ברוכים הבאים, אורח

הסיפור האישי שלי
(0 צופה) 

נושא: הסיפור האישי שלי 47070 צפיות

בעניין: הסיפור האישי שלי לפני 9 שנים #71730

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
חבר יקר,

אתה לא רוצה את הסוף שלי, או שאתה לא רוצה את הסוף שלי במחלה? כי היום, בחסד אלוקים, לגמרי לא מובן מאליו, אני נקי שלוש שנים, ומודה לו על כל מה שהוא עשה ועושה עבורי.

אתה שואל איך עשיתי את זה, והתשובה היא פשוטה: לא עשיתי את זה. הבנתי שאני לא יכול לעשות את זה, העסק הזה גדול עליי בכמה מידות, ולכן אין לי ברירה אלא לתת למישהו אחר לעשות את העבודה. כשזזתי הצידה, הוא עשה את זה עבורי.

השאלה היא איך לומדים ליישם את הכניעה הזאת, ואיך מבצעים אותה בפועל. מה שעבד עבורי היה להשתתף בקבוצות, לקחת ספונסר, ולעבוד לפי 12 הצעדים. זה עבד ביום הראשון שהגעתי לתכנית, וזה עובד היום. זה לא תמיד קל, הרבה פעמים זה קשה, אבל זה תמיד עובד, וזה מה שחשוב עבורי.

וכעת תרשה לי הערה קטנה על השם שלך. אתה רוצה לעשות תשובה שזה דבר נפלא בלי ספק, אבל עבורי זה לא מספיק, אני צריך לרצות חיים נורמליים. ואסביר את עצמי: כל זמן שהבעיה היתה העבירה, אז בעצם אני הייתי בסדר גמור, ואלוקים הוא זה שדפק לי את העסק, וממילא הדרך שבה התמודדתי עם התאווה היתה ממקום צדדי. זה לא שאני עמדתי מול עצמי, אלא אני (הרצון להשתמש בתאווה) מול אלוקים (שלא רוצה שאעשה את זה). אז נכון שכיהודי חרדי מאמין זה איום ונורא ללכת ככה נגד רצונו, אבל זה לא היה מספיק חזק עבורי כדי שאקח אחריות על החיים שלי.

רק כאשר הבנתי שאני הורס לעצמי את החיים, התחלתי לפעול כאדם שזקוק לעזרה אמיתית. זה לא בגלל שאלוקים פחות חשוב ממני, וכשזה היה תלוי בו לא היה אכפת לי, ממש לא. הענין הוא שכדי לעשות את השינוי בחיים הנדרש על מנת להחלים, זה צריך להיות אינטרס אישי שלי נטו.

חלק מהאינטרס יכול להיות כמובן בגלל שמפריע לי העובדה שאני עושה עבירה וזה נגד רצונו של אלוקים, אבל בשורה התחתונה זה הכאב שלי.

מקווה שלא סיבכתי אותך כאן, אבל זה פשוט זעק לי מהשם שלך, וחשבתי שאולי אוכל להועיל משהו. בכל מקרה, אם זה שונה אצלך - אז תתעלם מהקטעים שעוסקים בכך, ונתמקד יחד בפיתרון שעליו שאלת, אותו פיתרון שיכול לעבוד גם עבורך, אם אתה רוצה את מה שעבד עבורי.

אם אתה מעוניין לשמוע יותר או שיש לך שאלות על הדרך והפיתרון - אשמח להרחיב ולענות ככל האפשר.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תשובה: הסיפור האישי שלי לפני 8 שנים, 10 חודשים #74137

לא קראתי את כל התגובות. קראתי את המאמר הראשי הפותח.
סוד היקר מכל יוקר,
קודם כל - יש לך כושר כתיבה מטורף! וואו!
כמו שכתבו לך כבר אחרים, אני ממש מרגיש שזה טקסט שאני כמעט יכול, בשינויים כאלו ואחרים, להעתיקו כשלד עבור צעד 4 שלי לכשיגיע

איך שלא יהיה, נדמה לי שזה אחד הטקסטים החשובים, שיש לשלבו במהדורה הבאה של הספר הלבן; ואולי אולי הגיע הזמן להוציא את הספר השחור לבן שבו נספחים המתמודדים עם אתגרים נוספים הייחודיים לציבור הדתי-חרדי;)

תשובה: הסיפור האישי שלי לפני 8 שנים, 10 חודשים #74140

• סוד הכניעה
  • מנהל
תודה חבר,

בנוגע להצעה לכתוב ספר חדש - התפרצת לדלת פתוחה. זה החלום שלי כבר שנתיים. אני מאוד מאוד רוצה לכתוב ספר כזה, שיהיה בדיוק מה שהיה הספר הגדול עבור האלכוהוליסטים, ומה שהיה הספר הלבן עבור המכורים למין הגויים. הרי הספר הגדול נכתב בצורה שמי שקרה אותו, זה ענה לו על כל השאלות והוא יכל להתחיל קבוצה של החלמה בלי צורך בקשר עם אף אחד אחר. כך גם הספר הלבן עשה עם ההתמכרות למין, אבל למרבה הצער, מכור דתי-חרדי למין, לא יכול לקבל את כל התשובות מתוך הספרים האלו כי יש לנו נושאים שמהם אנו מוטרדים ואין עליהם תשובה שם. למשל בספר הגדול יש פרק (נפלא!) בשם "אנחנו הכופרים", אבל אני רוצה לכתוב פרק אחר בשם "אנחנו המאמינים" שיסביר בדיוק את ההיפך, למה גם אנשים מאמינים עדיין צריכים תכנית ואיך זה עובד ביחד וכן הלאה וכן הלאה.

בינתיים לצערי אין לי את הזמן לזה, אבל אני בטוח שאם אלוקים רוצה שזה יקרה - הוא יעזור לי למצוא את הזמן לכתוב את הספר הזה. בינתיים אני מבין שהספר הזה הוא בחלק של "השלווה לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם", עד שיבוא הזמן שאולי זה יעבור לחלק של "אומץ לשנות את הדברים אשר ביכולתי".
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

תשובה: הסיפור האישי שלי לפני 8 שנים, 10 חודשים #74141

לא כתבו את הספר הגדול והלבן כמה אנשים ביחד?

תשובה: הסיפור האישי שלי לפני 8 שנים, 10 חודשים #74143

• סוד הכניעה
  • מנהל
הספר הגדול נכתב על ידי ביל W. שתיאר את הניסיון של מאה גברים ונשים שהיו באותו זמן בקבוצות באקרון ובניו יורק. הטיוטה הועברה לכל החברים שרצו להעיר, והיו הרבה ויכוחים ושינויים ובסוף פורסם נוסח שהתקבל על ידי כולם.

הספר הלבן נכתב על ידי רוי K, וגם כאן הוא תיאר את הניסיון של החברים הראשונים בקבוצות SA שהוקמו בקליפורניה.

באותו אופן יש "ספר גדול" כמעט לכל קבוצה שונה של מכורים אנונימיים (ואגב, אפשר לקבל המון מקריאה בספרות אחרות כמו הספר של SAA או הספר של SLA, שמתאימים בעיקר לכאלו שההתמכרות שלהם לא היתה לפורנו אלא ל"אהבה" וכיו"ב).

תשובה: הסיפור האישי שלי לפני 8 שנים, 10 חודשים #74147

בהחלט ראוי שיהיה ספר ל''שמור עיניך''!
חזק ואמץ! ותודה רבה על כל הפוסטים היפים והמועילים שלך!

תשובה: הסיפור האישי שלי לפני 8 שנים, 9 חודשים #74592

• rbg
  • חבר ותיק
שמע כל הכבוד לך!!! אני לא הייתי מצליח לצאת מזה בחיים שלי... כמה כוחות יש לך ממש כל הכבוד אני אדם מכור אבל לא ברמה כזו ממש כל הכבוד לך

תשובה: הסיפור האישי שלי לפני 8 שנים, 9 חודשים #74593

• סוד הכניעה
  • מנהל
אם זה היה תלוי בכוח שלי, הייתי עדיין נשאר שם בלי ספק...

השינוי שלי התרחש דוקא כאשר גיליתי שאני חסר אונים מול התאווה, ואז פניתי לאלוקים שיעזור לי.

הדרך שבה התרחש הנס הפרטי שלי נקראת 12 הצעדים, בה למדתי (ואני עדיין לומד) איך להביא את חוסר האונים הזה לשינוי ולדרך חיים רוחנית.

אתה מוזמן להצטרף.

תגובה: תשובה: הסיפור האישי שלי לפני 8 שנים, 3 חודשים #80242

סוד, אולי אוכל לעזור טכנית בעניין הספר. אם אי פעם יצא לפועל, אשמח

תגובה: הסיפור האישי שלי לפני 7 שנים, 4 חודשים #96429

• 0987
  • חבר חדש

מדהים! ממש מזדהה. כל מילה בסלע!!!

תגובה: תשובה: הסיפור האישי שלי לפני 5 שנים, 9 חודשים #112902

• רגיש
  • רצף ניקיון נוכחי: 59 ימים
  • חבר ותיק
סוד הכניעה כתב on 01 יוני 2015 20:23:

באותו אופן יש "ספר גדול" כמעט לכל קבוצה שונה של מכורים אנונימיים (ואגב, אפשר לקבל המון מקריאה בספרות אחרות כמו הספר של SAA או הספר של SLA, שמתאימים בעיקר לכאלו שההתמכרות שלהם לא היתה לפורנו אלא ל"אהבה" וכיו"ב).

היכן משיגים את הספרים הללו?

תגובה: תשובה: הסיפור האישי שלי לפני 5 שנים, 9 חודשים #113009

לרגיש
יש לי את הספר הלבן כתבתי לך מייל בפרטי

תגובה: תשובה: הסיפור האישי שלי לפני 2 שנים, 11 חודשים #135813

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום

אין לי הרבה הבנה בקאוצ'ינג אבל מהמעט שאני יודע - אין קשר בין הדברים. השיטה של 12 הצעדים היא פשוט אימוץ דרך חיים רוחנית ומסירת הרצונות לידיו של אלוקים.

אשתי מאוד מעורבת בתהליך והיא עובדת על 12 הצעדים עם קבוצה של נשות מכורים.

איך היא לא זרקה אותי? תשאל אותה. מסתבר שאלוקים נותן לנו המכורים את הנשים הכי טובות כדי שנוכל לשרוד.

אם הנושא של האשה עלה וכתבת עליו בכזאת פתיחות, ארשה לעצמי לצטט מהספר הגדול, בסיפור של בוב, פיסקה שגם אני מאד מזדהה איתה לגבי עצמי: "משום מה, נראה שאנו האלכוהליסטים יש לנו הכשרון לבחור את הנשים הנפלאות ביותר בעולם."
באמת אסירות תודה למי שנתן לנו הכשרון הזה.

שלמה, ארשה לעצמי להוסיף על דבריהם הנכונים בלי ספק. המחלה שלי אוהבת חושך ולכן אני חייב לחשוף אותה בפני אחרים, אבל אם זה מה שמונע ממך להתחיל בהחלמה - אתה מוזמן להתחיל על ידי שיתוף וקריאה בפורום מה שיעזור לך להרגיש פחות אשמה ובושה על מצבך. כאשר תראה שישנם רבים במצב שלך או גרוע משלך, זה יקל עליך מאוד. אחר כך אפשר להצטרף לקבוצה טלפונית שהיא אמנם קפיצה אל המים בהשוואה לפורום, אך עדיין לא נפגשים בה עם אנשים באופן פיזי. בסוף כולם מגיעים לקבוצות החיות ורואים שהשד לא נורא בכלל, ולא רק שהמים לא קרים - אלא הם חמימים ונעימים מאוד.

תישאר איתנו וה' ישמור אותך.

ראיתי את המסקנה שלך

* תראו כמה נמוך אפשר ליפול. אל תהיו טפשים כמוני! תעצרו לפני שאתם מגיעים לתהום. רק בחסד ה' יצאתי רגע לפני שהחיים שלי נגמרו לגמרי.

השרשור מלא; מצעד ראשון כלול בדברי החלמה תוכנית ועוד הרבה, ממש ממליץ
[ציטטתי לכמה טקסטים שהתחברתי]

תגובה: הסיפור האישי שלי לפני 1 שנה, 5 חודשים #143983

• קיסם

תודה.

תגובה: בעניין: הסיפור האישי שלי לפני 1 שנה, 4 חודשים #144343

• ברית
  • רצף ניקיון נוכחי: 9 ימים
  • חבר ותיק

לגבי איזה כלים אתה מתכוון שיש באתר?

יש משהו ספציפי שעוזר למכורים?

זמן ליצירת דף: 0.56 שניות