ברוכים הבאים, אורח

מבולבל ומיואש
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מבולבל ומיואש 810 צפיות

מבולבל ומיואש לפני 4 שנים, 10 חודשים #117093

מרגיש מבולבל ביחס להתמכרות שלי, מצד אחד אני קורא שאחרי הפסקה ארוכה הקשרים במוח משתנים וההרגל מפסיק, מצד שני כותבים גם שהרגל תמיד נשאר וצריך לדחוף במקומו הרגל חדש.
מצד אחד אני בצעדי ענק ל90 יום ללא שום צפייה (שזה מדהים יחסית למי שהיה נופל בהרבה יותר חמור מצפייה במינימום של מספר פעמים ביום) מצד שני מפחד שזה חיצוני בלבד וכמו הרבה חברים פה בשנייה אני אשאב לזה חזרה גם אחרי שנה גמילה.
מצד אחד לימדו אותי ש"צדיקים ליבם ברשותם" ו"לעבדו בשני היצרים" ומצד שני כל ה"חבר'ה" של 12 צעדים דואגים להזכיר פה שאנחנו אפסים מול היצר ושלא משנה כמה נתקדם במסילה לעולם הוא לא יהיה ברשותנו.
מצד אחד מספרים פה שאפשר לצאת מזה, מצד שני מי שנקי להרבה זמן מתייחס פה לעצמו כאילו הוא עדיין מכור.
מצד אחד אני בטיפול רגשי, עובד על החרדות והכעסים, מצד שני מרגיש כאילו לנצח אהיה "פגום" נפשית
מישהו מתנדב לעשות סדר בבלאגן בבקשה? 

תגובה: מבולבל ומיואש לפני 4 שנים, 10 חודשים #117097

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
קדושה_אני_מבקש כתב on 03 יוני 2019 13:51:

מרגיש מבולבל ביחס להתמכרות שלי, מצד אחד אני קורא שאחרי הפסקה ארוכה הקשרים במוח משתנים וההרגל מפסיק, מצד שני כותבים גם שהרגל תמיד נשאר וצריך לדחוף במקומו הרגל חדש.
מצד אחד אני בצעדי ענק ל90 יום ללא שום צפייה (שזה מדהים יחסית למי שהיה נופל בהרבה יותר חמור מצפייה במינימום של מספר פעמים ביום) מצד שני מפחד שזה חיצוני בלבד וכמו הרבה חברים פה בשנייה אני אשאב לזה חזרה גם אחרי שנה גמילה.
מצד אחד לימדו אותי ש"צדיקים ליבם ברשותם" ו"לעבדו בשני היצרים" ומצד שני כל ה"חבר'ה" של 12 צעדים דואגים להזכיר פה שאנחנו אפסים מול היצר ושלא משנה כמה נתקדם במסילה לעולם הוא לא יהיה ברשותנו.
מצד אחד מספרים פה שאפשר לצאת מזה, מצד שני מי שנקי להרבה זמן מתייחס פה לעצמו כאילו הוא עדיין מכור.
מצד אחד אני בטיפול רגשי, עובד על החרדות והכעסים, מצד שני מרגיש כאילו לנצח אהיה "פגום" נפשית
מישהו מתנדב לעשות סדר בבלאגן בבקשה?

אני חושב, וזה דעתי האישית, שאחרי תקופה משמעותית של נקיות הקשרים במוח משתנים.
אבל הרעיון והמהות שמאחורי הנפילות שלך, לא נפל - וגם לא ייפול, כי הוא רעיון יסודי וחשוב. וזה למה אתה עדיין "נשאר מכור".

אני ימשיל לך את זה למשל - אתה יכול לפנות מים מסירה מלאת מים עד שהסירה תתרוקן, אבל החור ימשיך להישאר בלי קשר לפינוי מים  ולכן עוד מים יבואו בסופו של דבר

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: מבולבל ומיואש לפני 4 שנים, 10 חודשים #117098

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

מזדהה עם השאלה,
מצטרף לכותב הקודם,
יש שתי חלקים,
יש התמכרות, שזה 12 צעדים וקבוצות הפתרון,
ובמקביל יש החרדות שאני לא שולל טיפול בזה.
אבל אני מאמין שאם תהיה נקי ותחיה חיים רוחניים על בסיס 12 צעדים גם החרדות יפסקו עם הזמן,
אוהב,
נשמח להיות לעזר עבורך.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: מבולבל ומיואש לפני 4 שנים, 10 חודשים #117122

• דרורR
  • רצף ניקיון נוכחי: 206 ימים
  • דירוג כסף
שלום לקדושה מבקש..
נשמע לי שאתה מתבלגן עם כול מיני רעיונות..
  בתוכנית (12) לומדים לא לערבב את הדת והתכנים של הדת עם דרך הפעולות הנדרשות להחלמה. עם אתה מחפש תשובות בדת, אז ממליץ לפנות לרב ממנו אתה לומד ולשתף אותו בבעיה שלך ובבקשה שהוא ייעץ לך מניסיונו. {שאלה גם, אם מה שאתה מתמודד איתו משותף לחברים שלך? או שאתה יודע שאתה שונה בצורה חריגה. (כמה בעצם אתה מכור?!)}
מלבד אילו,  שאלותיך דורשות היכרות אישית עמך. בלתי אפשרי לענות בלי לדעת מספר פרטים מקדימים אודתך (כגון עד כמה אתה מכור, כמה זמן שימוש, איזה סוג, אילו עוד בעיות יש לך בחיים, כמה זה מושרש, אילו דברים ניסת לעשות בשביל לשנות את ההרגלים המזיקים וכו') .
ובקשר ליצרים ותאוות. בתוכנית12הצעדים, נוהגים לכנות את החיפוש והשימוש המיני של המכור בשם "תאווה", ולא "היצר", וכול תאווה למכור היא הרסנית ומרעילה אותו ומביאה אותו לידי חיפוש אובססיבי כלפי שימוש נוסף (והדברים מדוברים בתוכנית). למשל מי שמכור לאכוהל כשיתחיל לשתות ימשיך לשתות עד שיהיה שכור. מכור לסיגריות, יגמור את הסיגריה וירצה לעשן עוד (סיגריה אחת ביום לא תספיק לו). 

בתוכנית לומדים איך להיכנע, ולא איך להילחם בתאווה. כי למדנו שהיא תמיד מנצחת (בסוף). הכניעה דורשת התערבות של כוח עליון, שהוא חזק מהאדם וחזק מהתאווה שלו בשביל עזרה להתגברות וכו' (כשאני מביע מוכנות להחלמה ולהכניס את אלוהים לסיפור, הוא מראה לי שהוא יכול לעשות בשבילי, מה שאני לא יכולתי לעשות בשביל עצמי כול השנים של מאבק ב"יצרים שלי". התהליך רק דורש ממני כנות ומוכנות )
 לעבוד את התוכנית דורש להגיע לקבוצות ולעשות את הצעדים (דרך עבודה עם מאמן אישי/ספונסר)
   ועיקרו חשוב אחרון של התוכנית. היא עובדת "רק להיום", כלומר לא ל90 ימים, לא לשנה ולא ל120 רק להיום כוח עליון אוהב שמר אותי נקי משימוש בתאווה ומפנטזיות ורצון להשתמש מינית באנשים אחרים בשביל להרגיש מחובר (כי אלוהים יודע כמה מנותק אני יכול להיות ואיך אני מנסה להתחבר דרך שימוש במין כפיתרון).
בהצלחה גדולה במציאת בפתרון שלך.. מומלץ להשקיע בהרבה תפילות ובקשות מכוח עליו אוהב להאיר לך את הדרך ואיך הוא מבקש מימך לפעול בשביל החיים שלך והחיבור אליו
נערך לאחרונה: לפני 4 שנים, 10 חודשים על ידי דרורR.

תגובה: מבולבל ומיואש לפני 4 שנים, 10 חודשים #117136

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום
"מצד אחד אני בצעדי ענק ל90 יום ללא שום צפייה (שזה מדהים יחסית למי שהיה נופל בהרבה יותר חמור מצפייה במינימום של מספר פעמים ביום) מצד שני מפחד שזה חיצוני בלבד וכמו הרבה חברים פה בשנייה אני אשאב לזה חזרה גם אחרי שנה גמילה."

אני ממליץ לנסות. תנסה בכוחות עצמך. אם אתה יכול, אחלה. אני איתך. 

אם לא, אז יש אפילו לי שאני מכור, פתרון שעובד גם כשכל הפתרונות האחרים לא עבדו בשבילי. 

תמשיך לשתף אותנו. 
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.58 שניות

Are you sure?

כן