ברוכים הבאים, אורח

בקורת עצמית
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: בקורת עצמית 668 צפיות

בקורת עצמית לפני 6 שנים, 10 חודשים #105612

• zoher
  • רצף ניקיון נוכחי: 319 ימים
  • חבר קבוע

שלום.רציתי לשתף:
בחסדי השם אני נקי כבר 8 ימים .כאמור 3 שבועות נמצא פה.עם מספר מעידות ונפילות .
ואני לא ממש נהנה מזה. נהנה מזה שאני נקי אבל רואה את העניין כתהליך שאין לו סוף ומאבק חסר גבולות ופשרות
ולמרות שאני מאוד נהנה מלהיות נקי קשה לי עם החשש של הנפילות. 
בכל ההצלחות שהיו לי בימים אחרונים  אני אומר לעצמי ״ לא באמת נאבקת היו לך ימים טובים פשוט״.
דוג׳ בשלושה ימים אחרונים לא היה לי מקום להיות לבד ולכן זה קרה.(אני לא בבית ). אבל בפועל כשבדקתי עם עצמי בעבר גם כשהייתי בזמנו במצב דומה נפלתי לא פעם ולא פעמיים.
עכשיו מתייחס לזה כאילו ההצלחות   נעשות ללא מאבק כלל,לכן אני מצליח. בקורת עצמית גבוהה. כמו בכל תחום אצלי.
 הפעם הזאת אחרי שאני כבר לא נופל ומתגבר אני  נותן קרדיט  לכל מיני מצבים ואומר לעצמי שזה קרה במקרה.
מאוד קשה לי לתת לעצמי קרדיט גם בהצלחות קטנות .
בעבר היתי נופל בלי לחשוב פעמיים.אפילו לא הגדרתי זאת כנפילה.
זה כמו שפעם קראתי שאנשים שלא מאמינים בעצמם שיכולים להצליח נוקפים את ההצלחות הרגעיות או הקטנות שלהם למזל, מקריות ולא ממש יכולים לתת לעצמם כל קרדיט.
שאלה איך להתייחס לעצמי במקרה של התגברות על תאווה? 
אם  הודינו  שאנו חסרי אונים , אז אין לי כל קרדיט על התגברות על נפילות לא?.. מישהו יכול להסביר ? 
זה משמעותי בעיניי כי איך אפשר לבנות מההצלחה אם זה לא אתה ממש שמצליח?? 
תודה.

תגובה: בקורת עצמית לפני 6 שנים, 10 חודשים #105614

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני הולך לישון בלילה, ואומר בשמחה,
" תודה אבא על עוד יום נקי ומפוכח" כי אני יודע שהנקיון זה ממנו ולא ממני, ואני עושה לעצמי וי, ומודה לאלוקים על פעולות תכנית שכן עשיתי, כי הפעולות הם הבחירה שלי בדרך כלל, ואני מודה על זה, ומבקש כוח למחר גם לעשות פעולות תכנית, ולמחרת כשאני הולך שוב פעם לישון נקי, אז אני אומר שוב תודה, וחוזר חלילה, כי הנקיון זה מתנה,
מקווה שאני מובן, כי אני מרגיש שלא הוצאתי כי התחושות שלי בכתיבה.
אוהב אותך מאוד, תתחזק ונתחזק ביחד.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: בקורת עצמית לפני 6 שנים, 10 חודשים #105616

• נהירו דאנפין
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג כסף

נקודה מעניינת מה שהעלית. כיוון שאני חסר אונים, ההתמקדות שלי היא הרבה פחות על האם הצלחתי או לא, האם זה בזכותי או לא וכן הלאה. כיוון שאני חסר אונים. אני באמת מרגיש שההצלחות שלי הם לא ממני אלא מאלוקים.
לדוגמא, יום נקי שבו לא היו לי קשיים הוא בודאי מאלוקים. יום נקי שבו היו לי קשיים ועשיתי פעולות והצלחתי להתמודד, הוא גם כן לא ממני. ביום כזה יש לי הודאה כפולה- אסירות תודה לאלוקים שנתן בי דעת לעשות פעולות ואסירות תודה שהם עבדו ונשארתי נקי. וכן הלאה, כמו שכתב אבי גולן.
תרגיל נהדר שלמדי מחברי תכנית, לכתוב 10 אסירויות תודה כל יום. לכתוב ממש על כל דבר קטן, לא להמעיט בערך שום דבר טוב שקרה לי. זה משנה את כל הגישה שלי במהלך היום אח"כ, אני פשוט מרגיש מפוצץ באסירות תודה על כל מה שקורה לי.
החכמה היא לחפש את האסירות תודה גם בימים שלא מצליחים כמו שרצינו. בדר"כ האסירות תודה היא שנשארתי נקי למרות מה שקרה. וזה לא מובן מאליו בכלל... 

הכינוי שלי הוא נהירו דאנפין, מכור לתאווה, ובכ"ח בשבט תשע"ז האיר ה' פניו אלי באור יקרות, בחסד חינם, ולא נותר לי אלא להיכנע להשגחתו.

תגובה: בקורת עצמית לפני 6 שנים, 10 חודשים #105640

• zoher
  • חבר קבוע

תודה רבה חבר׳ה.חזקתם נורא !! חשוב מאוד.
אין עליכם. עדיין נקי.ברוך השם .
עוד שאלות שמטרידות  אותי, חברים יקרים.
אם הניקיון בידי השם אחרי שבצעתי פעולות  דרושות שהפעולות שעליי לבצע שהן בידיי כפי שאני מבין, אז הנפילות ממש או התאוות שנקרות בדרכי (באופן לא מכוון) גם הן ביד השם ? 
אם הפעולות שבצעתי שהובילו לנפילה בידיי ,הנפילה עצמה ביד השם, לא?
(בהקבלה למה שקורה עם הניקיון)...
שואל כך לא כי חס ושלום מתחכם/ לא מאמין או משהו כזה כי אני לא יודע איך להתייחס לכל התהליך .
האם זה מקרה? נס? התפכחות זמנית? אולי רק נדמה לי שאני הייתי חוטא וגרוע?  וזה טבעי מה שאני עושה ?
קורא לי לא  מעט   ועדיין בספקות.
כאחד שעובד בתחום הרפואה כבר מס. שנים, כך לפחות שכנעו אותנו כל הזמן בלימודים ואיפה שנחשפתי ..שזה טבעי נורמלי וכו וכו...
אין לי ספק ומודע לכך שכל העניין אצלי היה בריחה מהמציאות, אבדה ממני השליטה ושלא יכולתי להגביל את עצמי לא בגלל ההלכה אלא ראיתי שזה מזיק לי ולא יכולתי להפסיק.
ראיתי גם תוכניות מאתרים של גויים, על הנזקים האדירים של פורנו והוצאת ז״ל לביטחון העצמי לנישואין ופגיעה בכמיהה של בני הזוג אחד לשני.ומקבל את זה.ועדיין,
שאלה שלי היא כזאת חבריי האם זה לא משהו טבעי כמו אלכוהול, אוכל, קניות, שיצא מכלל שליטה , (ואין ספק שמדובר בהתנהגות לא בריאה ומוגזמת במקרים של ממש התמכרות,)אבל אולי העניין של להילחם בקנאות לשמור על ימי ניקיון מלאים  הוא הגזמה ודרישה לא טבעית שמביאה איתה תסכולים רבים אחרי הנפילה ?
חושב בקול רם .
שוב תודה לכם.
שאלות נוקבות  שחייב לשאול כדי שתהליך הניקיון שלי יהיה בלב שלם .

תגובה: בקורת עצמית לפני 6 שנים, 10 חודשים #105641

• zoher
  • חבר קבוע

ענה לי על הרבה שאלות : מעלעול באתר:
gye.org.il/2017-04-07-12-04-25/9principles
תודהה.

תגובה: בקורת עצמית לפני 6 שנים, 10 חודשים #105645

• לא לבד
  • דירוג כסף
אוהבים אותך זוהר.
תודה על הכנות.
אם אתה מכור כמוני,
אז ממליץ לך לחפור באתר ולהבין מהם 12 הצעדים.
זה הכלי שהכי עזר ועוזר למכורים לשנות גישה ולקבל תרופה רוחנית לכאב חייהם.

מומלץ ביותר הקבוצה הטלפונית בצהריים בהנחיית סוד הכניעה(יש את המספר והסיסמה בעמוד הראשי) 

בהחלמה

תגובה: בקורת עצמית לפני 6 שנים, 10 חודשים #105649

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
להשתמש פעם בשבוע בלי להיות אובססי כל היום לחשוב תאווה, זה לגיטמי, הבעיה כשאני משתמש היום, אני נהיה חתיכת רעל כמו אלכוהליסט, לשתות אלוכהול ביציאה עם חברים זה גם לגיטמי, הבעיה כשזה יוצא משליטה, אם אתה מצליח לאונן רק פעם בשבוע, אז סבבה.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.48 שניות

Are you sure?

כן