ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: החלטה 2060 צפיות

החלטה לפני 7 שנים, 7 חודשים #93009

• עומרי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 73 ימים
  • חבר חדש

שלום לכולם,
ראשית כל אני רוצה להודות למפעילי ומקימי האתר- ממש עבודת קודש! יישר כח גדול!
 ולכל הקוראים והעונים ממש מרגישים את התמיכה והאהבה וזה דבר גדול מאוד ומחזק מאוד..אשריכם ישראל! 
לפני שאני מתחיל- האם אפשר לקבל המלצות על אפשרויות סינון תכנים? והאם יש גם תוכנות/אפליקציות חינמיות לזה?

עד עכשיו לא חשבתי שאני צריך עזרא, מהסיבה שלא הייתי רואה תכנים פורנוגרפים ממש אבל כן תכנים לא צנועים. רוב הזמן אני מצליח להתגבר על היצר הזה, אבל תמיד מגיע שלב של חולשה ונפילה מחדש. וכשזה קורה כאילו השתחררו המעצורים- וגם אז כל השמן עוברות לי מחשבות בראש של "מה נראה לך שאתה עושה?!" "אתה יודע שזה לא בסדר" "פשוט כבה את זה וזהו", אבל ברגעים הללו זה לא ממש עוזר- רק התסכול מתגבר והייסורים. ואז אתה מרגיש שכל הלימוד שלך והעבודה העצמית הולכים לטמיון.
עכשיו אני בדיוק בתקופה כזו ורוצה לצאת מזה, לכן קראתי לנושא החלטה כי זוהי ההחלטה המשמעותית ביותר כרגע מבחינתי להצטרף לאתגר הזה ולעמוד בו ובתקווה להתמיד בו.
'אין צדיק בארץ אשר לא יחטא' - אך יש הבדל בין נפילה תמידית אחת לכמה זמן, לבין נפילה חד פעמית. 
תודה שיש את המקום הזה לשפוך את הלב- כי באמת הבושה גורמת לך להסתגר ולא לספר לאף אחד וזה סוגר אותך עוד יותר. 
בתקווה גדולה שנזכה כולנו לעשות רצון בוראנו ולעמוד בנסיונות הקשים, ושנזכה להיות עם קדוש בארץ אמן!

תגובה: החלטה לפני 7 שנים, 7 חודשים #93037

שלום עומרי
הגדרת אדם מכור, או ליתר דיוק הגדרת אותי.
פעם בכמה זמן, יש לי תאווה בלתי נשלטת, וכמה שאני אבכה בפנים לא יעזור לי.
שמעתי על מישהו מכור, שפעם נסע לזונה. וכל הדרך הוא בכה ורצה לחזור לאחוריו.
באמצע הדרך הוא בכוונה עשה תאונה עם האוטו כדי שלא יוכל להמשיך. וכשהוא יצא מהאוטו,
הוא מדד את הנזק, וראה שהרכב עדיין פועל, אז הוא ניכנס והמשיך לינסוע לזונה.
שיגעון מוחלט ההיתמכרות הזאת. אני רוצה להפסיק, ולא יכול.
אני לא אשם במה שאני עושה בתאווה. אבל אני בהכרה, אז אני מלקה את עצמי כאדם רע.
אני לא אחראי על מה שאני עושה בתאווה, אני אחראי על מה שאני לא עושה כדי לימנוע נפילות.
אני לא יודע על ההיתמודדות שלך לפרטים. אבל לא חשבתי שאהיה נקי ליותר מ 3 ימים. וניסים קורים כאן.
תישאר בשביל הנס.
בהצלחה

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: החלטה לפני 7 שנים, 7 חודשים #93468

• ירון1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • חבר חדש

שלום. 
אכן, גם אני מזדהה עם התחושות וכמדומני שכולנו כך.. ברגע שנתפסת בשלשלות התאווה נראה שאתה נמשך כדג קטן ע"י חכה גדולה . חוסר אונים.
הסיפור שסיפרת לוחם אמיץ הוא מזעזע מחד ומאידך אמיתי מידי. ואני מוכרח להודות שמסקנתך נכונה אע"פ שהייתי רוצה להאמין אחרת. 
נראה שהבחירה החופשית אינה תלויה ברגע הפנייה עצמה, אלא בהכנות לאותו הרגע. 
משמע כל אותו זמן שאני בונה את עצמי ומטפח את אישיותי ואת מידותיי זה הבחירה שביכולתי לבחור או מנגד לבזבז את זמני על הבל וריק.
ובאמת פגשתי שיטה כזו אצלך חכמינו ז"ל ואפילו ישנה שיטת פסיכיאטרית מוכרת שתומכת ברעיון הזה, שהמח בוחר הרבה לפנינו .. וכל תהליך הבחירה הוא כוזב מכיוון שהמח כבר החליט מראש ואנו רק נסביר את הבחירה לטוב או לשלילה.
אך אם להיות גלוי אני מעט מסתייג מכך, מפני שייתכן שיהיו לכך השלכות מוסריות שליליות.
כוונתי היא שגם אם זה נכון או לא, ברגע האמת עם התודעה הזו אני ייכנע ללא קרב ! 
לכן לעניות דעתי אני חושב שההכנות המקדימות הן הכרחיות מאוד , אך אמירה של אני לא אחראי על מעשי בזמן החטא היא יכולה לגרום לבריחה מוסרית . וכבר אמר הרמב"ם שיתוודה חטאתי, אני ולא אחר.
ולסיכום ידועים דברי הרב קוק על הידעה והבחירה שפותר ומאחד את הדברים ע"י התשובה.לפני ואחרי החטא.
כאשר האדם חוטא-מעשיו באחריות מלאה על כתפיו, בצד הבחירה.
אל כאשר עשה האדם תשובה - חטאו הפך לחיצוני לו, ומוכרח מצד ה', מצד הידיעה. 

שנזכה להיות קדושים וטהורים! נתחיל עם נקיים!  בהצלחה לכולנו.
שבת שלום

תגובה: החלטה לפני 7 שנים, 7 חודשים #93473

• ישראל לרר
  • רצף ניקיון נוכחי: 410 ימים
  • חבר ותיק
עומרי1 כתב on 25 אוג' 2016 08:42:

שלום לכולם,
ראשית כל אני רוצה להודות למפעילי ומקימי האתר- ממש עבודת קודש! יישר כח גדול!
 ולכל הקוראים והעונים ממש מרגישים את התמיכה והאהבה וזה דבר גדול מאוד ומחזק מאוד..אשריכם ישראל! 
לפני שאני מתחיל- האם אפשר לקבל המלצות על אפשרויות סינון תכנים? והאם יש גם תוכנות/אפליקציות חינמיות לזה?
---------
בתקווה גדולה שנזכה כולנו לעשות רצון בוראנו ולעמוד בנסיונות הקשים, ושנזכה להיות עם קדוש בארץ אמן!

אני ממליץ על נטפרי לחסימה טובה ובטוחה, וגם זולה!! החסימה עצמה חינם! אין עליהם בחסימה, אין עליהם באיכות.

תגובה: החלטה לפני 7 שנים, 7 חודשים #93689

בהצלחה ויישר כוח על ההחלטה המשמעותית!
נסה את הכלים באתר, אחד מהם בטוח יהיה לך לעזר

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.41 שניות

Are you sure?

כן