ברוכים הבאים, אורח

תהליך התנקות
(0 צופה) 

נושא: תהליך התנקות 21702 צפיות

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים #111675

• יוסי91
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • דירוג פלטיניום

עבר 21 יום מתחילת המסע שלי... כן, כן כבר 3 שבועות..
מצד אחד יש בי שמחה, כל הסיפטומים למיניהם לאט לאט יורדים וה' זיכה אותי לעבור את כל הגלים עד כה, מהצד השני ככל שהזמן עובר, לאט לאט, אני מצליח לראות ביותר בהירות את הדברים שנפגמו בגלל התאווה שבי, בכל פעם שברחתי לכיוון הזה בגלל בעיה מסוימת לא רק שזה לא פתר כלום זה גם הגדיל את הבעיה (את זה שזה לא פותר כלום ידעתי תמיד אבל את זה שזה הגדיל את הבעיה אני מבין רק עכשיו כי הבעיה עצמה לא טופלה).. בנקודה הזאתי אני מבקש מה' שיעזור לי, אני לא חושב שביכולתי לתקן את כל מה שפגמתי בו.. ה' תעזור לי לתקן במקום לברוח לכיוון הטעות... 

שבוע טוב לכולם

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים #111676

מצטרף לתפילותיך...

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים #111677

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

פשוט שמח איתך!!!!
לא מובן מאליו, לעלות על דרך, לצאת למסע, 
אני לא חושב שאתה צריך להתעסק ולתקן את מה שאין ביכולתך, תתעסק רק במה שאתה מסוגל לעשות...
את השאר תשאיר לאלוהים, גם בפגמי אופי, וגם בעולמות הרוחניים.

גל יכול להתעורר מעצמו, שלב שבו לא היה שום טריגר לתאווה, אבל הדברים משראינו או חווינו מתחילים לצוף... מאיך שהבנתי אותך עד עכשיו, ברור שיש לך צד יותר קליל בנושא הזה, וזו סיבה מצוינת לשמוח.

בהצלחה בהמשך! תתפלל עלינו

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים #111742

• יוסי91
  • דירוג פלטיניום
היום יום ה23 במסע שלי.
קראתי היום פוסט של "חידושים מדהימים" שהאיר את פני, ב23 יום האלה התמקדתי בלהיות נקי ובעיקר במה לא לעשות, ותאמת שעם המון עזרה מה' ומחברים הצלחתי ובתקופה הקצרה הזאתי, ההרגשה טובה אבל זה עדיין לא הרגיש שלם, עדיין אני מרגיש משהו חסר, ויכול להיות שהמשהו החסר הזה זה היעד, היעד שלי לא מספיק ממוקד, הגדרתי לעצמי הרבה דברים שאני לא רוצה לעשות אבל לא הגדרתי מה כן אני צריך להיות, מה כן חיובי, ומה כן אני רוצה לנסות למשוך לחיים שלי.
כל היום ניסיתי לחשוב על מה היעד הנכון, ותאמת שלא מצאתי שום תשובה (בעניין של לא לעשות דברים זה די מובן לי: לא לעשות מין עם עצמי, לא לצפות בפורנוגרפיה), אבל במובן החיובי עדיין אין תשובה.. אני מתפלל לה' שיעזור לי לראות מה כן היעד הנכון.
(אגב לקוראים: השאלה מופנת גם אליכם - מה לדעתם היעד הנכון?)

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים #111745

שלום יוסי היקר

כמובן שיש הרבה דרכים להגיע לזה, אבל כרגע בשליפה מהירה, ישנו ספר נפלא, מאת סטיבן קובי, בשם "שבעה הרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד", (ממליץ בחום לקרוא את כולו, משתלב מאד בעבודת הצעדים), ושם בהרגל מספר 2 "צפה את הסוף מראש" הוא מדבר על כך באריכות, ועל רגל אחת, הוא כותב:

צפה את הסוף מראש, משמעו, לדעת לאן אתה הולך על מנת שהצעדים שתנקוט תמיד יהיו בכיוון הנכון. והדרך שהוא ממליץ בכדי לגלות זאת, היא, לאמץ לעצמך למטרות את כל הדברים שהיית רוצה שיאמרו עליך בהלוויתך. כשתחשוב על זה ברצינות, בהתאם לאמונות, ולאופי, ולערכים, שלך, תגלה את היעד שלך...
בהצלחה...

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים #111758

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום יוסי.
אני מצאתי בתכנית, שההיפך הגמור מהמחלה שלי שהיא ריכוז עצמי ולקיחה, 'נתינה' זה העשייה הכי חיובית שאני עושה היום. 
מול לקיחה ותאווה שמרוקנים אותי מבתוכו, יש את הנתינה לאחר שממלא אותי.
מומלץ.

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים #111760

• יוסי91
  • דירוג פלטיניום

לברוך שאמר:
תודה רבה רבה, זה נשמע כיוון מעולה, אני אנסה את זה.
אגב הספר באנגלית או בעברית?

נתן 01:
נשמע רעיון מעולה, אני אשקול את זה, אומנם זה לא נראה כמו יעד אלא יותר בתור להוסיף לדברים שאני עושה כדי להתקדם בנושא..

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים #111763

• יוסי91
  • דירוג פלטיניום

ספוילר - נפלתי

אני מרגיש כזה אפס, במשך 24 יום הרגשתי כ''כ הרבה קשיים ולא נפלתי, ועכשיו בגלל שעמום ובגלל ששיחקתי יותר מידי על הגבולות נפלתי..
במשך 24 יום השקעתי כ''כ בשינוי הרגלים - במקום לברוח לכיוון התאווה רצתי לכיוון ה', לכיוון חברים, לכיוון לשתף.
ראיתי סרטונים על התמכרויות כדי ללמוד יותר על המצב... עשיתי חשבון נפש כדי למצוא את הנקודות הפגועות והתחלתי לתקן אותם... ועוד ועוד.. אני לא מאמין שהכל נפל בגלל שטות אחת קטנה..

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים #111766

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

כואב. שולח לך חיבוק.

אוהב.

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים #111769

מזדהה!
אוהב!

אל תוותר, עוד תגיע רחוק!
חיבוק.

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים #111771

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

ברוך הבא למועדון,
כואב איתך, מזדהה כל כך עם הכאב, 
תרשה לי להאיר, 
לא הכל נפל בגלל שטות אחת קטנה, 
הכל קיבל משמעות אחרת בגלל שטות אחת קטנה, 
אפרט,
אני פה כבר שנה וחצי, ובפורום אנשים באים והולכים.
אלה שהולכים הולכים משתי סיבות,
הראשונה- עלו על דרך מדהימה ועברו לקבוצות חיות, הפורום כבר לא נותן להם מענה טוב ולכן הם לא רואים סיבה לבקר פה בתדירות גבוהה כמו בתחילת דרכם.
הקבוצה השניה- אלו שהיו פה בהתחלה, חשבו שעלו על דרך.... ואז נפלו פעם, פעמיים, שלושה, ומאז לא רואים אותם.....

נפילה יכולה להיות משהו שמעיד כי אתה באמת עובד, באמת חשוב לך להתקדם, אני לא רוצה לומר החלמה וכו', אלא מתקדם, כפשוטו.
אם זה באמת חשוב לך, נפילה היא לא פרמטר לכלום, היא סה"כ עוד תחנה בדרך, הרי השביל לא נגמר....
ובמקרה שלך הוא רק התחיל,
מבין את תחושת הפספוס, הייתי שם כל כך הרבה פעמים, הדבר היחיד שעזר לי לקום, לתפוס את עצמי בידיים, זו ההבנה שאני בדרך, ואם נפלתי לא קרה כלום, 
ברוך ה' סתכל על הימים הנפלאים, שבהם הצלחתה, הצלחת להתמודד ולא לברוח לתאווה, להתמודד עם המציאות ולא ליפול.
אז עכשיו נפלת... והמציאות עם הנפילה כואבת.... אבל יש לך הזדמנות כבר עכשיו להתמודד עם המציאות הכואבת הזאת ולא לבחור להתייאש.

איתך. זמין!
כואב איתך, ומאמין שאתה תיהיה לי חבר לדרך כאן בפורום, ובעזרת ה' כמו הרוב כאן.... תעלה על הדרך...
ואם לא,,,, בנתיים אני כאן שנה וחצי... ועדיין מנסה! תמיד תזכור אותי ברגעי ייאוש.

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים #111775

יוסי היקר
אין לי מילים
רק מתפלל שתאמין ששום דבר לא נפל...
ותשאר איתנו...

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים #111776

יוסי היקר
הספר גם בעברית!
(אגב, נתינה, במהותה, זה יעד היעדים... כי ההגדרה של נתינה, זה לא רק עשיית חסד עם הזולת, וכמו שכתוב כבר בהרבה קדמונים, ובהרחבה גדולה בקונטרס החסד במכתב מאליהו (בעיקר בח"א), שכל פעולה בחיים שלנו, היא, או נטילה, או נתינה, ולכן תכלית החיים, ותכלית כל המצוות, זה לצאת ממצב של נטילה מוחלטת, למצב של נתינה, עיי"ש. רק מה, הנתינה הזו, זה יעד ענק מאד ורחב מאד, ובכדי להתקדם בחיים, צריך לפרק את היעד הזה להרבה גורמים, ולקבוע יעדים קטנים, שידברו אלינו, כמו, להיות בן זוג טוב, להיות אדם משכיל, כל אחד והיעדים שלו, ולזה הספר שהמלצתי יכול לעזור מאד, עיי"ש בהרחבה)
אוהב 
ברוך שאמר

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים #111782

• must_giveup_now
  • רצף ניקיון נוכחי: 782 ימים
  • חבר ותיק

יוסי - קודם כל אני רוצה לשלוח לך חיבוק ואהבה.

אני בעבר התרגלתי לחשוב בצורה של הכל או כלום. אפס או מאה.
בנוסף, לא הבנתי מה היעד של התכנית - מה המטרה - לאיפה אני מכוון.
אז, כשדיברתי בטלפון עם האחראי של האתר לאחר ההרשמה שאלתי אותו את השאלה הזאת, והוא ענה את התשובה הבאה: "המטרה שיהיה לך את האפשרות לבחור".

כי אני אדם חולה. רוב חיי אני מכור לפורנוגרפיה.
אין לי אפשרות בחירה, נותרתי חסר אונים וללא שליטה על חיי. כשהגעתי להבנה הזאת יכלתי להתחיל. 

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים #111786

• יוסי91
  • דירוג פלטיניום
חברים תודה רבה על כל החיזוקים.

אחרי שורה של כמה נפילות החלטתי לחזור למסע שלי, הוא הרגיש כ''כ אמיתי, ב24 יום האלה הכנסתי כ''כ הרבה דברים טובים לחיים שלי והוצאתי דברים רעים והכי חשוב עבדתי על הנקודות הכואבות שגורמות לי להגיע בכל פעם לכיוון התאווה (או לכיוונים רעים אחרים), זה הרגיש שזה הכיוון הכללי הנכון.
פעם ראשונה שניסיתי החזקתי 8 ימים, ואז 18 ימים ואז 24, מקווה שהפעם זה יהיה לתמיד או לפחות בכיוון מוסיף והולך..

כרגע המטרה שלי היא לחזור לכל הפעולות שהשאירו אותי נקי  (אגב ביום שנפלתי לא עשיתי אפילו אחת מהם -יכול להיות שזה גם קשור), בנוסף אחרי חשבון נפש למדתי 2 דברים:
1. שעמום - זה בעייתי מאוד - להבא אני אזכור לא לזלזל בזה.
2. אני צריך לוותר גם על כל מיני דברים שמושכים אותי לכיוון התאווה גם אם הם מותרים לפי התוכנית - זה וויתור גדול בשבילי שלא רציתי לעשות אבל כנראה שאני חייב לעשות אותו..

ה' תהיה בעזרי
זמן ליצירת דף: 0.59 שניות

Are you sure?

כן