ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: שאלה 1358 צפיות

שאלה לפני 11 שנים, 10 חודשים #10015

• יש לי סיכוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 225 ימים
  • חבר קבוע
שלום
אמנם אני רק שבועיים נקי,וכרגע מכוון ל90 יום אך רציתי לשאול את אלה שכבר עברו שנים של נקיות.
נניח שאני אהיה שנה נקי, עד כמה הניסיון נחלש?
או שיהיה לי אותו חוזק של ניסיון ואותו קושי כל חיי?
האם נחלש הרצון?

בעניין: שאלה לפני 11 שנים, 10 חודשים #10016

הרעיון בשיטת 12 הצעדים, לפי הבנתי, היא לפתור את הבעיות בשורשן. שזה אומר, ההתמכרות שלנו נגרמה עקב סיבות מסויימות, שעלינו להתמודד איתן ולפתור אותן, כל עוד לא הצלחנו להיום כנים עם עצמנו, ולהודות במחדלינו ובקשיינו, לא משנה כמה זמן נהיה נקיים, אנחנו נישאר מכורים גם אם נהיה נקיים, התאווה יכולה להתרחש באלף ואחת מצבים, לאוו דווקא בהוצאת זרע לבטלה, אלא כמו התפרצות של כעס עקב חוסר השימוש בתאווה, התרחקות ושקיעה בתוך עצמנו, וזה לא מחייב שניפול, אבל עדיין זה חלק מהסימום של ההתמכרות שנגרמה לנו עקב השנים שעברו עלינו.

הדגש הוא, האם הצלחנו לפתור את בעיותינו האישיות, ולא על הדגש כמה ימים נקיים נהיה,
היום, בקבוצה הטלפונית קראו מ"הספר הגדול",  על אדם אלכוהוליסט מכור, שהיה נקי 27 שנה (אם אני זוכר נכון), אך אחרי כל השנות נקיות האלו, הוא התחיל שוב לשתות, ואז הוא שאל את עצמו "האם כל השנים האלו לא הייתי מכור, או שרק הצלחתי להדחיק את ההתמכרות אבל לא פתרתי אותה", משמע הוא אמר לעצמו "פעם מכור, תמיד מכור".

תחכה בבקשה לעוד תגובות מאנשים יותר מנוסים ממני, אני ראיתי את הודעתך והיה לי זמן להגיב,  אז הגבתי לפי ראות עיני...
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: שאלה לפני 11 שנים, 10 חודשים #10022

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
משוש, הסקופ הגדול כאן הוא שהיית היום בקבוצה הטלפונית... שאפו!
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: שאלה לפני 11 שנים, 10 חודשים #10034

• יש לי סיכוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 225 ימים
  • חבר קבוע
ואיך אני אמור לדעת אם פתרתי את הבעיה מהשורש?אם אני בתהליך של פתירת הבעיה מהשורש?
אולי אני עובד על עצמי ואני לא יודע?

בעניין: שאלה לפני 11 שנים, 10 חודשים #10043

שלום "יש לי סיכוי",
ההתמכרות היא תוצר לוואי של הבעייה האמיתית והשורשית, הנפשית והעמוקה, הנמצאת בקרבנו, ברגע שתצליח לעלות על הבעיה השורשית, לטפל בה, לתת לה את מה שהיא צריכה כדי להעלם מחייך, אז תוכל לדעת שהתקדמת, ואתה בדרך להחלמה.
תהיה חייב לאבחן אצלך, מה הגורם הרגשי להתמכרות שלך, האם אתה בורח להתמכרות כדי להעלים רגשות שצפים ועולים אצלך ולא נוח לך איתם, או מצבים שאתה נזכר בהם ואתה רוצה שייעלמו, אז אתה בורח אל ההתמכרות.
בהצלחה בהמשך הדרך... נשמח לשמוע ממך.
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.34 שניות

Are you sure?

כן