודש קודשים וברור שהיא ספר ההוראות לחיים שלנו בכל פרט שהוא, וביחד עם כך לא כתוב שם מה הדין של מיקרוגל, כיון שהתורה נתנה לנו כללים ברורים איך לחיות, ובין הכללים האלו יש גם כללים איך לטפל במחלות, והדברים נדונו בגמרא, "ורפא ירפא - מכאן שניתנה רשות לרופא לרפאות".
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: קיבלתי במייל כותרת מטעה על כך שבתורה לא מצויין דבר...? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10956

שלום,
גם אני קראתי את החזוק היומי,שניכתב שאין הרבה התייחסות להתמכרות כי אז לא היתה כ"כ חשיפה,לנשים,סמים וכ'ו
אז אני רוצה להגיב,שהתורה היא תורת חיים.הכל כתוב בה,"הפוך בה והפוך בה דכולה בה",התורה אינה ח"ו חוקים שרלוונטיים רק לאז..והיום צריך לחדש.ח"ו שזו היא דרך הרפורמים רח"ל..אלא שהכול כתוב בתורה,ובראתי יצר הרע,בראתי לו תורה תבלין,ולמה היצר כ"כ חזק אם לא מתמכרים וודאי שגם הכוונה להתמכרות...
אז הכל כתוב ויש בתורה..והכל נמצא בה,כי היא חיינו,תורת חיים..אז,היום,ומחר.
"אין דבר העומד בפני הרצון"
"עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה"

בעניין: קיבלתי במייל כותרת מטעה על כך שבתורה לא מצויין דבר...? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10957

• דובי
  • דירוג פלטיניום
סבבה אחי

בעניין: קיבלתי במייל כותרת מטעה על כך שבתורה לא מצויין דבר...? לפני 11 שנים, 10 חודשים #11043

• סוד הכניעה
  • מנהל
מצוין. אף אחד לא טען שהתורה היא ספר היסטוריה רח"ל, ואני מאמין בדיוק כמוך שהתורה מתאימה לכל יהודי ובכל מעמד ובכל זמן.

אבל הדרך שבה אתה מתייחס אליה - לא נכון. אדרבה, תמצא לי בתורה יש בתורה התייחסות למיקרוגל.

אחר כך אסביר לך למה הדברים נכונים. דהיינו שהתורה היא לא ספר היסטוריה, ויש בה הכל מכל וכל והתייחסות לכל נושא, ולמרות זאת לא כתוב בה על מיקרוגל ועל התמכרות כי כאשר היא נכתבה לא היו מיקרוגלים והתמכרויות.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: קיבלתי במייל כותרת מטעה על כך שבתורה לא מצויין דבר...? לפני 11 שנים, 10 חודשים #11048

פנימיות יקירי,
מעצם השתתפותך בפורום אני מסיק שהנך סובל כמונו מהתאוה, ואולי אף מכור, שמא תשתף אותנו במה שעובר עליך?
אני חושב שאם תעשה זאת תוכל להתחבר ולעזור לעצמך ולנו הרבה.

איתך בדרך...

בעניין: קיבלתי במייל כותרת מטעה על כך שבתורה לא מצויין דבר...? לפני 11 שנים, 10 חודשים #11050

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
רוצה התייחסות למיקרו? בבקשה
הסיפור ידוע על תלמידו של הרמב"ן ששמו היה אמנון והלך פעם לרמב"ן ביו"כ ואכל חזיר. לאחר וויכוח קצר עם הרמב"ן בעניין מספר העוונות שהוא עבר באכילה זו. ולאחר שהרמב"ן הודה לו והסכים שאכן הוא עבר על מס' לאווין גדול שאלו הרמב"ן אבל איך הגעת למעשה שכזה? ענה אבנר כי אתה מורי ורבי אמרת שכל באי העולם רמוזים בשירת האזינו וזה דבר שאין באפשרותי להבינו אמור נא לי היכן רמוז שמי? ומה יקרה איתי וענה הרמב"ן במילים "אמרתי אפאיהם אשביתה מאנוש זכרם" כל אות שלישית יוצרת את המילה "אבנר" וסופך שיושבת זכרך. ואכן אבנר עלה על סירה ללא מלח ויצא לים הגדול
אינני מתיימר למצא את המיקרו בתנ"ך אך אין לי ספק כי הוא אכן מוזכר.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: קיבלתי במייל כותרת מטעה על כך שבתורה לא מצויין דבר...? לפני 11 שנים, 10 חודשים #11077

• סוד הכניעה
  • מנהל
אוי באמת, אתה מבין שאני לא מתכוון לרמזים ודילוגי אותיות. אני מדבר על זה שבשולחן ערוך אין הלכה בנוגע למיקרוגל, וזה לא מפריע לאף אחד וכולם יודעים שלא היה בזמן הבית יוסף מיקרוגל אבל לומדים את זה מתוך הכללים של התורה.

אם אתה מחפש את 12 הצעדים בשיטת דילוגי אותיות - אני בטוח שתמצא גם כן...

(אגב, ישנו סיום מדהים לסיפור שהבאת בנוגע לחלק נוסף ולא מוכר. הרי הרמב"ם אמר שרמוז כל אחד וגם רמוז סופו, ולכאורה היכן כתוב הסוף של אבנר שעשה תשובה וכו'? אלא שאם רואים את המילה "אמרתי" אז האות השלישית היא ר' שזה הרמז שהתורה כבר העידה שיעשה תשובה וייקרא שמו ר' אבנר.)

בעניין: קיבלתי במייל כותרת מטעה על כך שבתורה לא מצויין דבר...? לפני 11 שנים, 10 חודשים #11102

• pnimiut
  • חבר קבוע
zalmen כתב on 25 יוני 2012 17:20:

מצוין. אף אחד לא טען שהתורה היא ספר היסטוריה רח"ל, ואני מאמין בדיוק כמוך שהתורה מתאימה לכל יהודי ובכל מעמד ובכל זמן.

אבל הדרך שבה אתה מתייחס אליה - לא נכון. אדרבה, תמצא לי בתורה יש בתורה התייחסות למיקרוגל.

אחר כך אסביר לך למה הדברים נכונים. דהיינו שהתורה היא לא ספר היסטוריה, ויש בה הכל מכל וכל והתייחסות לכל נושא, ולמרות זאת לא כתוב בה על מיקרוגל ועל התמכרות כי כאשר היא נכתבה לא היו מיקרוגלים והתמכרויות.

אתה מתייחס לתורה כעל ספר הוראות לחיים טובים בעולם הזה....
בעוד שהתורה עצמה קדושה
קדוש = נבדל
התאורים בה מתארים את התתפתחות הרוחנית של הנברא ממצבו השפל והמכור בעולם הזה
שהוא המצב הרחוק ביותר שיש מהבורא....
עד להתעלות מעל השפלות וההתמכרות ועד לדבקות בבורא.
על זה כל התורה מספרת ומתארת
במצב שהוא מעל זמן תנועה ומקום
אין שם תאור על עבר שבו לא היה משהו
לעומת העתיד שבו כן יש משהו
תפיסה כזו מנוגדת ומוזילה ואין לי על מה לדבר אם כך אתה חושב....
על זה מתואר שהתורה יכולה להיות סם המוות כשמשתמשים בה לתועלת עצמית בעולם הזה
או לסם החיים כשתמשים בה כתורה תבלין לתיקון היצר וההתמכרות ולהתעלות עד לדבקות בבורא
זו כנראה הסיבה לגלות בת ה2000 שנה שבה אנחנו עדיין תקועים לצערי...
שנזכה לגילוי ולסיום ההסתרה
במהרה בימינו אמן.

הנה הסבר על הדברים למי שירצה -

www.obshalom.org/
www.obshalom.org/Category/19/פרשיות_השבוע

בעניין: קיבלתי במייל כותרת מטעה על כך שבתורה לא מצויין דבר...? לפני 11 שנים, 10 חודשים #11103

פנימיות יקירי,
מעצם השתתפותך בפורום אני מסיק שהנך סובל כמונו מהתאוה, ואולי אף מכור, שמא תשתף אותנו במה שעובר עליך?

איתך בדרך...

שלום לך פנימיות היקר- שמא תשתפינו?

בעניין: קיבלתי במייל כותרת מטעה על כך שבתורה לא מצויין דבר...? לפני 11 שנים, 10 חודשים #11104

• pnimiut
  • חבר קבוע

פנימיות יקירי,

איתך בדרך...

שלום לך פנימיות היקר- שמא תשתפינו?

מה תרצה לדעת ?
כתבתי בעבר אני נשוי+3 בן 34
מכור לתענוגים ותאוות מכל הסוגים
אוכל מין כסף כבוד שליטה....
מכור לכל זה....

בעניין: קיבלתי במייל כותרת מטעה על כך שבתורה לא מצויין דבר...? לפני 11 שנים, 10 חודשים #11107

תודה על השיתוף, אני חדש בפורום ולא ראיתי מה כתבת.

מה איתך היום? אתה עושה צעדים? משתתף בקבוצות? או אולי מצליח לשמור ניקיון לבד?

אם נוח לך לפרט, כמובן...
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.52 שניות

Are you sure?

כן