כלי 18 – קבוצות טלפוניות ומפגשים חיים

כלי 18 – קבוצות טלפוניות ומפגשים חיים

אחרי שהודינו כי אנו חסרי אונים מול התאווה ושאבדה לנו השליטה על חיינו, והחלטנו שאנו רוצים להתחיל את הגמילה באמצעות תכנית 12 הצעדים, הגיע הזמן למעשים.

את התכנית הזאת לא ניתן לבצע לבד, ולא ניתן לבצע אותה בסודיות. זה פשוט לא הולך. הרבה חברים ניסו, חלקם אפילו הצליחו למשך תקופה מסוימת, אבל לבסוף כולם נכשלו. כדי להחלים, אנחנו צריכים תמיכה רחבה ככל האפשר, ולשם כך אנחנו חייבים להסתכן ביציאה מהמחבוא וחשיפת הסוד הגדול שלנו. בלי שאנחנו חושפים את עצמנו בפני אחרים – אין דרך שנוכל לקבל את התמיכה והעזרה להן אנו זקוקים במהלך התהליך.

נוסף על כך, אנחנו חייבים להיות בקשר עם חברים אחרים שנמצאים בתכנית, כדי שנוכל ללמוד כיצד ליישם אותה. לא מספיק לקרוא על התכנית, ולמעשה בתכנית הזאת אין משמעות לידע, אלא רק למעשים. לכן, גם אם נדע המון על התכנית ונבין אותה מצוין, היא עדיין לא תעזור לנו, עד שניישם אותה הלכה למעשה בחיי היום-יום, ולשם כך אנחנו צריכים להשתתף בפגישות ולשמוע חברים אחרים משתפים כיצד הם עושים זאת בעצמם.

אין ספק שהחשש מפני חשיפה הוא גדול. הפחד לפגוש מישהו מוכר והבושה מעצם ההודאה בכך שאנחנו מתמודדים עם התמכרות למין, הינם משוכות גבוהות בדרך לתכנית. אך זכור שבכך תלויה ההחלמה שלנו, ועדיף הסיכון לחשיפה כשאנו בהחלמה, מאשר הסיכון לחשיפה כשאנו בנפילות. כמו–כן, אולי ירגיע אותנו לדעת שהקבוצות אנונימיות לחלוטין וניתן דגש רב על שמירת כל מה שנאמר בקבוצה בדיסקרטיות מלאה, מבלי שתצא מילה החוצה.

אחת הדרכים שעזרה לחברים רבים ב"שמור עיניך" הייתה להתחיל עם הקבוצות הטלפוניות, שם קל יותר לעשות את הצעדים הראשונים, כיוון שאיננו נחשפים בזהות האמיתית שלנו, ועדיין משתמשים בכינוי שבחרנו לעצמנו. כך אנו יכולים לבדוק את הקבוצות בביטחה, ורק לאחר מכן להחליט להתקדם הלאה לחשיפה מלאה במפגשים חיים.

נוסף על כך, מתקיימות מדי שבוע שתי קבוצות טלפוניות הפתוחות לכלל החברים ומיועדות במיוחד לחברים חדשים, האחת ביום ראשון (בשעה 22:00) המוקדשת להסברת התכנית ושאלות ותשובות, והשנייה ביום חמישי (בשעה 13:30), בה חבר ותיק שהספיק לצבור תקופה של מפוכחות מספר את הסיפור האישי שלו ומעניק הצצה לתהליך כולו, החל מהנפילות וההתמכרות, דרך עבודת הצעדים, ועד לשפיות שמגיעה עם הנקיות.

אם החלטנו שהתכנית מתאימה לנו ואנו מוכנים לקפוץ אל המים, זה הזמן להצטרף למפגשים חיים המתקיימים מדי שבוע (ביום שלישי באזור המרכז וביום רביעי בירושלים). לפני שנגיע לקבוצה, ניפגש עם חבר שילווה אותנו, יסביר לנו לקראת מה אנו הולכים ויקל עלינו את הכניסה לקבוצה.

תגובות (1)

  • Anonymous
    Anonymous
    25 December 2017 בשעה 21:01 |

    שלום רציתי לקבל את המספר והקוד של הקבוצה הטלפונית ביום שלישי ב10 לרווקים וצעירים תודה רבה בכללי

    התגובה שלך תפורסם אחרי אישור המנהל.

השאר תגובה

אתה מגיב כאורח.

בטל Submitting comment...