ברוכים הבאים, אורח

הסיפור שלי קצת שונה
(0 צופה) 

נושא: הסיפור שלי קצת שונה 3289 צפיות

תגובה: הסיפור שלי קצת שונה לפני 3 שנים #135304

• בוגי
  • חבר ותיק

ב"ה
מתרפא היקר.
תודה על הדברים החכמים.
אני אוהב אותך מאוד וגם מעריץ.

אני אנסה לסכם מה הבנתי מדבריך לגבי החשיבות של היום הבודד:
א. אם אני אומר לעצמי שלעולם לא אצפה זה מידי גדול עליי. בעצמי אני לא מרגיש שאני מסוגל. ולכן האמירה הזו לא מספיק תקיפה ולא מצליחה להחזיק מעמד בעת קושי.
אבל אם אני אומר לעצמי שהיום לא. אז אני משאיר לעצמי את הפתח למחר, ולכן זה גם נשמע ישים יותר, כי הרי רק יום אחד זה בטח אפשרי להתאפק, ולכן ההתנגדות של היצר נמוכה יותר ואני מסוגל יותר להאמין בכוחותיי גם בעת משבר גדול.
ב. גם אם היעד שלי לשבור את השיא נראית לי עכשיו ישימה - באיזשהו שלב אגיע לשיא שקשה לעבור, וכשהשיא הוא רחוק יהיה לי קשה להגיד לתאווה - רק לעוד 20 יום.

נהנתי. וגם השתכנעתי.
מצד שני הבעיה שלי עדיין בעינה - בימים הראשונים לנפילה אין כל אתגר ב'רק להיום', ואם לא אשים לעצמי כבר עכשיו את ההחלטה ממתי אני מתחיל להיות דרוך - אני אשאר רפוי ואז יתקוף אותי כשלא יהיה מוכן (שגם זה עיקרון שלמדתי ממך).

ולכן נראה לי שאומר כרגע שהיעד הראשון שלי הוא להגיע ל-3 שבועות נקיים. יעד ישים לגמרי אך כן מאתגר (בסבב האחרון שלי, שהוא גם הראשון מאז הגעתי לפורום, הגעתי ל-26 יום שהם 3 שבועות ו-5 ימים), ומאותו יום מתחלף היעד להיות נקי רק להיום, ומאז אני צריך להתחיל לשנן לעצמי 'רק להיום' כל כמה שעות ביום.

שוב,
תודה רבה.
מעריך אותך מאוד

תגובה: הסיפור שלי קצת שונה לפני 3 שנים #135311

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
בוגי כתב on 14 אפר' 2021 10:59:

תגובה מאוד יפה.
רובין-הוד - שאפו.

אני מסכים לחלוטין עם כל מה שכתבת.
שימוש פתוח מוריד את הסיפוק הכללי.
אבל חוסר-שימוש פתוח לא אמור להוריד.

אני אנסה להמשיך על המשל שלך.
אם הסכר תפקידו ליצור אגם - אזי הוא עושה את מלאכתו נאמנה.
אבל אם בנו את הסכר כדי שהמים לא יציפו את העיר - אזי יכול להיות שהאגם הוא בכלל לא רצוי, ועושים זאת רק עקב החלופה הגרועה של הצפת העיר.
ואז יבוא גאון אחד ועל ידי יצירת ניקוז למים הוא ימנע את הצפת העיר ללא סכר וללא יצירת האגם.
ברור שזה עדיף.

וכך לעניינינו.
רק מי שנופל במכשיר לא מסונן מדכא תאוות נשים.
מי שמצליח להישאר נקי עם מכשיר לא מסונן - לא אמור לדכא את התאווה שלו. וגם אם כן - לא נשמע לי כל כך גרוע.

לא רואה תועלת בהגברת התאווה באופן כללי.
זה בהחלט טוב עם האשה, אבל לא כשמתאווים לכל אשה ברחוב או לכל מכשיר צפייה עם פוטנציאל חטא.

ולכן אם אצליח על ידי עבודה עצמית להגיע לתוצאות יפות של נקיות גם ללא חסימה - ברור שזה טוב עוד יותר.
הטענה היחידה שניתן לטעון כנגד היא שאין סיכוי שאני אצליח.
וזה מתחבר לכותרת שלי על כל ההכללות כאן וקביעות העובדות לזולת בהתאם למצב האישי של המגיב.
לא יכול לקבל הכללות. הסיפור שלי קצת שונה. מעדיף לנסות בעצמי אולי זה כן יילך, כי אם אצליח התוצאה תהיה הרבה יותר טובה. ואם לא אנסה - לא נתתי לעצמי סיכוי.

טוב ויפה, אז אתה חושב שאתה יכול להיות הגאון הזה שמנקז את התאווה ומעלים אותה.
המציאות היא שניקוז של התאווה הוא אפשרי, באמצעות זמן - זמן גורם לתאווה לאט לאט לחלחל לאדמה ולהיעלם, מי שרוצה להאיץ את התהליך הזה, כמוהו מי שמבטל את המשמעות של 90 יום נקיות, אין לך מכונת זמן, ולכן לדעתי אתה תיכשל בניסיון שלך לנקז.

לדעתי, אגירה באמצעות סינון, ואז הפניית המים לנחל אחר כמו נחל התאווה להערכה לאנשים או לציונים או לתשבחות (ולא לנחל המין), זה הדרך ללכת בה.

אתה טוען שאתה יחיד ומיוחד, וכמובן שאתה כזה, כי כל אחד מיוחד. אבל אתה מציית לאותם כללים של גמול ועונש, של משיכה ורתיעה, של דופמין ושל סרוטונין, שקיימים בכל מוח שקיים, אל תשכח שאתה שונה מאוד ממני, אבל לעולם אל תשכח שאתה גם מאוד דומה לי.

בכל מקרה, אל תתן למה שכתבתי פה להרתיע אותך, אם יש לך דרך חדשה ללכת בה, נסה ללכת בה ושיהיה לך בהצלחה.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים על ידי robinhood.

תגובה: הסיפור שלי קצת שונה לפני 3 שנים #135315

• בוגי
  • חבר ותיק
האמת, רובין-הוד, הצלחת לבלבל אותי לגמרי.

לא הבנתי את העניין של הניקוז באמצעות הזמן. איך זה עובד?

אני לא חושב שאני רוצה להאיץ את התהליך. דווקא כאן למדתי שציפיות עצמיות גבוהות מידי בסוף משאירות אותי באותו מקום.
אני מתכנן דרך ארוכה של הגדלת ימי הנקיות בין נפילה לנפילה עד שאצליח לבטל את הנפילות לחלוטין.

לא הבנתי מי מבטל את העניין של 90 יום נקיות. אדרבה, כשאצליח לצבור 90 יום נקיות זה יהיה שלב משמעותי בחיים בדרך לנקיות מוחלטת.
ואגב, זאת בתנאי שהנקיות תהיה למרות סינון פתוח. כי 3 חודשים עם סינון סגור - היו לי כמה כאלו בעבר. רק שהנפילות כן הגיעו (אחת לכמה חודשים) והם היו מאוד כואבות כי הם היו הזויות בסוגם (מבחינת הנזק הצדדי שעושים והסיכון שכרוכים בהם).

לא הבנתי גם את העניין של מכונת הזמן.

לא כל כך אהבתי את הרעיון של ניקוז התאווה למקום אחר. מזכיר לי את הבדיחה של החלפת התחתונים בצבא הערבי. אני מאמין שיש דרך להיות טוב גם בלי להחליף אותו ברע אחר.אם כי לא הבנתי מה זה התאווה להערכה לאנשים. שאני מעריך אותם או הם אותי? כי אם אני זה שמעריך אותם נשמע לי מצויין ולא מבין איך זה יכול להיחשב כתאווה.

אני לא חושב שאני יחיד ומיוחד. אנשים שאינם מכורים יכולים להישאר נקיים עם טלפון פתוח? לפחות חלקם..
אז אני 'חצי מכור' וייתכן שאני יכול להגיע לשם באמצעות עבודה קשה והתמדה.לא הבנתי מה זה גמול ועונש, ולא יודע מה זה סרוטונין. דופומין קיים בכל מוח, אבל אם לא מכורים אליו אז הוא לא מפריע לחיות.

ממש התחברתי למקטע האחרון. מלנסות לא מפסידים.ועם ברכת ההצלחה שלך ושל שאר משתתפי הפורום יהיה סיכוי גדול יותר להצליח.

תודה רבה על ההתייחסות. מעריך את הזמן שהשקעת בשבילי
נערך לאחרונה: לפני 3 שנים על ידי בוגי.

תגובה: הסיפור שלי קצת שונה לפני 3 שנים #135390

• בוגי
  • חבר ותיק

שבוע טוב.
אם הבנתי נכון, השיטה כאן היא לעדכן בשוטף ולא רק בקשיים.
אז בכמה מילים:

יום תשיעי לנקיות.
כרגע הימים עוברים בקלות, ללא תאוות או נסיונות.
כפי שקורה באופן טבעי בסמיכות לנפילות.

אני חושב הרבה על מה שכתב המתגבר100 למתרפא אתמול.
אם הבנתי נכון, הוא הסביר שעכשיו, ביום ה-18 לנקיות הוא מרגיש יותר טוב ממה שהרגיש לפני הנפילה, בוותק נקיות גבוה בהרבה.
והוא נתן איזה הסבר לתופעה.

ואני חושב, אולי היא הנותנת?
האם יכול להיות שהתאווה משולה לגומי,
ככל שאמתח אותו יותר, כך המתיחה קשה יותר. אבל אחרי שאעזוב הוא כבר נהיה רפוי וקל יותר למתוח אותו עוד בפעם השניה והשלישית.

ההגיון שלי אומר שהגוף שמכור לפגם הברית, זקוק למוצר הזה פיזיולוגית. בשעה שמתחתי עצמי כך וכך ימים, הקושי הולך ומתגבר מיום ליום, אבל כל עוד הצלחתי להתגבר - גם אם החזקתי בקושי רב - הרגלתי את הגוף שלי להסתדר בלי הצורך בפגם הברית למשך x ימים.
ולכן, לדעתי, זה שביום ה-18 הוא מרגיש נינוח וללא תאווה זוהי תוצאה של זה שבסבב הקודם הוא מתח עד 89, וכעת הגוף מאומן יותר.
כשיתקדמו הימים והוותק יעלה - איתו עשוי לעלות גם הקושי, אבל יהיה יותר קל להבקיע שיא חדש.
ולכן, זה שלמתרפא קשה כל כך בותק של מעל 600, זה לא למרות הותק אלא בגלל הותק. ומצד שני, למרות שנפילה עשוייה לתת לו רוגע למשך תקופה ברדיפה אחרי תאווה - הרי לטווח הארוך, ככל שיצליח כעת למתוח יותר בלי ליפול - כך יהיה לו טוב יותר וקל יותר להבא.

וזה לא קשור לכך שנפילה גוררת נפילה וכו', כי זה לא פיזיולוגית אלא פסיכולוגית (המחשבה - אם כבר נפלתי אז אפשר ליהנות וכו' לא נובעת מחוסר דופומין אלא מתסכול ושיקולים פסיכולוגיים אחרים).

יכול להיות?
מה דעתכם?

תגובה: הסיפור שלי קצת שונה לפני 3 שנים #135397

• בוגי
  • חבר ותיק
היי גם לי יש היום וותק של 18 יום :-) ...

קטע.

רק להבהיר שאתה ביחד עם מתגבר100, לא איתי.
אני בסך הכל אוחז ב-9 .

אני מסכים עם מה שאמרת.

יש 2 דברים עיקריים שמשפיעים על הנצחון בהתמודדות:
1. עוצמת הקושי
2. הכוח של המתמודד.

הכח של המתמודד מורכב מהמון פרמטרים:
עד כמה הוא רוצה להצליח. 
עד כמה היכולת להיכשל זמינה (עם סינון או בלי וכדו')
האם יש לו תמיכה (הפורום, קבוצות, ספונסר וכו').

אני התכוונתי לדבר רק על עוצמת הקושי. התאווה הזו שלא עוזבת במשך ימים ומתגברת מכל פיתוי קטן.
עוצמת התאווה הזו, נובעת מחוסר פיזיולוגי של דופמין במוח.

לטענתי, הקושי מתגבר בהכרח מכל יום שחולף מאז הצריכה האחרונה, אך עם זאת כל יום נקי שחולף מזכך את המוח ומרגיל אותו לעתיד להיות מסוגל להפסקות גדולות יותר בין צריכה לצריכה.
בדיוק כמו שצריכה תכופה גורמת למוח להצטרך במינון גבוה יותר ובתדירות גבוהה יותר.

זה שבהתלהבות ראשונית מגיעים לתוצאה יפה היא בגלל שההתלהבות נותנת יותר כח למתמודד.
וכן זה שבנפילה קשה יותר להתרומם היא בגלל שהנפילה מחלישה את כוחו של המתמודד.

ולכן לא בהכרח שהמרחקים בין הנפילות תמיד יגדלו, כי זה תלוי גם ברמת ההשקעה של המתמודד

תגובה: הסיפור שלי קצת שונה לפני 3 שנים #135410

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום

שאלתי פעם חבר וותיק מאוד עם נקיות של למעלה מ20 שנה "איך יודעים מתי זה מלחמה ומתי זו כניעה" 

ענה לי אותו חבר
כשההתמודדות נעשית קשה יותר ויותר לאורך הזמן וככל שהזמן עובר יש קשיים גדולים יותר זו מלחמה, 
כשההתמודדות נעשית קלה יותר ויותר זה כניעה.

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים על ידי עשר שמעון.

תגובה: הסיפור שלי קצת שונה לפני 3 שנים #135419

• בוגי
  • חבר ותיק
עשר שמעון כתב on 18 אפר' 2021 05:16:

שאלתי פעם חבר וותיק מאוד עם נקיות של למעלה מ20 שנה "איך יודעים מתי זה מלחמה ומתי זו כניעה" 

ענה לי אותו חבר
כשההתמודדות נעשית קשה יותר ויותר לאורך הזמן וככל שהזמן עובר יש קשיים גדולים יותר זו מלחמה, 

מקסים. הגדרה יפה.

תחדד לי את הפירוש של 'כניעה'.
מה הכוונה?
מי נכנע? זה טוב או רע?

תגובה: הסיפור שלי קצת שונה לפני 3 שנים #135421

• עשר שמעון
  • דירוג פלטיניום
בוגי כתב on 18 אפר' 2021 12:51:

עשר שמעון כתב on 18 אפר' 2021 05:16:

ענה לי אותו חבר

מקסים. הגדרה יפה.

תחדד לי את הפירוש של 'כניעה'.
מה הכוונה?
מי נכנע? זה טוב או רע?

קשה מאוד לענות על זה בכמה מילים,יש כאן עשרות פוסטים באתר שמדברים על כניעה,
ובכל זאת זאת אני לא הצלחתי להבין את זה עד שחוויתי את זה, 

לקחתי ספונסר (זה כניעה...) הקשבתי למה שהוא אומר (עוד כניעה...), פתחתי מעגלים כשהייתי במקומות מסוכנים לי,(כניעה)  השתדלתי לא לשמור שום דבר בבטן  ואם הראש שלי אומר לי שלא צריך וכדאי לספר אז סימן שאדרבה את זה חובה לספר ...(כמובן רק לחברי תכנית ואנשים שאני סומך עליהם ולא לדפוק על הבימה בבית הכנסת ולספר את כל המחשבות שלי...) 
שמתי סינון הדוק בטלפון כי הבנתי שכל פעם שאני מנסה להלחם בתאווה אני מפסיד אז ברחתי מהקרב ע"י סינון שאין לי דרך לעקוף (כניעה...)     עוד פעולות כאלה ואז.. 
יום אחד הייתי באוטו והיה משהו ברדיו שהדליק לי את האובססיה ובמקום להלחם ולהתגבר על היצר כדרכי בקודש תוך כדי מאבק הרואי ומלמול "הכנעני החתי והאמורי" ועוד סגולות נוספות פשוט כיביתי את זה מתוך שלווה ושמחה שקטה...
כתבתי על זה פוסט במקום מסוים כאן.. 
בקיצור אני לא יודע להסביר בדיוק מה זה על רגל אחת אבל אם עושים את ההוראות (ואני הראשון שיעיד על עצמי שאני לא מושלם בזה בכלל ורק ביום שישי חשבתי שאני מסוגל להתגבר ולא פתחתי מעגל..עד עכשיו אני מרגיש את התוצאה של הרעל שנכנס לי..) 
אם עושים את ההוראות אפשר להגיע לשלווה אמיתית ושמחה גדולה במקום להיות עסוקים במלחמת היצר כל הזמן, במקום להיות דרוך כמו חייל במארב לתכנן אסטרטגיות ותכנונים ארוכים איך בדיוק להצליח הפעם... 
פשוט עושים את הההוראות ומצליחים... 

לא מוכרחים, ויש הרבה מאוד ואולי אפילו רוב האנשים שמלחמת היצר היא דבר שהם מסוגלים לנהל..חז"ל מדברים על מלחמה לא על כניעה... 
אבל אלו שקולטים שהמלחמה פשוט לא עובדת יכולים לנסות משהו אחר.. 
מי יודע אולי זה יצליח גם להם...

תגובה: הסיפור שלי קצת שונה לפני 3 שנים #135424

• בוגי
  • חבר ותיק

שמעון - אתה עשר !

תודה רבה על ההסבר המפורט

תגובה: הסיפור שלי קצת שונה לפני 2 שנים, 12 חודשים #135719

• עשר שמעון
  • דירוג פלטיניום

בוגי אנה נעלמת לנו?
אתה ודברי חכמתך חסרים מאוד בפורום? 
מתגעגעים אליך חבר! 

תגובה: הסיפור שלי קצת שונה לפני 2 שנים, 12 חודשים #135727

• בוגי
  • חבר ותיק

בוגי אנה נעלמת לנו?
אתה ודברי חכמתך חסרים מאוד בפורום? מתגעגעים אליך חבר!

מרגש מאוד לקבל כזו הודעה!
תודה רבה!

בהזדמנות שיהיה לי יותר זמן אנסה לפרט מה עובר איתי.

מעריך מאוד את ההתעניינות

תגובה: הסיפור שלי קצת שונה לפני 2 שנים, 9 חודשים #137882

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 42 ימים
  • דירוג פלטיניום
בוגי כתב on 28 אפר' 2021 18:17:

בוגי אנה נעלמת לנו?
אתה ודברי חכמתך חסרים מאוד בפורום? מתגעגעים אליך חבר!

בהזדמנות שיהיה לי יותר זמן אנסה לפרט מה עובר איתי.

מחכים לשמוע. 
זמן ליצירת דף: 0.74 שניות

Are you sure?

כן