ברוכים הבאים, אורח

מהי נפילה?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: מהי נפילה? 4223 צפיות

מהי נפילה? לפני 7 שנים, 2 חודשים #98644

• אסיר יצרי
  • רצף ניקיון נוכחי: 412 ימים
  • דירוג פלטיניום
חברים שאלה לי אליכם.

איך אתם מגדירים נפילה?

אני הגדרתי לעצמי שאני מנסה להיגמל מצריכת פורנוגרפיה. שזו ההתמכרות שלי. ולכן הגדרתי נפילה כצפייה בתכנים מיניים, שיש בהם להביא לגירוי בעצימות גבוהה, ביוזמתי. כלומר לא כל מה שאינו צנוע, אלא רק פורנו על צורותיו השונות.

לעומת זאת, הוצאת זרע לבטלה אני מחשיב כמעידה. מכיוון שאני יודע בעצמי שזה יכול לגרום לי ליפול בידי התאווה ביתר קלות. ולו רק בגלל הנפילה המוראלית. כל זאת למרות שמלכתחילה אני מנסה להיגמל מפורנו בעיקר כדי להימנע מהוצאת זרע לבטלה.

בכל אופן, ראיתי פה חברים שמגדירים את זה קצת אחרת. שנפילה זה אוננות, וצפייה זה רק מעידה. ורציתי לשמוע אתכם. אולי אני טועה. האם בכלל כל אחד יכול להחליט לעצמו? או שחייבים להיות אחידים?
ואני אמרתי נגרשתי מנגד עיניך אך אוסיף להביט אל היכל קודשך.

תגובה: מהי נפילה? לפני 7 שנים, 2 חודשים #98646

• יש_סיכוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 2518 ימים
  • דירוג כסף

כככה כשהלכתי  פעם ראשונה לקבוצה החיה שבה אני משתתף אז חלק מזה היה שבגלל שאני חדש אז חברים עם תקופה ארוכה מספרים את הסיפור שלהם

ואחד מהם שיתף שהוא נמצא בSA כבר 20 שנה ולקח לו יותר מ12 שנים להגיע לנקיות כי כל פעם הוא מגדיר נקיות ונפילות בצורות שונות פעם זה רק לא לאוזן אבל כן להסתכל בתמונות או לקרוא זה בסדר אבל לא לראות וכו אחרי 12 עשרה שנים של נסיונות  הוא ביקש ממישהו להיות הספונסר שלו והבנאדם שהוא העריך מאוד סירב ואמר לו שהוא לא רציני וזה חבל על הזמן ואז הוא ביקש ממשו אחר והבנאדם אמר לו אתה יודע אני אוהב אותך אני מוכן 
ואז...
הם התחילו צעד ראשון... והוא שוב עם חוסר אונים בזה חוסר אונים בזה אם זה פורטו או כל דבר אחר 
הספונסר החדש שלו עצר אותו ואמר לו תקרא... כשכתוב אני חסר אונים מול "התאווה" בסופו של דבר כל פעולה שאנחנו עושים היא תוצר של התאווה התאווה היא לא הפעולה 
"אנחנו פועלים על התאווה" אז ככה שכל דבר שהוא כתוצאה מהתאווה הוא קשור (אני לא יודע להגדיר נפילה ומעידה אבל קודם כל הכל קשור)
והיום הבנאדם 8 שנים נקי

יש עוד אחד בקבוצה 18 שנים נקי הוא סיפר לאחרונה 
שבשנה הראשונה שלו בSA הוא שם גומי חזק על היד וכל פעם שהוא ראה ברחוב אישה לא צנועה או משו הוא משך את הגומי כמה שהוא יכל ושחרר רק בשביל להזכיר לי מזה יכול לעשות לו הוא סיפר שאיזה שהוא שלב מרוב פחד מהגוני הוא פשט התחיל לשמור על העיניים ומדובר באנשים לא יהודים 
אז רק לתת לך מושג ממה ששמעתי מאחרים

אלי. אני מעמיד עצמי לרשותך לבנות איתי ולעשות עימי ככל שתחפוץ. שחרר אותי מכבליי כדי שאוכל להיטיב למלא את רצונך. הסר מעליי את הקשיים שלי, כדי שהניצחון שלי עליהם יהווה עדות לאלו שאעזור להם, לכוח, לאהבתך ודרך חייך. מי יתן ואעשה את רוצנך תמיד.

תגובה: מהי נפילה? לפני 7 שנים, 2 חודשים #98647

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום
מחילה אני לא בטוח שהבנתי מה אתה מנסה להגיד.
אם משנים את ההגדרות זה בהחלט לא רציני.
להגיד שכל דבר שקשור לתאווה זו נפילה, זה גם בעייתי. כי יש דרכים שזה מותר. וגם כי צריך להיות ריאלי.

תגובה: מהי נפילה? לפני 7 שנים, 2 חודשים #98648

• יש_סיכוי
  • דירוג כסף

תסתכל אני אדם חולה יש לי בעיה אני לא יכול להתמודד מול התאווה לא משנה שעצם המחלה שלי היא משו אחר והתרופה היא התאווה 
בשביל להפסיק עם זה אני עושה את 12 הצעדים והצעד הראשון אומר שבשביל להתחיל את הצעדים אני צריך להכיר בכך שאני חסר אונים וחוסר אונים אומר לי שאני חייב להתנתק מהכל הכל כל מה שקשור אפילו שזה יומרני ואם אני חסר אונים מול זה ואני עושה את שלי כמובן כמו שמלמדים אותי בתכנית אז מסתבר שהבנתי יאומן יכול לקרות 
והניסיון קצר מאוד זה עובד כמו נס אבל עובד!

אלי. אני מעמיד עצמי לרשותך לבנות איתי ולעשות עימי ככל שתחפוץ. שחרר אותי מכבליי כדי שאוכל להיטיב למלא את רצונך. הסר מעליי את הקשיים שלי, כדי שהניצחון שלי עליהם יהווה עדות לאלו שאעזור להם, לכוח, לאהבתך ודרך חייך. מי יתן ואעשה את רוצנך תמיד.

תגובה: מהי נפילה? לפני 7 שנים, 2 חודשים #98652

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

אכתוב קצר, אין כזה דבר בתכנית לאונן ולהגיד שאני נקי, זה חתיכת מחלה,
אשמח להיות איתך בקשר,
שלחתי הודעה בפרטי.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: מהי נפילה? לפני 7 שנים, 2 חודשים #98656

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום
הבנתי אותך אבי.
השאלה שלי היא כמה גמישות יש בהגדרות האלה.
סתם דוגמא, קרי לילה זה נחשב נפילה?
או אדם שכל ההתמודדות שלו זה מול צפייה, והוא בכלל לא מאונן, האם יכול מבחינתך להחשב אפילו יבש אם הוא צורך פורנו כל יום?

תגובה: מהי נפילה? לפני 7 שנים, 2 חודשים #98662

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
1. נפילה , זה הוצאת זרע בכוונה, (וקרי, זה פעולה טבעית של הגוף שמפריש מעצמו לדעתי)
2. יש חברים בתכנית שהתמכרות שלהם זה לא אוננות ולכן הם סופרים נקיון על פורנו אבל....
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: מהי נפילה? לפני 7 שנים, 2 חודשים #98665

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום
לא כל הוצאת זרע זה נפילה. אם זה ביחד עם האשה של האדם כשהיא מותרת לו זה בוודאי מצווה. ואם היא אסורה? הלכתית זה חמור. מבחינת ההתמכרות? נפילה?

תגובה: מהי נפילה? לפני 7 שנים, 2 חודשים #98668

הגדרות הניקיון של כל תכנית הם שונות, יש תכנית שמאפסים רק על יחסי מין עם מישהו אחר מבן או בת הזוג, יש תכנית (שבה רובנו נמצאים) שבה מאפסים גם על אוננות, ולפי הגדרות שמור עיניך גם על צפייה בפורנו מאפסים.

הגדרות הניקיון זה דבר מאוד חשוב למרות שיש כאלו שנוטים לזלזל בזה, אני נוטה להיצמד למה שעובד בשביל הכי הרבה אנשים, שזה אומר לאפס ניקיון על אוננות ולא על פורנו, מי שצופה בפורנו בדרך כלל בסוף יאונן, מי שמאונן לא יכול להחלים בחיים, הוא לא מתקדם לשום מקום, הוא רק מתחזק את ההכחשה ואת המחלה שלו, הוא מזריק לעצמו סם לורידים ושיעבוד על מישהו אחר שזה נעצר בזה, תמיד רוצים עוד ועוד.

אפשר להתקדם בכל תחומי החיים, להתפתח ולגדול, תוך כדי אוננות, אבל זה כמו להיות קשורים בחוט למסמר ולרוץ מסביבו ולהרגיש שמתקדמים. 
אני מסכים איתך שגם כשאני פועל על תאווה עם אשתי יוצא לי זרע, אבל זה שאני מתמקד באוננות עוזר לי גם שם, כי המחלה לא נותנת להישאר רק עם אשתי והיא רוצה עוד ועוד, ואם אני רוצה להישאר נקי אני חייב לאט לאט להשתחרר מכל צורה של תאווה.
באיזשהו מקום הנקיות דוחפת אותי להשתחרר מהתאווה בכל הצורות האפשריות וגם מהפגמי אופי שמונעים ממני להישאר נקי.

זה לא סתם שהחברים הכי ותיקים אומרים כל הזמן שהדבר החשוב ביותר הוא להביא יום נקי, אם יש את זה, הכל יבוא, אם אין את זה, אין כלום.

בנוגע למה ששאלת אם אשתי אסורה, לפי מה שאני יודע באף תכנית לא מאפסים על זה, אבל במעלה ההחלמה השאלה הופכת לבלתי רלוונטית כי גם פה אם אני הולך למקום הזה, זה בגלל שאני לא שולט על עצמי ולא בגלל שאני כל כך חפץ לתת לאשתי, ואין אפשרות להחלים כך, זה פשוט לא עובד. 

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 2 חודשים על ידי אחיד בשמיא.

תגובה: מהי נפילה? לפני 7 שנים, 2 חודשים #98671

• יש_סיכוי
  • דירוג כסף
אסיר יצרי כתב on 19 ינו' 2017 18:17:
לא כל הוצאת זרע זה נפילה. אם זה ביחד עם האשה של האדם כשהיא מותרת לו זה בוודאי מצווה. ואם היא אסורה? הלכתית זה חמור. מבחינת ההתמכרות? נפילה?

בבהחלט שההגדרה בSA נקי הכוונה לכל פעולה חוץ מלהיות אם אישה שהיא במסגרת נישואים עכשו יכול להיות שלפעמים לוקח זמן להכיר בכל מיני מקומות שהם חלק מהתמכרות אבל עם כל נפילה אנחנו לומדים לזהות יותר ויותר מה הוביל לשם... חשוב לשמור על ראש פתוח בדרך הזאת ולזהות גם דברים שאנחנו מעדיפים לשמור בשביל לתת לתאווה דלק יש אנשים שלקח להם שנים עד שהבינו שהם פשוט פספסו את הנקודה...
עכשו יש אפשרות ללמוד מנסיונם של אחרים עד כמה שאני מרגיש ושומע מאנשים שנקיים הרבה שנים חוץ מלהיות עם האישה כמובן שאם משו יוצא לבד בלי שום פעולה שלנו (לא יודע לגבי אם חשבנו על משו ובגלל זה יצא) כל דבר אחר בסופו של יום קשור וזה שוב התאווה שלנו שגורמת לנו לחשוב אחרת מה נקרא מעידה ומה נקרא נפילה אני חושב שיש מדריך כזה ב90 יום  

תגובה: מהי נפילה? לפני 7 שנים, 2 חודשים #98684

אנסה לענות דוגרי לשאלתך חבר.
נפילה אצלי זה כשזרע יוצא מגופי כשאני בהכרה, ושלא צורך חיבור עם אישתי.
וכשאני צופה בסרטי פורנו, או בתמונות פורנוגרפיה.
אם יצא לי זרע מהגוף בזמן שינה, או בזמן שחיבקתי את אישתי, אני מגדיר את זה הטבע שהקב"ה.
ואני לא מסרתי את עצמי לתאווה כדי ליברוח לעולם של פנטזיה.
ואסביר, הגעתי לתוכנית כדי שאצליח להפסיק ליצפות בפורנו יותר. וכשהצלחתי כמה חודשים בלי פורנו, התחלתי ליברוח לתמונות פורנוגרפיות. וזה העיקר אצלי. אבל החטא של שז"ל הוא נושא חשוב אצלי וראיתי שבלי שאפסיק את זה לעולם לא אצליח להישאר נקי (ככתוב בספר הגדול והלבן).
אז אני משתדל חזק שלא למעוד בהסתכלות על נשים, לפנטז, ולצערי גם לא לצייר ציורים של נשים פרוצות (אחד הנסיונות שלי). אבל איפוס טבלה אצלי מגיע אחרי תמונות \ סרטים פורנוגרפים, או \ ו אוננות.
וכשאני מועד, אני חייב להתקשר ולשתף. אחרת אחרי כמה דקות \ שעות \ ימים \ שבועות אני אפול חזק.
אלה פעולות שאני נוקט.
אם אתה רוצה להחליט שרק קיום יחסים עם בעלי חיים זה מעידה, לך על זה.
בהצלחה, וחולה עליך. ומקווה שתישאר נקעי מכל חפצי ליבך.

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: מהי נפילה? לפני 7 שנים, 2 חודשים #98690

אשמח לשתף גם.
כשהייתה לי מעידה לפני כמה שבועות שאלתי את הספונסר, האם לאפס?

אם נעביר את המעידה לתכל'ס, אז שוטטתי בחוסר אונים באינטרנט (המסונן) כ3 או 4 שעות וחיפשתי תמונות וגם הגעתי למשהו בסיסי, לא פורנו.

הספונסר שאל אותי מה עשיתי כדי לא ליפול? 
עניתי לו שהתקשרתי לחברים כמו שהוא אמר לי, אבל הם לא ענו, עד ששלחתי למישהו אסמס שזה דחוף, אז הוא חזר אלי, הושיט לי יד והוציא אותי מהגיהינום.

הספונסר אמר לי לא לאפס, אני חסר אונים מול התאווה ועשיתי כל מה שאני כן יכול נגד זה, שזה אומר להתקשר לחברים. הוא רק הוסיף שפעם הבאה אני צריך לשלוח בהתחלת הקריז  את האסמס שזה דחוף..

אז אצלי נפילה זה כשלא עשיתי מה שהספונסר אמר לי. 

תגובה: מהי נפילה? לפני 7 שנים, 2 חודשים #98696

• ישורון_
  • רצף ניקיון נוכחי: 709 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום, אסיר יצרי.
אצלי נפילה היא התנתקות מהחיבור לאלוקים.
כל עוד אנו מחובר איני יכול ליפול.
התנתקתי - נפלתי!
התוכנית בונה את הקשר והחיבור הזה.
יה"ר שאזכה לחיבור יומי, כל יום רק להיום.

אפס בלתך גואלינו, ואין דומה לך מושיענו
מקבל את המציאות של החיים כמות שהיא

תגובה: מהי נפילה? לפני 7 שנים, 2 חודשים #98707

• צריך חבר
  • רצף ניקיון נוכחי: 927 ימים
  • דירוג פלטיניום

לעניות דעתי 
לא לאפס על אוננות זה לעבוד על עצמי
מניסיון בתחילת התוכנית הרשתי לעצמי במצבים מסוימים עד שלא ראיתי ברכה בעמלי הכוונה בתכנית 
בהמשך הבנתי שברור שזה לא נקודה
בתחילת התוכנית עוד לפני שנרשמתי לטבלה של שמור עיניך חשבתי שגם אם נופלים לא מאפסים אלא רק היום הספציפי לא נחשב וגם בזה החכמתי 
ואסים ברפאני ה' ונרפא

תגובה: מהי נפילה? לפני 7 שנים, 2 חודשים #98711

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום
תודה רבה חברים. מכל אחד למדתי משהו חשוב.

אכן, שכנעתם אותי שיש להחשיב אוננות כנפילה. מאידך, כל מה שקורה עם האשה לא נחשב לנפילה לעניין זה.

ברור שהשאיפה היא להיטהר לגמרי ולהיות דבוק בה'. אבל צריך לעבוד בצורה נקודתית על הבעיה הבסיסית ביותר. ולא לקפוץ מדרגות.

כרגע זאת ההגדרה מבחינתי. בשלב ראשון אני נגמל מפורנו ומאוננות. בעתיד גם אחזור בתשובה, ואטהר לגמרי. שנזכה ונחייה ונראה!

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.58 שניות

Are you sure?

כן