ברוכים הבאים, אורח

מפחד שאפול בימים הנוראים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מפחד שאפול בימים הנוראים 815 צפיות

מפחד שאפול בימים הנוראים לפני 6 שנים, 6 חודשים #107824

• יהושע53
  • רצף ניקיון נוכחי: 11 ימים
  • חבר חדש
 כבר 6 ימי נקיות וההצלחה כל כך כיפית ומספקת, אבל יש בי פחד שהתאווה תתפוס אותי דווקא בימים הנוראים, הרי אלו המקומות שהיצר אוהב! כיצד לסלק את הפחד ולהתמלא בכוחות לקראת הימים הבעל"ט?  

תגובה: מפחד שאפול בימים הנוראים לפני 6 שנים, 6 חודשים #107825

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
קודם כל ברוכים הבאים לעולמנו הנפלא,
אז תכלית,
כשאני מבין שזה מחלה, וכמה שרצינו להפסיק ונכשלנו, אז אני מתנתק מהלחץ של הימים הנוראים, ומתמקד בהיום, היום אני צריך ומתפלל ליום נקי, וזה תהליך,
תתחבר איתנו, תמשיך איתנו ורק ביחד זה עובד.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: מפחד שאפול בימים הנוראים לפני 6 שנים, 6 חודשים #107827

• יש_סיכוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 2518 ימים
  • דירוג כסף

מצטרף לאבי אני יוסיף גם מה קצת מפחיד אותי בימים הנוראים ומה למדתי דווקא בימים האחרונים על זה...
אז אותי מפחיד כל ההתעסקות סביב השנה שחלפה סביב הדיבור על החטאים ולחזור בתשובה על הכל ובכל הבקשה על השנה הקרובה כל הלחץ כל הטרארם הכל הצום 

ואז קראתי קצת בפורום וגם לאט לאט אני לומד בתקופה האחרונה שאני בסך הכל אדם עם בעיה אדם חולה עם בעיה תאווה מדליקה אותי וברגע שהיא מדליקה יש רק דבר אחד שמרגיע אותי וזה שימוש ו...יש כוח גדול שיכול לקחת את זה ממני גם כן בתנאי שאני עושה פעולות כמובן... אז לכן בראש השנה כמו שראיתי מהחבר אסירות תודה השנה אני התמקד בדברים הטובים של החגים וכשמדברים על חוטאים וחטאים אני יחשוב על כל כלל שאר האנשים ואם יצוץ לי בראש משו בתפילה אז אני חעצור שניה ויכניע את המחשבה לאלוקים כי אני יודע שרק הוא יכול לקחת את זה ממני ואם ברחמו ובאהבתו ירצה להשאיר אותי עוד יום נקי אז אני יהיה אסיר תודה וגם אם לא אבל מה שבטוח שאני צריך לפנות למי שיכול בפרט כשברור לי שאני לבד לא יכול

אוהבים מאחל לך עוד יום נקי

אלי. אני מעמיד עצמי לרשותך לבנות איתי ולעשות עימי ככל שתחפוץ. שחרר אותי מכבליי כדי שאוכל להיטיב למלא את רצונך. הסר מעליי את הקשיים שלי, כדי שהניצחון שלי עליהם יהווה עדות לאלו שאעזור להם, לכוח, לאהבתך ודרך חייך. מי יתן ואעשה את רוצנך תמיד.

תגובה: מפחד שאפול בימים הנוראים לפני 6 שנים, 6 חודשים #107851

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 18 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
ברוכים הבאים

מדובר על עבודה עצמית לא קטנה שלוקחת זמן, ולכן יש ממש בחשש שלך.
מציע לדבר עם חברים פה מהפורום לפני ואחרי החג. זה יכול מאוד להקל. כמו כן תשתף פה בפורום.

והכי חשוב, בימי הדין האלו, תדון את עצמך לכף זכות!
אם תחשוב על עצמך במובנים חיוביים תראה איך נהיה יותר קל

תגובה: מפחד שאפול בימים הנוראים לפני 6 שנים, 6 חודשים #107858

• משה K
  • רצף ניקיון נוכחי: 34 ימים
  • חבר קבוע

אאני רק רוצה להוסיף שאני היום גם מבין לא להתסק אם עבר אם כל החטאים שלי אבל כשאני מתפלל בכל הקטעים של הסליחה אני חושב על חטאים אחרים שאני עושה על האגו ריכוז עצמי אשמה וכעס אי התחשבות בזולת ועוד הרבה דברים שזה מה שהוביל אותי למקום הזה ועל זה אני מבקש מאלוקים סליחה שישחרר אותי מזה ולא הפעול מתוך זה לעשות את הפעולות שהוא רוצה שאני יעשה ולא רצוני מה שאני חושב שזה טוב

תגובה: מפחד שאפול בימים הנוראים לפני 6 שנים, 6 חודשים #107863

שלום לך יהושע היקר
האם אתה יודע מה יהיה מחר מזג האוויר?
האם אתה יודע מי יחיה או ימות בשבוע הבא?
האם אתה יודע מה תאכל לארוחת הערב בעוד שבועיים?
כל אלה אתה לא באמת יודע עד שתחווה את הרגע שלהם, אומנם אתה יכול לתכנן טיול, לעשות ביטוח חיים, או לעשות קניית מזון. אבל אין לך שום ביטחון מה יקרה ברגע האמת.
מכיוון שכך ומכיוון שאתה מכור, אתה לא יכול לתכנן מה יקרה בחודש הקרוב.
וזה בסדר, אתה לא אמור לתכנן. תשתדל להשאר נקי. ואם נפלת? אז נפלת. לא קרה שום דבר שצריך להתרגש ממנו.
תמשיך הלאה בכל הכוח.
אוהבים אותך ושיהיה בהצלחה
אוהב ה'

תגובה: מפחד שאפול בימים הנוראים לפני 6 שנים, 6 חודשים #107881

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

מזדהה איתך 
אני לאט לאט למדתי ועוד לומד, שככו שאני מחכה לימים הבאים אני מכניס את עצמי לסטרס, שכמעט בטוח יגרום לי ליפול, 
וככו שאני שקוע בהיום, אני מרוכז יותר ומחובר יותר בהצלחות, והצלחות גם הקטנות ביותר, כמעט בטוח ייתנו לי יום נקי,
או בקיצור, רק להיום, 
לא רלוונטי לך הימים הנוראיים, אולי זו העצה, רלוונטי מה אפשר לעשות היום

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.32 שניות

Are you sure?

כן