ברוכים הבאים, אורח

(חוסר) השמחה שבנקיות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: (חוסר) השמחה שבנקיות 2241 צפיות

(חוסר) השמחה שבנקיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #93999

• lglg
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג כסף

עם שבח והודיה גדולים לקב"ה ולאנשים פה על ימי הנקיות האחרונים, אני מתבייש להודות, אבל אני לא שמח בהם. לא בהם, ולצערי גם לא בנקיות שלהם.
כאילו זנחתי את הנחמה שלי. עברתי כבר תהליכים בחיי (הקצרים) והמון דברים שהייתי עושה, ואהבתי מאוד לעשות, הבנתי שלא מתאים, והפסקתי לעשות. לא היה קל, היה קשה, אבל היינו חזקים.
אבל כאן, יש הרגשה כאילו זנחתי ח"ו חלק מהאישיות שלי (ההרגשה הכי קרובה לזה הייתה כולי האי ואולי כשהפסקתי לעשן).
לכאורה הכל טוב, הרי אני מצליח, אני נקי, החלטתי להפסיק וקיימתי, אך יש תחושה קשה של "אפשי ואפשי, אך מה אעשה והקב"ה אסר על כך" (במובן השלילי של הביטוי). 
לא אכחיש, אני נמצא בתקופה קצת לא פשוטה, מרגיש שהחיים שלי מעט תקועים, וכנראה הנקיות היא לא המקור העיקרי של התסכול שלי. אבל הייתה ציפייה שלפחות אמצא בה נחמה, לפחות במשהו אני כן מתקדם. וזה לא סתם משהו, זה משהו שהיה חשוב לי מאוד במשך המון שנים (ולכן אני ממשיך כאן למרות התסכולים).
אבל לא רק שאין בזה נחמה, אלא זה מוסיף מועקה ותסכול, מעין טרוניה:אחרי יום כזה, אפילו לאונן אני לא יכול עכשיו?!

הָדוּר נָאֶה זִיו הָעוֹלָם          נַפְשִׁי חוֹלַת אַהֲבָתָךְ
אָנָּא אֵל נָא רְפָא נָא לָה    בְּהַרְאוֹת לָהּ נֹעַם זִיוָךְ
אָז תִּתְחַזֵּק וְתִתְרַפֵּא     וְהָיְתָה לָךְ שִׁפְחַת עוֹלָם

"ידע, רצון ומסירות, יהפכו את הבלתי אפשרי לאפשרי" (אברהם ארנן).
פרק א.
את פרק ב אני כותב כעת. בעזרתכם.

תגובה: (חוסר) השמחה שבנקיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #94000

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

חבר יקר,

לאחרונה קראתי משפט בנוגע לטיפולים פסיכולוגיים בגמילה של מכורים, והוא נכנס לי חזק לראש. אני לא זוכר את המילים המדוייקות אבל הרעיון היה שאם מטפל חושב שאפשר לקחת משהו בלי לתת משהו אחר במקומו - אז מצפה לו אכזבה.

זאת הסיבה שבקבוצות יש כל כך הרבה דיבורים על "החלמה חיובית" ולא רק "החלמה שלילית", מה שאומר במילים אחרות שקשה מאוד להיות נקי רק על ידי "לא לאונן" ו"לא ליפול", ובמקום זה צריך שיהיה מה אני "כן" עושה.

בקבוצה הטלפונית של הצהריים, לפעמים יש לי תחושה שאנחנו יותר מידי משקיעים במה שכן, וכמעט לא מתייחסים למה שלא, אבל כפי שאתה מתאר, זה די ברור למה זה ככה. כי רק לא לאונן או לא לצפות בפורנו לא יעשה לנו את החיים מאושרים, והמטרה הסופית היא שיהיה לנו טוב. לכן אנחנו משתדלים להשתמש בכלים שנותנים לנו משמעות לחיים, תמיכה, עזרה, קבלה והבנה.

לא משנה אם אתה בקבוצה או בפורום או בכל מקום אחר, תנסה לראות מה אתה מכניס לתוך החיים, ולא רק מה אתה מוציא החוצה. הטבע לא אוהב וואקום, ואם הוצאת את התאווה ולא הכנסת כלום במקום - זה ימשוך אותך פנימה ובסוף החור יתמלא. השאלה אם הוא יתמלא בדברים טובים ומספקים או בדברים שיתסכלו וישאירו אותך מרוקן.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: (חוסר) השמחה שבנקיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #94012

• lglg
  • דירוג כסף

קודם כל תודה רבה על התגובה, אבל אני חייב להודות שקראתי אותה כמה פעמים, ואני לא בטוח שהבנתי.
החיים שלי ב"ה מלאים בעיסוקים, הלוואי שהיו לי כוחות וזמן לעשות את כל מה שהייתי רוצה, ובקיצור אני לא כ"כ מרגיש וואקום (מבחינת זמן פנוי).
אני מאמין שאני לא מבין את המושגים וואקום וכד' כמו שאתה מבין אותם ואולי בגלל זה חוסר ההבנה.
התאווה לא תפסה אצלי הרבה זמן, לצערי המקום שאני משרת בו איפשר לי תוך כדי העבודה להנות מה"נוף" (כמה אטימות מצידי) שהוא מספק לי, בערב הייתי מאונן סמוך לשינה ונרדם, פורנו היה דבר שהייתי נופל בו רק בעיתות משבר.
דווקא בשבועיים האחרונים אני משקיע יותר זמן בתאווה (רוצה לומר, בהמנעות ממנה) כשאני כאן בפורום, עושה הליכה  כדי להרגיע עניינים, או סתם יושב מהורהר בנושא, אבל כמו שאמרתי, הדברים האלה עוזרים לי להימנע, אך הם לא ממלאים אותי שמחה.
מה שכן, אכן אני מרגיש שהצבא מונע ממני לקדם את החיים מבחינה אישיותית, אישית ותורנית, ואולי זה הכוונה בוואקום שאתה מדבר עליו, אבל לצערי כרגע אני לא יודע אם יש לי הרבה לעשות בנושא ...

פרק א.

תגובה: (חוסר) השמחה שבנקיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #94014

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

וואקום לא חייב להיות זמן ריק מתוכן.
וואקום יכול להיות אישיות ריקה ממשהו שממלא אותה, אישיות שחסר לה ציר שהחיים יסתובבו סביבו.
לפעמים התאווה ממלאת את התפקיד הזה במשך שנים ארוכות, וכשנפרדים ממנה לשלום, מרגישים את הצורך בהשלמה חדשה במקומה. אם לא ממלאים את הצורך הזה, ופוגשים ציר חדש שהחיים יסבבו סביבו, חוזרים בסוף לדבר המוכר.
שוב, לא הכוונה "שהחיים יסבבו סביבו" במובן הטכני של מילוי שעות היום, אלא במובן הפנימי הנפשי העמוק.
כנלע"ד.

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: (חוסר) השמחה שבנקיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #94049

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
זה מתחבר לתופעה של התמכרות לפורום במקום ההתמכרות לתאווה.

תגובה: (חוסר) השמחה שבנקיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #94054

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

אכן, לא התכוונתי לוואקום טכני של זמן (למרות שלפעמים כמובן זה יכול להיות גם כן נכון, ויש חברים שכל הבעיה שלהם הוא פשוט זמן מת שגורם להם שעמום שבסוף מביא אותם אל הנפילה), אלא בעיקר לוואקום פנימי.

הרי לא סתם אנחנו הולכים אל התאווה. אנחנו מחפשים שם משהו. אז נכון שכעת הפסקתי ומגיע לי כפיים וכל הכבוד, אבל אם אני לא יודע מה חיפשתי שם, אז גם לא אכניס תחליף לאותו  מקום ובסופו של דבר ייווצר הוואקום עליו דיברתי.

נסתכל רגע על אוכל. אדם רגיל אוכל כיון שהוא רעב. אדם שיש לו בעיה עם אכילה רגשית אוכל כי זה נותן לו הרגשה של נחמה וקבלה. ברגע שהוא מפסיק לאכול, זה יפתור את הבעיה החיצונית (הוא לא יעלה במשקל) אבל מה יתן לו תחליף לאותה תחושה של קבלה? אם הוא לא ימצא משהו אחר חיובי או יעבוד על הצורך המוגזם שלו בתחושות האלו, אז הוא יחזור לאכול (או ימצא פיתרון אחר שגם הוא לא טוב ורק יחליף בעיה בבעיה אחרת).

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: (חוסר) השמחה שבנקיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #94061

• lglg
  • דירוג כסף

תודה רבה לשניכם, הדברים מחזקים. אני עוד צריך לחשוב בצורה מסודרת איך אני מוריד את ההסברים היפים האלה למעשים ולאורח חיים. 

פרק א.

תגובה: (חוסר) השמחה שבנקיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #94104

מאוד נהנתי. מהשאלה. ומהתשובות.

רק רציתי להוסיף שאני קיבלתי (יותר נכון לומד לקבל ) בקבוצות, את התחליף הכי מספק במקום הדבר העוצמתי,הענקי, הזה שממנו שאבתי את כל סיפוקי כל חיי. היום אני מרגיש שנותנים לי את הכלים להתחבר למה שבאמת הנשמה-התאווה שלי מחפשת

אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: (חוסר) השמחה שבנקיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #94106

אחי היקר! 
אני הקטן לא בא לתת פתרונות,  רק מציע כיוון למחשבה.. 
חלק ממה שמושך אותי בתאווה הוא ה"אדרנלין " שהיא נותנת.  שלמה דקות אני מרגיש יותר חי,  יותר ערני,  יותר עושה משהו שמלהיב אותי ולא סתם שוקע בשגרת היום יום..  כמובן שזה רק לרגע ולאחר מכן שוב הריקנות 

ואולי הפתרון נמצא שם:  מה גורם לך לשמחה? מה מביא לך לסיפוק בחיים?  מה הדברים שיכולים למלא אותך ולתת לך תחושה טובה. 
מאחל לך הרבה הצלחה ושמחה בהמשך ☺

"הַשְׁלֵךְ עַל ה' יְהָבְךָ וְהוּא יְכַלְכְּלֶךָ לֹא יִתֵּן לְעוֹלָם מוֹט לַצַּדִּיק."

תגובה: (חוסר) השמחה שבנקיות לפני 2 שנים, 12 חודשים #135628

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום
סוד הכניעה כתב on 13 ספט' 2016 17:06:

חבר יקר,

לאחרונה קראתי משפט בנוגע לטיפולים פסיכולוגיים בגמילה של מכורים, והוא נכנס לי חזק לראש. אני לא זוכר את המילים המדוייקות אבל הרעיון היה שאם מטפל חושב שאפשר לקחת משהו בלי לתת משהו אחר במקומו - אז מצפה לו אכזבה.

זאת הסיבה שבקבוצות יש כל כך הרבה דיבורים על "החלמה חיובית" ולא רק "החלמה שלילית", מה שאומר במילים אחרות שקשה מאוד להיות נקי רק על ידי "לא לאונן" ו"לא ליפול", ובמקום זה צריך שיהיה מה אני "כן" עושה.

בקבוצה הטלפונית של הצהריים, לפעמים יש לי תחושה שאנחנו יותר מידי משקיעים במה שכן, וכמעט לא מתייחסים למה שלא, אבל כפי שאתה מתאר, זה די ברור למה זה ככה. כי רק לא לאונן או לא לצפות בפורנו לא יעשה לנו את החיים מאושרים, והמטרה הסופית היא שיהיה לנו טוב. לכן אנחנו משתדלים להשתמש בכלים שנותנים לנו משמעות לחיים, תמיכה, עזרה, קבלה והבנה.

לא משנה אם אתה בקבוצה או בפורום או בכל מקום אחר, תנסה לראות מה אתה מכניס לתוך החיים, ולא רק מה אתה מוציא החוצה. הטבע לא אוהב וואקום, ואם הוצאת את התאווה ולא הכנסת כלום במקום - זה ימשוך אותך פנימה ובסוף החור יתמלא. השאלה אם הוא יתמלא בדברים טובים ומספקים או בדברים שיתסכלו וישאירו אותך מרוקן.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.52 שניות

Are you sure?

כן