ברוכים הבאים, אורח

חרדות בקשר ליחסים שיהיו לי עם אשתי לעתיד
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: חרדות בקשר ליחסים שיהיו לי עם אשתי לעתיד 2929 צפיות

תגובה: חרדות בקשר ליחסים שיהיו לי עם אשתי לעתיד לפני 7 שנים, 6 חודשים #95241

• lglg
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג כסף

תודה גדולה לכל המגיבים מניסיונם, אתם נוסכים בי תקווה בכמויות שקשה לי לתאר. ממש לא האמנתי שאשמע אי פעם דברים קרובים לזה.

הָדוּר נָאֶה זִיו הָעוֹלָם          נַפְשִׁי חוֹלַת אַהֲבָתָךְ
אָנָּא אֵל נָא רְפָא נָא לָה    בְּהַרְאוֹת לָהּ נֹעַם זִיוָךְ
אָז תִּתְחַזֵּק וְתִתְרַפֵּא     וְהָיְתָה לָךְ שִׁפְחַת עוֹלָם

"ידע, רצון ומסירות, יהפכו את הבלתי אפשרי לאפשרי" (אברהם ארנן).
פרק א.
את פרק ב אני כותב כעת. בעזרתכם.

תגובה: חרדות בקשר ליחסים שיהיו לי עם אשתי לעתיד לפני 7 שנים, 6 חודשים #95254

• איש ישראלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני מכור ונפלתי ב4 וחצי השנים האחרונות בממוצע כל כשבועיים וחצי. נשוי כ8 שנים. לאורך כל הזמן עושה מאמצים לצאת מהבוץ המגעיל הזה כמה שיותר. לפעמים מצליח פחות ולפעמים יותר. מקווה מאוד בע"ה להצליח בהמשך יותר...

נפלתי גם לפני שבוע.

ואני יכול להגיד לך חד משמעית שהנפילות לא אומרות בהכרח שהקשר עם האשה יסבול מהדברים המזעזעים שתיארת (שלא קראתי את כולם כי הזדעזעתי מהר...).

מנסיוני, על אף הפעמים הרבות שלא גברתי על יצרי לצערי ושקעתי בעצמי וניתקתי את יצר המין מהקשרו הנכון, ולא שמרתי אותו למקום אליו נועד, אף על פי כן הקשר עם האשה יכול להיות קשר שבו האיש חושב על אשתו ורוצה שיהיה לה טוב. קשר שבו היצר תופס את מקומו הנכון ופועל את פעולתו הטובה והמבורכת של חיבור ואהבה וקשר עמוק של אחדות בין איש לאשתו.

כמובן, כפי שמישהו כבר כתב לעיל בזמן ספציפי בו הגבר שקוע בעצמו ומחפש תאווה אז יכולים לקרות דברים פחות נחמדים בקשר עם האשה והקשר הגופני עלול להיות פחות מרומם.

אבל זה שבן אדם מכור לא אומר שבאותם זמנים שבו הוא פיכח הקשר לא יהיה טוב. כמובן שעל אחריותנו להשתדל להרבות בזמנים של פיכחות בע"ה.

הדרך שבה בחסדי ה' הגעתי ל90 יום נקיים בפעם הראשונה בעזרת השיתוף והתמיכה מחברי הפורום. על כל המאבקים הלא נתפסים, הנפילות המזעזעות, ההצלחות, התהיות והתובנות שבדרך:
https://gye.org.il/forum/51-%D7%91%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%9C-90-%D7%99%D7%95%D7%9D/92642-%D7%90%D7%99%D7%A9-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99-%D7%91%D7%9E%D7%A1%D7%A2

המסע המתמשך שלי לעבר יום נקי בעזרת ה':
https://gye.org.il/forum/2-%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%99-%D7%9E%D7%A1%D7%A2/97919-%D7%9E%D7%A1%D7%A2-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99

תגובה: חרדות בקשר ליחסים שיהיו לי עם אשתי לעתיד לפני 7 שנים, 6 חודשים #95255

• רוצה להיגמל
  • רצף ניקיון נוכחי: 20 ימים
  • חבר קבוע

תודה רבה על הדברים המחזקים...!

בכל זאת יש לי כמה שאלות...

1) אתה רוצה להגיד לי שיכול להיות מצב שאדם צופה בפורנו פעם ביומיים ובכל זאת כשהוא שוכב עם אשתו הוא לגמרי לגמרי איתה?

2) אתה לא חייב לענות על השאלה הזאת...
אשתך יודעת שאתה מכור? לא אכפת לה שאתה נהנה מנשים אחרות (אם אתה רואה פורנו...)? היא לא מרגישה (גם אם זה לא נכון) שבגלל שאתה מכור לתאווה הזאת אז גם כשאתה איתה אתה עושה את זה מתאווה?

3) אני פה באתר כדי להיגמל בעיקר בגלל שאני רוצה שיהיו לי יחסים בריאים ואוהבים עם אשתי ולא יחסים תאוותניים ומלאי אגואיסטיות וסיפוק עצמי... סה"כ ההתמכרות הזאת לא מפריעה לי יותר מדי בחיים כרגע... חוץ מהבעיה ההלכתית שבעניין כמובן... ועכשיו כשאתם אומרים לי שאפשר להיות מכור וגם לחיות חיי מין בריאים ונורמלים עם האישה - זה קצת מוריד לי את המוטיבציה להיגמל אפשר להגיד... אני פחות רואה סיבה למה זה עד כדי כך חשוב לי... תמיד גדלתי על זה שאסור לראות פורנו ודברים כגון זה גם כי זה אסור הלכתית וגם כי אחר כך זה יוצר בעיות בנישואין וכו... או שאדם שצופה בפורנו אחר כך בקלות יכול לבגוד באישתו ולחפש לעצמו סיפוקים בשדות זרים... אבל אם אתם אומרים שאפשר להיות מכור וגם לחיות חיי נישואים נורמלים... אז זה קצת מוריד לי את הסיבה העיקרית של למה אני נמצא פה... ברור שאני מבין שזה מגעיל וסוטה ואסור, אבל זה פחות מה שבוער לי עכשיו להיגמח בגללו... למה בעצם כל כך חשוב לאנשים להיגמל? מה כל כך מפריע להם להיות מכורים? מה הגורם העיקרי שגורם להם לרצות להחלים?

אשמח לתשובות ולתגובות...

תודה!

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 6 חודשים על ידי רוצה להיגמל.

תגובה: חרדות בקשר ליחסים שיהיו לי עם אשתי לעתיד לפני 7 שנים, 6 חודשים #95258

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
1) יכול להיות. אבל יש רמות רבות ועמוקות של להיות לגמרי איתה. במצב שתיארת זה יכול להיות ברמות מאוד שטחיות, כמו שאולי הוא לא יחשוב תוך כדי על מה שראה, אבל חיבור עמוק כנראה לא יהיה שם. וזה לא רק בגלל הפורנו. הפורנו הוא רק סימפטום של בעייה הרבה יותר עמוק של ניתוק.

2) אשתי יודעת שאני מכור. כשההתמכרות שלי פעילה והיא יודעת על כך, זה ודאי פוגע ביחסים המיניים. כשאני עושה עבודה רוחנית של התכנית, והיא רואה את זה - גם היחסים טובים מאי פעם. אלו לא שינויים שמתרחשים ברגע (כמו הנטייה שלי כמכור לרצות שיקרה). אבל זו אחת התוצאות של עבודה רוחנית אמיתית. לפחות אצלי.

3) אי אפשר להיות מכור פעיל ולחיות חיי נישואין נורמליים. ושוב, כמו בסעיף אחד, הפורנו הוא סימפטום של בעייה הרבה יותר עמוקה. מכור פעיל לא יכול ליצור מערכת יחסים אמיתית עם אף אחד. גם לא עם עצמו. חלק מרכזי מתהליך ההחלמה בתכנית 12 הצעדים, הוא ליצור מערכות יחסים בריאות, אמיתיות ואוהבות עם הסובבים אותנו. אנחנו "נכי אהבה", כלומר, אנשים הסובלים מנכות בכל הנוגע למערכות יחסים אוהבות, ואנחנו צריכים לקחת את התרופות שלנו (עבודת הצעדים) כדי להצליח להתנהל שם נכון למרות זאת.

אם תשאל את אשתי, אני מאמין שהיא תסכים שההבדל המרכזי שהיא רואה אצלי הוא לא שאני לא משתמש. היא (כמעט) לא ראתה אותי משתמש. ההבדל המרכזי שהיא רואה יום יום, הוא נוכחות רבה יותר בבית (לא במובן הפיזי, אלא במובן הנפשי), נכונות רבה שלי להודות בטעויות שלי ולתקן אותן, יציאה מהאנוכיות שלי וכדו'.
בלי דברים כאלה, קשה לבנות בית שנעים לחיות בו.

ואגב, אם ההתמכרות לא מפריעה לך יותר מדי, יהיה כנראה קשה לך להיגמל ממנה בשיטת הצעדים...
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: חרדות בקשר ליחסים שיהיו לי עם אשתי לעתיד לפני 7 שנים, 6 חודשים #95260

• רוצה להיגמל
  • חבר קבוע

השאלה מה הכוונה לא מפריע לי...

מאוד כואב לי אחרי כל נפילה ששוב נפלתי ואני לא מצליח לשלוט על עצמי... ואני מבואס ששוב עשיתי עבירה חמורה... ואני מרגיש טמא ומלוכלך עם עצמי... ואני מרגיש שאני עושה משהו שהוא לא בסדר...

אבל זה לא מפריע לי להמשיך להתנהל בצורה נורמלית בחיים שלי... זה לא משבש לי את החיים... לפחות כרגע... אמנם זה מבזבז לי זמן וזה מבאס אבל עדיין אני לא מרגיש שהחיים שלי רעים בגלל זה... לפחות בחיי כרווק...

תגובה: חרדות בקשר ליחסים שיהיו לי עם אשתי לעתיד לפני 7 שנים, 6 חודשים #95261

• רוצה להיגמל
  • חבר קבוע

טהרני!

אני אשמח שוב אם תוכל לפרט טיפה יותר בבירור מה התכוונת...

גם בקטע של מה אנשים מרגישים שגורם להם לרצות להיגמל... מה כל כך מפריע להם שהם מרגישים שהם חייבים להפסיק...

גם הקטע שאמרת שהפורנו הוא סימפטום לבעיה אחרת... אני אשמח אם תוכל להרחיב קצת על זה...

לא ממש הבנתי מה התכוונת שמכור פעיל לא יכול ליצור מערכטת יחסים בריאות עם הסביבה... למה הכוונה?

ומה הקשר בין גמילה לבין נוכחות רבה יותר בבית?

תודה רבה רבה!!

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 6 חודשים על ידי רוצה להיגמל.

תגובה: חרדות בקשר ליחסים שיהיו לי עם אשתי לעתיד לפני 7 שנים, 6 חודשים #95262

• איש ישראלי
  • דירוג פלטיניום

תגובה לשאלה של 'רוצה להיגמל':
 "אתה רוצה להגיד לי שיכול להיות מצב שאדם... הוא לגמרי לגמרי איתה?"

לא. זה לא מה שאמרתי. מי שנופל פעם ביומיים, סביר לדעתי  שיש לו הרבה בעיות ביחסים עם אשתו.

אני דיברתי על עצמי כמכור שעושה מאמצים גדולים בהתמדה לאורך שנים להיות נקי. כמי שהפלאפון שלו והמחשב הנייד מסונן באופן שקשה מאוד למצוא בו תאווה. שמנסה המון כלים ששמע ובפרט הרבה כלים של 'שמור עיניך' לצאת מהבוץ המתועב הזה. שיש לו מחוייבות גבוהה להחלים. ושכתוצאה מכך נקי ברוב המוחלט של הזמן, פיכח, שומר על העיניים והמחשבות באופן די מושלם כמעט כל הזמן...
ולמרות זאת נופל לפעמים. לפעמים אחרי חודש, לפעמים אחרי יומיים, לפעמים אחרי שבועיים.

וגם לא אמרתי שזה לא יצר לי אף פעם בעיות בקשר עם האשה (זה יצר לפעמים קשיים).
רק אמרתי שהעובדה שבעוונתי ובחולשתי אני נופל לפעמים לא אומרת שהקשר שלי עם אשתי מושפע מזה תמיד באופן מוחלט. זה שלצערי נפלתי פעמים רבות והשתמשתי בכוחות החיים המופלאים שה' טבע בנו שלא במקומם, זה לא אומר שכוחות החיים האלה לא יכולים להיות פעילים באופן מבורך במקומם.

הדרך שבה בחסדי ה' הגעתי ל90 יום נקיים בפעם הראשונה בעזרת השיתוף והתמיכה מחברי הפורום. על כל המאבקים הלא נתפסים, הנפילות המזעזעות, ההצלחות, התהיות והתובנות שבדרך:
https://gye.org.il/forum/51-%D7%91%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%9C-90-%D7%99%D7%95%D7%9D/92642-%D7%90%D7%99%D7%A9-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99-%D7%91%D7%9E%D7%A1%D7%A2

https://gye.org.il/forum/2-%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%99-%D7%9E%D7%A1%D7%A2/97919-%D7%9E%D7%A1%D7%A2-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 6 חודשים על ידי איש ישראלי.

תגובה: חרדות בקשר ליחסים שיהיו לי עם אשתי לעתיד לפני 7 שנים, 6 חודשים #95263

• איש ישראלי
  • דירוג פלטיניום

תגובה למה שכתב 'רוצה להיגמל':
"2) אתה לא חייב לענות על השאלה הזאת...
אשתך יודעת שאתה מכור? לא אכפת לה שאתה...? היא לא מרגישה (גם אם זה לא נכון) שבגלל שאתה מכור לתאווה הזאת אז גם... מתאווה?"

היא יודעת. היא תומכת ומעריכה אותי ורואה בי (בצדק) לוחם וצדיק.

האם אכפת לה? ברור. האם זה כואב לה? ברור. כואב מאוד.

האם היא מרגישה שגם כשאני איתה זה מתאווה? 
לא בהכרח.
היו פעמים מסויימות שהייתי מרוכז מידי בעצמי וזה פגע בנו. היו אפילו תקופות כאלה. 
מצד שני בהרבה פעמים הקשר הוא מרומם ושכינה שרויה, והתאווה מקיימת את תפקידה בקשר ולא מפריעה אלא עושה רצון הבורא המפליא לעשות.

תגובה: חרדות בקשר ליחסים שיהיו לי עם אשתי לעתיד לפני 7 שנים, 6 חודשים #95264

• איש ישראלי
  • דירוג פלטיניום

תגובה למה ש'רוצה להיגמל' כתב:
" ועכשיו כשאתם אומרים לי שאפשר להיות מכור וגם לחיות חיי מין בריאים ונורמלים עם האישה - זה קצת מוריד לי את המוטיבציה להיגמל אפשר להגיד..."

"ישרים דרכי ה' וצדיקים ילכו בם..."
אלוקים ברא את השמש להאיר לבני האדם למרות שזה 'הכשיל' לא מעט אנשים לעבוד אותה עבודה זרה... 
באתי לספר מנסיוני, לא כדי להוריד מוטיבציות אלא כדי לעודד.

תגובה: חרדות בקשר ליחסים שיהיו לי עם אשתי לעתיד לפני 7 שנים, 6 חודשים #95266

• רוצה להיגמל
  • חבר קבוע

תודה רבה רבה איש ישראלי על כל החיזוקים וכל ההשקעה בכתיבה!!

ה' יברך אותך!

גמר חתימה טובה!!

תגובה: חרדות בקשר ליחסים שיהיו לי עם אשתי לעתיד לפני 7 שנים, 6 חודשים #95269

• רוצה להיגמל
  • חבר קבוע

איש ישראלי

שלחתי לך הודעה בפרטי...

אני אשמח מאוד אם תוכל לקרוא אותה ולענות לי...

תודה!

תגובה: חרדות בקשר ליחסים שיהיו לי עם אשתי לעתיד לפני 7 שנים, 5 חודשים #95747

• אנונימי3
  • רצף ניקיון נוכחי: 456 ימים
  • חבר חדש

רציתי לומר לך שאני ממש מבין אותך אני גם נמצא קצת במקום הזה,
שמצד אחד אני מאוד רוצה להתחתן,ומצד שני כל מה שאמרת.
אבל בסופו של אנחנו לא צריכים להאשים את עצמנו על כל דבר. תינוק שנשבע ככה ה' רצה שיולד ככה גם אנחנו בסיטואציה הזאת אנו נמצאים כי ככה ה' רצה והוא יודע יותר טוב מאיתנו מה נכון.ומעכשיו והלאה אנחנו נעשה כל שביכולתנו לצאת מזה ולהיטיב לנשותינו לעתיד ולילדינו. ועיקר האדם ומה שיוביל אותו בחיים זה רצונו ומבין השורות אני רואה שרצונך טוב ואתה לא רוצה חס ושלום לגרום צער לאשתך או לסובבים אותך ואני בטוח שאתה תתקדם ותצא מזה ותראה אור גדול . אני מאחל לך מכל הלב הצלחה שום יאוש וחרדות זה עיקר עבודת היצר. וכמו שאמר טהרני אל תסתכל על עוד שנתיים תסתכל על היום ככה נבנים הרי אנחנו לא יודעים את העתיד.אוהב ומעריך.  

תגובה: חרדות בקשר ליחסים שיהיו לי עם אשתי לעתיד לפני 7 שנים, 5 חודשים #95773

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

אין ספק שזה נושא שמעסיק את רוב הרווקים, בטח אלה שבתקופת שידוכים או בגיל של שידוכים

ותודה רבה גם שהעלתה את הנושא וגם למגיבים, זה נותן קצת יישוב הדעת.

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: חרדות בקשר ליחסים שיהיו לי עם אשתי לעתיד לפני 2 שנים, 12 חודשים #135498

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

אין ספק שזה נושא שמעסיק את רוב הרווקים, בטח אלה שבתקופת שידוכים או בגיל של שידוכים

ותודה רבה גם שהעלתה את הנושא וגם למגיבים, זה נותן קצת יישוב הדעת.

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 12 חודשים על ידי דייב 2.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.69 שניות

Are you sure?

כן