ברוכים הבאים, אורח

נפילות מייאשות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: נפילות מייאשות 398 צפיות

נפילות מייאשות לפני 1 שנה, 4 חודשים #145019

• ברית
  • רצף ניקיון נוכחי: 33 ימים
  • חבר ותיק

חייב לשתף שנפלתי ביום הראשון של חנוכה. לאחר מכן החזקתי מעמד שבוע שלם ואז  נפלתי שוב ביום האחרון של חנוכה. מה שממש מבאס אותי בחגים האלה שאני חושב שזאת תהיה הפעם האחרונה שלי(בגלל שאומרים שבחגים יש התעלות והארה מהחג) ואז אני מקבל כאפה לפרצוף מהיצר אחרי נפילה שאומר לי "איזה אפס אתה, אתה לעולם לא תשתחרר מההנאה הזאת לעולם". זה מייאש אותי מלחשוב שיש דרך החוצה. 
יש לי שאלה קטנה:
האם יש איזה דרך או איזה טיפ שמישהו יכול לתת לי שאם אני אעשה אותו אני אצא מהתאוה הזאת לגמרי ולתמיד?
אני לא רוצה עוד פעםם להתחיל משהו וליפול אחרי כמה זמן. אני רוצה כמו לקחת איזה תרופה שתעלים את זה כמו פתרון קסם. למישהו יש רעיון?

:pinch: אזהרה: ספוילר!
נערך לאחרונה: לפני 1 שנה, 4 חודשים על ידי ברית.

תגובה: נפילות מייאשות לפני 1 שנה, 3 חודשים #145020

ברית כתב on 27 דצמ' 2022 09:49:

חייב לשתף שנפלתי ביום הראשון של חנוכה. לאחר מכן החזקתי מעמד שבוע שלם ואז  נפלתי שוב ביום האחרון של חנוכה. מה שממש מבאס אותי בחגים האלה שאני חושב שזאת תהיה הפעם האחרונה שלי(בגלל שאומרים שבחגים יש התעלות והארה מהחג) ואז אני מקבל כאפה לפרצוף מהיצר אחרי נפילה שאומר לי "איזה אפס אתה, אתה לעולם לא תשתחרר מההנאה הזאת לעולם". זה מייאש אותי מלחשוב שיש דרך החוצה. 

כשנפנים שאנחנו חולים ולא חוטאים נבין שהארות כאלה ואחרות לא יעזרו לנו
אבל אל יאוש!

תגובה: נפילות מייאשות לפני 1 שנה, 3 חודשים #145021

יש לי שאלה קטנה:
האם יש איזה דרך או איזה טיפ שמישהו יכול לתת לי שאם אני אעשה אותו אני אצא מהתאוה הזאת לגמרי ולתמיד?

כן. יש דרך קוראים לה 12 הצעדים שאמנם לא "מוציאה מהתאווה לגמרי" אבל כן מחזירה לנו את הבחירה
אוהבים אותך!
יש גם טיפ קטן להבין שזה תהליך ולא מצופה מאיתנו להשתנות ביום אחד
ועוד טיפ אחד אם כבר, להתמקד רק בהיום או רק בשעות הקרובות בהצלחה!!

תגובה: נפילות מייאשות לפני 1 שנה, 3 חודשים #145022

אני רוצה כמו לקחת איזה תרופה שתעלים את זה כמו פתרון קסם. למישהו יש רעיון?

שמעתי שיש כדורים פסיכיאטרים שמחלישים את התאווה וביחד עם זה גם את הרצון לחיות...

תגובה: נפילות מייאשות לפני 1 שנה, 3 חודשים #145023

• ברית
  • חבר ותיק

אם ככה אז זה זלזול בחגים כי לפי דבריך כל הארות של החגים זה שטויות כי כולם עןשים חטאים אבל אתה מגדיר את זה כחולי.
לא הבנתי את דבריך.

תגובה: נפילות מייאשות לפני 1 שנה, 3 חודשים #145024

• ברית
  • חבר ותיק

אני לא מבין למה כל פעם שאני שואל באתר על דרך לצאת מהתאוה אתם ישר עונים לי 12 הצעדים? מה,אין עוד דרכים?
וחוץ מזה אולי הדרך הזאת לא מתאימה לכל אחד

תגובה: נפילות מייאשות לפני 1 שנה, 3 חודשים #145025

• ברית
  • חבר ותיק

נשמע מסוכן.
אני רוצה לחיות.....

תגובה: נפילות מייאשות לפני 1 שנה, 3 חודשים #145026

ברית כתב on 27 דצמ' 2022 14:20:

אם ככה אז זה זלזול בחגים כי לפי דבריך כל הארות של החגים זה שטויות כי כולם עןשים חטאים אבל אתה מגדיר את זה כחולי.
לא הבנתי את דבריך.

ח"ו האורות של החגים זה קשור למצוות ועבירות קירבה וריחוק ח"ו מה'...
ההתמכרות היא חולי פיזי נפשי ורוחני שלא נעלמת ע"י אורות
סליחה על האי הבנה אוהבים!

תגובה: נפילות מייאשות לפני 1 שנה, 3 חודשים #145027

ברית כתב on 27 דצמ' 2022 14:22:

אני לא מבין למה כל פעם שאני שואל באתר על דרך לצאת מהתאוה אתם ישר עונים לי 12 הצעדים? מה,אין עוד דרכים?

תחשוב על זה אחי,
אף אחד לא מכריח אנשים להכנס לאתר ובוודאי שלא מכתיבים מה לכתוב ובכל זאת אם כל הששת אלפים תשע מאות..אנשים שרשומים באתר, השתים עשרה צעדים זה מה שמומלץ כדבר שעובד זה לא אומר משהו?

תגובה: נפילות מייאשות לפני 1 שנה, 3 חודשים #145031

ברית כתב on 27 דצמ' 2022 14:22:

וחוץ מזה אולי הדרך הזאת לא מתאימה לכל אחד

שלום וברכה חבר יקר,
החברים שמייעצים על 12 הצעדים, עושים זאת מסיבה אחת. הם פשוט מספרים מה עבד בשבילם, ואילו את מה שלא עבד בשבילם הם לא אומרים, כי הם לא ייעצו עצה שלא עזרה להם.
אף אחד כאן לא מקבל אחוזים על זה.
ואגב, היה אחד שייעץ לי טיפול מסויים שיעזור לי, כי הוא עצמו עשה את הטיפול ההוא. אלא שהוא ייעץ דבר שלא עזר לו עצמו, כי כל ההיכרות שלי איתו היתה רק עי"ז שהוא חיפש תאווה למרות הטיפול שהוא עשה ש"מאד מאד מאד" עזר לו.
לכן, אני אמליץ על מה שעבד בשבילי ולא על מה שלא עבד בשבילי.
מלבד זאת, אני לא אמנע מלהמליץ על דברים אחרים שאמנם לא עזרו לי אבל יתכן שיעזרו לחברים אחרים, (הגם שבהרבה מקרים אני מאמין שהסיפור דומה לסיפור שלי, ואצלי לא עזרו כל מיני נסיונות שניסיתי במשך שנים רבות).
וכן לצערי לא מצאתי פתרון "קסם" שיפתור לי את כל הבעיות.

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: נפילות מייאשות לפני 1 שנה, 3 חודשים #145040

• Trying11211
  • רצף ניקיון נוכחי: 196 ימים
  • דירוג כסף

יש לי שאלה קטנה:
אני לא רוצה עוד פעםם להתחיל משהו וליפול אחרי כמה זמן. אני רוצה כמו לקחת איזה תרופה שתעלים את זה כמו פתרון קסם. למישהו יש רעיון?

:pinch: אזהרה: ספוילר!

אח שלי אני מרגיש את התחושה שלך, כשהאדם מוצא את עצמו על סף היאוש קשה מאוד מאוד.
אבל כשאדם נמצא שם יש פרשת דרכים, יש דרך של עצבות לבכות כל היום על הבעיות, על הקושיים,  על המציאות שנפל בו, וזה גורם קצת הרגשה שהאדם מרגיש שעושה משהו לצאת מזה, אבל לאמיתו של דבר לא עושה כלום, כי הבכייה לא יועיל, אדרבה הבכייה והעצבות יגרום ליפול עוד יותר.
והדרך השני הוא להבין שאיני יודע איך אני יוצא מכל זה, ולכן אלך לשאול ממי שכן יודע, אבל כמה פעמים הבושה וחרפה שהאדם מרגיש לא מניח אותו לשאול מאחרים, אבל אם האדם נמצא על סף היאוש אזי הרגשת היאוש מתגברת על הרגשת הבושה והולך לשאול ואז מוצא פתרון להבעיות שלו.
ולכן אח שלי תחזק את עצמך ותחפש עצה שיעזור לך, אם קשה לך לילך לקבוצות אולי תתקשר עם אחד ממנהלי האתר או מהחברים פה, תדבר עמו, תספר לו מה שעובר עליך, ותראה אם יש משהו שיכול לעזור לך.
אין תרופה שמועיל לצאת מזה, כמו שאין תרופה שיועיל לאדם הרעב שלא יצטרך לאכול, אולי יש תרופות שיעזרו לך לאבד את התיאבון, אבל אם לא תאכל אזי תחלה ולבסוף תמות, כן בדבר הזה אם לא יהיה התאווה בעולם אי אפשר לחיות כמו שסיפר הגמ’ שרצו לבטל את הייצה”ר של תאוה ולא יכלה העולם להתקיים, אבל צריכים לחפש את השורש למה אני משתמש בתאווה באופנים כאלו הלא נכונים, ואיך אני יכול לשנות את עצמי לשמש עם זה רק באופן הנכון.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.70 שניות

Are you sure?

כן