ברוכים הבאים, אורח

מכור או לא
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מכור או לא 1429 צפיות

מכור או לא לפני 5 שנים, 9 חודשים #113526

• theking
  • חבר חדש

שלום גיבורים,

הצטרפתי לפני בערך ארבעה חודשים לאתר והתחלתי לאחר מכן את אתגר 90 הימים, אני נפלתי לצערי ביום ה87.
אני מתחבט עם עצמי מאוד, אני מכור? הרי הצלחתי להחזיק 87 יום בלי שהרגשתי שקשה לי מאוד. מצד שני, הרי היצר תקף אותי ולא הניח לי ממש כשכבר 'נגעתי' ביום ה90, אז יש משהו שחזק ממני ואולי זה מוגדר כהתמכרות.
אני מרגיש שאני מוכרח להכיר את עצמי כך אוכל לדעת איזה טיפול מתאים לי.

אשמח לעזרתכם.

תגובה: מכור או לא לפני 5 שנים, 9 חודשים #113527

• שבי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2485 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום גם לך גיבור. 
כתבת שהצטרפת והתחלת אתגר . אגב זה לא אקסטרים, לא כתבת מה עשית ב 4 החודשים האלה כדיי להישאר נקי ?
יש הרבה דברים לעשות וים פעולות, נקיון והחלמה בדרך כלל מגיע בשלבים ואין כאן הפתעות וקוסמות שאני מתחיל החלמה ונישאר נקי .
אשמח לשמוע ממך עוד פרטים וגם אשמח להיות לך לעזר .כתוב לי בפרטי ואולי נוכל גם לשוחח .
בהצלחה ובלי יאוש

תגובה: מכור או לא לפני 5 שנים, 9 חודשים #113530

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
תנסה להתחלה, ליצור קשר עם חברים מהפורום, כדי לנסות להישאר נקי תקופה יותר ארוכה, אם זה לא יעבוד , אז אנחנו פה בשבילך, כדי להתקדם לעוד פעולות החלמה, כדוגמה ספונסר קבוצות ועוד,
באהבה.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: מכור או לא לפני 5 שנים, 9 חודשים #113534

• אח-שמח
  • רצף ניקיון נוכחי: 2855 ימים
  • חבר ותיק

היי שלום
ממש הוחמאתי...
אני חושב שבהחלט אפשר להגדיר את היצר כמשהו שיותר חזק ממני ואם אני לא טועה זה גם מעוגן בכתבי הקודש.
השאלה שאני שאלתי את עצמי כאשר התמודדתי עם השאלה הזו הייתה , האם אני יש לי שליטה על עצמי בכל מה שקשור למין.
האם אני מסוגל להגיד לא? האם אני מסוגל לשלוט בכמות שאני צורך? האם אני עושה את זה על חשבון דברים חשובים אחרים שיש לי?
עבורי התשובה הייתה כן.
אז אולי זה יצר הרע?
היות ואני אדם מאמין וכככזה אני גם מאמין בתורה ובמה שכתוב בה אז העצות שמובאים בגמרא ובספרים להתמודדות עם יצר הרע היו אמורים לעזור לי.
אבל הם לא עזרו!
עם התסכול הזה התמודדתי הרבה שנים עד שהבנתי שאני מכור ואני פשוט מתמודד עם משהו שונה ממה שחשבתי.
עובדה שברגע שהתחלתי להשתמש בכלים שעוזרים למכורים התחלתי להיות נקי.

אם אלוהים נראה רחוק לפתע, מי זז?

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 9 חודשים על ידי אח-שמח.

תגובה: מכור או לא לפני 5 שנים, 9 חודשים #113536

• שבי1
  • דירוג פלטיניום

אח שמח כל כך מזדהה עם מה שכתבת, האמת שכך חשבתי בדיוק במשך שנים רבות עד שהגעתי לתכנית ההחלמה. פשוט מדהים תודה

תגובה: מכור או לא לפני 5 שנים, 9 חודשים #113549

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

ברוכים הבאים!
אני לא יודע מה לענות, בסופו של דבר רק מכור יכול להגיד על עצמו שהוא מכור, אף אחד לא יצליח לומר לו את זה. מצד שני, אני לא בטוח שאתה מכור, כי לפי הסיפור זה נשמע עדיין בשליטה. 
הייתי ממליץ לנסות להשתמש בעוד כלים מהאתר, ופשוט להיות עם יד על הדופק. יש מצב שזה יצליח ואני מאחל לך, וגם אם לא אז אתה מוזמן. 
בין כך ובין כך, אתה מוזמן להישאר כאן ולשתף אותנו בהתמודדויות/חוויות/קשיים וכו'.

יום שפוי ונקי.

תגובה: מכור או לא לפני 5 שנים, 9 חודשים #113557

ממליץ לא להתמקד ברשימת 20 השאלות.

אני יודע שאני מכור, עוד הרבה לפני שגיליתי את הפורנו. לא עשיתי שום פעולה לא חוקית, לא תכננתי (ברצינות) להתאבד וכו'. 

הייתי מסכם את המבחן המרכזי ב-2 שאלות: 

א. האם אני חוזר שוב ושוב על פעולות בתחום התאווה ולא מצליח להפסיק לאורך זמן למרות רצוני?

ב. האם אני סובל מכך? 

כשהתשובה על 2 השאלות היא כן - אתה מכור. 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: מכור או לא לפני 5 שנים, 9 חודשים #113558

• Tzachi
  • חבר חדש

היי
מגיע לדימוי העצמי שלך שכויח גדול על הכנות שלך והפתיחות. זה לא דבר של מה בכך!! אני שומע מחך ש87 ימים נקיים זה שיפור מדהים מהשלב הקודם שלך!
לגבי ההערה שלך שאדם מאמין סומך על הפתרונות של חז"ל המובאים לנו בגמרא ומקורות אחרים. צודק....  אבל.... כשם שהגמרא לא יכלה לענות על שאלות ואתגרים שתרם עלו בפניהם, כך חז"ל לא נתנו לנו עצות על משברים נפשיים שלא הכירו בזמנם. הם היו מנהיגים לדורות, אבל לא נביאים. 
הם לא האלו על דעתם חברה כמו של דורינו השקועה בסקס ופיתויים מכל עבר ברמה כל כך רחבה כמו דורינו. הם לא דמיינו סמארטפונים ואינטרנט המביאים את הפורנו ישר לבתינו ולכיסנו. הם לא חלמו על דור כמו שלנו עם כל כך הרבה זמן פנוי, כל כך הרבה הסחי הדית וכל כך הרבה בדידות וריקנות. ההמלצות שלהם לטיפול ביצר הרע מתאימות לדור נורמלי, אבל פחות לבעיות הדור שלנו. עם זה, הם כן לימדו אותנו שהפתרון  חייב להיות מתאים לנסיבות. "יפתח בדורו כמו שמואל בדורו."
אם הגעת לאתר הזה, תגיד תודה לחז"ל שציוו לנו לחפש עזרה מתאימה, ולא להיכנע. הלוואי על כולנו!

תגובה: מכור או לא לפני 5 שנים, 9 חודשים #113559

• שבי1
  • דירוג פלטיניום

אאהבתי מאוד את התגובה חזק מאוד.  שבת שלום

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן