ברוכים הבאים, אורח

מה ההגדרה של ילד טוב?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מה ההגדרה של ילד טוב? 403 צפיות

מה ההגדרה של ילד טוב? לפני 3 שנים, 8 חודשים #124983

ילד טוב זה ילד מופנם. נאיבי. מקבל כל מה שאומרים כאמת לאמיתה. לא מבין שיש מצב של שקר בעולם השקר. ואם מישהו יגיד לו שזה לילה עכשיו הוא לא יבין איך א"כ השמש זורחת. 

ילד טוב זה ילד שעושה טובות לאנשים זרים שהוא פוגש ברחוב. ואם איש גדול יזמין אותו להכנס ביחד לשרותים אז הוא לא יסרב. למרות שכבר עשרות פעמים הם עשו "את זה" ביחד. ולמרות שהוא לעולם גם לא הבין מה בדיוק "זה". ולמה ההוא רוצה. אבל אם הוא מבקש יפה איך אפשר לסרב?  ואם אחרי שהאיש גמר לעשות "את זה" אותו איש גם יבקש ממנו לשמור בסוד "כי זה יכול לעשות בעיות" אז בוודאי שהילד הטוב ישמור בסוד. הוא אמנם לא מבין איזה בעיות זה יכול לגרום לאיש אבל חזקה על האיש שהוא יודע מה שהוא אומר. וחלילה חלילה הילד הטוב הזה לא רוצה סתם לעשות בעיות לאיש ברחוב  שלא עשה לו מאומה.

לא מספיק שאני כותב? צריך גם לחתום?

תגובה: מה ההגדרה של ילד טוב? לפני 3 שנים, 8 חודשים #125031

עלי? 

אני ס"ה כותב חוויות של ילד טוב. ירושלים.

אותו ילד טוב גם יהיה מוכן ללכת בשליחות אותו האיש לרב לשאול שאלה איך מותר לאונן (סליחה, האיש לא קרא לזה בשם המפורש) בצורה מותרת שלא יעבור על האיסור כיון שהאיש "עסוק מאוד" ואין לו זמן לכל ההמתנה הארוכה והממושכת. כי אם אפשר לעזור ליהודי טוב אז למה לא? וכשאותו האיש גם יסביר לילד איך שהוא לוקח דווקא אותו לשירותים בגלל ש"הוא מאוד מגרה אותו" ודרך אגב גם יסביר לילד את כל המושג של קישוי פתאום הילד יתחיל להבין ולהבחין שההוא אכן צודק ומה לעשות שהילד הוא היחידי שמסתובב בצורה שכזאת בעוד שכל האנשים מסביב לא. ואיך לא הבחנתי בכך קודם? ועיקר העיקרים - איך אפשר להישמר מזה שזה לא יקרה? ובוודאי שכיון שזה קורה לבד ואין אפשרות למנוע - זה מאוד מבייש! וככה הילד ממשיך להתבייש בתוככי עצמו. בנוסף לכך שהוא גם גילה שהוא כבר מספיק גדול והוא יכול לעשות "את זה"  לעצמו לבד. וכשהאיש ישאל אותו אם הוא נהנה מזה והתשובה תהיה שלילית אז האיש גם יסביר לילד ש"משהו לא בסדר איתו כי זאת פעולה מענגת" וכך ימשיך הילד, שכעת הוא כבר מבולבל כולו, לא להבין מה קורה לו. מצד א' יש את הבושה של איך שזה לכולם קטן ורק לו גדול. מצד שני יש לו בעיה גדולה שהוא גם לא נהנה מכל הסיפור. וכך כשהאיש, במתק לשונו, מתחיל להסביר לילד איך יודעים מי זה בן ומי זה בת ומה עושים אחרי החתונה הילד יהיה חייב לבדוק את זה לעומק. לאמת או להכחיש. וברור שהוריו לא עושים את זה וברור שהוא לא נולד ככה. אך כיון שלילדים, במיוחד אם הם טובים, אין שום דרך קונבנציונאלית להגיע לתשובות בכוחות עצמו והוא גם לא יודע איפה אפשר לבדוק כאלו דברים ואחותו לא מוכנה לשתף פעולה  והוריו לא מוכנים לספק מידע הוא נשאר עם ספיקותיו. וכך זה נמשך ונסחב עד שמגיע היום  הגדול בו הוא מגלה באקראי איפה יש תמונות שמראות את עצם המעשה. אך עד אז הילד ההוא כבר הספיק לקרוא על חומרת מעשיו והתעמק בכל ספרי הצניעות והקדושה והוא כבר יודע בע"פ כמה מדורי גיהינום יש ואיזה מהם נוצר בדיוק בשביל המעשים שהוא עושה. וכשהוא שואל את האיש למה הוא עושה את זה אם זה כ"כ חמור התשובה שהוא מקבל הינה שכולם עושים את זה. וכאן הילד מסתבך שוב. אז מה אם כולם עושים? בגיהינום הרי לא צפוף. יש מספיק מקום לכולם! אבל זה כבר לא משהו שהוא יכול לשאול. וככה עוברים להם השנים כשהילד מחכה רק להתחתן ולהשאיר את הסיפור הנורא מאחוריו. אבל למה בכלל שהוא יזכה לשידוך? אם הוא "איוון האיום"! עד שלאחר שנים רבות הוא מוצא את בת-זוגו ותוך תקופה קצרה מוצא את עצמו חוזר על מעלליו ולא מבין מה קרה ל"פת בסלו". ואז הילד מבין מה שהוא לא הבין קודם! לאשה לא תמיד מתאים. אם מבחינה הלכתית ואם מבחינה גופנית/נפשית (ולמעשה כבר בבחרותו המאוחרת הילד שאל מישהו איך אפשר להסתפק באשה אם זה שבועיים כן שבועיים לא אך לא קבל תשובה מספקת)

ואז מגיע היום המאושר (סליחה. האומלל) בחייו! סוף סוף הוא קיבל גישה לאינטרנט שאיש אפילו לא חלם שיש צורך לחסום. הוא כמובן לא יגלוש לשם. הוא לא יעבור את העבירה הזאת ולא יבגוד באשתו. רק פעם אחת יבדוק במה דברים אמורים. ומה הוא מגלה? זה לא תמונה. הכול נראה יותר חי תוסס נושם ובועט. (אאוץ'. כמה כואבת הבעיטה)

ההמשך ידוע.
לא מספיק שאני כותב? צריך גם לחתום?

תגובה: מה ההגדרה של ילד טוב? לפני 3 שנים, 8 חודשים #125034

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום

גיוועלד, 
פשוט צמרמורת, 

תגובה: מה ההגדרה של ילד טוב? לפני 3 שנים, 8 חודשים #125035

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 497 ימים
  • דירוג פלטיניום

כל הכבוד על הכנות והחשיפה
ידידי, התחלת בתהליך ההחלמה.
מאחל לך שתמשיך לצעוד איתנו
בהצלחה רבה

תגובה: מה ההגדרה של ילד טוב? לפני 3 שנים, 8 חודשים #125037

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום
וואו אוהבים!!

תודה רבה על השיתוף הכנה.

אני לא אלוקים... אבל לא נראה לי שמישהו יכול לבוא בטענות אל אותו ילד טוב ירושלים..

נראה לי שהילד טוב ירושלים הזה רק יכול לקבל שכר על פעמים שהוא נמנע.. שהוא טיפל.. שהוא נאבק נלחם..

על הפעמים שהוא נפל זה לא ממנו.. זה לא אשמתו..

ככה השם רצה..

מאיזשהי סיבה שנבין כנראה רק אחרי יום מותנו.

אוהבים

תגובה: מה ההגדרה של ילד טוב? לפני 3 שנים, 8 חודשים #125055

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

אוהבים אותך אח יקר
מעציב מאד מאד לקרוא את הטרגדיה שעברת
לא חוויתי התעללות כך שלצערי לא אוכל לשתף מנסיוני,
אבל אני כן מכיר אנשים פה בפורום הקדוש שעברו דברים דומים למה שתיארת,
והיום הם במקום הרבה יותר טוב ממני, מכל הבחינות.
מתפלל לה' הטוב שייתן לך כוחות לצאת למסע החלמה וריפוי הילד הפנימי והטהור
שקיים בכל אחד מאיתנו
באהבה
'פנימה'

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן