ברוכים הבאים, אורח

רק תפילה אשא
(0 צופה) 

נושא: רק תפילה אשא 6423 צפיות

תגובה: רק תפילה אשא לפני 2 שנים, 9 חודשים #138374

• זעיר אנפין
  • רצף ניקיון נוכחי: 13 ימים
  • דירוג זהב

בס''ד 

חסדי ה' נקי מכוחו 173 ימים. 

מאפס את הספירה לגבי הטלפון בשירותים. שבתי לסורי בעניין הזה לפני כמה ימים. מתחיל מחדש. בע''ה. 

מרגיש איך אני נחלש בעמידה. יותר מחשבות געגוע על חזרה לגלישות ותמונות וסרטונים. יותר צפיות, חצי במודעות וחצי לא, בביטויים מפורשים יותר או פחות של תאווה. 
מרגיש ניתוק בימים האחרונים מהקב''ה. ביטוי בעיקר לעומס, מרגיש איך בכל נקודת מאמץ וקושי יש את העיקצוץ באצבעות לפתוח את הטלפון ולברוח... 

מתקשה להיות בקושי, לוותר על הבריחה, להתחבר לרבש''ע, למסור אליו. 
חודשים ארוכים שאני לא מצליח לקום ולהתפלל כמו בנאדם בבוקר. זה משרה עלי עצבות וחלישות. 

מתפלל ליותר כוח ויותר חיבור. 

אמן.

תגובה: רק תפילה אשא לפני 2 שנים, 8 חודשים #138462

• זעיר אנפין
  • דירוג זהב

בס"ד

היו לי שני ניסיונות קשים בימים האחרונים בנושא מבטים. בשניהם הייתי מוכרח להיות בקרבה רבה ובשיחה עם בחורות יפהפיות ולבושות חשוף מאוד. המקרה הראשון היה בשבת ובנסיבות משפחתיות. בחורה בגיל של הבת שלי. יפה מאוד, מכיר אותה מאז שהיא ילדה קטנה, אפילו קילחתי אותה עם הבת שלי פעם... היום היא אישה. התארחה אצלנו. לבושה מאוד לא... ישבה קרוב אלי וניהלנו שיחה. המקרה השני, היום, היה לי ראיון עבודה למועמדת, גם כן יפה מאוד ולבושה בצורה חושפנית מאוד. לא ידעתי איפה לתקוע את העיניים. 
בשני המקרים נאבקתי, שרטתי, בעטתי, התפללתי, ויתרתי, הפסדתי פה והפסדתי שם אבל גם התגברתי גם פה וגם שם. בגדול נראה לי שהגדרה הנכונה תהיה שהפסדתי בחלק מהקרבות אבל ניצחתי במלחמה. כי ברגעים של הצלילות, ויתרתי, ברגעים של המודעות, החלטתי שאני מוריד את הראש, לא משפר זווית ראיה, אלא מוותר. זה עדין קשה, יצאתי שרוט וחבוט ומרוט, אבל עומד על הרגליים. חייבים להגדיל את התמונה. זה ממש לא מובן מאליו.

כמו ששר אביתר בנאי: 

"איזה קרב, א-לוהים אדירים, איזה קרב
בין הבור למים
לפחות יש פה קרב
לפחות יש מים
פעם היה רק בור

לילה כיום יאיר"

https://www.youtube.com/watch?v=cXIbcvaWIKg

תגובה: רק תפילה אשא לפני 2 שנים, 8 חודשים #138504

• בריזה
  • רצף ניקיון נוכחי: 190 ימים
  • חבר חדש

זעיר אנפין, אתה נותן כח לכולנו ומעניק לנו אמונה בכוחות שגנוזים בנו להתגבר ולהחלים.
תודה רבה על כל רגע ובעז"ה שהקב"ה ישלח לך עוד כוחות לעשות חיל אמן
מאמינים בך אחי ועומדים מאחוריך

תגובה: רק תפילה אשא לפני 2 שנים, 8 חודשים #138548

• זעיר אנפין
  • דירוג זהב

בס''ד 

תודה רבה בריזה יקר! מעודד ומחזק לדעת שהדרך שלי נוגעת ומחזקת מישהוא אחר. 

ב''ה נקי בחסדו 181 ימים. תודה על העומס. אין לי זמן וכוח להתבזבז ולהתפזר. אס''ת.

משתוקק יקר עצתך תנחני. חוזר לקבלה ולספירה על הימנעות מכניסה לשירותים עם הסמארטפון. גם פתח לשוטטות ומפגש עם תאווה וגם בזבוז זמן משווע. 

תגובה: רק תפילה אשא לפני 2 שנים, 8 חודשים #138623

• זעיר אנפין
  • דירוג זהב

ב''ה. בטוב. תודה

תגובה: רק תפילה אשא לפני 2 שנים, 8 חודשים #138708

• זעיר אנפין
  • דירוג זהב

בס''ד 

א' דר''ח אלול תשפ''א 

ישתבח שמו! נקי 191 ימים. 

כמו תינוק שלומד ללכת וכל צעד הוא חדש, אני נקי מיום ליום ורק להיום מאז ט''ז שבט השנה. ובמעגל השנה הזו החדשה לגמרי עבורי, תודה ה', אני פוגש בהתחדשות שבנקיות זמנים ומועדים שאין לי זיכרון כבר כיצד לגשת אליהם שלא מתוך התאווה. להגיע לפורים נקי, חידוש! ליל הסדר! לעבור ספירת העומר בנקיות, וואו, מתן תורה בשמחה ללא אשמה! יום הולדת!  וכעת כמובן, אלול, סליחות ואולי אם נזכה, ימים נוראים.

אני רגיל , כמובן כמו כל מכור, לחזרה בתשובה מתוך אשמה יוקדת, התבוססות בגועל עצמי, בניתוק מעצמי, חרטה נוראית שיודעת מיניה וביה שאין לה שום כיסוי לקבלה לעתיד, כי יעיד עלי יודע תעלומות שאשוב לזה החטא לעולם....

ואני כעת, יותר נכון היום, פוגש לראשונה מזה מעל 20 שנים, את המושג תשובה ללא ההתמקדות בחטא התאווה, כמובן שיש לי הרבה לשוב בעניין זה, ולא מתיימר לחשוב שתמה הההתמודדות, ודאי, אבל אני מתכוון שהפעם התאווה לא עומדת בראש סדר היום. יש, ב''ה, עוד הרבה חטאים אחרים ופגמים אחרים לתקן. לפני שנים רבות אמרה לי אישה חכמה, שאדם יכול במשך כל חייו לחשב שעליו לתקן את מה שעומד לו מול העיניים, בולט וצועק מתחת לפנס, ופעמים רבות אם ישכיל להסיט את המבט, הוא יגלה את הנקודות האמיתיות שצועקות אצלו לתיקון. שנים חשבתי שהנקודה שלי זו התאווה, אוננות, פורנו, פנטזיות על נשים נשואות ולא, מבטים וכו'. 
אני פנוי, קצת יותר ורק להיום, להבין שהתאווה מהיותה בריחה, הסיטה לי את המבט מהנקודות החשובות באמת. וכמו בסיפור על שתי הנשים מול הרב, חשבתי תמיד שאני האישה שהרב ביקש ממנה כתיקון לסחוב את האבן הגדולה, אך לא, יש בי המון המון נקודות קטנות, פגמים קטנים, שנגלים והולכים ואני מסוגל, בהעידר סימום התאווה, לחוש בהם, להצטער בגינם ולנסות, שוב רק להיום לעמוד מולם. אולי. 

לא אעשה כעת חשבון נפש נוקב, אולי בעתיד, בע''ה כשיאירו הדברים יותר, אך אני חש כעת איך תשובה יכולה להיות גם עניין של התקדמות מהותית ומשמחת, דרך לבניין ותוספת תיקון, חזרה לעצמיות ולא רק התגוללות מלאת ייסורים אך חסרת תוחלת בחטא - כשיכור בקיאו...

שנזכה.

יוצא מחר לחופשה משפחתית. מתפלל להצליח לוותר על התאווה על כל ניסיונותיה ואופניה העלולים להתרגש עלי שם. אני יודע שאני באמת חסר אונים מולה ורק בחסד ה' אצליח.

תגובה: רק תפילה אשא לפני 2 שנים, 8 חודשים #138960

• זעיר אנפין
  • דירוג זהב

בס''ד 

ב''ה נקי בחסדו 205 ימים. 

רוצה לשתף על ימים קשים. קטנות מוחין ממש. קושי בקימה, ניתוק מהחלמה, ניתוק מעצמי, ניתוק מרבש''ע. 

בריחה לסדרות, לא הגעתי למצב של חיפוש תאווה מפורש אבל קבלתי בברכה כל מראה תאווה שהיה ניגלה לי, תו''כ צפייה בסדרות לא צנועות בעליל וצופה גם צופה.
חווהה לשתף אחרי כל כך הרבה זמן חיובי וטוב. ברור לי שזו הנקודה המשמעותית. לא להגיע למצב של נפילה לבד. 
מכיר בזה שאני חסר אונים מול התאווה, מול הרצון לברוח מעצמי ומחיי, מכיר בזה שלבד אני לא יכול. 

מודה לרבש''ע על שנשארתי נקי בחסדו. מתפלל להצליח להשאר נקי עד סוף היום. 

אוהב אתכם וצריך אתכם. 

תגובה: רק תפילה אשא לפני 2 שנים, 7 חודשים #139032

• זעיר אנפין
  • דירוג זהב

בס"ד

חברים יקרים רוצה לעדכן על נפילה ולהתייעץ לגבי עדכון הספירה.
נפלתי לצערי הרב לאחר 205 ימים של נקיות.
נפלתי שלשום בצפייה וחיפוש תכני תאווה באינטרנט ולאחר ימים ארוכים של ניתוק ובריחה לסדרות וסרטים. כתוצאה מאי השפיות הזו הגעתי גם לחיפוש תכנים. צפיתי במשך כמה דקות, התחלתי לצפות בסירטון שהכרתי בעבר וידעתי שהמשך צפייה בו יוביל גם לאוננות.
ב"ה, לפני שהסרטון התפתח והגיע לנקודה המרכזית, סגרתי ויצאתי וב"ה לא נפלתי לאוננות. 

לפי חוקי הפורמט חיפוש תכנים וכניסה לאתרים המכילים תכנים מוגדרים כנפילה. אני חושב שנכון עבורי לאפס. לצאת מהאוטומט ולהבין שיש לי פה מאבק ותהליך ואין סטטיות בנקיות. להתחיל שוב ספירה ומתוך תחושה של יציאה חוזרת למסע. ולא לשבת על הר של ימי נקיות ולחשוב שאפשר לנוח. מצד שני, אולי נכון יותר להתחיל ספירה נוספת של פיכחון או צפייה בתכנים כמו שראיתי שעשו הרבה חברים יקרים כאן. 

עדיין לא איפסתי. אבל הרגשתי את הקושי לשתף. אני מבין שעצם השיתוף לאחר נפילה יש בו החלמה משמעותית. 
מרגיש יבש לחלוטין וללא רגש. מייחל שוב לחיבור. 
אשמח לעצתכם. 

תגובה: רק תפילה אשא לפני 2 שנים, 7 חודשים #139034

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

שלום חבר יקר!

רק עכשיו התוודעתי לכתיבתך הרהוטה והמחברת. המשך לכתוב פה. זה חשוב.

לשאלתך אני יכול לענות שיש שני צדדים למטבע. מצד אחד, חשוב לא להפוך את הנפילה למפולת ואם יש חשש שמתוך איפוס הספירה תחזור לאוננות, אז נראה לי שלא כדאי לאפס. מצד שני קיימת הסכנה של "נעשה לו כהיתר" לצרוך תאווה בלי לאונן, וחשוב לשים לכך גדר ברורה.

הצד הראשון קשור יותר לעניות דעתי לתחילת הדרך בנקיות - ואולי גם כמה שנים זו תחילת דרך, והצד השני קשור יותר להמשך הדרך.

האם אתה בתכנית הצעדים? מהקצת שקראתי נשמע שלא. 

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: רק תפילה אשא לפני 2 שנים, 7 חודשים #139037

• זעיר אנפין
  • דירוג זהב

בס''ד 

טהרני יקר תודה רבה על ההתייחסות והתגובה. שמחתי לקרוא. 

ראשית, אכן אני לא עובד בתכנית ועושה צעדים. השתתפתי מעט בקבוצה טלפונית אך לא מצאתי כל כך את עצמי שם וגם לא את הזמן לזה. זה היה בשעות הבוקר וניסיתי להיכנס תו''כ העבודה וזה לא ממש עבד.

אבל באמת מתחילת הדרך פה בפורום חשתי ניתוק חד  מהתמודדות מול התאווה, כלומר הנקיות באה לי די בקלות בלי הרבה מאבקים וקריזים, ולאחר זמן מסויים, למרות ההתלבטות שאולי זה רק דימיון, חשתי כיצד כן מתחולל שינוי משמעותי ויכולתי לחוש בו גם באירוע הנפילה עצמו. זה יצר אצלי תחושה שאולי אני לא חייב את הצעדים כדי להיות נקי. הסיבה שכן רציתי את הצעדים הייתה דווקא כי חשבתי שזה יכול לעזור לי מול קשיים אחרים ובכלל בחיים. אבל באמת לא הייתי בתחושה שזה או צעדים או למות... 

אולי זו טעות....

מסכים עם שני צדדי השאלה כפי שכתבת. 

אני נוטה כרגע, כפי שראיתי שהמתרפא נהג, לאפס את הספירה באתר כי לפי הגדרת הנקיות אכן נפלתי, לצערי, אבל במקביל להמשיך ולספור את רצף הימים ללא אונ' כי בזה לא נפלתי, ב''ה. 

השאלה המרכזית יותר מבחינתי היא מה לשנות כיצד לנהוג אחרת בעקבות מה שקרה. 

מה שבטוח שעלי לחזור ולשתף כאן בצורה קבועה יותר. 

תגובה: רק תפילה אשא לפני 2 שנים, 7 חודשים #139067

• זעיר אנפין
  • דירוג זהב

בס''ד 

ב''ה יציב. לא מרגיש תגובות שרשרת לנפילה שלי מלפני כמה ימים. עדיין לא הכרעתי בשאלת האיפוס. מקווה להיעזר בחבר בכדי להחליט. 

מכיר בחוסר האונים שלי מול מדיה.
חוסר אונים מול הצורך לברוח לבידור זול ורדוד.
חוסר אונים מול הריכוז העצמי שלי. אני כותב פה ומצפה מכל העולם לעצור הכל ולהתייחס אלי ולא זוכר מתי נתתי מעצמי בתגובה אמיתית לחבר אחר.
חוסר אונים מול הצורך באישור ואישוש מכל אחד אחר שהוא לא אני.
חוסר אונים מול עצמי בקיצור. 

מצד שני ב''ה תמיד יש התקדמות. יש כל הזמן צעידה קדימה ופנימה. 

תגובה: רק תפילה אשא לפני 2 שנים, 7 חודשים #139101

• זעיר אנפין
  • דירוג זהב

בס"ד

מייחל לכוון למעשה הנכון. אני מחליט לאפס את הספירה הראשית באתר.
ממשיך ספירה של 215 ימים, רק להיום ומכוחו ללא אונ'. 

ב"ה. קשה לי לאפס. מודה. אבל אני שמח על המסע הזה. מכיר בכך שנפלתי. מאושר מזה שאני עדיין כאן, נוכח, כותב ומשתף ולא בורח כמו בפעם הקודמת שהייתי פה ונפלתי ואחר כך התנתקתי לכמה שנים טובות.
התחלתי לכתוב שאני מתחיל מחדש, אבל זה לא מדוייק, אני לא באותו מקום, אני ממשיך מסע, מיום ליום, לאחר תקופה של שפל, ומקווה שבזכות הצעידה אגיע שוב לנשום אוויר פסגות.
כשאני מנסה לחשוב על הקושי שלי לאפס את הספירה, אני מבין שחוץ מהקושי החברתי, שאין לזלזל בו, של מה יגידו ומה יחשבו והמעמד שלי בעיני מי שרואה 200 ומשהו ימי נקיות וכו', יש בי גם פחד מקהות החושים, שעלולה ליפול עלי בעקבות אובדן "ההישג" וממילא תחושת ליאות והפסד.
מצד שני גם הימים הרבים המצטברים להם בנקיות, משרים עלי קהות חושים דומה, ואני כבר תקופה לא "חד" על הנקיות. לא מתחנן יום יום על חיבור, לא מודה על כל יום של נקיות בפני עצמו, כאילו עברתי לאוטומט. העניין הוא למצוא את נקודת החידוש, את השלב הבא מבחינתי בהתמודדות, זו הנקודה המרכזית.
אני מבין שיש לי התמכרות לסדרות, יש לי קושי להחזיק יציבות של תפקוד, בכל התחומים, ללא "נפילות סוכר" של בידור והתפזרות, בעבר היא הייתה מגיעה ישר לתאווה, כבר תקופה שלא  ולפני כמה ימים כן. אני לא באמת מוכן לוותר לחלוטין על סדרות וסרטים, אני לא באמת יכול, כרגע להתמקד רק בחיובי כל הזמן. יש בי צדדים שליליים שמדי פעם פורצים וצריכים את שלהם. 
מצד שלישי, אולי זה בדיוק הבעיה כשזונחים את ההתמודדות היום-יומית, כל יום רק להיום. היום. ורק היום אני רוצה לעבור את היום בחיבור. בנקיות, בפיכחות, בנתינה, בלמידה כמה שניתן.
אין לי מה לחשוב על עצמי אומלל עוד חודש בלי סדרות. היום. בע"ה ית'. 

שאלת ההשתתפות בתכנית, קבוצות וכו' בעינה עומדת... ימים יגידו. 

תודה על העזרה והתמיכה. 

תגובה: רק תפילה אשא לפני 2 שנים, 7 חודשים #139106

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהב אותך מאוד זעיר אנפין, 
מזדהה ממש, 
הנושא הזה של בריחה למדיה לסוגיה הוא נושא שאני מתמודד איתו, עד כדי כך שהייתי אומר שזה מפריע לי אישית יותר מההתמודדות עם התאווה, 

הרבה יותר קל לי לוותר על התאווה מלוותר על הצפיה, 

כאן נכנס הקול שאומר לי "בשלמא התאווה הרי היא אסורה ומאוסה ועוונה גדול מנשוא" יש לי שם את האשמה הדתית שלי עם כל המשתמע מכך, ולכן הרבה יותר קל לי לוותר עליה, 

אבל הצפיה והבריחה לסרטים וסדרות והמסתעף היא לא איסור לא עברה ולא ארור, 

כשאני אמיץ עם עצמי (לעיתים רחוקות..) אני מוכן להודות  שהבריחה הזאת מוציאה אותו מן העולם לא פחות ואף יותר מתאווה, היא זאת שמנתקת אותי ומסממת אותי, 

קשה לי להודות בזה,
אני מתבייש בזה יותר מההודאה שראיתי פרונו או שקשה לי ברחוב, יש משהו אצלי שמתנגד ומתקומם נגד ההבנה שמסוכן לי לראות סרטים וסדרות שזה מחליא אותי והורג לי את איכות החיים, 
קשה לי הרבה יותר לוותר על זה, 

(נקודה נוספת, אתה פחות מקבל הזדהות בנושא הזה, יותר מזדהים כשאתה משתף על "חיפוש תאווה ברשת" מאשר על "בינג' של שלוש שעות בזמן שהייתי צריך לעשות משהו אחר....) 

מהנסיון שלי,עוד לא הצלחתי לתפוס בחבל בשני קצותיו, ואף פעם לא הצלחתי להחזיר את השפיות שלי כשנמנעתי מתאווה והמשכתי לברוח, 

יכול להיות שאניי מוזר שונה ואחר, יכול להיות שאצלך זה שונה, 

רק אומר שאני מזדהה עם הפחד מהויתור ומודה לך ששיתפת בכנות ובאומץ. 

תגובה: רק תפילה אשא לפני 2 שנים, 7 חודשים #139108

• זעיר אנפין
  • דירוג זהב

בס''ד 

תודה עשר, מסכים ומזדהה מאוד. השאלה אם אני יכול מדי פעם ללגום בידור, סדרות, סרטים כמו ג׳נטלמן או שזו תמיד בריחה?
ברור שבתקופות טובות אני גם צופה הרבה פחות. אולי יש סיכוי לאיזון. 
ממך אני שומע שלדעתך אין סיכוי. אני תוהה לגבי זה. 

תגובה: רק תפילה אשא לפני 2 שנים, 7 חודשים #139109

• KeepMovingForward
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג פלטיניום

זעיר אנפין יקירי אחי ורעי!
קודם כל גאה בך. אתה ממש השראה גדולה בשבילי.
כל כך מדהים בעיני איך נכנסת הכי ברצינות ובמסירות להחלמה.

מרגיש קטן בין גדולים, אבל חשתי צורך להגיב פה
אנחנו מכירים כבר תקופה פה בפורום ואתה פשוט מדהים
מאחל לך הצלחה בהמשך המסע שלך
מזדהה עם התעתוע של ימי הנקיות, ודוקא ממך למדתי ולומד פחות להתפעל מהתוצאות ויותר מהעמל ורק מהיום.

לגבי סדרות סרטים וכדו' לעניות דעתי אין לזה תקנה ואין לזה מקום מהסיבה הפשוטה שביסוד של זה זה מבוסס על דמיון ובריחה מהמציאות שלך. הפשוטה היומיומית המדהימה שד' נותן לך כל רגע.
בין אם זה לעקוב אחרי אורחות חייה/חייו של חבורת אנשים/ איש אחד - שלמביט מהצד זה פשוט עצוב שאנחנו צריכים להפיק תוכן כזה כדי להנעים את זמנינו. להמציא חיים מצחיקים יותר, יפים יותר, בד"כ פרוצים יותר, מרגשים יותר מאלה שד' מספק.
ובין אם זה כל מדיה אחרת. כיוון שלסברתי הענין הזה הוא מונח ביסוד של המדיה והוא מהותי לה.

ומצד שני כשאין תחליף שימלא אותך כראוי - זאת בעיה. הואקום הזה לא ישאר. הוא יתמלא מכל הבא ליד כי זה קיומי. אדם לא רוצה ולא יכול להישאר ריק ללא סיפוק ומילוי.
אני הדל ממליץ תוך כדי עבודת ה'סור מרע' להכניס גם הרבה 'עשה טוב' שהוא עיקר העבודה. משהו עמוק וטוב ונעים שישמח אותך וימלא אותך. שעזיבת המדיה לא תהיה סבל ועול אלא יתפוס את מקומה משהו נעים אחר אבל טוב יותר.

סליחה על האריכות מאחל לך הצלחה בהמשך הדרך

זמן ליצירת דף: 0.98 שניות

Are you sure?

כן