לקריאת הודעות בפורום אין חובה להירשם. למעבר לפורום לחץ כאן.

ההתמכרות רוצה שנתכנס בתוך עצמנו ונתנתק מהחיים. מכיוון שאחד הכלים החזקים ביותר לצאת ממעגל ההתמכרות הוא לצאת מבידוד, כדאי להגדיל את האינטראקציה עם אחרים הנמצאים במצב דומה, עד כמה שאפשר. אין דבר חזק יותר מתמיכה קבוצתית בשביל לעזור למכורים להשתחרר מההתמכרות, והפורום הוא אחת האפשרויות הטובות ביותר לקבלת תמיכה קבוצתית. התחושה שהעמיתים הלוחמים שם הם מעין "משפחה" רוחנית ממלאת את כל המשתתפים מהר מאוד. בפורום תקבלו המון תמיכה ותוכלו לחלוק חיזוקים עם רבים אחרים, דבר שהוא חשוב מאוד להחלמתכם. לא תרגישו עוד שאתם לבד במאבק הזה ותראו איך אחרים, שמצבם אולי עוד קשה משלכם, מתקדמים בדרכם.

מעניין לציין שהמכורים ב"אלכוהוליסטים אנונימיים" מצאו שאם הם לא הופכים גם את העזרה לאחרים לאחת ממטרות ההחלמה שלהם, הם יכולים לעשות את כל שאר הדברים הנדרשים בתכנית 12 הצעדים, אבל במוקדם או במאוחר ההתמכרות תשוב להיות פעילה. אין דרך טובה יותר להבטיח ניקיון ארוך טווח מאשר להיות בקשר רציף עם קהילת GYE, ולעזור לאחרים מדי יום. אתם יכולים לשתף בהודעות בפורום – מישהו זקוק לכם, ואתם זקוקים לאותם אחרים אפילו יותר.

לקבל הרשאת כתיבה בפורום ולקבלת גישה לפורומים מיוחדים (צעירים, גברים נשואים, נשים, נשות מכורים) צור חשבון אנונימי.

 

פורומים מיוחדים

 1. יש לנו פורום מיוחד לנשים – פורום סגור, שאינו נגיש לגברים ולמי שאינו רשום.
 2. יש לנו פורום מיוחד לגברים נשואים בלבד, שבו גברים נשואים יכולים לדון בנושאים שאולי לא ירגישו בנוח לדבר עליהם בפורום פתוח שחברים בו גם רווקים (נושאים כמו נידה, מחזורים, יחסים ובעיות שונות שצצות עם נשותיהם).
 3. יש לנו פורום מיוחד, המיועד אך ורק לנשות המכורים.

כיצד להשתמש בפורום

כמו במקרים רבים אחרים, הניסיון הוא המורה הטוב ביותר. במילים אחרות, הדרך הטובה ביותר ללמוד איך להשתמש בפורום של GYE היא פשוט להשתמש בו! הטיפים שלהלן לא יכולים לגעת בכל השימושים שהפורום מציע, אבל זהו ניסיון לתת סקירה בסיסית.

 1. הפורום של GYE מכיל הרבה לוחות שונים. לכל לוח יש מטרה משלו, שעליה ניתן ללמוד מהתיאור בעמוד הראשי של הפורום. לפני שאתם פותחים שרשור, החליטו לאיזה לוח הוא שייך.
 2. אחרי שבחרתם את הלוח המתאים, לחצו על "נושא חדש" כדי לפתוח שרשור, תנו לו כותרת בשורת הנושא, וכתבו את הרשומה הראשונה בשרשור. (בהמשך תמצאו התייחסות נוספת לכתיבת רשומות).
 3. אם אתם רוצים להוסיף תגובה בשרשור שלכם, או להגיב בשרשור אחר, אל תפתחו שרשור חדש. לכו לשרשור שבו אתם רוצים להגיב, לחצות על "תגובה" וכתבו את תגובתכם.
 4. בדיוק כמו כל מעבד תמלילים, הפורום מאפשר לכם לעצב את הטקסט שלכם במספר אופנים. לדוגמה, יש באפשרותכם לבחור את צבע הטקסט, את גודלו, הדגשות, הטיות, מתיחת קו תחתון וכו'. הדרך הטובה ביותר להתוודע לאפשרויות היא לנסות אותן וללחוץ על "תצוגה מקדימה" (פירוט בפסקה הבאה).
 5. לפני שאתם שולחים את מה שכתבתם, אתם יכולים ללחוץ על כפתור "תצוגה מקדימה" ולראות כיצד תיראה הרשומה. כשאתם מוכנים לשלוח, לחצו על "שלח".
 6. גם לאחר שהרשומה נשלחה, אתם עדיין יכולים לערוך אותה תמיד. בשביל לעשות את זה, לחצו על כפתור "עריכה" מעל לרשומה, שנו או הוסיפו כרצונכם, ואז לחצו על "שמור" (עם או בלי לבדוק ב"תצוגה קדימה").
 7. אם אתם רוצים להסיר רשומות או  תגובות ששלחתם, לחצו על כפתור "הסר" מעל לרשומה ואז על "אשר".
 8. אתם יכולים לסמן רגשות ברשומות שלכם על ידי הוספת אמוטיקונים (רגשונים) במקומות הרצויים (חיוך, קריצה, נפנוף וכד'). אם אינכם יודעים מהם אמוטיקונים פשוט עמדו עם הסמן מעל האמוטיקון ותיפתח לכם בועת הסבר על המסך.
 9. אם אתם עונים לרשומה של מישהו אחר, אולי תרצו לצטט אותה, או חלק ממנה. זה פשוט מאוד לעשות: לחצו על כפתור "צטט" (או, "תגובה עם ציטוט") שנמצא מעל לרשומה המבוקשת ותקבלו מסך עם הציטוט. תרגישו חופשי למחוק את החלקים הלא רלוונטיים לכם מתוך הטקסט. לתשומת לבכם – השימוש ב"תצוגה מוקדמת" מומלץ במיוחד כאשר אתם מצטטים מישהו אחר, כדי להבטיח שאכן ברור בדיוק מי כתב מה.
 10. לשליחת הודעה פרטית לחבר בפורום: לחצו על כפתור "ההודעות שלי" ואחר כך על "הודעה חדשה". משלב זה והלאה, זה בדיוק כמו לשלוח מייל. רק הוסיפו את שם המשתמש לשורת הנמען, כתבו נושא בשורת הנושא, כתבו את המסר שלכם ולחצו על "שלח".
 11. לדיווח על רשומה שנראית לא נאותה, לחצו על כפתור "דווח למנהל הפורום" והסבירו בקצרה מה לדעתכם לא בסדר ברשומה. הדיווח שלכם יישאר חשאי. אנו מעריכים עזרה מכל אחד, מפני שקשה למנהלים לקרוא כל רשומה ורשומה בזמן אמת.
 12. כדי להוסיף חתימה שתופיע בסוף כל רשומה שלכם, לחצו על "פרופיל", אחר כך על "מידע בפרופיל" והקלידו את החתימה המבוקשת בתיבת החתימה. לרשותכם עומדים 300 תווים, כולל רווחים.
 13. אתם יכולים לשנות שם משתמש בלי להירשם שוב. לשינוי, לחצו על "פרופיל" ואחר כך על "הגדרות חשבון". בחלק העליון יהיה כתוב  המשפט "שם: זהו השם שכל המשתתפים יראו", ולצדו יהיה מקום לשנות את שם המשתמש. טכנית, זה אמנם לא ישנה את שם המשתמש המקורי שלכם, אבל השם שיוצג בפורום כן ישתנה. לתשומת לבכם: יש לשנות את שם המשתמש רק אם יש לכך סיבה ראויה (למשל, אם שם המשתמש שלכם דומה מאוד לשם של חבר אחר), אחרת הדבר רק יוצר בלבול אצל כולם.

אזהרה וכתב ויתור

לפעמים אנשים מעלים הודעות לפורום במשך מספר חודשים, מקבלים מאות תגובות וחיזוקים מהקהילה, ואז הם פתאום מתחילים לפחד שמישהו עלול לזהות אותם והם מבקשים מאיתנו למחוק את החשבון שלהם. ראשית, אני מתקשה להאמין שניתן לזהות מישהו שמשתתף בפורום. יש בפורום יותר מאלף חברים, כל הכינויים אינם שמות אמיתיים, וזה קרוב לבלתי אפשרי לגלות מי אתם – אלא אם פרסמתם נתונים חושפניים. לכן, אם אכן פרסמתם פרט חסוי כלשהו, חזרו לאותן רשומות וערכו בהן שינויים. אתם תמיד יכולים לערוך שינויים ברשומות שלכם. חשוב לציין שאנו לא מוחקים חשבונות של אנשים. איננו יכולים למחוק שרשורים שלכם, מפני שכך יאבדו חיזוקים בעלי ערך שהתקבלו בתגובה לשרשורים ולרשומות שלכם. מה שאתם כן יכולים לעשות זה לערוך שינויים ברשומות שלכם ולשנות שם משתמש, אם תרצו. לכן, חשוב לנו להבהיר כאן: כל מי שפותח חשבון ב-GYE , ומתחיל שרשור, לא יוכל אחר כך לבקש מאיתנו למחוק חברות או רשומות.

חוקים כלליים

 1. כל תקשורת בין-מגדרית, בפורום או מחוצה לו, אסורה בהחלט. יש פורומים המיועדים לנשים ויש פורומים המיועדים לגברים, והם מופרדים לחלוטין. לגברים אסור להיכנס לפורומי הנשים, ולנשים אסור להיכנס לפורומי הגברים. תקשורת אישית בין נשים וגברים חסומה על ידי המערכת וכתובות המייל של הנשים מוסתרות בפרופילים שלהן. אם, על אף כל הכללים האלה, מישהו מוצא דרך לתקשר עם בן/בת המין השני, הם עלולים להיות מגורשים מהפורום (* ראו יוצא מהכלל אחד למטה).
 2. הפורום של GYE מקבל בברכה יצירתיות וקשת רחבה של עמדות כל עוד אלה נמצאים בתוך מסגרת החשיבה של התורה, או לפחות אינם עומדים בסתירה לה.
 3. נושאים שהדעות לגביהם רגשיות, ועלולים להוביל למחלוקות – באופן כללי כדאי להימנע מהם, במיוחד אם אינם קשורים לנושא הפורום (כלומר, הקשר בין הדת והמדע, פוליטיקה וכד').
 4. אנא, נסו להעלות רשומות שיהיו מובנות לקורא הממוצע. אם יש ברשומה טעויות כתיב או דקדוק שיקשו על ההבנה, המנהלים עשויים לתקן או לערוך מעט את הרשומה, על מנת שהדברים יהיו מובנים יותר.
 5. אסור להעלות לפורום רשומות הכוללות לשון הרע, זלזול בתלמידי חכמים או בחז"ל, דברי כפירה או הפרות אחרות של ההלכה.
 6. שפה גסה או קללות, גם אם השימוש בהם נעשה כהלצה, אסורה בפורומים של GYE . יתרה מזאת, רשומות שיש בהן טעם לפגם עשויות להימחק או לעבור עריכה.
 7. איש אינו רשאי לפרסם תוכן שעלול להעליב, להביך או לפגוע בחבר פורום אחר. אם הדבר קורה בטעות, על הפוגע למהר ולהתנצל.
 8. אסור להעלות רשומות המכילות פרטים (בנוגע למאבקים אישיים ובכלל) שאחרים יכולים לחוות כמעוררים, או להכיל קישורים לאתרים שעלולים להיות מעוררים. אם מישהו רוצה להעלות רשומה מפורטת שאולי תזדקק לעריכה, עליו לשלוח אותה קודם למנהל כהודעה פרטית. נשים ישלחו רשומות כאלה למנהלת האחראית על פורומי הנשים.
 9. אנא גלו זהירות כשאתם מפרסמים פרטים בנוגע למפגשים טיפוליים. הדברים שהמטפל שלכם ממליץ לכם עשויים להיות לגמרי לא מתאימים לאנשים אחרים.
 10. אנו מעודדים את כולם לשתף בדברים שעובדים בשבילם, או לספר איך הם רואים את ההחלמה. אבל אנחנו מבקשים כי איש לא "יזלזל" או "יוכיח" גישות אחרות להחלמה, שאולי עובדות בשביל חברים אחרים.
 11. GYE מתייחסים לאבטחה ברשת בצורה רצינית מאוד. הצורך בזהירות חיוני בכל מקום שבו גולשים, אבל הוא חשוב עוד יותר כשמדובר בפורום הפונה למכורים למין ולתאווה. הפורום שלנו הוא אנונימי לחלוטין ועליו להישאר כזה. אסור לפרסם בשום צורה מידע אישי  כמו שמות משפחה אמיתיים (אם כי השימוש בשמות פרטיים אמיתיים תורם להחלמה), כתובות מייל, מספרי טלפון או אתרים אישיים. הימנעו מלפרסם כל מידע שצד שלישי יוכל להיעזר בו כדי לאתר אתכם – שם בית הספר או בית הכנסת שלכם, מקום הבילוי האהוב וכד' – אלה דוגמאות לדברים שאין לדון בהם בפורום.

 

אם ברצונכם לתת את כתובת המייל שלכם על מנת למצוא שותף לדרך או ספונסר, אנא שלחו בקשה לכתובת help@gye.org.il.
למרבה הצער, התיידדות עם זרים בפורום הזה יכולה להיות מסוכנת בדיוק כמו בחיים האמיתיים – ואפילו יותר – מכיוון שאין לכם דרך לאמת את זהותם והפורום הוא פורום של מכורים למין/תאווה. ככלל, לעולם אל תסכימו להיפגש עם מישהו שהכרתם דרך הפורום. אם החלטתם שאתם רוצים להכיר מישהו ממשתתפי הפורום בצורה קרובה יותר, בקשו ממנו להזדהות ולהשמיע את קולו לפני שאתם חושפים מידע אישי כלשהו. לגברים אסור לעולם לפגוש נשים, ולנשים אסור לעולם לפגוש גברים. זה לא רק עניין של צניעות, אלא גם של ביטחון. השתמשו בשכל ישר ובטחו בתחושות שלכם. אם אתם חושדים שמשהו מוזר מתרחש, דווחו למנהל והפסיקו לתקשר עם החשוד.

 

* היוצא מן הכלל היחיד לכלל מספר 1 הוא "7-אפ", אישה מבוגרת הידועה כרבנית של GYE , המנהלת את פורומי הנשים. גברים רשאים לשלוח לה מסר אישי וליצור איתה קשר במייל כדי לקבל נקודת מבט נשית על מצבים שונים – למשל בנוגע לסוגיות שיש להם עם נשותיהם או שאלות אחרות הנוגעות להתמכרות.

שמירה על הכללים

 1. מנהלי הפורומים ב-GYE רשאים לערוך רשומות שלדעתם מפרים את הכללים שלעיל. "עריכה" פירושה מחיקה או שינוי של שפה גסה, או, במקרה הצורך, הסרה של הרשומה במלואה.
 2. אם נתקלתם בהודעה שלדעתכם איננה ראויה, אנא לחצו על "דווח למנהל" וצרפו הסבר קצר בנוגע לסיבה שלדעתכם יש לערוך או להסיר את ההודעה. הדיווח שלכם יישאר חשאי. אנו מעריכים סיוע מכל אחד, מכיוון שלמנהלים קשה לעקוב אחר כל ההודעות בזמן אמיתי.
 3. חברים שיפרו את הכללים יקבלו אזהרה או ייחסמו ולא יוכלו להיכנס עוד לפורום, לפי שיקול דעתו של מנהל הפורום.

לידיעתכם: כל רשומה שאתם מעלים לפורום עשויה לשמש בעלוני החיזוק, להופיע באתרים או להישלח לכל יעד שאנו מוצאים לנכון (בעילום שם, כמובן). אם אחד החברים הופך פרנואיד ומחליט למחוק את החשבון שלו, אין זה אומר שכל השרשורים והרשומות שלו יימחקו אף הם. (אם כי, מובן שאתם תמיד יכולים למחוק או לערוך את ההודעות שלכם כאן בפורום).