ברוכים הבאים, אורח

אני צריך אותכם אנשים !
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אני צריך אותכם אנשים ! 984 צפיות

אני צריך אותכם אנשים ! לפני 5 שנים, 3 חודשים #115900

אני חושב שהיום התקדמתי שלב בהתמודדות שלי עם היצר.. סוף סוף ב"ה הבנתי שאני צריך אותכם..אני לא יכול לבד !
עד היום הזה, הייתי בטוח בכל ליבי שאני אדע ואצליח להתמודד לבד.. כמו שעשיתי בעוד הרבה קשיים אחרים בחיים שלי.
אבל הבנתי שהתמודדות הזאת אני לא אצליח. הרי כבר במסכת ברכות לימדו אותנו שאין אסור מתיר עצמו מבית האסורים.

עכשיו אני בעיקר צריך אותכם, את עזרתכם.. כדי שאוכל להבין גם מבחינת לוגית מה כל כך עוזר בלשתף ולדבר עם אנשים. נפשית אני מרגיש שזה הדבר הכי נכון. בשכל הקר שלי אני לא מצליח להבין מה זה עוזר.

תודה רבה לכם אנשים צדיקים, ושבת שלום

תגובה: אני צריך אותכם אנשים ! לפני 5 שנים, 3 חודשים #115911

• חשבניה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • חבר ותיק

אוהבים אותך!
נשמח שתשתף אותנו עוד!

ולשאלתך:
א. בהרגשתי האישית, לא משנה כל כך למה זה עוזר לי השיתוף, זה פשוט עובד - אז אני עושה את זה שוב.
ב. יש כאן גם הסבר. המחלה שלי אוהבת חושך, היא אוהבת את הבדידות שלי בהתמודדות מולה לבדי. כשאני נמצא לבדי עם התאוה, ואף אחד אינו יודע עם מה אני מתמודד כעת, קשה לי מאד לוותר עליה. כאשר יש לי שותף לבעיה, שותף אוהב שמקבל אותי עם זה שאני רוצה מה שאני רוצה, אני מקבל כוחות חדשים להתמודד.

לְבַד֙ רְאֵה־זֶ֣ה מָצָ֔אתִי אֲשֶׁ֨ר עָשָׂ֧ה הָאֱ-לֹהִ֛ים אֶת־הָאָדָ֖ם יָשָׁ֑ר וְהֵ֥מָּה בִקְשׁ֖וּ חִשְּׁבֹנ֥וֹת רַבִּֽים: (קהלת ז כט)

תגובה: אני צריך אותכם אנשים ! לפני 5 שנים, 3 חודשים #115913

• wannaStop
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • דירוג כסף
לא רוצה אושר לדקה כתב on 04 ינו' 2019 12:22:

אני חושב שהיום התקדמתי שלב בהתמודדות שלי עם היצר.. סוף סוף ב"ה הבנתי שאני צריך אותכם..אני לא יכול לבד !
עד היום הזה, הייתי בטוח בכל ליבי שאני אדע ואצליח להתמודד לבד.. כמו שעשיתי בעוד הרבה קשיים אחרים בחיים שלי.
אבל הבנתי שהתמודדות הזאת אני לא אצליח. הרי כבר במסכת ברכות לימדו אותנו שאין אסור מתיר עצמו מבית האסורים.

עכשיו אני בעיקר צריך אותכם, את עזרתכם.. כדי שאוכל להבין גם מבחינת לוגית מה כל כך עוזר בלשתף ולדבר עם אנשים. נפשית אני מרגיש שזה הדבר הכי נכון. בשכל הקר שלי אני לא מצליח להבין מה זה עוזר.

תודה רבה לכם אנשים צדיקים, ושבת שלום

ההסבר לזה הוא לא כ"כ שייך למישור הלוגי אלא הוא מסקנה אמפירית. אלוהים לימד אותנו וכתב בתורה "לא טוב היות האדם לבדו" - אנחנו בנויים בצורה חברתית. הרמב"ם ניסח בלשונו בהקדמה לאבות וכתב ש"האדם הוא מדיני בטבע". הפסיכולוגיה היום עוסקת בזה בהרחבה.
יש דברים בהם אדם יכול להסתדר לבד, אבל לרוב אדם צריך שותף למסע. כאן יש קושי נוסף כי יש טאבו (כמו שצריך להיות) על הנושא הזה ולכן אדם מרגיש בודד מאוד וזה עצמו מזין את הנפילה, אך גם המחשבה שהוא היחיד שגרוע וכל העולם כולו מצליח מפילה וגורמת לחשוב שאין תקווה.
כל התהליך הזה שואב מהאדם כוחות נפש גדולים וזה כ"כ מכביד על החיים ולכן אמר איוב "אדברה וירווח לי". הדיבור נותן רווח, והרווח נותן להסתכל קצת אחרת עד שכבד שוב. אבל שים לב שכשיהיה כבד שוב אתה כבר תהיה במקום קצת אחר, קדימה יותר. וככה עולים במדרגות הלולייניות עד שנצא מזה.
הרב סולובייצ׳יק כתב ככה:
"הווידוי הוא מרגוע לנפש מתייסרת" - אני חושב שזו הגדרה מדוייקת ואמיתית.

בהצלחה, אחי,
WannaStop

תגובה: אני צריך אותכם אנשים ! לפני 5 שנים, 3 חודשים #115915

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אוהב אותך,
ברוך הבא לעולמנו המקסים,
הפעולות עובדת בלי קשר להבין אייך,
אנחנו איתך,
תמשיך איתנו.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: אני צריך אותכם אנשים ! לפני 5 שנים, 3 חודשים #115970

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

ברוך הבא לעולמנו הנפלא.
מאחל לך את מה שאני מצאתי כאן. חיבור לכוח עליון וניקיון לא יאומן.

אני מתמקד יותר בשאלה איך ולא למה. 
אני גם יכול לנסות להסביר באריכות למה זה עובד, ויש לי המון הסברים ושכנועים וכו', אבל הם רלוונטיים.

תגובה: אני צריך אותכם אנשים ! לפני 5 שנים, 3 חודשים #116070

• תורה תבלין
  • רצף ניקיון נוכחי: 101 ימים
  • חבר קבוע

מסכים מאוד עם חשבניה..
אני רוצה רק להוסיף שכאשר אני משתף, אז אני רואה את הדברים בצורה חיצונית. גם בגלל התגובה של השני אבל בעיקר- אני עצמי אחרי שהוצאתי את הבעיה מתוך הראש שלי מסתכל עליה ממבט מלמעלה וזה גורם לי להבין אותה יותר טוב, לרצות לטפל בה יותר.
בהצלחה חבר..
אוהבים אותך. כולם פה היו במקום שלך והתקדמו הלאה

תגובה: אני צריך אותכם אנשים ! לפני 5 שנים, 3 חודשים #116072

• מוזס7
  • חבר ותיק

לא קל להודות, כל הכבוד אחי! והנה אתה כאן הולך להילחם בכל הכוח, מקווה שתיעזר בנו ככל שתצטרך, 
אנחנו כאן בשבילך, ואתה כאן בשבילנו, כשאנחנו תומכים אנחנו בעצם נתמכים. 
בהצלחה לנו בהמשך

תגובה: אני צריך אותכם אנשים ! לפני 5 שנים, 3 חודשים #116093

אחי היקר כל הכבוד שאתה משתף.
האמת שגם לי בשכל לא כלכך מובן למה זה עובד השיתוף.למרות שאני יכול לשער מההרגשה האישית שלי שברגע שאנחנו ממשיכים לשתף ומוציאים "החוצה" את הדברים אז זה גם עוזר לנו להבין דרך הכתיבה ואני מרגיש שאני צריך לבוא עם סוג של "קבלות" לפורום.במקום זה שאני לבד לבד עם עצמי מתמודד עם עצמי ולא עושה חשבון לכאורה לאף אחד ואף אחד לא יודע מה אני עושה.אבל בתכלס ממשיך לסבול בפנים.
ככה שממליץ לך בחום לעשות מאמץ ולעדכן לפחות פעם ביום יומיים וגם לקרוא פה.זה עוזר ונותן עוד מוטיבציה ולראות שהכול אפשרי.ושבתכלס למרות כל הקושי והתאווה אנחנו יכולים לעשות הכול,והקב"ה יעזור ב"ה.רק נתחיל ונראה קודם כל רצון להשתנות
תמשיך לשתף אלוף.
נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 3 חודשים על ידי מנסה להשתדל.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.48 שניות

Are you sure?

כן