ברוכים הבאים, אורח

כתיבה מרפאת
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: כתיבה מרפאת 3199 צפיות

תגובה: כתיבה מרפאת לפני 5 שנים, 5 חודשים #114988

שלום לכולם,
עד כה השאיפה לכתוב באופן קבוע איננה עולה יפה, מקווה שאט אט אצליח לכתוב ולשתף קצת יותר. 
אז החודש האחרון עבר סה"כ בסדר. אני נלחם יותר בשמירת העיניים ובסילוק מחשבות והרהורים רעים ו..וואלה זה מאוד עוזר. שמתי לב שישנם כל מיני מצבים ביום שהנפש הבהמית מנסה למשוך אותנו למחשבות רעות, להרהורים וקל מאוד מתוך חוסר תשומת לב להמשך אחרי התאווה המחשבתית והדמיונית. כשאנחנו בתשומת לב על הדברים האלה (נדמה לי שהמסילת ישרים מדבר על כך רבות) אזי אנחנו מצליחים להמנע מהמחשבות הרעות שהן הן אלו שמביאות אותנו לידי חטא ברוב המקרים. אני מרגיש שהחטא הרבה פעמים הוא תוצאה של בנייה של היצר בתוכנו, בנייה של תאווה ע"י מחשבות רעות, אשר כפי שאמרתי לא מיד אנחנו שמים לב אליהן, עד שהיא מביאה אותנו לידי חטא. זה מתחיל בנסיון לשלוח את העניים שלנו למקומות אסורים ואז את המחשבות שלנו למחוזות אסורים עד שמגיעים לידי חטא. וברגע שהבניה בשלב מתקדם קשה מאוד לעצור אותה. אך כשהיא עוד בהתחלה, עוד בשלבי השגת האישורים הנדרשים לבניה, קל הרבה יותר לעצור אותה. אפשרי לעצור את העין בחיפושה אחר התאווה ואפשרי לעצור את המחשבה, רק צריך את תשומת הלב.
הדברים הללו מובנים ופשוטים ובתאכלס לא חידשתי דבר, רק הנחתי על סדר היום שלי ומקווה שגם שלכם  
אחיי כולנו יחד כגדוד לוחם במלחמת הקודש, המשיכו לחזק כאן אחד את השני.
אסיים שוב בתודה אישית לכל אחד שמגיב כאן בשרשור ובכל שרשור אחד, זה מחזק מאוד (לדעתי גם את המגיב עצמו לא כן?!)
חן וחסד לכולם,
שבת שלום! 

תגובה: כתיבה מרפאת לפני 5 שנים, 5 חודשים #115021

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים
תמשיך לשתף.

בהצלחה.

תגובה: כתיבה מרפאת לפני 5 שנים, 4 חודשים #115631

הרבה זמן שלא כתבתי כאן וכעת בחג מוצא אני פניות, נפשית בעיקר, לכתוב.
הימים חולפים וכל יום נקי מעלה בקודש. 
קיימת בי שתי תחושות קצת מנוגדות- מחד ככל שחולפים הימים אני מרגיש חי יותר, טוב יותר. ההתמודדיות נעשות, איך נאמר... פחות קשות. אסביר, בתקופות בהן הייתי נופל לעיתים לא רחוקות, בכל פעם שהייתי מנסה להתנגד ליצר הרע הסטרס והלחץ היו משגעים את על המערכת עד לסיפוקו הרגעי של היצר. זה משמעותית פחות מורגש. משמעותית מאוד. את כל זה אני אומר עם ההבנה שאין אפוטרופוס לעריות אבל בכנות הסטרס ירד.
מצד שני כמו שכתבו כאן לא פעם בפורום המחשבה איננה טהורה וקדושה. יש מחשבות, יש רגעי תאווה אסורים, יש חצי נסיונות לחטוא שב"ה נעצרים..  קצת קשה לי להסביר את הצד הזה אז מקווה שהבנתם.
אשמח מאוד לשמוע התמדדויות דומות למי שמזדהה ועצות

אסיים בהמלצה חמה לשיר שמחזק אותי כ"כ- "דע בני אהובי" של שולי רנד היקר. השיר נוגע כ"כ ומחזק. מתאר הרבה מאוד מתחושתיי ובכל פעם שאני שומע אותו זה נותן לי כוחות להמשיך ולהתקדם. מקווה שיועיל גם לכם!

שנזכה!

תגובה: כתיבה מרפאת לפני 5 שנים, 4 חודשים #115633

• חשבניה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • חבר ותיק
אהבת ישראל כתב on 06 דצמ' 2018 11:41:

מצד שני כמו שכתבו כאן לא פעם בפורום המחשבה איננה טהורה וקדושה. יש מחשבות, יש רגעי תאווה אסורים, יש חצי נסיונות לחטוא שב"ה נעצרים..  קצת קשה לי להסביר את הצד הזה אז מקווה שהבנתם.

אוהבים אותך.
אוכל לומר רק מה שעוזר לי, פשוט לקבל את זה שהראש שלי מתאוה לחטוא. אחרי שאני מקבל את זה, ויודע שאין באפשרותי לשנות את זה, אני פונה להשי"ת שיעזור לי בהתמודדות, משתף חברים במחשבותי ותאוותי, ומוצא את הדרך לא לעמוד פנים בפנים עם הנסיון, כי אני הרי לא יכול למנוע בעצמי את המחשבות ורגעי התאוה שעלולים להביא אותי לשלב הבא.
מקוה שהובנתי, ומקוה שתמצא גם אתה את הדרך להחלמה נקיון ומפוכחות כמו שאני מרגיש שמצאתי כאן.
באהבה רבה

לְבַד֙ רְאֵה־זֶ֣ה מָצָ֔אתִי אֲשֶׁ֨ר עָשָׂ֧ה הָאֱ-לֹהִ֛ים אֶת־הָאָדָ֖ם יָשָׁ֑ר וְהֵ֥מָּה בִקְשׁ֖וּ חִשְּׁבֹנ֥וֹת רַבִּֽים: (קהלת ז כט)

תגובה: כתיבה מרפאת לפני 5 שנים, 4 חודשים #115643

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

אוהבים אותך אהבת ישראל. 
מאחל לך להשתחרר גם מהתאווה בראש. 
אלוקים שעזר לי להפסיק ליפול, יכול גם לעזור לי מול הפנטזיות שלי בראש.

בהחלמה.

תגובה: כתיבה מרפאת לפני 5 שנים #116805

תקופת ארוכה מאוד שלא כתבתי.
ובאמת אין לי הרבה מה לכתוב.
מעולם לא חוויתי תקופה ככ ארוכה של נקיות, זה מטורף ולא מובן מאליו. כולי מלא תודה לה׳.
בימים האחרונים קשה לי מאוד. היצר התעורר משום מה וקורא לי ליפול ולחוות. זה מערער אותי מאוד ואני זקוק לעזרתכם אחיי.

תגובה: כתיבה מרפאת לפני 5 שנים #116806

אהבת ישראל אין לי כ"כ איך לחזק אותך אבל אין חבוש מוציא עצמו מבית האסורים אבל אולי אחרים אפשר...אני רק יכול לומר לך שנפלתי היום לצערי:( זה פשוט מרגיש נורא נוראות....כמו עלה קטן שנידף ממש כך...לא נראה שבא לך להרגיש ככה...למרות שגם אני ידעתי שארגיש ככה אבל בכל זאת נפלתי אבל נראה לי שאחרי הרבה זמן של נקיות המחשבה הרבה יותר רצינית ומשמעותית ולכן יש כח יותר גדול להתגברות...רק להיום

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים על ידי עלה קטן.

תגובה: כתיבה מרפאת לפני 5 שנים #116808

קשה כ"כ..
קריז
בין הזמנים זו תקופה לא קלה ואני רק בתחילתו.
איך מעלין בקודש? 
איך מנקים את הראש?
תחושת הישרדות מטורפת. 
כאן אני מרגיש קושי עם היחס לספירת הימים. אני יודע שזה לא נכון. אבל אם לומר את האמת זה מה שמחזיק אותי כרגע. לא יראת חטא. לא הרצון לטהרה. אלא המחשבה הזו שבניתי משהו מעל חצי שנה ואני עלול להרוס אותו. קצת מצחיק לא? ובכן, אם זה עובד מה טוב. אבל ברור לכ"ע שזה לא יעבוד לתמיד. מה אתם עושים ברגעים כאלה?

תגובה: כתיבה מרפאת לפני 5 שנים #116812

• Kdouchat
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

אח יקר !
שמעתי מהמון חברים שבזמנים של קריז מה שמחזיק אותם הוא הפחד לאפס את ימי הנקיות.
אבל ביניבו, יתכן שזה עצמו הנס שהקב"ה עושה איתנו, שבזכות זה אנחנו בתחלס נשארים נקיים
גם מאחורי הדברים הקשים העומדים עליך....אני עומד...
אתמול בדיוק בקבוצה הטלפונית העלו את הנושא ודנו בו איך להישאר מחוברים בזמן הלא מסודר של בין הזמנים ?
אחד הוותיקים אמר שאצלו תקופה זו הוא המבחן כדי לאבחן את הרמה של החיבור שלו.
לדעתי תנסה לקבוע לעצמך שיעורים או חברותות ולוח זמנים די קבוע מראש בלי שאיפות מדי גדולות.

בהצלחה רבה !

תגובה: כתיבה מרפאת לפני 5 שנים #116816

• צורצור
  • רצף ניקיון נוכחי: 721 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני רוצה להוסיף בעניין לימוד התורה: כל תחשוש ממה שהמשפחה תגיד על כך שאתה לומד. כמעט תמיד המשפחה שמחה והחששות אינם אמיתיים. קל להסביר שחשוב לך לשמור על גובה רוחני. גם אם באותו רגע יעשו לך פרצוף חמוץ (נדיר), אחרי זה  ברכילויות עם הדודה יספרו עליך בגאוה.
מאוד ממליץ הלימוד מציל.
אפשרות אחרת - ממש להבדיל - היא למצוא עבודה (וכמעט בכל מקום יש עבודה בנקיונות. יש עכשיו גם קיטנות בבית הספר, אולי במקרה אתה גר במקום שחסר להם צוות). זה נותן סדר יום וממלא את הראש בדברים טובים. מאוד חשוב במלחמה שלנו להוסיף אור. זה יותר קל מלהוריד חודש (הרי אי אפשר באמת לגרש את החושך, כי הוא העדר אור).

לא עוקב אחרי שרשורים שכתבתי בהם. אם אתם רוצים שאראה את התגובה שלכם, כתבו לי בפרטי.

לשאוף תמיד להתקדם!
(זה היה השם שלי בפורום בימים הראשונים. שיניתי כי רציתי שם שיתן אוירה יותר אנושית).

תגובה: כתיבה מרפאת לפני 5 שנים #116817

• Kdouchat
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

צורצור היקר !
הרבה זמן לא זכיתי לקרוא אותך !
מה שלומך ?
תחזור לפה יותר ועם בשורות טובות בעזרת השם !

תגובה: כתיבה מרפאת לפני 5 שנים #116820

• צורצור
  • רצף ניקיון נוכחי: 721 ימים
  • דירוג פלטיניום

נראה לי שזה לא השרשור המתאים לענות בו על כך על מנת שלא יוצר בלאגן.
כתבתי עם כך בשרשור נפרד, שרשור שלי "החלמה של שבועיים - יומן המסע של צורצור".

לא עוקב אחרי שרשורים שכתבתי בהם. אם אתם רוצים שאראה את התגובה שלכם, כתבו לי בפרטי.

לשאוף תמיד להתקדם!
(זה היה השם שלי בפורום בימים הראשונים. שיניתי כי רציתי שם שיתן אוירה יותר אנושית).

תגובה: כתיבה מרפאת לפני 5 שנים #116852

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום
אהבת ישראל כתב on 09 אפר' 2019 18:30:

קשה כ"כ..
קריז
בין הזמנים זו תקופה לא קלה ואני רק בתחילתו.
איך מעלין בקודש? 
איך מנקים את הראש?
תחושת הישרדות מטורפת. 
כאן אני מרגיש קושי עם היחס לספירת הימים. אני יודע שזה לא נכון. אבל אם לומר את האמת זה מה שמחזיק אותי כרגע. לא יראת חטא. לא הרצון לטהרה. אלא המחשבה הזו שבניתי משהו מעל חצי שנה ואני עלול להרוס אותו. קצת מצחיק לא? ובכן, אם זה עובד מה טוב. אבל ברור לכ"ע שזה לא יעבוד לתמיד. מה אתם עושים ברגעים כאלה?

אני מגביר בפעולות שלי. 
אני מתקשר ליותר חברים, משתדל ללכת ליותר קבוצות. 
אלוקים מספיק גדול כדי להשאיר אותי נקי גם בערב פסח. 

בהצלחה. 

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.63 שניות

Are you sure?

כן