ברוכים הבאים, אורח

לספר למשודכת על ההתמודדות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: לספר למשודכת על ההתמודדות 2317 צפיות

תגובה: לספר למשודכת על ההתמודדות לפני 3 שנים, 6 חודשים #129204

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום
מכירים את זה שאומרים שהיום בפוליטיקה הכל "פוזיציה",
זאת אומרת כל אחד אומר דברים נכוחים ואולי הגיוניים, אבל הם נכונים רק לגביו ומתןך המקום שממנו הוא מגיע, והעמדות שבהם הוא מחזיק( as of now)
אני עובר על הדיום כאן וכל אחד אומר דברים נכוחים מאוד,
רק מה אינו דומה הבליבר בוגר ישיבת ההסדר ללבר אחר בוגר ישיבת בעלזא,...
או מישהו חילוני למישהו חרדי או דתי,
כמו שאני בתור חרדי חוצניק( זאת אומרת אשתי מחו'ל וגם אני סוג של גדלתי שם) יודע שאי אפשר להשוות בין התרבות שלי, הצורה שבה הסביבה או האשה שלי יגיבו למישהו חרדי אחר,
בקיצור כולם מדברים לעניין רק שבאמת אי אפשר להשוות בין חברים, ולכן קשה לדון ולדבר על "השאלה העקרונית" כשהמציאות שונה אז לפעמים גם העקרונות משתנים... י
ובקיצור נצטרך להשתמש בכלל שטבעו חזלינ"ו
" נהרא נהרא ופשטיה"

תגובה: לספר למשודכת על ההתמודדות לפני 3 שנים, 6 חודשים #129211

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום
אם זה ברור אז למה להמשיך להתווכח....

תגובה: לספר למשודכת על ההתמודדות לפני 3 שנים, 6 חודשים #129676

• mitmoded
  • דירוג זהב

לא בטוח שזה בהכרח קשור למגזר, אני מאמין שיכולה להיות בחורה מהמגזר החרדי דוסה שלמדה בסמינר הכי משובח עם ראש על הכתפיים שתדע לראות בבחור שמולה לא רק את הזוהמה שהוא נמצא בה אלא גם את המאמץ המטורף להחלים ואת שאר המידות הטובות שלו
ויכולה להיות בחורה שלא ממש מעניין אותה מצוות ויראת שמיים שלא תדע איך לאכול את המשודך ותעיף אותו

אני חושב שההחלטה אם לספר או לא מאוד סובייקטיבית,
בנוסף זה גם תלוי כמה זמן הם יוצאים, דייט ראשון/שני לא נראלי שכדאי לשתף 

אבל שזה כבר קשר רציני שנבנה אמון ויש אהבה והיא יכולה להכיל גם פגמים יותר רציניים יש על מה לדון

שא ברכה אח יקר

תגובה: לספר למשודכת על ההתמודדות לפני 3 שנים, 5 חודשים #129734

המשתוקק כתב on 16 אוק' 2020 09:20:

beliver כתב on 15 אוק' 2020 22:04:

גילוי כזה בוודאות מוחלטת יגרום לניתוק הקשר

ממש לא וודאות מוחלטת

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: לספר למשודכת על ההתמודדות לפני 3 שנים, 5 חודשים #129743

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
mitmoded כתב on 26 אוק' 2020 15:11:

לא בטוח שזה בהכרח קשור למגזר, אני מאמין שיכולה להיות בחורה מהמגזר החרדי דוסה שלמדה בסמינר הכי משובח עם ראש על הכתפיים שתדע לראות בבחור שמולה לא רק את הזוהמה שהוא נמצא בה אלא גם את המאמץ המטורף להחלים ואת שאר המידות הטובות שלו
ויכולה להיות בחורה שלא ממש מעניין אותה מצוות ויראת שמיים שלא תדע איך לאכול את המשודך ותעיף אותו

אני חושב שההחלטה אם לספר או לא מאוד סובייקטיבית,
בנוסף זה גם תלוי כמה זמן הם יוצאים, דייט ראשון/שני לא נראלי שכדאי לשתף 

אבל שזה כבר קשר רציני שנבנה אמון ויש אהבה והיא יכולה להכיל גם פגמים יותר רציניים יש על מה לדון

שא ברכה אח יקר

אני מסכים עם מתמודד, וגם מכיר כמה חרדים שסיפרו למשודכת וזה, לא גרם לניתוק הקשר. לדעתי זה בעיקר עניין של תזמון נכון. בוודאי שלא צריך לספר בפגישה הראשונה, כמו כל בעייה אחרת. אחרי שהמשודכת פוגשת גם את הצדדים היפים שבמשודך, הוא יכול לשתף אותו גם בצדדים היותר מורכבים. ואם הוא יכול לשתף אותה בתקווה, באור ההחלמה והפיתרון, בדרך חיים רוחנית משמעותית, זה הרבה יותר יתקבל על ליבה מאשר שיתוף בייאוש, בחושך המחלה והבעייה.

ואגב, באמת הכי קשה וכואב בהקשר הזה הוא מצבן של המכורות הדתיות והחרדיות. אין לי מושג מה הן יכולות לעשות בעניין הזה. בעוד שאצל גבר מקובל שיש לו התמודדות כלשהי בתחום, אצל נשים זה פחות מקובל, ובפרט במחוזות תורניים.

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: לספר למשודכת על ההתמודדות לפני 3 שנים, 5 חודשים #130237

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני חושב שאין צורך לשתף אם באמת המכור
עושה צעדים ומשתף ומטפל בבעיה שלו...
זה נכון שהוא נשאר מכור, אבל זה משהו אחר
[ויכול שיחיה כל החיים טוב ואשתו לא רק שלא תסבול ממנו,
אלא תהנה ממנו מכל הבחינות - יותר מבן אדם רגיל]
אבל מי שלא מטפל - זה פשוט גניבת דעת...

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 3 חודשים על ידי דייב 2.

תגובה: לספר למשודכת על ההתמודדות לפני 3 שנים, 3 חודשים #131080

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום

אני מצד אחד רוצה להיות כנה אבל מצד אחד אולי אני לא יודע להסביר את עצמי טוב ויש בחורות [רוב ככל הבחורות] שלא יבינו מה זה בדיוק חוץ מזה שזה לא בסדר הן מבחינה דתית הן מבחינה מוסרית, [תלוי איך מספרים ומה מספרים]...
אני חושב שצריך הכרעת חכם בנושא, ולא לעשות על דעה אישית...

תגובה: לספר למשודכת על ההתמודדות לפני 3 שנים, 3 חודשים #131109

• אחת שאלתי
  • רצף ניקיון נוכחי: 24 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני עד היום לא רשמתי את דעתי בנושא הזה כי שמעתי כמה רבנים שאומרים שבמידה ואדם חוטא בצפייה ולא יכול להפסיק ובכל זאת לא מספר לבחורה, זאת בעיה נפשית ואז זאת הונאה.

במהלך המסע שלי כאן בחצי שנה האחרונה וגם מהתחושה שיש לי במהלך הפגישות (רווק), מי שמטפל בנושא אין לו צורך לספר דבר בנושא בהחלט זה גם רק יזיק ... גברים ונשים זה עולמות שונים והן לא יכולות לתפוס את זה .

אדם שמטפל ונמצא בתהליך וודאי שהוא במקום אחר ולספר דבר כזה רק יכול להרוס את הקשר וליצור חוסר אמון.

תגובה: לספר למשודכת על ההתמודדות לפני 1 שנה, 7 חודשים #143903

• Dann
  • חבר חדש

אהלן, אני דתי לאומי תורני יחסית. אני בקשר עם מישהי כבר חצי שנה, לפני כמה ימים סיפרתי לה על ההתמודדות, ומאז אנחנו בטלטלה רצינית. עוד לא החלטתי אם אני מתחרט שסיפרתי או לא אבל בכל מקרה זה חלק קשה מאוד מאוד. קחו בחשבון, למרות שאני לא רואה אפשרות אחרת של הסתרה

תגובה: לספר למשודכת על ההתמודדות לפני 1 שנה, 6 חודשים #143948

• רוח חדשה
  • רצף ניקיון נוכחי: 7 ימים
  • חבר ותיק

היי אח יקר, אתה שואל שאלה ממש חשובה! אני מניח שלכל אחד, לכל קשר ועם כל בת זוג יש תשובה אחרת. אני יכול רק לשתף אותך מנסיוני... כשאני יצאתי עם אשתי השז"ל (שפיכת זרע לבטלה) היתה ברקע. אמנם במינון נמוך אבל פה ושם היו נפילות. הרגשתי עם זה רע מאוד כי רציתי להגיע לתוך עולם הנישואים טהור לגמרי והאמת שכך חשבתי שהייתי. אבל בתקופה של שלושת החודשים שבה יצאנו היו איזה שתי נפילות שגמרו אותי. אני זוכר שאחרי איזה חודש וחצי בקשר שהכל היה טוב בינינו שיתפתי אותה שאני לא בטוח שאני בשל כרגע לחתונה בגלל קשיים אישיים שלי מול עצמי. לא פירטתי באופן מלא אבל לדעתי היא הבינה ואמרה לי שאנחנו נבנים ביחד ונתגבר על הכל.
לאחר שהתחתנו היתה תקופה ארוכה וטובה בלי שז"ל אבל לאחר התקופה הזו שוב התחילו טיפטופים וזה ליווה אותי לאורך כל שנות הנישואים (כבר עוד מעט 9 שנים ב"ה). לפני שנה בערך הרגשתי שהמתח הרגשי שאני חווה כ"כ גדול ואני פשוט לא יכול לשאת את זה לבד יותר. אחת המשקולות הכי כבדות שהיו לי על הלב היתה המשקולת של ההסתרה ותחושת הבגידה. החלטתי שאני פשוט חייב לספר, לשתף, שתדע כמה רע לי ובאיזה מצב נפשי אני נמצא. אני הרי עושה את זה לא כי אני לא אוהב אותה או כי באמת מישהי אחרת מעניינת אותי. אני זוכר שכתבתי לה מכתב קורע לב שמתי לה את זה בסלון ואמרתי לה שאני רוצה שתקרא, בזמן הזה אני התחבאתי בחדר ורעדתי ממה שיקרה עוד כמה דקות.
ב"ה היא חזרה, חיבקה אותי, אהבה אותי. דיברנו ושיתפתי יותר עם מה אני מתמודד ואז חשבנו ביחד על מה אני יכול לעשות כדי לעזור לעצמי. זה היה אחד הדברים הכי טובים שעשיתי בכל התהליך הזה. מאז היתה תקופה מאוד טובה ולאחר מכן שוב נפילות מדי פעם, אבל אישתי עדיין שותפה והיא איתי בתהליך. היא גם יודעת על האתר וב"ה שמחה לדעת שאני מתקדם ועושה דברים כדי לצאת מהמצב.

אז זה הסיפור שלי, אני יודע שזה לא הסיפור של כולם אבל שווה לדעת שזה יכול להתנהל גם ככה.
לעניינך, אני חושב שזה תלוי כמה זמן אתם כבר נפגשים וכמה זמן אתם עתידים להיפגש. לא הייתי מספר דבר כזה אחרי דייט ראשון כי זה נורא אישי ורגיש. צריכה להיות היכרות עמוקה לפני שמסוגלים להכיל כזה דבר.
מוזמן לפנות בפרטי אם אתה רוצה. בהצלחה!!

:pinch: אזהרה: ספוילר!

תגובה: לספר למשודכת על ההתמודדות לפני 1 שנה, 4 חודשים #144741

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום

אני נותן פה כיוון חדש ואני אשמח שהחברים ישתפו גם
האם המשודכות/הבחורות/ הנשים לא קולטים בין אם אנחנו מחוברים או לא...
האם זה לא שקוף ביחסים אינטימיים - בלעמוד אחד מול השני ולהסתכל בעיניים...
אולי באמת לא צריך לספר - כי הנשמה שומעת את הסיפור.
מה אומרים?

תגובה: לספר למשודכת על ההתמודדות לפני 1 שנה, 4 חודשים #144746

• ברית
  • רצף ניקיון נוכחי: 33 ימים
  • חבר ותיק

מסכים איתך לגמרי

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.62 שניות

Are you sure?

כן