ברוכים הבאים, אורח

בן 23 הרגע חטאתי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: בן 23 הרגע חטאתי 3099 צפיות

בן 23 הרגע חטאתי לפני 12 שנים, 2 חודשים #2702

אני מזמן מנסה להימנע משז"ל אני לא איזה דתי חזק מי יודע מה אני רוצה רק להיות כשר שבת כשרות תפילות ולהימנע מהעוון הזה אין לי בעיה ללכת לפאבים וכדומה לראות סרטים סדרות וכו' איך שנכנסתי לאתר הצלחתי לשמור 10 ימים אבל הרגשתי כוכך ריקנות ושיעמום לאחרונה לפני החטא של היום שמרתי ארבעה ימים ופשוט הייתי אנרגטי ולא ידעתי לאן להפנות את כול האנרגיה הזאת כי אני כאילו תוסס חייב לעשות משהו ואין אין לי מה לעשות וגם אין לי חשק ללכת לישון או לראות סרט או משהו רק ההוצאת שז"ל כביכול מחזירה אותי לאיזון מצטער שחפרתי אבל אני רוצה באמת עצות מה לעשות עם כול האנרגיות והמרץ הזה?..

בעניין: בן 23 הרגע חטאתי לפני 12 שנים, 2 חודשים #2703

טוב, תקשיבו הוא שאל...
אז אני חייב לענות... :

צא לרוץ, כמה שרשורים מתחת לזה יש הסבר טיפה יותר מפורט...

ואל תרגיש כל כך רע עם עצמך, זה רק יוביל למצב קשה יותר.

בעניין: בן 23 הרגע חטאתי לפני 12 שנים, 2 חודשים #2716

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
אחי היקר,
במקום להפנות את האנרגיה הזאת למקומות שליליים נסה להפנות אותן למקומות חיוביים.
אתה יכול ללמוד תורה או כמו שאחינו אמר (בתגובה הקודמת) לצאת לריצה.
יש עוד המון אפשרויות ועליהם אתה יכול לקרוא במדריך.
בהצלחה.
אין יאוש.
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"

בעניין: בן 23 הרגע חטאתי לפני 12 שנים, 2 חודשים #2756

תודה רבה על החיזוק אחים !! יש לי יותר מידי זמן פנוי לצערי אולי פעילות גופנית באמת תעזור בכול אופן אני יקרא את המדריך וינסה לראות מה באמת מתאים לי

בעניין: בן 23 הרגע חטאתי לפני 12 שנים, 2 חודשים #2793

העיקר שתהיה יהודי טוב

לא משנה איזה שם יהיה לך או באיזה מפלגה, אתה יהודי ותעשה א"ז טוב
תמשיך כבר... יאלה קדימה.... אל תסתכל אחורה

לשאול מקווה שזה יחזק אותך.. לפני 12 שנים, 2 חודשים #3169

• מואיז'

בעניין: בן 23 הרגע חטאתי לפני 12 שנים, 1 חודש #3622

• משה מנסה
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
למואיז - אלו שיש להם אתרוג האתר הזה בד"כ חסום.

לגבי שאול - אני לא רוצה להחזיר אותך בתשובה ושתהיה יהודי דתי - אבל תרשה לי לשאול אותך, איך הנך מתכוין להיות שלם בנושא זה ועדיין להסתובב בכל המקומות שציינת? לא יכול להיות שתראה את כל המראות הללו שמגרים אותך ועדיין תישאר נקי, אחד מהדברים הכי מכשילים את האדם היא העיניים שלו, מה שהוא רואה בעיניים הלב חומד ולכן הוא עושה.
יתכן שתהיה לך אפשרות להחזיק מעמד שלא להוז"ל כמנ ימים אך תמיד יצפו לך מראות לא טובות בראש, והתאווה תמשיך לבעור, ולא תוכל להחזיק מעמד.
הכי טוב אם אתה יכול להתנתק מכל הדברים שמביאים לך מראות לא טובות, תמלא את הזמן הזה בבידור נקי יותר, ספורט וכל מיני דברים כאלה.
ולעצם הענין, אתה חייב למלא את זמנך, ושלא יהיה לך הרבה שמן פנוי ביום, כגון שתתעסק עם עבודה כלשהי, או שתלך להתנדב בארגונים שונים, וכל מיני דברים כאלה שיחזיקו לך את הזמן ולא תשתעמם, וכבר אמר החכם הגדול הרמב"ם "שאין היצר שורה אלא בלב הפנוי מן החכמה", ולכן אם ברצונך להיות מושלם בנושא אין מה לעשות רק לנצל ומלא את הזמן שלך במשהו איכותי, וזה בדרך אגב גם התשובה למה שכתבת שאתה מרגיש ריקנות כי הכל זה נובע מזה שברגע שאתה מרגיש ריקנות אתה נסחף למלאות את הריקנות במשהו הנאתי, וחבל למלאות את זה בהנאה זמנית שאח"כ אתה מצטער עליה, תמלא אותו בהנאה מסויימת שיהיה לך גם הנאה מזה אח"כ.
כל זה על קצה המזלג, השאר תמצא במדריכים וכו'.

תגובה: בעניין: בן 23 הרגע חטאתי לפני 2 שנים, 11 חודשים #136055

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום
משה מנסה כתב on 04 מרץ 2012 10:13:
למואיז - אלו שיש להם אתרוג האתר הזה בד"כ חסום.

ולעצם הענין, אתה חייב למלא את זמנך, ושלא יהיה לך הרבה זמן פנוי ביום, כגון שתתעסק עם עבודה כלשהי, או שתלך להתנדב בארגונים שונים, וכל מיני דברים כאלה שיחזיקו לך את הזמן ולא תשתעמם, וכבר אמר החכם הגדול הרמב"ם "שאין היצר שורה אלא בלב הפנוי מן החכמה", ולכן אם ברצונך להיות מושלם בנושא אין מה לעשות רק לנצל ומלא את הזמן שלך במשהו איכותי, וזה בדרך אגב גם התשובה למה שכתבת שאתה מרגיש ריקנות כי הכל זה נובע מזה שברגע שאתה מרגיש ריקנות אתה נסחף למלאות את הריקנות במשהו הנאתי, וחבל למלאות את זה בהנאה זמנית שאח"כ אתה מצטער עליה, תמלא אותו בהנאה מסויימת שיהיה לך גם הנאה מזה אח"כ.
כל זה על קצה המזלג, השאר תמצא במדריכים וכו'.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.42 שניות

Are you sure?

כן