ברוכים הבאים, אורח

בין החלטה למחשבה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: בין החלטה למחשבה 880 צפיות

בין החלטה למחשבה לפני 11 שנים, 10 חודשים #10817

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
בזמן השימוש החלטתי להפסיק אין ספור פעמים! באמת! ומשלא הצלחתי להשאר בהפסקה הייתי משוכנע שאני לא מסוגל להחליט, או שההחלטה שלי לא שווה מאומה.
בההחלמה למדתי שלמעשה לא קיבלתי שום החלטה, הרעיון תמיד נשאר בגדר מחשבה!
להלן ההסבר: רציתי להשאר נקי, אז, 'החלטתי' שזהו, ואמנם הפסקתי, לאחר זמן (בכל פעם זה היה שונה מסיבה אחרת)  ניתנה לי האפשרות להפוך את הרעיון, את המחשבה להחלטה על ידי הביצוע! 
כשפגשתי תאווה, מה עשיתי? הזכרתי את רצוני הקודם, או שבחטף נשאבתי לתוכה? וכשזכרתי, האם השפלתי עיני ועיקמתי צאוורי להפניית מבט או שצללתי לתוכו? במידה וגיביתי את המחשבה בפעולה הפכתיה להחלטה!
על מנת שתשאר ההחלטה אבקש מהכח העליון סיוע באופן רציף!
אגבה את המחשבה בפעולה מיידית!
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: בין החלטה למחשבה לפני 11 שנים, 10 חודשים #10838

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
אולי תסביר לי אם כן את הרש"י שמצטט חז"ל על הפסוק בתשובת ה' לקין לאחר רצח הבל "ואתה תמשול בו" - "אם תרצה תתגבר עליו" לא התגברתי. לא רציתי? תראה איך שאני בדיקי רק מהנפילה!! אז רציתי את הנפילה (והדיקי) או את ההתגברות?
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: בין החלטה למחשבה לפני 11 שנים, 10 חודשים #10841

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שאלה טובה, אכתוב את דעתי האישית בלבד, ובהזדמנות בל"נ ארחיב, רש"י מדבר על יצר הרע, אני, על מחלה! שאינה תלויה בכח הרצון.
יש אדם שחלה בסכרת, התאמר לו, אחי, תתגבר, צרוך סוכר כאדם נורמטיבי?!  קשה לנו לקבל שזו מחלה, כי חונכנו על כך, כי אנו מודעים לגודל האיסור. (אני מכיר כמה שאינם שומרי מצוות חולים בהתמכרות לתאווה, ויותר קל להם בנקודה הזו!) אם נפנים שזו מחלה לצרוך תאווה בצורה הלא טבעית שלנו יקל לנו.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.33 שניות

Are you sure?

כן