ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: אני מכור?? 1005 צפיות

אני מכור?? לפני 6 שנים #112131

• aaron
  • חבר חדש

שלום חברים,
זוהי הפעם הראשונה שאני כותב כאן בפורום.

הצטרפתי לשמור עיניך לפני כ-150 יום. מיד כשהצרפתי התחלתי להשתמש בכלים של ה-90 יום, מייל יומי והשבועות לחלק מהתקופה.
ההסטוריה שלי בקצרה מאז שהצטרפתי, נפילה אחרי 40 יום נקיים (במשך 3 ימים רצופים), אח״כ אחרי 12 יום, אח״כ אחרי 82 יום(!) שבשבילי זה נדיר תקופת נקיות ארוכה כזאת (נפלתי יומיים רצוף) ואח״כ אחרי שבוע.

אני בנפילות בערך 15 שנה, בממוצע של בערך אחת שלבועיים, בעיקר באינטרנט.
בתור בחור היתה לי אובססיה כבדה לזה, אבל בשנים האחרונות אחרי שהתחתנתי, אין לי כ״כ אובססיה כבדה אבל אני עדיין נופל בלי כ״כ קשר לתאווה, כלומר אם תהיה לי אפשרות ליפול כמו לדוגמה במקרה של אינטרנט פתוח מאוחר בלילה כשאין אנשים מסביב, אני אפול גם אם אין לי התעוררות מיוחדת לתאווה, זה נעשה מין הרגל כזה.

התעוררו אצלי מחשבות בימים האחרונים של הצטרפות לקבוצה הטלפונית, אבל אני מאוד מתלבט, כי:
א. אני אקבל חותמת רשמית של מכור חולה ודפוק לכל החיים (כך זה בעיניי לגבי עצמי, אני לא מתכוון לאף אחד אחר).
ב. אולי אני בכלל לא מכור, ואני צריך לנסות עוד בכלים הקונבנציונליים. במקרה כזה התוכנית גם לא תעבוד בשבילי כי לא אצליח בצעד ראשון.
ג. זה מצריך הרבה השקעה, זמן ועקביות.
ד. איך אסתיר את זה מאישתי.

מצד שני:
א. לא משנה אם אני מכור או לא, אם 15 שנה לא הצלחתי להפסיק את זה, ויש כאן דרך שמבטיחים לי שאצליח, אני חייב לנסות את זה.
ב. הדרך הזאת נשמעת לי טוב. תמיד רציתי להתקדם בדברים האלו של קשר עם אלוקים ותיקון פגמי אופי.
ג. יש לי קשיים בחיים, שהדרך הזאת אמורה לעזור לי להתמודד איתם או להעלים אותם.

אשמח לשמוע מהניסיון שלכם, מה אתם חושבים?
אוהב אתכם,
aaron

תגובה: אני מכור?? לפני 6 שנים #112132

• אושי
  • רצף ניקיון נוכחי: 28 ימים
  • חבר קבוע

בראש ובראשונה מאחל לך יום נקי ומוצלח
שני, אני מאד חדש בכל "העסק" הזה כאן, וגם אני כמוך מרגיש ספק גדול האם אני מכור או לא, אבל לענ"ד עברתי פחות או יותר את מה שאתה עובר ונ"ל שיכול להיות מצב של איזה משברון וכד' ואז המצב יכול להידרדר יותר ואח"כ עוד יותר...
לכן את המה יאמרו, ומה החותמת עליך שזה לא ישנה לך את ההחלטות העיקר מה יהיו התוצאות!
ב. לגבי אשתך אם היא ממש לא שמה לב עליך כלום גם לא התעסקות רבה במחשב וכד' אין לי מה לומר, אבל אם היא שמה לב שאתה נמשך יתר על המידה אתה יכול לומר לה שאתה מטפל בקטע הזה של ההימשכות אחר המסכים וכד'
ג. מה שכתבת בסוף בג. זה נ"ל מה שצריך להוביל אותך.
ד. האם אתה מסמן כל יום שאתה נקי? כי לי למשל זה מאד עוזר !!
אוהב מאד, בהצלחה
אושי

תגובה: אני מכור?? לפני 6 שנים #112133

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.
ראשית כל, חזק וברוך על האומץ לכתוב, זה לא מובן מאיליו, אני משער שזה היה אצלך קושי שנמשך 150 יום, עד שלבסוף ניצחת אותו, ואני מברך אותך שכשם שניצחת את הקושי הזה כן תזכה להתגבר על כל שאר הקשייים שלך בנושא הזה בפרט ובשאר תחומי החיים בכלל.

כתבת שאתה מזהה אצלך נפילות בלי קשר לתאווה, אם כך זה מנגנון של התמכרות! וכאן יש לציין שאם תצליח לעבור את ה-90 יום נקי, זה מודד שיעזור לך להבין אם אתה באמת מכור, שהרי מי שאינו מכור אלא רק שנעשה לו הדבר כמין הרגל כזה אז 90 יום עוזר להפסיק את ההרגל, ואם עדיין הוא נופל אחרי זה אזי הוא באמת מכור. וקל וחומר אם גם את ה-90 יום הוא לא מצליח לעבור בנקיות...

אשמח לחלוק איתך מה עבר עלי בנושאי המחשבות שהעלת על הכתב.
א. חושש מלקבל חותמת רישמית! גם לי היו חששות אלו, והם הפסיקו אחרי שהנפילות המשיכו על אף כל שאר הנסיונות להפסיק, עד שהבנתי שכדי להשאר נקי אני חייב לעבור את זה, וזה לא שאדם בשר ודם שם עלי את החותמת הזו אלא אלקים בכבודו ובעצמו, ובהמשך הגעתי להבנה שזו היתה מתנה מיוחדת ממנו כי בלעדיה לא הייתי מגיע לחיות חיים רוחניים ומאושרים ביותר.

ב. האם לא שייך לעבור צעד ראשון אם אני לא באממת 100% מכור? אני יודע שרבים סבורים כי צעד ראשון הוא להבין שיש כאן התמכרות, אבל אני סבור אחרת!!! צעד ראשון הוא רק עוזר לנו להחליט אם אנו מוכנים לדבוק בשאר הצעדים על אף כל הקושי הנלווה אליהם, לשם כך לא מוכרח שנבין שאנו מכורים כמו שמוכרח לנו להגיע למסקנא שזו הדרך שאנו רוצים לדבוק בה בכל לב ונפש, מטעם זה ביל W הוסיף את חציו השני של הצעד "ושאבדה לנו השפיות על חיינו", מי שמזהה אצלו שהוא מתנהג בחוסר שפיות על אף שאינו מכור הוא יגמול בלבו להתמיד בתוכנית הצעדים על סוף חייו מתוך ידיעה שהתנהגות בחוסר שפיות יכולה להוביל את האדם אל המוות.
ויש חברים רבים ברחבי העולם שצועדים את הצעדים גם מבלי סיכון של מוות! אלא רק בגלל סיכון של הדבר היקר להם בחיים, כמו משפחה, זוגיות, פרנסה, בריאות, חינוך ילדים, ועוד... כי כל אחד מהדברים האלו מספיק סיבה בעבורם לדבוק ולהתמיד בצעדים בדביקות והתמדה ללא הפסקה הכל חייהם.

ג. לגבי הזמן וההשקעה שזה מצריך, בדרך כלל זה הרבה פחות מהזמן שהיה מבוזבז בזמן ההתמכרות, וגם אם אתה אומר שכרגע אין לך אינטרנט פתוח ואתה לא מבלה על זה שעות אלא רק נופל פעם בשבועיים במשך כמה שניות, עדיין אתה צריך להתבונן מה קורה איתך במשך היום, האם אתה מסוגל להתמקד רוב היום במטרת חייך? [האם בכלל מטרת חייך ברורה לך?], יש כאלו שחשוב להם שלא לבזבז את הזמן אבל בפועל כל החיים שלהם זה בזבוז זמן אחד גדול כי אינם עוסקים במטרה האמיתית שלשמה הם ירדו לעולם!!! תוכנית הצעדים מחברת אותנו לחיים רוחניים ומובילה אותנו לשמוע ולהבין מתוך קורות החיים שעוברים עלעינו את קולו של אלקים שמדבר אלינו בכל רגע ומנווט אותנו לקראת ידיעת רצונו מאיתנו בכל רגע. ואף נותן לנו את הכוח לבצע את רצונו בצורה אופטימלית הטובה ביותר. הלזה יקרא בזבוז זמן? וכי למה נועד הזמן אם לא כדי לממש ענין זה?

ד. בענין ההסתרה מן האשה, רבים מאיתנו מצאו שנשותם סבלו מהם סבל אדיר בכל התחומים במשך תקופת ההתמכרות, וגם אם לפום ריהטא בתחילת המפוכחות זה לא נראה כך, זה מתגלה בהמשך תקופת המפוכחות לרגל השינוי הענק המתחולל בזוגיות. אם תתמיד כראוי בביצוע הצעדים כבר לא תשאל "איך אסתיר את זה מאישתי", אלא אשתך תשאל אותך מה גרם לך להתהפך מהתנהגות כ"בעל חי" [סליחה על ההגזמה] להתנהגות של אדם עם צלם אלוק ממעל, אז כבר מאוד תרצה לספר לה את המהלך הנפלא שעברת ואז אתה תשאל "איך אני מגלה את זה לאשתי"? עד אז לא צריך לספר לאשה שום דבר [כמובן לפי הוראת הספונסר שלך ולפי המצב שלך ושאר נתונים שיכולים לשנות את ההוראה שאינה חד משמעית] וזה לא כל כך קשה להסתיר דברים מן האשה, אנו מומחים בזה מאז החתונה...

אוהבים אותך
תמשיך איתנו
     "וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com
נערך לאחרונה: לפני 6 שנים על ידי אריה ענק משער האריות.

תגובה: אני מכור?? לפני 6 שנים #112138

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
באהבה, חבר,
תמשיך איתנו, שתף ממחשבותיך, אני מאמין שעם הזמן תקבל כל התשובות להתלבטיות שלך,
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: אני מכור?? לפני 6 שנים #112169

• aaron
  • חבר חדש

תודה רבה חברים!
קראתי את התגובות בתשומת לב, ואני מעריך את התמיכה והתובנות.

אריה ענק, קראתי את התגובה המפורטת, באמת עזרת לי להירגע ולקבל הסתכלות נוספת על הדברים. אז תודה מיוחדת.

תגובה: אני מכור?? לפני 6 שנים #112187

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום aaron.
התשובה לשאלה האם אני מכור, נמצאת בספר הגדול בתחילת פרק אנו הכופרים - "בפרקים הקודמים למדתם משהו על האלכוהוליזם אנו מקווים שהצלחנו להבהיר בדיוק את ההבדל בין אלכוהוליסט ולא אלכוהוליסט. אם אתה מגלה - בשעה שבכנות אתה רוצה בכך - שאינך יכול להפסיק לשתות לחלוטין, או, בשעה שאתה שותה אין לך שליטה מלאה על הכמויות של שתייתך - מסתבר שאתה כנראה אלכוהוליסט. במקרה כזה, הרי שיתכן שהנך סובל ממחלה אשר אותה אפשר לכבוש אך ורק ע"י חוויה רוחנית."

בסופו של דבר רק אתה מחליט, מאחל לך להחליט את התשובה הנכונה בשבילך.

בקשר להתלבטויות:
התעוררו אצלי מחשבות בימים האחרונים של הצטרפות לקבוצה הטלפונית, אבל אני מאוד מתלבט, כי:
א. אני אקבל חותמת רשמית של מכור חולה ודפוק לכל החיים (כך זה בעיניי לגבי עצמי, אני לא מתכוון לאף אחד אחר). - אפשר להקשיב בלי להדביק חותמת.... תבדוק.
ב. אולי אני בכלל לא מכור, ואני צריך לנסות עוד בכלים הקונבנציונליים. במקרה כזה התכנית גם לא תעבוד בשבילי כי לא אצליח בצעד ראשון. - ממליץ לך לנסות להקשיב או לשוחח עם חברים, אז לראות האם אתה מזדהה או לא.
ג. זה מצריך הרבה השקעה, זמן ועקביות. - נכון, אני מרוויח אינסוף ממה שאני משקיע.
ד. איך אסתיר את זה מאשתי. - לא כ"כ יודע, אין לי ניסיון בזה. (תראה את התגובה של אריה.)

מצד שני:
א. לא משנה אם אני מכור או לא, אם 15 שנה לא הצלחתי להפסיק את זה, ויש כאן דרך שמבטיחים לי שאצליח, אני חייב לנסות את זה. - נראה לי, לנסות.
ב. הדרך הזאת נשמעת לי טוב. תמיד רציתי להתקדם בדברים האלו של קשר עם אלוקים ותיקון פגמי אופי. - זה עובד בפועל, מומלץ.
ג. יש לי קשיים בחיים, שהדרך הזאת אמורה לעזור לי להתמודד איתם או להעלים אותם. כנ"ל.

אוהב.
מאחל לך עוד יום אחד של נקיות ושפיות - היום.

תגובה: אני מכור?? לפני 5 שנים, 11 חודשים #112535

• aaron
  • חבר חדש

תודה נתן,

במקרה רק עכשיו ראיתי את התגובה שלך.
אני כבר חודש בערך מקשיב בקבוצה הטלפונית.
בדיעבד, אני רואה שהעצה שלך להקשיב בקבוצות אכן טובה ומועילה, נותנת לי יותר פתיחות והבנה במה שקורה כאן.
בכנות, זה כיף. זה כיף לשמוע את המסר של סוד ואת השיתופים, אני מזדהה עם הרבה מהדברים.
אני רוצה להתקדם הלאה, לא כ״כ ברור לי איך.
אולי לבד בינתיים אולי קבוצה חיה.
בינתיים אני זורם, בלי לחץ.
תודה

תגובה: אני מכור?? לפני 5 שנים, 11 חודשים #112583

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום לך. 
אני בעד לעשות מה שעובד. אתה נקי היום? יופי! כנראה מה שאתה עושה זה בסדר. מה שכן צריך להיות עם היד על הדופק. אם נפלתי, במקום לומר שום דבר לא עובד לי, בא ננסה לעשות עוד משהו שעדיין לא ניסיתי.
אולי ספונסר, אולי קבוצות, צעדים, שירות. הרשימה ארוכה. 
שנית, הייתי ממליץ במקרה שלא עובד, ללמוד מטעויות של אחרים ולא מטעויות שלי. כלומר, במקום לנסות עוד משהו ועוד משהו ועוד משהו, פשוט לשאול את מי שהיה במצב שלי והיום הוא לא, ואני גם רוצה את מה שיש לו, אז פשוט לשאול מה הוא עשה. יש סבירות גבוהה שאם אחקה אותו, התוצאות שלנו ישתוו.

אוהב.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.47 שניות

Are you sure?

כן