ברוכים הבאים, אורח

נושא: מתחיל . 3776 צפיות

תגובה: מתחיל . לפני 3 שנים, 10 חודשים #124098

• Onhorseback
  • דירוג כסף

יום 25.

בעברי , לא הייתי אוהב להישיר מבט פנימה אל עצמי. הייתי חושב שמדובר במעגל ללא מוצא , כל החיפוש העצמי , שהוא מהותי לי כל כך היום , הרגיש מאולץ, מעייף, קר. אני חושב כיום, מעין 'דרך ארץ קדמה לתורה ' שיש זמנים שהתשתית הנפשית לא מוכנה. לא הייתי מוכן ובשל לשוחח עם עצמי מבלי להרגיש אבדן כיוון ואובדן אוריינטציה. הייתי עסוק הרבה יותר מבעצמי , בחכמה. כיום אני סבור שהחכמה הראשונית שכל אדם זקוק לה בחייו היא החכמה אודות עצמו . לא בתורה , לא בפילוסופיה. שהרי גם לתורה אנו ניגשים מתוך מוכנות – מתוך אמון ובריאות. כמובן , שאילו הייתי תלוי רק בעצמי , היה מצבי סוגר עלי את הגולל ולעולם ניצב הקב"ה מחוץ לכל כלל ולכל תיאוריה , נכון להאיר את חיי ככוכב בלילה. אני סבור כיום ( ותפיסות אלו תמיד ניתנות לשינוי ) שהשכל השתלט על חיי הרגש שלי . למי שקרא בעברו את הפסיכולוג ויניקוט , חשתי זהות כשהוא תיאר את ההתפתחות הפתלוגית של השכל על פני המשכיות הקיום וההוויה. מה שהנפש זקוקה לו בראשית דרכה ( וסליחה על הביטוי העממי ) היא תחושת המשכיות טבעית של הוויתה. הקיום שלנו כיצור המורכב הן מגוף והן מרוח. הן מחיי נפש והן מחיי גוף מאוחדים הוא נתון . כשהישות המאוחדת הזו איננה מופרעת אנחנו מתפתחים לחיות באופן בריא כיצורים המורכבים מרוח וחומר. אך לעיתים, כשאנחנו מופרעים , כשאנחנו לא נאהבים , לא מקובלים, נוצר פיצול והשתלטות של רכיב השכל על פני המכלול . השכל , כביכול לוקח פיקוד על חיי הנפש , הפריזמה דרכה אנו מתייחסים לעולם היא דרך הארגון הפונקציונלי , הקר הבלתי מעורב של השכל. מה שהיה חלק ממערכת אורגנית הופך לשליט הבלתי מעורר. התחושה בעומק היא של חי רגש מוחמצים , לא נחווים – כאילו עולם שלם גועש תחתינו אך אנו חסומי גישה אליו. זו תפיסה רומנטית ובעייתית , ככל תפיסה המציגה איזה עצמי אמיתי הרוחש מעבר לכל אישיות קונקרטית ( אך מי שחווה את עצמו אינו זקוק לתיאוריה  ( זכורני שקראתי פעם על הנשמה כפיקציה פסיכולוגית המאפשרת לאדם המיוסר לייחס לעצמו רכיב נפרד ובלתי תלוי במעשיו ,  ובעיקר רכיב חופשי בלתי תלוי בביוגרפיה האישית . לטעמי האישי ההצדקה לחיי הנשמה שלנו אינה תלויה בחשיבה או בתיאוריה . את ההצדקה לה אנו מקבלים מעצמינו . אדם רגיש החי באמת , יודע בוודאות שמעבר לכל ספק שיש בו , לכל הפחות לגביו , חלק שהוא מעבר לעצמו כפי שהוא התפתח באופן אינידבידואלי, מעבר לכל ביוגרפיה אישית. אך אני כבר גולש ומבלבל פה ....)  חיי הנפש שלנו , אף שהם סובלים כמה פרשנויות , מצדיקים את עצמם. ואני הרגשתי כיצד דברים אלו נכונים לגבי. הפלא הגדול הוא , שכשלומדים לנטוש את השכל כדיקטטור הנאור שהוא , התפקוד שלו דווקא משתפר . זאת אנו יודעים מדברי חכמים  איך דעתינו יכולה לטמטם אותנו . אני חש שיש בזה סוד עמוק לגבי בריאות נפשית . כל מה שאיננו מפרה אותי, כל מה שהוא עקר בתוכי , אני יודע שיש בו נקודה שאינה בריאה . אם התפקוד של השכל מעורפל , מגשש , חולה – הרי שהבעיה היא בי ולא בשכלי . כל מה שהוא במקומו הוא פורה . ישנו כלל עתיק לגבי האושר – אושר הוא להתנהג בהתאם לטבענו . זהו כלל נכון חלקית .  שכן טבענו כולל כהנה והכנה. אך אני סבור שיש בזה יסוד נכון – ושוב , על פי אופן חוויתי האישית את בני האדם סביבי ואת עצמי והכלל שהגדרתי לעצמי הוא: יש מקום לכל דבר שבו הוא עומד איתן ונכון לתת פירות . יש מקום לדעת , יש מקום לתאווה ( האם אדם חסר תאווה איננו חולה ?) . התאווה הייתה בי עקרה , לא רק במובן שאיננה שמשה לפריון , אלא מעט יותר בעומק משום שיצאה חוץ למקומה לשרת את הפחדים שלי . מה מקומה האמיתי והטוב של התאווה ? זו שאלה טובה . אני סבור שהתאווה המינית לכל הפחות  , היא קשורה דווקא בחיבור ושיתוף עמוק עם נפש אחרת ( וכבר כתבתי על הפרדוקס של התאווה שהיא מחד גיסא הנקודה המבודדת והאגואיסטית ביותר באדם ומצד שני זמן המיתה של אותו אגו וחיבורו אל מישהו אחר ) . חיבור כזה הוא מפרה כשם שחברותא מפרה את הדעת .

בעברי , כנער בואכה בחור צעיר ,  כתבתי על זה שיר קצר , על השתלטות שכלי על עצמי השלם :

לעולם/היה מפוכח/לעולם/הסתכל נכוחה/בגיחוך .

היה בני/מאובדי כוכבים /ומזלות/ עובדי דרך ועצה/סובלי גרמי שמיים

לעולם /היה יודע/לעולם היה פגום/האמן בכלום/בשום דבר/ערוב וצרעת

שמח בני/שמח/באיבוד הפחד/בחופש

לנוע

לעבר

ברח בני/ברח/ אל בוני היכלות מפוארים/בוני ארמונות בוהקים

בנה בני/בנה/אנדרטת גורדי/מצבות שחקים

התעלם בני/התעלם

אל נא תפחד/כלום לא בוער

אין עשן רק אש

לעולם/היה מתעלם

לעולם

היה דוחק

הכל מתנפץ/בסוף

בני /בסוף/הכל מתנפץ

היה ספקן/בני

לעולם היה פסקן

עת לילה בני/עת לילה

פחד בני/פחד

מאיבוד הפחד

חלוש הכלוב/ בני/חלוש

השבע את המפלצת/בני

לעולם/השבע את המפלצת

הכתיבה שלי היום יצאה מבולבלת . אינני הוגה דעות ולא משורר ואני כותב את דעותיי החופשיות ללא ביקורת כלשהי . אני חש שהכתיבה מועילה לי וטובה עבורי . אך איני מתיימר לדבר מעבר לפורקן הזה. ואילו כל דבר שכתבתי אינו נכון , לא יהי . לכל הפחות שימש כלי עבורי לצמיחה.

תודה אהובים

יום 25 והלוואי 26.

תגובה: מתחיל . לפני 3 שנים, 10 חודשים #124115

• beliver
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום

אתה מדהים אחי,
איזה מבט עמוק

תגובה: מתחיל . לפני 3 שנים, 10 חודשים #124160

• Onhorseback
  • דירוג כסף

יום 26
תודה believer !

אחרי טיול נחמד בתל עזקה (עמק האלה) לקראת מקום מלחמת דוד וגולית, במקומות של ענקי העבר.

לקראת שבת קרח. כולי תפילה שה' יעזור בשבת מחוץ לבית שתהא שקטה ונקיה.

שאזכה למלא אותה בהרבה טוב .

שבת שלום לכולם.

יום 26 והלוואי 27

תגובה: מתחיל . לפני 3 שנים, 10 חודשים #124178

• Onhorseback
  • דירוג כסף

יום 27

בחסד ה אחרי שבת טובה אך מלאת עומס ועבודה . מיישיר מבט אל השבוע החדש. שה' יתן הכח להיספג מהקולות והרוחות הטובות שנושבות פה  .

יום 27 והלוואי 28 .

תגובה: מתחיל . לפני 3 שנים, 10 חודשים #124233

• Onhorseback
  • דירוג כסף

יום 28

תודה המשתוקק !

מותש לראות שנמחקה לי הודעה ארוכה שכתבתי .
אך לא נורא, אחזור עליה מחר בלי נדר .
בחסד ורחמים יום נקי נוסף . ממשיך לחיות תחת אקספלריא מאירה .

יום 28 והלוואי שיבוא 29.

תגובה: מתחיל . לפני 3 שנים, 10 חודשים #124240

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

בהצלחה אחי !

כל כך מבעס כשזה קורה... קרה לי לא פעם...

אוהבים

תגובה: מתחיל . לפני 3 שנים, 10 חודשים #124309

• Onhorseback
  • דירוג כסף

יום 29
תודה חברים !

שוב מותש לכתוב , שוב מתעורר מאוחר. אני חייב את הכתיבה יומיומית, כי טבעי הוא להנתק ולשכוח.

שה' יתן הכח להתמיד בכתיבה , קריאה וחשיבה 

יום 29 והלוואי יום 30

תגובה: מתחיל . לפני 3 שנים, 10 חודשים #124364

• Onhorseback
  • דירוג כסף

יום שלושים

השקט עדיין פה. עדיין ישנה נעימות שקטה בפנים אך לאט לאט מתחלחת לה רגיעה שקרית . המתח הרוחני והמוסרי,  הרגישות לעצמי פוחתת. אני נכנס פחות לאתר , קורא פחות .

בהכירי את עצמי, אני מוכרח להיות עם עוגנים על מנת לשרוד לתקופה ארוכה. האתר הוא כרגע עוגן משמעותי עבורי ואני כמעט מחייב את עצמי לכתוב בכל יום .

רק שלא אתנתק, רק שלא אשכח . הנפש היא יצור של קצוות. היא יכולה לזכור בדיוק רב חוויות של עשרות שנים ולשכוח כאב של חודש.

יום שלושים. חודש. שליש מהדרך . רק להיום ורק להחודש . תודה.

יום 30 והלוואי 31

תגובה: מתחיל . לפני 3 שנים, 10 חודשים #124376

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים!! כל הכבוד!!

התמדה היא המפתח להצלחה!! יישר כוח שלא ויתרת. לא היום ולא אתמול.

תגובה: מתחיל . לפני 3 שנים, 9 חודשים #124396

• Onhorseback
  • דירוג כסף

יום 31

תודה המתרפא והמשתוקק !

נמצא עם הבן שלי בטיפול שיניים. הרופא מנסה להסביר לו על הרדמה .הוא אומר לו - לשיניים שלנו אין פה , הם מדברות בשפת הסימנים . כשתרגיש כמו כדור בפה , זה הסימן שהפה הלך לישון .עכשיו, אנחנו צריכים לשטוף את השן מהר לפני שתתעורר !

אני מרגיש ככה ממש בימים אלו. ליצר שלי אין שפה ולשון . אך הוא דובר בשפת הסימנים. ואני מרגיש שהוא מדבר איתי כל הזמן לאחרונה. במבטים שניים , בערמומיות לא נתפסת (תקבע דווקא עם אשת המקצוע הזו , היא נראית אישה כל כך טובה) . 

וכך, מהר לפני שאני מתעורר הוא רוצה לסיים איתי. אני מרגיש אותו כמו דמון בימים האחרונים. אורב לי. איפה השקט והביטחון של הההתחלה ? רק שה' יהיה איתי  שמעתי פעם שנה עוזר לאדם בהכל , אבל לא בנקודת האומץ. אדם חייב להתחיל להעז , להיות אמיץ . 

יום 3 1והלוואי 32.

תגובה: מתחיל . לפני 3 שנים, 9 חודשים #124429

• Onhorseback
  • דירוג כסף

יום 32

היום הייתי לא מעט בחוץ, עם כל האתגרים , צלחתי יום נוסף . הלב כמו צבע שדהה, מתחיל להתעייף. אולי אני מגזים, אבל הניסיון מראה שלא. לפחות נותרה האופטימיות שלעולם ניתן לתקן ולהאיר , ושה' יתן הכח בשבת להתרומם ולהתחדש. להיות בנקודה שבעבר , בנקודת שבר ולנסות לתקן, היש תשובה שלימה מזו ?

מתמלא מקריאת המסעות שלכם, חברים יקרים, גם אם לא מגיב. 

יום 32 והלוואי 33

תגובה: מתחיל . לפני 3 שנים, 9 חודשים #124432

• Kdouchat
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים !!!!!!!
אשריך אחי וכל הכבוד על הימים הנקיים זה ממש מחזק !!

בהצלחה !

תגובה: מתחיל . לפני 3 שנים, 9 חודשים #124433

ואו אחי עכשיו קראתי את כל הימים שכתבת פה ונתת לי כח.
אני שמח בשבילך על כל ההצלחות ועל הכתיבה המשמעותית
מחכים לשמוע ממך עוד י'תותח

תגובה: מתחיל . לפני 3 שנים, 9 חודשים #124441

• Onhorseback
  • דירוג כסף

יום 33

לקראת שבת קודש. יש לי מה לאמר , אך אין לי פנאי. משתדל להילחם ברגשות של נחיתות, של דימוי כאילו העולם בנוי מפירמידה של בני אדם ואני , עם התכונות והכישורים שלי, זרוק בתחתית הפירמידה לעולם . אולי הקב"ה תובע ממני לבנות זהות שאינה תלויה בהכרה חיצונית , של יהיה מי שיהיה  , אלא קניין פנימי שנותר תמיד , בניגוד לקניינים חיצוניים שתלותם במי שחוץ ממני הופך אותם חלשים.

שבת שלום מבורכת וטהורה.

יום 33 והלוואי 34

תגובה: מתחיל . לפני 3 שנים, 9 חודשים #124450

• Onhorseback
  • דירוג כסף

יום 34
תודה איתן יוני וכולם !

שבת עברה בנעם וברגישות . כן ירבו שבתות כאלו . ממשיכים לשבוע שהיא טוב ומבורך. שהקב"ה יתן את הרוח שתנשב מן המקום הנכון ולכיוון הנכון .

יה"ר שתשרה ברכה במעשי ידינו השבוע .

יום 34 והלוואי 35

זמן ליצירת דף: 0.74 שניות

Are you sure?

כן