ברוכים הבאים, אורח

איך מתחילים מחדש???
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: איך מתחילים מחדש??? 1206 צפיות

איך מתחילים מחדש??? לפני 6 שנים #112195

• כיווןאחר
  • רצף ניקיון נוכחי: 9 ימים
  • חבר חדש

כשנכנסתי לפורום לקרוא  את הדברים שחברים כאן כתבו קיבלתי חלישות דעת גדולה...

כמו כמה שכתבו, גם אני למדתי בישיבה טובה, נשוי עם ילדים, עוסק בחינוך, טובע בהתמודדות, מגלה דרכים לא שגרתיות כדי ליפול למרות החסימות ועוד...
קווי הדימון נתנו ליצר סיבה להצדיק את עצמו. זה בסדר אם יש עוד במצב הזה. אפילו מקבלים עידוד זה מזה בדרך להתגברות. 

כמובן שהמטרה היא לא ליפול, אבל זה הכניס אותי עמוק יותר להתמודדות. אני לא מצליח למצוא את ההתחלה. בדרך כלל הייתי שובר את הראש ומוצא דרך לשים גדר על היצר, אבל הפעם פשוט נפלתי לפניו בקלות מכעיסה.

אז..

איך מתחילים מחדש???

תגובה: איך מתחילים מחדש??? לפני 6 שנים #112198

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.

פתגם העולם "צרת רבים חצי נחמה" יש לה מקור ככל הנראה ברש"י על הפסוק באיכה (ב' י"ג) "מה אשוה לך ואנחמך" שכתב:
כשבאה צרה על אדם אומר לו אף בפלוני עלתה כך תנחומים הם לו.
אבל הרי מדובר בצרה וסבל ועוד לא קם פתגם שאומר "צרת רבים חצי שמחה", אנא ממך חבר יקר תביט לאותם חברים בעיניים ותראה כמה שהם סובלים. והעידוד שהם מקבלים גדול ככל שיהיה אינו מצליח לכסות אלא מעט מזעיר מן הסבל הגדול.
מה גם שגם לדברי רש"י זה רק פתגם העולם ולא באמת מנחם וכן מצאנו באבות דרבי נתן (פי"ד ו'):

כשמת בנו של רבן יוחנן בן זכאי נכנסו תלמידיו לנחמו. נכנס רבי אליעזר וישב לפניו.
ואמר לו: רבי רצונך אומר דבר אחד לפניך?
אמר לו: אמור.
אמר לו: אדם הראשון היה לו בן ומת וקיבל עליו תנחומין. ומניין שקבל עליו תנחומין שנאמר: (בראשית ד) "וידע אדם עוד את אשתו". אף אתה קבל תנחומין.
אמר לו: לא די לי שאני מצטער בעצמי אלא שהזכרת לי צערו של אדם הראשון.
נכנס ר' יהושע ואמר לו, רצונך אומר דבר אחד לפניך?
אמר לו: איוב היו לו בנים ובנות ומתו כולם ביום אחד, וקיבל עליהם תנחומין. אף אתה קבל תנחומין. ומניין שקבל איוב תנחומין שנאמר: (איוב א) ה' נתן וה' לקח יהי שם ה' מבורך.
אמר לו: לא די לי שאני מצטער בעצמי אלא שהזכרת לי צערו של איוב.
נכנס ר' יוסי וישב לפניו. אמר לו: רבי, רצונך אומר דבר אחד לפניך?
אמר לו: אהרן היו לו שני בנים גדולים, ומתו שניהם ביום אחד, וקיבל עליהם תנחומין. שנאמר: (ויקרא י) "וידם אהרן". אין שתיקה אלא תנחומין. ואף אתה קבל תנחומין.
אמר לו: לא די לי שאני מצטער בעצמי, אלא שהזכרתני צערו של אהרן.
נכנס רבי שמעון ואמר לו: רבי, רצונך אומר דבר אחד לפניך?
אמר לו: דוד המלך היה לו בן ומת, וקיבל עליו תנחומין. ואף אתה קבל תנחומין. ומניין שקבל דוד תנחומין? שנאמר: (ש"ב יב) "וינחם דוד את בת שבע אשתו ויבא אליה וישכב עמה ותלד בן ויקרא את שמו שלמה". אף אתה רבי קבל תנחומין.
אמר לו: לא די שאני מצטער בעצמי אלא שהזכרתני צערו של דוד המלך.
נכנס רבי אלעזר בן עזריה. כיון שראהו, אמר לשמשו: טול לפני כלי, ולך אחרי לבית המרחץ, לפי שאדם גדול הוא ואיני יכול לעמוד בו.
נכנס וישב לפניו ואמר לו: אמשול לך משל, למה הדבר דומה? לאדם שהפקיד אצלו המלך פקדון. בכל יום ויום היה בוכה וצועק ואומר: אוי לי, אימתי אצא מן הפיקדון הזה בשלום. אף אתה רבי, היה לך בן. קרא תורה מקרא נביאים וכתובים משנה הלכות ואגדות, ונפטר מן העולם בלא חטא. ויש לך לקבל עליך תנחומים כשהחזרת פיקדוניך שלם.
אמר לו: ר' אלעזר בני נחמתני, כדרך שבני אדם מנחמין.

"וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com

תגובה: איך מתחילים מחדש??? לפני 5 שנים, 12 חודשים #112253

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
א. תנסה ליצור קשר עם חברים,
ואני מאמין שבהמשך אלוקים יכוון אותך להמשך הדרך.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: איך מתחילים מחדש??? לפני 5 שנים, 12 חודשים #112265

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום כיווןאחר. 
לצערי האתר לא נועד לשכנע אותך להפסיק ליפול, (אולי אני טועה), זה לפחות רוח הדברים פה בפורום.
מסתובבים כאן חברים שנמאס להם לחיות בתוך המיץ של הזבל של עצמם, ומחפשים דרך אחרת להוציא את הראש קצת. 
אני לא מנסה 'להצדיק' נפילה, זה לא שווה לי, אני סובל שם, אני מחפש כל אפשרות של בריחה מנפילה שאמורה לבוא.

אני מקווה שהאתר והפורום כן יועילו לך. 

מאחל לך את מה שאני מצאתי כאן.

אוהב.

תגובה: איך מתחילים מחדש??? לפני 5 שנים, 12 חודשים #112266

• כיווןאחר
  • רצף ניקיון נוכחי: 9 ימים
  • חבר חדש

תודה על התגובות..
אחדד את כוונתי- גם אני כאן כיוון שברצוני לצאת מהמצב הזה ולהחזיר שליטה על חיי באופן מלא, רק שאני נתקף בלבול כשאני רואה את גודל ההתמודדות ואת העובדה שרבים ו(בעיקר) טובים ממני נמצאים בה גם כן.

יש איזו נקודה פורצת דרך מבחינת החוויה שעברתם בתהליך?

אם באורות התשובה הרב קוק מדבר על 2 סוגי תשובה- האם עברתם תהליך הדרגתי או שהייתה נקודה ספציפית שבעזרתה הצלחתם לפרוץ קדימה?

בתחושה שלי עברתי הרבה תהליכים הדרגתיים שלא החזיקו ואני מנסה למצוא את הדבר שיסייע לפרוץ דרך הפעם.. 

תגובה: איך מתחילים מחדש??? לפני 5 שנים, 12 חודשים #112274

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

מדהימה אותי היכולת שלך להיות עם ריגשי נחיתות כל כך גדולים, שהצלחתי להרגיש אותם דרך הכתיבה שלך.

אני רק אומר...
תמשיך כאן, לאט לאט יתחברו השלבים,
זה פונקציה של זמן, ואם ציטטה את הרב קוק, אני מעריך שאתה כבר מכיר את תורת ה"השתלמות" שלו.
זה תהליך... לפעמים גם השלב בו נופל האסימון איפה אני נמצא... גם השלב הזה מגיע בתהליך...ואז תפרוץ דרכים.

בהצלחה גדולה

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: איך מתחילים מחדש??? לפני 5 שנים, 12 חודשים #112278

ברוך הבא...

הייתה נקודה ספציפית שבעזרתה הצלחתם לפרוץ קדימה?

אני הגעתי לאתר בזחילה... בחוסר אונים מוחלט... כואב לי מאד, רק מלהזכר, בכאב שעברתי.... ממש בהתחלה, התחלתי כבר לכתוב את צעד 1, כמו שמדריכים כאן באתר, וזה עזר לי מיד, לראות מחדש את כל מה שהתאוה עוללה לי... עזר לי מיד לא לשכוח, ולא להכחיש... לדעתי זה היה הדבר שבחסד ה' הכי עבד לי..

יש איזו נקודה פורצת דרך מבחינת החוויה שעברתם בתהליך?

שהתחלתי לחיות את הצעד הראשון, ולעשות פעולות ברגע האמת, ובחסד ה' זה עבד... לי זה היה הפריצת דרך מבחינת החויה של הצעדים....

אוהב
מתפלל להצלחתך

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 12 חודשים על ידי ברוך שאמר.

תגובה: איך מתחילים מחדש??? לפני 5 שנים, 12 חודשים #112302

• אח-שמח
  • רצף ניקיון נוכחי: 2855 ימים
  • חבר ותיק

שלום לך חבר להתמודדות
קו המחשבה שאתה מתאר מוכר, ויש לא מעט שחוו את התהליך הזה.
יש נטייה לחשוב שיש הבדל מבחינת ההתמכרות אם נלחמתי הרבה לפני שהשתמשתי או לא נלחמתי בכלל.
לרוב זה נבע אצלי מרגשות האשמה שליוו אותי באורח קבע והמלחמה (שאח"כ גיליתי שאף פעם לא הצליחה) נתנה לי את התחושה שיש לי סיכוי לנצח.
ההצעה שלי אליך היא לבדוק ברצינות את הפתרון שאנשים מצאו כאן ולא להעצר בשמחה שבתגלית שש עוד אנשים שמתמודדים.
תחושת השחרור שחווית מהגילוי של צרת הרבים היא כאין וכאפס מהשחרור שתחווה כשתשתחרר מהתאווה
אוהב אותך ומאחל לך הצלחה

אם אלוהים נראה רחוק לפתע, מי זז?

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.59 שניות

Are you sure?

כן