ברוכים הבאים, אורח

התייעצות ותיאור המצב שלי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: התייעצות ותיאור המצב שלי 939 צפיות

התייעצות ותיאור המצב שלי לפני 5 שנים #116822

• Some One
  • חבר חדש

שלום לכולם,

בן 22, מסורתי , נמצא בחברה פתוחה  (חילונית - מסורתית, לעתים דתיה), מרגיש צורך אישי לא להיות עבד ליצרים שלי ובפרט למדיה (מינית ולא מינית)

למיטב זכרוני, בערך בגיל 13 נחשפתי לראשונה לתכנים מיניים, לצערי, ומאז לסירוגין חוזר לזה (בתדירות משתנה בהתאם לתקופה)

בדיעבד התוודעתי לכמה הדבר לא טוב ופוגע (קשה להתנער ממנו ולהבין אותו לעומק* , וכמה היום הילדים נפגעים מהמדיה הקיימת.

חוץ מזה שמודבר בדבר שגוזל זמן משמעותי מהחיים שיכול להיות מנותב להתקדמות אמיתית, הצלחה וחוויות שונות ומגוונות.
גם ההרגל והחשיפה גורמים לדבר לשמש כבריחה, מתי שקשה או שכמשעמם, בריחה מזוגיות אמיתית וכמו כן אני חושש שגם אם מדובר במינון נמוך הוא גורם לעיכוב בהמון תחומי חיים (הדבר נכון גם לכל המדיה הדיגיטלית והכתובה באופן כללי) ובפרט בזוגיות.

נכון לעכשיו אני לא צופה בדברים באופן יומיומי, אלא לעיתים בעיקר בצורה של תקופות (יומיים , שלוש , שבוע ואז שבוע  או יותר מפסיק ועסוק בדברים אחרים)

באופן כללי אני רוצה למלא את החיים שלי בדברים אמיתיים ובחוויות אמיתיות, בין היתר ההרגל הזה מעכב, מעיק, פוגע ומדכא, וקשה להתמודד איתו ביחס לאחרים בגלל שאותו פחות נוח לשתף, למרות שמשתף בנושא בעיקר את אמא שלי, בגלל פתיחות של שנים רבות בינינו ושיתוף קשיים.

הייתי באתר לעיתים ובאתרים נוספים ולפעמים אמרתי שאתחיל תוכנית מסויימת והתחלתי, שאני אנסה לסנן את הגישה האישית שלי למדיה (בפרט תכניים מיניים והגבלת הזמן באופן כללי בו אני מבזבז במכשירים דיגיטליים , טלוויזיה , טלפון, מחשב) (גר בבית עם המשפחה, לכן לא יכול להעביר את כל הבית לאינטרנט מסונן).

אם לא חושב שלקחתי את הדבר ברצינות , ועד עכשיו אני לא יודע כמה באמת אני רוצה את העניין, ומנסה לגבש רצון וחזון מסודרים.
בעיקר מתבאס על עצמי שאני נכנס לסיטואציה ובזמן הקרוב אליה, ועולה לי חשש שהדבר פוגע בי בתחומים שונים ואז שאני רואה ששבוע אני דווקא מתנהל סבבה, אז זה עובר לי.

בכל מקרה שיתפתי פה את רחשי ליבי ושטחתי רגשות שונים , גם אם באופן מבולגן.
 אשמח לטיפים והמלצות, היכן להתחיל, מה כדאי לעשות וכל דבר אחר שיעלה על רוחכם.

תודה מראה לכל עונים.

רק טוב והצלחה לכולם (-:

תגובה: התייעצות ותיאור המצב שלי לפני 5 שנים #116828

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
Some One כתב on 11 אפר' 2019 20:37:

שלום לכולם,

בן 22, מסורתי , נמצא בחברה פתוחה  (חילונית - מסורתית, לעתים דתיה), מרגיש צורך אישי לא להיות עבד ליצרים שלי ובפרט למדיה (מינית ולא מינית)

למיטב זכרוני, בערך בגיל 13 נחשפתי לראשונה לתכנים מיניים, לצערי, ומאז לסירוגין חוזר לזה (בתדירות משתנה בהתאם לתקופה)

בדיעבד התוודעתי לכמה הדבר לא טוב ופוגע (קשה להתנער ממנו ולהבין אותו לעומק* , וכמה היום הילדים נפגעים מהמדיה הקיימת.

חוץ מזה שמודבר בדבר שגוזל זמן משמעותי מהחיים שיכול להיות מנותב להתקדמות אמיתית, הצלחה וחוויות שונות ומגוונות.
גם ההרגל והחשיפה גורמים לדבר לשמש כבריחה, מתי שקשה או שכמשעמם, בריחה מזוגיות אמיתית וכמו כן אני חושש שגם אם מדובר במינון נמוך הוא גורם לעיכוב בהמון תחומי חיים (הדבר נכון גם לכל המדיה הדיגיטלית והכתובה באופן כללי) ובפרט בזוגיות.

נכון לעכשיו אני לא צופה בדברים באופן יומיומי, אלא לעיתים בעיקר בצורה של תקופות (יומיים , שלוש , שבוע ואז שבוע  או יותר מפסיק ועסוק בדברים אחרים)

באופן כללי אני רוצה למלא את החיים שלי בדברים אמיתיים ובחוויות אמיתיות, בין היתר ההרגל הזה מעכב, מעיק, פוגע ומדכא, וקשה להתמודד איתו ביחס לאחרים בגלל שאותו פחות נוח לשתף, למרות שמשתף בנושא בעיקר את אמא שלי, בגלל פתיחות של שנים רבות בינינו ושיתוף קשיים.

הייתי באתר לעיתים ובאתרים נוספים ולפעמים אמרתי שאתחיל תוכנית מסויימת והתחלתי, שאני אנסה לסנן את הגישה האישית שלי למדיה (בפרט תכניים מיניים והגבלת הזמן באופן כללי בו אני מבזבז במכשירים דיגיטליים , טלוויזיה , טלפון, מחשב) (גר בבית עם המשפחה, לכן לא יכול להעביר את כל הבית לאינטרנט מסונן).

אם לא חושב שלקחתי את הדבר ברצינות , ועד עכשיו אני לא יודע כמה באמת אני רוצה את העניין, ומנסה לגבש רצון וחזון מסודרים.
בעיקר מתבאס על עצמי שאני נכנס לסיטואציה ובזמן הקרוב אליה, ועולה לי חשש שהדבר פוגע בי בתחומים שונים ואז שאני רואה ששבוע אני דווקא מתנהל סבבה, אז זה עובר לי.

בכל מקרה שיתפתי פה את רחשי ליבי ושטחתי רגשות שונים , גם אם באופן מבולגן.
 אשמח לטיפים והמלצות, היכן להתחיל, מה כדאי לעשות וכל דבר אחר שיעלה על רוחכם.

תודה מראה לכל עונים.

רק טוב והצלחה לכולם (-:

מה שאני כותב זה רעיון שלי, תחשוב עליו, מוכן להתווכח עליו אם אתה רוצה:

בסך הכול, כאשר בן אדם מדמיין את עצמו קדימה, ומדמיין את העתיד שלו באופן חיובי, זה בדרך כלל כך: הוא יהיה נשוי לאישה שאוהבת אותו ויש להם חיי נישואים שמחים, יש לו כמה ילדים (והם מתנהגים יפה ויש להם בעיות מינוריות שקל לפתור), הוא נמצא בעבודה/עיסוק שנחשבת מכובדת/מעוררת התפעלות בעיני החברה שהוא חי בה, אין לו צרות כלכליות (אין לו מיליון  בכיס, אבל בסך הכול הוא עובד ומרוויח יפה ואין לו אפילו מחשבות על בעיות כלכליות), והוא מחזיק תחביב רציני כלשהוא מעבר לעבודה שלו.

עכשיו ניקח חלום אחר, שקשור אליו מאוד, אפילו אם לא שמים לב לכך:
אתה נמצא בחדר שלך לבד, רווק, רואה סרטים/סדרות ומשחק משחקי מחשב, צופה בפורנו, ומצד שני כדי לאזן את כל זה (כי אי אפשר להיות רק כך) אתה אולי לומד תורה, הולך לחופשה, מחפש רוחניות, חוזר לעבוד כמו שצריך או ללמוד כמו שצריך, רק כדי ליפול לצד הקיצוני השני (יוטיוב, סרטים, משחקים וכו') וכן הלאה.

"איך 2 החלומות הללו קשורים ?" אתה שואל. שאלה טובה - ואני ישיב עליך כך: למה חשוב לך כל כך להיות עם אישה שאוהבת אותך ? ועם ילדים ? ולהיות בעבודה טובה ? ולהתעסק בתחביב הזה ?
התשובה שלך צריכה להיות, אם אתה כנה עם עצמך: כי כל הדברים הללו יעניקו לי דופמין: לקיים יחסי מין זה דופמין, לחזור לבית מסודר ומואר עם ארוחה מוכנה זה דופמין, לגדל ילדים ולפתח אותם זה דופמין, להיראות כאיש מכובד בחברה שאתה חי בה זה דופמין.
וגם לשחק במחשב זה דופמין, לראות סרט זה דופמין, לראות סדרה זה דופמין, לראות פורנו זה הרבה דופמין, וכו' וכו'.
הכול דופמין, דופמין, דופמין (או סם אחר, לצורך העניין, שמפיק המוח שלך, יש רשימה ארוכה)
המוח שלך הוא חנות סמים אחת גדולה, אם בני האדם היו כנים עם עצמם, הם היו עוצרים את עצמם על החזקת סמים מסוכנים ללא רשות.

"אז למה אני מרגיש מדוכא כאשר אני עוסק בפורנו, בסופו של יום ?" אתה שואל, שאלה טובה, ואני ישיב עליה כך - כי הפורנו לא נותן לך את כל הסמים שאתה רוצה, לעומת זאת מערכת יחסים אמיתית עם אישה, נותנת לך את הסמים הנוספים הללו, ולכן שם אתה מאושר.
זה כל הסיפור.
ואם מדען יבוא ויחווט מחדש את המוח של איש חסר מזל, כך שהוא יקבל את הסמים של מערכת יחסים בריאה מהפורנו, אז האיש הזה לא יחפש לעולם מערכת יחסים.

למה אני מספר לך את כל זה ? כי הדרך לפתור את הבעיות שלך, היא להבין את השורש שלהם, כך היה תמיד.

קודם תתפוס את הרעיון הפשוט הזה - שהפילוסופיהשהשתיל אלוקים/אבולוציה לצורך העניין בנפש שלך, היא מבוססת על רעיון אחד פשוט: פילוסופיה של העונג, כמה שיותר עונג, ככה יותר טוב. במישור החומרי זה מבוטא בסמים של המוח שלך - כמה שיותר, יותר טוב.
על בסיס זה אתה מקיים את המערכת המוסרית שלך וההשקפה שלך, כי זה הבסיס האמיתי של המערכת הגופנית שלך.

אם תתפוס את האמת הזאת, ותבין אותה לעומק, תבין למעשה שהפורנו ומשחקי המחשב הם לא בזבוז זמן, הם מנסים לומר לך משהו שאתה מסרב להקשיב לו - שהעונג הוא הכי חשוב, ושווה כל מאמץ כדי להגיע אליו.
אתה לעומת זאת, סבור שהכי חשוב הוא לא לסבול, לכן אתה מנסה להיות עם ולהרגיש בלי, להיות איש מצליח בעיניי כולם, אבל אחרי שהצלחת אתה בורח מייד לעונג הקטן של הפורנו, כדי שתוכל לא לסבול.

האם אתה מקדש את העונג ? האם אתה סבור שיחסי המין בין בני זוג נשואים, שזה בסך הכול דופמין מנקודה א' לב', הם דבר קדוש ? האם אתה רואה את העונג כדבר חשוב, דתי כמעט ?
יש נקודת דימיון בין כל היזמים, הרבנים הגדולים וכו' - הם אנשים שיודעים שהעונג הוא הכי חשוב, וכדי להשיג אותו הם מוכנים להקריב הכול, כי זה משאת נפשם, זה מקור חיותם, כי שם נח האלוקים. והם מוכנים לסבול כדי להגיע לשם.
אבל אתה לא מאמין, כי אתה מאמין שהדבר הכי חשוב, זה פשוט לא לסבול. ואתה משתמש בכלים שברשותך על מנת לעשות כן.

כל מה שאני אומר לך עכשיו לא ייקלט, לא לגמרי, אבל אם תבנה את העולם סביבך סביב הערכים הללו - למשל שתלך למשחקי מחשב תבין איזה פילוסופיה הם מייצגים, ואיזה פילוסופיה אתה מחליט לייצג, וככה בכל דבר שוב ושוב ושוב, אולי תצליח להשתחרר.

היתרון בדרך שלי היא שמדובר פה בדברים שהם יסוד בנפש האדם - לא דיברתי איתך על פילוסופיות מופשטות באוויר ורעיונות מנותקים, דיברתי איתך בתכלס על הבסיס - אתה מאמין בעונג, או לא מאמין בעונג, האם אתה מאמין בדבר הזה שאתה חווה כל יום עם משחקי המחשב, עם הסרטים, וכן, אפילו עם הפורנו, או שאתה לא מאמין ? האם אתה מאמין בכך שלהיקשר לאישה ולרגשות שלך זה הדרך הטובה ביותר להפיק את העונג העמוק ביותר ?

עוד יתרון הוא שאין יותר מלחמה בעונג, כפי שרבים טועים לעשות - אין לי וויכוח כלל עם העונג של הפורנו, או של משחקי המחשב, או היוטיוב לצורך העניין - הוויכוח שלי עם מי שצורך אותם הוא כזה: אם אתה מאמין באמונה שלמה שהעונג הוא הכי חשוב, למה אתה לא מממש את הציווי הזה ומנסה להשיג יותר ? 

יש בידך הרשות להאמין בפילוסופיה השנייה, שאומרת שהדבר הכי חשוב הוא לא לסבול, ואכן אתה לא תסבול בסופו של דבר - הפורנו בטווח הארוך לוקח ממך את הרגש, ואחר כך גם את התאווה (הרבה חילונים (שבדרך כלל אין להם בעיה עם פורנו) מחפשים להיות נקיים בגלל אי-אונות מהפורנו), ולמי שאין רגש ואין תאווה לא יהיה סבל. אז יש לך דרך חופשית ללכת לכיוון הזה.
או שתאמין בעונג, תאמין בזה כאילו זה ציווי אלוקי מהשמיים, ותתחיל לפעול להשיג את זה.

אני לא יגיד לך להפסיק לשחק במחשב או לראות סרט - לפעמים אדם צריך להזכיר לעצמו מה חשוב בחיים, ולכן הוא ייסתכל סרט כדי להתענג, כדי לא לשכוח שהדבר הכי חשוב בחיים זה עונג. כנ"ל יחסי מין - שזה גם דרך להזכיר לעצמך מה חשוב, וזה גם דרך להיקשר לאישתך, שזה להיקשר לרגש, שזה להיקשר לעונג גדול יותר ועמוק יותר משתעלה על דעתך.
אבל אם אתה מזכיר לעצמך כל הזמן מה חשוב, ככל הנראה אתה פשוט לא מאמין מספיק.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: התייעצות ותיאור המצב שלי לפני 5 שנים #116831

• Kdouchat
  • רצף ניקיון נוכחי: 246 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום חבר יקר !
הטיפ הוא לשנות את הגישה בחיים וזה על ידי ה12 צעדים.
תהיה איתנו ותמצא בעזרת השם הרבה החלמה ! אמן !

תגובה: התייעצות ותיאור המצב שלי לפני 5 שנים #116850

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום some one
אני מאחל לך למצוא כאן את מה שאני מצאתי. אני לא יכולתי להפסיק בכוחות עצמי, לא משנה כמה רציתי. היום אני נקי בכוחות שהם לא שלי, בכוח שאני מקבל פה.

אם בא לך, אשמח לעזור יותר בפרטי. 

תגובה: התייעצות ותיאור המצב שלי לפני 5 שנים #116875

• דרורR
  • רצף ניקיון נוכחי: 206 ימים
  • דירוג כסף
למישהו אחד

כבר כמה חודשים שאני משתתף במפגשים של קבוצת 12 הצעדים בהדרכה צמודה עם ספונסר (חבר מנוסה יותר בתוכנית, עם רצף זמן נקיות ארוך משלי) .

כמה דברים שלמדתי במשך הזמן הזה:

א. שבניגוד להרבה דרכים אחרות שניסתי: היא באמת עובדת!

ב. היא עובדת כשעובדים אותה. כלומר שיש נכונות ורצון לעבוד ולעשות מה שהיא אומרת.

(ולא להסתמך על הרצון והחשיבה שלי)

ג. שאם הרצון (כוח הרצון) שלי הצליח (ומצליח) להביא לי הישגים בתחומים שונים בחיי, בכול הקשור לתאווה ולפעילות המינית שלי, הוא הנחיל לי בעיקר תחושה של החמצה, תסכול וכישלון.

כלומר,הכוח רצון לבדו, לא עזר לי להתגבר על התאווה והדחף לצרוך במין (בדרכים שלא כיבדו אותי ולא את האובייקט שהשתמשתי בו בשביל להגיע לסיפוק).

מה שמוביל אותי למסקנה המרחיקת לכת: שאין לי את הרצון להפסיק להשתמש במין כפיתרון האולטימטיבי לצאת מבדידות, דיכאון או סתם שעמום חולף. 

בלי להיכנס לעומקם של הסיבות שמובילות אותי פעם אחר פעם, לבלות שעות בפונגרפיה ובהורדה ושמירה של וידיאו, וכול כמה זמן אני מוחק ומחליט שלא לחזור לשם שוב. אבל שוב חוזר יום אחרי, או חודש, או שלושה חודשים. ושם שוב אני חווה את הייאוש ושברון הלב שמוביל אותי לדיכאון ואף לאיזה רצון שאולי המוות הוא לא פיתרון כול-כך נורא למצב שלי.

זה לפחות התחושות שלי מההתמכרות לתאווה ומין. אם אתה מרגיש שהדברים נוגעים גם אליך? אז שתדע שהגעת למקום הנכון ושמעבר לבעיה שאתה (ואני) נמצאים בה, יש גם פיתרון

תגובה: התייעצות ותיאור המצב שלי לפני 5 שנים #116877

• Kdouchat
  • רצף ניקיון נוכחי: 246 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה דרורR
הדברים שלך מאד מחזקים יוצאים מהלב ונכנסים ללב !
בהצלחה בדרך המובחרת והמרוממת הזאת !

תגובה: התייעצות ותיאור המצב שלי לפני 4 שנים, 11 חודשים #116904

היי robinhood
אשמח לדעת איך הגעת לתובנות שכתבת בהודעה שלך?
קראת ספר מסוים?שמעת הרצאה?
דבר אחרון אתה אדם מאמין?
תודה רבה.

תגובה: התייעצות ותיאור המצב שלי לפני 4 שנים, 11 חודשים #116906

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מנסה להשתדל כתב on 02 מאי 2019 11:14:
היי robinhood
אשמח לדעת איך הגעת לתובנות שכתבת בהודעה שלך?
קראת ספר מסוים?שמעת הרצאה?
דבר אחרון אתה אדם מאמין?
תודה רבה.

קראתי הרבה ושמעתי הרבה.
בעיקרון, הדברים נולדו מחשיבה, שהולידה כמה נקודות חשובות שהובילו אותי:
א. לכל מעשה שעושה האדם יש רעיון מאחוריו, אין כזה דבר מעשה בלי רעיון.
ב. הנטייה לסבך את הרעיונות על פיהם האדם עושה דברים, איננה נכונה, תחשוב פשוט, ותגיע לאמת.
ג. נקיות של מאות ימים לא תגרום לך לוותר על הפורנו.
ד. לימוד תורה ארוך ומעמיק ורציני לא יעזור לך ישירות נגד הפורנו.
ה. כל העולם המוסרי, מבוסס על מערכת העונג והכאב שקיימת באדם, בלעדיה מושגים כמו "תסבול בגיהינום" או "תהנה בגן עדן", או "תתענג בזיו ה' " , או "שכר" או "עונג", או "מוטיבציה לקיים מצוות", יהיו חסרי משמעות, (לא חסרי ערך, אבל כן חסרי משמעות).
ו. המחשבה שלפיה הכלכלה שלנו תצמח כל שנה ושנה, עוד ועוד, היא מטורללת בדיוק כמו המחשבה שהתודעה שלנו והיכולת שלנו להתענג ייגדלו משנה לשנה, אבל שניהם נכונות, ואת הראשונה אנחנו רואים כל יום.
ז. האדם הוא שדה קרב לרעיונות שכולם נכונים, והוא צריך להשכין שלום ביניהם, להבין אותם, ואז לסדר אותם במקומם.

אני אדם דתי ומאמין, בוודאי.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: התייעצות ותיאור המצב שלי לפני 4 שנים, 11 חודשים #116909

• destiny
  • חבר חדש
 האדם הוא שדה קרב לרעיונות שכולם נכונים, והוא צריך להשכין שלום ביניהם, להבין אותם, ואז לסדר אותם במקומם.

קראתי את המשפט בערך עשר פעמים ברציפות. שאפו
ל-Some One, הזדהיתי עם השיתוף שלך. תודה לך! התיאור שלך הזכיר לי על מה אני בעצם נלחם.
אני באופן אישי לא התחברתי לתוכנית 12 הצעדים, אבל אני ממליץ לך בחום על fortify. יש להם גם אתר יפה מלא בתכנים (אנגלית) וגם יומן מפורט שאתה יכול לעדכן. בהצלחה!!!

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.80 שניות

Are you sure?

כן