ברוכים הבאים, אורח

הסיפור שלי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הסיפור שלי 353 צפיות

הסיפור שלי לפני 2 שנים, 11 חודשים #136293

• Meir7
  • רצף ניקיון נוכחי: 7 ימים
  • חבר חדש
שלום, אני מאיר בן 27

הקשר שלי לפורנו התחיל קצת לפני התיכון, דיי מתוך סקרנות התחלתי לקרוא סיפורים אירוטיים. בערך בגיל 12 אוננתי פעם ראשונה בלי לדעת מה אני עושה, קשה לתאר את ההרגשה אחרי, חשבתי שהשתנתי במיטה או משהו כזה. לא ידעתי מה אני עושה אבל התחושה הייתה משהו שאף פעם לא חוויתי.
בכיתה עברתי ללמוד בישיבה דתית בפנימיה בירושלים, באחד הלילות בשבועות הראשנים היה לי קרי לילה והייתי ממש מבויש מזה, לא ידעתי מה לעשות עם מה וממה זה קורה, אפילו התחלתי לישון על הצד או הגב כדי לא ללכלך את הסדינים אם זה יקרה.

לקראת סוף התיכון גיליתי יותר את העולם של הפורנו, היו לי תקופות שהייתי רואה ומאונן אפילו יותר מפעם ביום ולפעמים היו עוברים שבועות בלי כלום, לא חשבתי על זה יותר מדי.

בשבועות הראשונים שלי בצבא הייתי מגיע הביתה אחרי שבוע בבית ומרגיש שאני חייב להתפרק והייתי ישר מתקלח ומאונן. עוד לא חשבתי על זה כבעיה, הרי זה "רק" כשאני חוזר הביתה.

לקראת סוף השירות התחלתי לצאת עם מישהי, כמה שבועות לפני שיצאנו כמה חברים בבסיס דיברו איתי עליה ונתנו לי את הרעיון לצאת איתה, בערך אז החלטתי להפסיק לראות פורנו ולאונן, זאת הייתה הפעם הראשונה שבאמת הפסקתי. אחרי 3 חודשים שיצאנו החלטתי לספר על על ההתמכרות שהייתה לי (וחשבתי שסיימתי איתה). היא הייתה קצת בשוק בהתחלה, כמה ימים אחרי היא הראתה לי כתבה על התמכרויות מכל מיני סוגים ובין השאר הכתבה גם עסקה בהתמכרות במין. הכתבה הזאת ממש פתחה לי את העיניים ובפעם הראשונה הבנתי שיש כאן התמכרות ושזה לא סתם הרגל רע או משהו כזה. התחלתי לקרוא חומרים בנושא ואחד ומצאתי מישהו מקצועי שמתעסק ספיציפית בהתמכרויות למין ופורנו והתחלתי לראות מה השיטה שלו לגבי (elevatedrecovery.org/).
עוד לא הייתי מוכן לשנות את עצמי בשביל זה.
בלי שיטה או משהו בסגנון הפסקתי עם פורנו ואוננות לקצת יותר משנה, בשלב מסויים התחילו לי קצת קשיים בקשר עם החברה וחזרתי מדי פעם לפורנו. בפעמים הראשונות עוד אמרתי לה על זה ומה עובר עלי. כמה שבועות אחרי זה התחלתי קורס אונליין למכורים (elevatedrecovery.org/about-the-reboot-intensive/) וממש עקבתי אחרי התוכנית לתקופה של 4 חודשים, אחרי שסיימתי עם הקורס עדיין היו לי נפילות מידי פעם אבל עכשיו שמתי לב שאני הרבה יותר מודע לעצמי ולא רק "זורם"  עם החיים, ממש שמתי לב מתי אני יותר לחוץ ואיך אני מגיב ומה הדברים ראשונים שעולים לי לראש להתמודד עם לחצים.
לפני כמעט שנה נפרדנו אחרי שהבנו שהקשר לא מתקדם ושכדאי לנו להתקדם הלאה עם החיים (פחות רלוונטי הפרטים).
בשנה האחרונה התחלתי ממש לעשות הרבה שינויים בחיים שלי, בעיקר בהרגלים ביום יום, אני מתחיל כל בוקר ב5:30 עם אימון ומקלחת ותפילה במניין ואחרי זה לימוד של עוד משהו קטן ודף יומי. אני משתדל לקרוא כל בוקר וקצת אחרי זה אני מתחיל לעבוד. אני מבשל לעצמי את כל הארוחות. בסוף העבודה אני מקשיב להרצאה תורנית או משהו בסגנון של TED.
אני ממש מרגיש ורואה התקדמות בעצמי בחודשים האחרונים, אני מרגיש שבעיקר מה שחסר לי זה להיות חלק מקהילה לתרום לה ולקבל בחזרה.
תודה על ההקשבה

תגובה: הסיפור שלי לפני 2 שנים, 11 חודשים #136294

• זעיר אנפין
  • רצף ניקיון נוכחי: 13 ימים
  • דירוג זהב

בס"ד

ברוך הבא מאיר! 
נשמע שאתה בתהליך והגעת למקום הנכון בכדי להמשיך אותו. יש פה הרבה אנשים טובים, חכמים ומוכשרים וכולם מתמודדים מול אותו הדבר. יש פה המון ידע מצטבר וטונות של ניסיון. אני ממליץ מאוד להתחיל בתור כניסה את אתגר 90 הימים ולשתף בעקביות על המסע שלך. תקרא, תגיב. תרגיש חלק. שמח שהצטרפת. בהצלחה.  

תגובה: הסיפור שלי לפני 2 שנים, 11 חודשים #136297

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
Meir7 כתב on 19 מאי 2021 11:06:
שלום, אני מאיר בן 27

הקשר שלי לפורנו התחיל קצת לפני התיכון, דיי מתוך סקרנות התחלתי לקרוא סיפורים אירוטיים. בערך בגיל 12 אוננתי פעם ראשונה בלי לדעת מה אני עושה, קשה לתאר את ההרגשה אחרי, חשבתי שהשתנתי במיטה או משהו כזה. לא ידעתי מה אני עושה אבל התחושה הייתה משהו שאף פעם לא חוויתי.
בכיתה עברתי ללמוד בישיבה דתית בפנימיה בירושלים, באחד הלילות בשבועות הראשנים היה לי קרי לילה והייתי ממש מבויש מזה, לא ידעתי מה לעשות עם מה וממה זה קורה, אפילו התחלתי לישון על הצד או הגב כדי לא ללכלך את הסדינים אם זה יקרה.

לקראת סוף התיכון גיליתי יותר את העולם של הפורנו, היו לי תקופות שהייתי רואה ומאונן אפילו יותר מפעם ביום ולפעמים היו עוברים שבועות בלי כלום, לא חשבתי על זה יותר מדי.

בשבועות הראשונים שלי בצבא הייתי מגיע הביתה אחרי שבוע בבית ומרגיש שאני חייב להתפרק והייתי ישר מתקלח ומאונן. עוד לא חשבתי על זה כבעיה, הרי זה "רק" כשאני חוזר הביתה.

לקראת סוף השירות התחלתי לצאת עם מישהי, כמה שבועות לפני שיצאנו כמה חברים בבסיס דיברו איתי עליה ונתנו לי את הרעיון לצאת איתה, בערך אז החלטתי להפסיק לראות פורנו ולאונן, זאת הייתה הפעם הראשונה שבאמת הפסקתי. אחרי 3 חודשים שיצאנו החלטתי לספר על על ההתמכרות שהייתה לי (וחשבתי שסיימתי איתה). היא הייתה קצת בשוק בהתחלה, כמה ימים אחרי היא הראתה לי כתבה על התמכרויות מכל מיני סוגים ובין השאר הכתבה גם עסקה בהתמכרות במין. הכתבה הזאת ממש פתחה לי את העיניים ובפעם הראשונה הבנתי שיש כאן התמכרות ושזה לא סתם הרגל רע או משהו כזה. התחלתי לקרוא חומרים בנושא ואחד ומצאתי מישהו מקצועי שמתעסק ספיציפית בהתמכרויות למין ופורנו והתחלתי לראות מה השיטה שלו לגבי (elevatedrecovery.org/).
עוד לא הייתי מוכן לשנות את עצמי בשביל זה.
בלי שיטה או משהו בסגנון הפסקתי עם פורנו ואוננות לקצת יותר משנה, בשלב מסויים התחילו לי קצת קשיים בקשר עם החברה וחזרתי מדי פעם לפורנו. בפעמים הראשונות עוד אמרתי לה על זה ומה עובר עלי. כמה שבועות אחרי זה התחלתי קורס אונליין למכורים (elevatedrecovery.org/about-the-reboot-intensive/) וממש עקבתי אחרי התוכנית לתקופה של 4 חודשים, אחרי שסיימתי עם הקורס עדיין היו לי נפילות מידי פעם אבל עכשיו שמתי לב שאני הרבה יותר מודע לעצמי ולא רק "זורם"  עם החיים, ממש שמתי לב מתי אני יותר לחוץ ואיך אני מגיב ומה הדברים ראשונים שעולים לי לראש להתמודד עם לחצים.
לפני כמעט שנה נפרדנו אחרי שהבנו שהקשר לא מתקדם ושכדאי לנו להתקדם הלאה עם החיים (פחות רלוונטי הפרטים).
בשנה האחרונה התחלתי ממש לעשות הרבה שינויים בחיים שלי, בעיקר בהרגלים ביום יום, אני מתחיל כל בוקר ב5:30 עם אימון ומקלחת ותפילה במניין ואחרי זה לימוד של עוד משהו קטן ודף יומי. אני משתדל לקרוא כל בוקר וקצת אחרי זה אני מתחיל לעבוד. אני מבשל לעצמי את כל הארוחות. בסוף העבודה אני מקשיב להרצאה תורנית או משהו בסגנון של TED.
אני ממש מרגיש ורואה התקדמות בעצמי בחודשים האחרונים, אני מרגיש שבעיקר מה שחסר לי זה להיות חלק מקהילה לתרום לה ולקבל בחזרה.
תודה על ההקשבה

זה סיפור יפה, האמת שאני די מקנא בך כי זה נשמע סיפור שבו יש רק עלייה ולא ירידה. בהתחלה אתה נפלת, אחרי זה מצאת חברה שגרמה לך להיות מודע יותר לבעיות שלך, הפסקת קצת, הלכת לקורס למכורים והפסקת עוד יותר, ועכשיו אתה על דרך המלך של לקום בבוקר ולעבוד בצורה מסודרת.

אין מילים, כל הכבוד. לי אישית דרוש סינון כדי להיות נקי. ולא מספיק לי מודעות עצמית לרגשות שלי או משהו אחר. אבל אני שמח מאוד בשבילך. 

בקשר לעניין של לתרום חזרה לקהילה - אולי אתה תהיה מעוניין לכתוב כמוני מדריכים בקשר לסינון ולבדוק אלטרנטיבות סינון. אתה יכול לתרום ככה לאנשים עם אותה בעיה כמו שלך.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 11 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: הסיפור שלי לפני 2 שנים, 11 חודשים #136351

• Meir7
  • רצף ניקיון נוכחי: 7 ימים
  • חבר חדש

שכחתי לציין שבעבר כן השתמשתי בסינון ( www.covenanteyes.com/ ), כשעשיתי את הקורס. אחרי זה דיי התנתקתי מהקבוצה שהייתי חלק ממנה.

אני חושב שסינון אפקטיבי כשיש שותף למסע שכל אחד יכל לנהל לשני את החשבון, אחרת אני פשוט יכול לכבות את הסינון.
אני חושב שמאוד חשוב לא לנסות לעשות הכל לבד וצריך כמה שיותר לעבוד עם עוד אנשים. 

חלק מרכזי בהתמכרות הזאת הוא העניין של הבושה והפרטיות שהם מאוד מחזקים את ההתמכרות בכך שהם מונעים ממך לשתף את מה שעובר עליך וככה אתה מנסה להיגמל לבד, יכול להיות שאפשר להיגמל לבד בלי לשתף בכלל אבל אני לא חושב שזאת דרך נכונה וטובה, ואני לא רוצה לעבור את המסע לבד

מבחינת סינונים ומדריכים, אני פחות מתחבר לעולם של סינונים אלא יותר לפתרונות שעוקבים אחרי המסכים ויודעים להתריע לצד שלישי על צפייה בתכנים לא מתאימים (Accountability partner אני לא בטוח מה המונח לזה בעברית...)
אני עובד במחשבים כבר כמה שנים ולצערי מכיר יותר מדי דרכים לעקוף מסננים...

תגובה: הסיפור שלי לפני 2 שנים, 11 חודשים #136352

• KeepMovingForward
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג פלטיניום

מאיר היקר! ברוך הבא!
קראתי את הדברים שלך והתחזקתי.
מסכים מאוד מאוד עם הגישה שלך
ביחד זה משהו אחר לחלוטין מלצעוד לבד.
נראה שאתה בא מודע ועם בסיס נהדר להחלמה
מנסיוני, לפי מה שרשמת, הגעת למקום הנכון.
מי שרוצה בכך ימצא כאן חבורה מיוחדת במינה של אנשים
שרוצים להתקדם ביחד בדיבוק חברים מיוחד ויפה.

בע"ה מאחל לך הצלחה רבה פה
ומצטרף לזעיר אנפין, לי אישית מאוד מועילה כתיבת יומן.
בהצלחה רבה! ברוכים הבאים למשפחה!

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.58 שניות

Are you sure?

כן