ברוכים הבאים, אורח

חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! 2511 צפיות

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 7 חודשים #107878

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

סיפור אדיר!!! גבורה רבה, 
אבל כמו שכבר אמרתי, אין מחלוקת, 
כולנו מסכימים יש לנו בחירה, השאלה היא איפה הבחירה מטשטשת עדי כדי אין בחירה, 
אתה בחרת ללדבר עם החברה ליפני שהתחלת ליפול, כי שם הייתה נקודת הבחירה שלך, 
אם הייתה מתחיל ליפול, עדיין הייתה לך נקודת בחירה? או שזה שלב שכבר אתה היית אומר, וואלה במקום בו אני נמצא, אני כבר נופל, 
לחלק מהחברים הנק' הזאת נמצאת ליפני השלב שהם נוגעים בעצמם, לחלקם היא נמצאת בשלב הראיה, לחלקנו בשלב הפנטזיה,
לדעתי לרובנו זה בשלב שקשה לנו להתמודד עם משהו מציאותי, אנחנו לא מסוגלים שלא לברוח לפנטזיות...

בכל מקרה, כל הכבוד על הגבורה, תמשיך איתנו, גם אם כולם כאן חושבים אחרת ממך, אותי מחזק כל אחד, 
ואתה יודע,,, אל תפחד להשתנות, זה יכול רק לשנות 

ועוד נקודה פרדוקסלית, שים לב שהודתה שהגעתה ליל הטבילה עם אובסיסיה....

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 7 חודשים #107884

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

ידידי,

זכותך לחשוב ולהאמין במה שאתה רוצה. זה בסדר גמור מצידי שתחשוב שכל מי שמאמין שהוא חולה הוא גם כופר, ואתה יכול גם להרחיב את זה ולומר שכל מי שלא מתפלל במנין כי הוא מאושפז בבית חולים בגלל שהוא עובר ניתוח וטוען שאין לו אפשרות אז הוא כופר, כי אין דבר כזה אנוס, ואין דבר כזה מחלות בכלל, והקב"ה לא מעמיד אדם בניסיון שהוא לא יכול לעמוד בו, וממילא בטוח שהוא יכול לצאת מהבית חולים למרות הניתוח וללכת להתפלל וללמוד והכל בסדר. 

אבל נראה לי קצת מוגזם לבוא ולחנך את כולם, גם כאלו שנמצאים כאן הרבה שנים ומהניסיון שלהם אפשר ללמוד דבר או שניים הן לגבי ההתמודדות עם הנפילות והן לגבי הקירבה לה' וקיום התורה והמצוות. אני לא מנסה לשכנע אף אחד שהוא חולה. אני רק מספר מה עובד עבורי. טוב לך? קח. לא טוב לך? תזרוק. (אגב, אמרתי לך את זה בשיחת הטלפון שלנו בזמנו, שאני בשום פנים ואופן לא מוכן לנסות לשכנע מישהו שהוא חולה).

אז אם אתה בא ומספר את הסיפור שלך - בשמחה רבה. אתה מוזמן מאוד. אבל לבוא ולומר לכולם שהם כופרים או מטורפים - זה לא קצת לא נראה לי. (ואני כותב את הדברים מתוך אכפתיות וחלילה לא מתוך ביקורת, כי אין לי ספק שאתה רוצה רק בטובתם של כולנו).

וכעת התייחסות לגופם של דברים, אבל במקום שאכתוב לך את זה בשפה שלי, אצטט לך את הדברים שאמר הרב יהושע שפירא בעצמו, בתשובה לשאלה בנושא הזה בדיוק, בכנס בכנס השנתי השלישי של שמור עיניך (וזכיתי להיות שם ולשמוע את הדברים בעצמי). הנה התמליל:

שאלה לרב יהושע שפירא: הרב דיבר הרבה על חזרה בתושבה, האם הרב חושב שאנחנו חוטאים או חולים?

תשובה: נדמה לי שעל השאלה הזאת האם אנחנו חוטאים או חולים רק הקב"ה יכול להשיב, אנחנו יכולים לדעת הרבה מאד פעמים שזה היה נפילה כשאנחנו מביטים אחורה ורואים שהמאמץ שלנו לגבי העניין הזה היה מעבר לכל נושא אחר בעולם ובכל זאת נפלנו אנחנו יודעים שלא אנחנו יצרנו את התבנית הזאת לא אנחנו סידרנו ככה את העולם, לא המצאנו נפש שיש לה משיכה לדברים שה' אוסר, וככל שאדם רואה שהמאמצים הכבירים שלו לא הועילו הוא יותר יודע שחלקו של הקב"ה גדול. אבל האם אין לנו בחירה בכלל? האם היה לכם בחירה האם לבוא לכאן הערב או לא? אני מניח שזה לא קל לבוא לכאן הערב, לפחות לחלק זה לא היה קל, גם למי שהולך לקבוצות פה יש עוד אנשים, יש בחירה. האם לקבוצות קל תמיד ללכת? יש בחירה. אם אדם לא הולך לקבוצות, והוא נופל, יש לו אחריות על זה? כל אחד מכם יכול להעיד שכן. הוא מרגיש עד כמה הוא חוטא לעצמו אם הוא לא בוחר בדרך הנכונה. אלא שאם אדם ניסה בהמון דרכים והראש נדפק בקיר והוא לא התקדם הוא יכול להגיד – אני רציתי ללכת בדרך ישרה ולא מצאתי אותה, והקב"ה מורה ישרים בדרך והנה הוא הורה לכם דרך, והוא הביא אתכם עד השער, ואם אדם יאמר הנה השער הנה הדרך אבל אני לא רוצה, אין לו בחירה? יש. אוי ואבוי לנו אם אנחנו נאמר שאין פה גם בחירה, כי אז את הצלם א-לוקים שלנו אנחנו עוקרים כמו שאמר הרב טוורסקי שלבהמה אין בחירה אבל לאדם יש בחירה, לכן בהמה לא הולכת לקבוצות ואדם כן.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 7 חודשים על ידי סוד הכניעה.

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 7 חודשים #107910

בס"ד
סוד יקירי
אני מבין שאתה חושב ומרגיש אחרת אבל  באמת עם כל הערכה ויש לי הערכה ענקית כלפיך וכלפי פועלך אבל אני לא חושב שזה דרך להשתיק ולא לתת למי שחושב שונה ממך להתבטא אני לא אמרתי מעצמי שמי שחושב ככה הוא כופר אני צוטטתי את הריהושע עצמו שהוא אמר לי ככה:"מי שיגיד לך שזה מחלה או שאין לו בחירה תברח משם זה כפירה "קצת הזוי בעיני להמשיך לנסות להביא הוכחות מהרב יהושע הפוכות.פשוט תדבר איתו ותראה מה דעתו.תראה זה שאתה ב"ה נקי יותר מ5 שנים ויש לך נסיון עם אנשים זה ממש לא הוכחה לכלום לגבי בחירה חופשית לנו יש תורה וחכמים בכל דור ודור וכולם תמימי דעות בענין שיש לכל אדם בחירה חופשית זה יסוד האמונה וגם לאנשים כמונו בדורנו יש בחירה ורק בגלל שנדפק לנו קצת המח יש קושי עד שנתנקה זה הכל וגם יש לנו אובססיה קצת יותר חזקה מהשאר אבל וניסיתי את זה המון פעמים יש בחירה חד משמעית עצרתי המון פעמים באמצע סרט פורנו באמצע אוננות והצלחתי.עכשיו אל תטען לי לגבי חולה מאושפז בלי רגל או יד שאין לו בחירה להניח תפילין זה ממש לא שייך אם הייתה באמת חולה נפש לא היית מצליח לעשות גם את הצעדים עצם זה שאתה מצליח זה אומר שיש לך בחירה בקיצור לא אלאה את הציבור זו דעת הר יהושע ועוד המון וכן גם דעתי הקטנה מתוך המציאות שלי ואני מגדיר את עצמי ברמת הקושי של מה שאתה קורה"מכור"
נ.ב אם בתור מנהל האתר אתה רוצה שאפסיק לכתוב פה כי אני לא מסכים לדעתך תגיד ואפסיק אין לי ענין להרוס לאיש אני בסה"כ אומר את דעתי ואני גם מקבל במייל המון פידבקים מאנשים שאומרים שזה מחזק אותם דרך ההתמודדות שלי מאחר לכולנו שנבחר בטוב אוהב אותך סוד אוהב את תבונתך ואת מה שאתה כותב במייל ועוד אבל בנקודה השורשית הזאת לא מסכים איתך לחלוטין.ישר כח עלה והצלח בעזרתך הברוכה לכולנו אוהב החיים החדשים 

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107938

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

אכתוב הקדמה קטנה, 
אני לא מצודד בהשתקת החברים שלא צועדים את הצעדים,
אני לא חושב שצריך לעשות מסיון ( ואולי בכך אני מכריז שהצעדים מוזרים לי?!)
אני לא חושב שאין בחירה, אבל אני מבין מאד שיש קושי בו השכל כבר לא צלול לבחור, והצעדים נותנים כלים לבחירה ליפני שזה קורה, 
אני לא חסיד עיוור של אף אחד, 

אני יהיה בוטה לרגע,
החיים החדשים, יש ריח גאווה מאד גדול מהפסוט האחרון שכתבתה, ריח התנצחות ולא חתירה ורצון להגיע לנקודת אמת, לא רצון להקשיב, לא רצון לקבל, ואולי הכי גרוע, לא רצון להבין שיש פה הרבה מאד אנשים, שעומלים קשה ועובדים קשה, כדי לשנות את החיים שלהם, 
אחד הדברים שקשים לי בסיפור זה שלילת הרגשתו של האחר, 
אין לאף אחד אפשרות להתווכח עם רגשות,
סוד עובד פה קשה, מאד! שנים 
ואתה לקחת את הפוסט לפינה אישית מולו, ולא לתוכן העניינים, 
דבר לעניין, תתמודד עם הטיעונים, ותזהר מלפגוע, או להכנס לפינות שבהם זה אתה מול אדם אחר, 
כולנו נשמח לגלות את הדרך בה נלך לנקיון, ועל כך נדון, כל מה שלא שייך לזה 
מיותר!

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107940

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

אף אחד לא השתיק אותך ולא כלום אז חבל שאתה מנסה כעת להציג מצג שווא של דברים שלא היו ולא נבראו. כתבתי לך מפורש שאתה יכול לכתוב בשמחה כל מה שאתה רוצה, אבל תדבר על עצמך - אל תגיד לי מה לחשוב. אם אתה רוצה לספר מה עובד עבורך - אתה מוזמן מאוד לכתוב ולהמשיך לכתוב כמה שיותר, אבל אם אתה בא לומר לי מה לעשות או לחשוב - על זה אני אומר לך מפורש: עד כאן.

וגם בנוגע לגופם של דברים, אתה פשוט משאיר אותי בלי מילים. אני מספר לך ששמעתי בעצמי את הרב יהושע שפירא אומרם דברים מסויימים (ישבתי איתו באותו שולחן בסימפוזיון שהוא אמר את הדברים שציטטתי), אבל אתה ממשיך להתעקש שרק מה שאתה אומר בשמו זה נכון וכל השאר שטויות. נו, לך תתווכח...

וכל זה אחרי שבכלל לא הצלחתי להבין אפילו פעם אחת מכל מה שכתבת איפה בדיוק הסתירה בין הדברים שאמרתי שוב ושוב לדברים שאתה ציטטת מפיו של הרב יהושע. אני אומר וחוזר ואומר שלכל אחד יש בחירה, אלא שהבחירה שלי היא לעשות את הצעדים עצמם, ואם לא אעשה אותם - לא אוכל להפסיק. 

אחזור שוב על הדברים שכבר כתבתי, ואני מקווה שזה מספיק מובן: כל אחד בפורום מוזמן לכתוב מהניסיון שלו, ובנוסף כל אחד מוזמן לכתוב את דעתו האישית גם לא מניסיון. זאת זכות של כל אחד. אבל לאף אחד - כולל אותי - אין זכות לומר לאחרים מה לעשות, איך לחשוב וכן הלאה, וכמובן שאף אחד לא יכול לומר לאחרים שהם כופרים או חוטאים, או הזויים או מה שזה לא יהיה. זה נכון גם בנוגע לדברים מהותיים וגם בנוגע לסגנון הכתיבה עצמו. כשאתה כותב לי "אל תטען לי" או "הזוי בעיני" על דברים שאני כותב - זה עובר את גבול הטעם הטוב.

אני מבקש ממך: תכתוב בכבוד לכולם, הן בסגנון וצורת הכתיבה והן במהות הדברים. זכותך להביע את דעתך, אבל שיהיה בצורה מכובדת, בלי התלהמות, ובלי לפגוע באחרים.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107959

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל

היי,
קראתי את השירשור הזה בתחילתו לפני כשבוע. החלטתי אז לא להגיב בו, כי באמת לא ראיתי טעם. היום קיבלתי פניה ממישהו שאני אוהב ומעריך ושקראה לי להציץ כאן שוב ולהגיב.. אז נכנסתי וברשותכם אכתוב כמה הארות מניסיוני, בחלקן אפנה אליך "חיים חדשים" ישירות, באהבה ובכבוד:

1. הפורום התבגר. יש בו הכלה והחלמה שבעבר לא היתה. נכון, חלק מיזה אפשר לשייך גם "לבריחת המוחות" למחוזות אחרים (קבוצות. SA. וואצאפ, ואפילו שימושים ל"ע), אבל לדעתי לא רק. שיטוט מהיר בארכיון סביב סוגיית 'החולה החוטא' יגלה בפני המחפש עולם שלם של קטטות והתכתשויות עוקצניות ושירשורים נעולים למכביר. לא מובן מאליו.
  2. מכורים הם מכורים הם מכורים. מדהים כמה אנחנו מתעסקים באחרים. ברגע שנדמה לנו שעלינו על "הנוסחה הנכונה", אנחנו חייבים להפיץ אותה הלאה.. לדעתי, זה משהו חיובי שטבוע בנו כחלק מהרצון שלנו לתת ולהעניק (ובכנות - לעיתים קרובות הרצון הטוב הזה מתפלק לנו והופך אותנו לשתלטניים שחייבים לשכנע את הטועים וללמדם בינה).
  3. לוקח זמן להשתחרר מהאשמה המרעילה של "החטאים" שלנו. על עצמי למדתי שעל פי רוב אני נשאב או מופעל רגשית ממילים קשות הנאמרות עליי או מתייחסות כלפי, בעיקר כשאני אומר אותן על עצמי או שאני "מסכים" איתן בדרך כלשהי בתוך תוכי. במודע או שלא במודע. כשבאמת אין לי שייכות במה שנאמר עליי, אין לי באמת שייכות במה שנאמר עליי (החל מצעד 4 - אני המפתח..).
  4. שנים של בושה פחד וייסוריי מצפון לא הולכים לשום מקום. הסבל המתמשך של מי שכל כך לא רצה להשתמש, שהרגיש כל כך מוכרח לפעול בניגוד לחלקים חשובים באישיותו, והתרסק בלי סוף פעמים, עושה את שלו. אנחנו רגישים שם, אבל יש לנו אבא אוהב יכול לסדר גם את זה.. (כתבתי את זה כהמשך למה שכתבתי בנקודה השלישית  - לא כיוונתי, אבל אולי זה בעצם הרעיון  פה - למסור..).
  5. תקווה. מגיע שלב שזה תופס פחות מקום. שזה פחות מכאיב. לא מקומם, ובטח שלא מעליב. (נו, שוין. בסדר גמור. אני כופר).
  6. 'חיים חדשים' היקר, דע לך שרבים מבאי הבית הקדוש הזה התמודדו עם אותה השאלה. לא רק אתה נברת במרחבי הרשת וקראת בשקיקה את הצדדים בעד ונגד הצעדים. דעתו של הרב טאו, הרב טל, הרב דרוקמן, והרב אבינר, ועוד רבים אחרים ידועה. נמצאים פה אנשים רבים ומגוונים. תלמידי חכמים שחותרים אל אמת לא פחות ממך. יש מבניהם שעשו מעשים חמורים ביותר. האמן לי שהם השקיעו את כל כולם כדי להגיע לקרבת אלוקים למרות מעשיהם. כדאי לך לשאול אותם איך הם הגיעו למסקנתם. איך הם נשארו נקיים ימים חודשים שנים ואף למעלה מכך.
  7. אני מכיר את הרב יהושוע אישית. נפגשתי איתו כמה פעמים בסוגייה הזו ובכלל, באוזניי שמעתי את מה שכתב סוד. אין לי ספק מהי דעתו. ההסבר שאני נותן לפער בין מה שאני שמעתי ממנו לבין מה שאתה אומר שהוא אמר לך, זה שאתה לקחת את עניין "המחלה" והבחירה למחוזות שלא כתבו עליהם כאן.
  8. חיים חדשים, לא אמנע מלשאול אותך ישירות: לדידך, אתה חוטא גדול גם בעצם הישארותך פה. הרי הרב שלך אמר לך לברוח מכאן כי זו כפירה מוחלטת.. אלא אם יש מצב שמשהו בך לוקח בחשבון את האפשרות שייתכן ומקור הדרמה המיותרת הזו בחוסר הבנה - תקשורת וכד'?
  9. אני כאן יותר מחמש שנים (באסירותודה בניקיון מפוכחות ובהחלמה ב"ה כבר 12 שנים חודש ושמונה ימים), מעולם לא נחסם כאן מאן דהו - למעט מקרה אחד של אדם שהשתמש בפלטפורמה הזו למחלתו - למרות שלפעמים כואב ומורכב לקרוא את ההלקאה העצמית, עד כמה שאני יודע כל אדם יכול לרשום ככל העולה על דעתו, על עצמו. אף אחד לא יאמר לך על זה מאומה. כשאתה קורא לאחרים - המאמינים שהם חולים, כופרים - אל תתפלא שקוראים אותך לסדר.
  10. לגופם של דברים, אתה מוזמן לקרוא פולמוסים נרחבים שנכתבו לפני שנים בסוגיות עליהן אתה כותב פה בפורום. ליקטתי עבורך כמה קישורים בעניין החוטא חולה. הנושא נידון בהרחבה במאמרים הבאים: 1  2  3
  11. בעניין הבחירה וייחודיותה של תוכנית 12 הצעדים וההתאמה לתורת ישראל אתה יכול לקרוא את המאמרים הבאים: 1  2  3
  12. השורה התחתונה בעיני היא קרבת ה'. יש בהחלט אנשים שהחזרה בתשובה שלהם עוברת דרך ייסורי המצפון וההכאה על חטא. נסה לקבל את זה שיש כאלו שהגישה הזו רק הזיקה לקשר שלהם עם ה'. הם היו חייבים למצוא דרך אחרת כדי להתקרב. אישית, אני מאלו שנזקקו לערוץ שונה. וזה עובד לי. מאחל לך שתמצא את הערוץ שלך. שיהיה לך בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 6 חודשים על ידי אסירותודה.

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107960

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
שלום לכולם,

דבר ראשון אני לא רוצה להכנס כאן לויכוח אם אף אחד, כי ויכוחים מבודדים אותי וזה חלק מהמחלה שלי,
אבל אני רוצה לומר מהניסיון שלי בהחלמה,
אני כאן כבר קרוב ל3 שנים ומידי פעם עלה ניק עם רעיון חדש שעובד לו בתוכנית,
ותמיד גם כשהתווכחו איתו כיבדו אותו ואמרו לו תעבוד את השיטה שלך ותן לנו ללמוד מהניסיון שלך אחרי כמה שנים,
אבל מה שקרה תמיד שהניקים האלו נעלמו אחרי כמה חודשים וחבל,,,,

דבר אחד קניתי פעם ממה שאמר חבר ותיק מאוד שמשמש כדמות רבנית חרדית
כששאל אותו חבר תגיד את האמת זו תאוה או מחלה האם צריך להתפלל בסלח לנו או ברפאינו
ענה לו החבר נער הייתי וגם זקנתי אני כבר כאן למעלה מ20 שנה ומי שאמר שזה חולי והאמין שהוא חולה הוא הצליח לצאת מזה ולהרפא ומי שדיבר על חטא ממשיך עד היום לחטוא, וזה ניסיון הותיקים,
והוא גם הסביר את הסיבה ע"י הכחשה שזה חטא ולכן אני לא צריך לטפל בעצמי וכו' ואין לי זמן להאריך

שנה טובה
אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107971

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים

למען הסר ספק!
נביא הזעם לא קיבל חיים חדשים.
זכיתי להיות אולי ראשון הנחסמים אי אז בצעירותו של הפורום,
לבשתי קנאותו של נביא הזעם ושפכתי אש וגפרית על בית יחזקאל והצועדים בצעדיו,
היו לי טיעונים הגיוניים שלא אשוב להעלות , והתנצחתי בעיקר עם עצמי ....
כלומר נביא הזעם מול מוטי ראוי,
הלא טעון בכה והלא מכהה את שיניו ,
ובאמת הייתי קרוע מפנים מהתחבטות אמיתית מהי הדרך אשר אלך בה,
מחד עמד חידוש בעל שפה מוזרה אך כובשת, בעלת מאפיינים של כת (טוב, לא בדיוק), ועם קבלות,
ומאידך נסיוני רב השנים שלא הביאני למאומה,
והמלחמה ניטשה בעוצמה,
עד שנחסמתי,
מנהלי האתר החצופים האלה לא נתנו לי להמשיך לריב עם עצמי,
נעלבתי עמוקות ועזבתי ,
וזהו נס הצלתי
כי בזאת שאני לא מתפלמס היום אני יכול להשאר נקי,
כן יש לי משנה סדורה ואסמכתות מרבי צדוק בלי סוף , אבל לא, לא אביאם כאן כי זה חסר תועלת כבעבר,
ניסיתי להגיב בעדינות כאן ואז הרפתי,
אני מודה לאלוקים ולחברים היקרים כאן שצועדים הדרך המלך עימי.
והרשות נתונה לבוחר לבחור לחיים או למוות,
להיות או לחדול,
אני בוחר בחיים,
אני צועד
גמח"ט
מוי

חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107973

הי חברים, קודם כל רוצה לומר בפשטות:
אוהב את כולכם, אתם אנשים מיוחדים, כל אחד ואחד מכם.
שנית ברשותכם אשתמש בשפה פחות "רבנית" וקצת יותר מודרנית מאשר המעין פולמוס שהיה פה לפני תגובתי זו.
אודה בצער כי לא הגעתי לתוכנית בגלל החטאים שעשיתי, לצערי אני נופל גם בחטא לשון הרע מדי פעם ולא זכור לי שהגעתי למומחים לבעיה כשאני מובס מושפל על ארבע.
מדוע אם כן הגעתי לשמור עיניך? מהסיבה הפשוטה, מגיל ינקות אני מנסה כל מיני שיטות להפסיק את "החטא" שלי וזה אף פעם לא עבד! (היום אני יכול להצביע במדויק מהם הגורמים לכך). הגעתי לשמור עיניך כי סבלתי, סבלתי מוסר שפיות, מריקנות מטורפת והכי חמור, מאובדן מוסר אנושי בסיסי ביותר.
הרגשתי חולה ורציתי למות, בוודאי רבים מהמחלימים באתר מזדהים עם התחושות האלה. מעטים המכורים פה באתר שבאו רק בגלל שהם (ותסלחו לי רבותי הרבנים על המילים) אוננו/שפכו את זרעם לבטלה/וכו'...אני חושב שכל מי שפה באתר ומתאבד על התוכנית, הוא פה בגלל שהוא כבר ניסה הכל, הוא הבין שיש לו בעיה, לא זכור לי מעולם שטבילה במקווה, אמירת קנתתשזל מזמורי תהילים בחצות הלילה, אכילת אפר, או אני לא יודע מה, עזרו לי אי פעם להפסיק לאונן. לא מזמן בכלל טבלתי במקווה ושניה אח"כ איפסתי.
ניתן להתפלמס עד מחר בנושא, לצערי זה לא יקדם אף אחד לשום מקום.
אצטט ברשותכם את סוד, בתחילת התוכנית באתי עם המון שאלות (ועדיין יש באמתחתי לא מעט) אבל, בתחילת התוכנית אלה היו שאלות תקיפה, "למה ולמה,  וככה וככה", ואילו עכשיו אלו שאלות הבנה כדי להבין למה זה עובד!
סוד: "לי התוכנית עבדה, אם יש לך משהו אחר שעובד יותר טוב, אז בבקשה! נשמח לשמוע" (מתוך אחת השיחות הטלפוניות הממש ראשונות שלנו).
והאמת שהוא צודק, כבר כתבתי שניסיתי הכל, צדיקים ממני כבר ניסו, אני אדם חזק מאוד מנטלית ופיזית, לא יכול להיות שהתאווה תרסק אותי כל פעם לרצפה, אבל המציאות מוכיחה שכן.
אם לא מפנימים את הפרדוקס, שאנחנו איננו יכולים לה, ורק אז למעשה רכשנו כלי להתמודד איתה. אז טרם מצאתי כלי שכן עובד. (ותאמינו לי שבמשך 12 שנה של שימוש חיפשתי לא מעט חומר, פסיכולוגי/פסיכוטי/רפואי,רוחני/תורני ומה לא)
בנימה אישית רק אציין שמשהו שכן למדתי בהחלמה זה להקשיב לחברים ותיקים. אומנם זה באמת דורך קצת על האגו שלי (שהוא מנופח חבל"ז :-) ) אבל זה שווה את זה. כי אני יכול לנסות 1001 שיטות להפסיק או לשנות גישה.
יש אנשים עם ניסין שכבר עברו את זה, חבל על הזמן שלי, כי עם כל יום שעובר המחלה מחמירה.
אוסיף עוד תוספת תודה קטנה אם כבר הם משתתפים בדיון, תודה רבה לסוד הכניעה ולאסירותודה היקרים על כל התמיכה והעזרה שהם מעניקים לי כשהם יכולים, למודי ניסיון הם והם חולקים אותו בצורה נפלאה עם תובנות נהדרות יחד עם המחלימים הצעירים.
תודה לכם
ובהצלחה בהמשך דרך ההחלמה.
אוהב, אוהב ה'

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107977

• שבי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2485 ימים
  • דירוג פלטיניום
בקיצור. 
חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך.. 
כל כך הרבה תגובות,  עם כל כך הרבה החלמה .
בקיצור , יש כאן ים של אהבה , והרבה חיבוק , חיבור , 
ותמיכה אדירה . אני דיי מבוגר עם שנים של נפילות וגם נקיות,  אבל את מה שמצאתי כאן , לא מצאתי באף מקום .
אסירות תודה לשם יתברך שזימן לי את התוכנית הזאת . ואסירות תודה על 98 ימים של ניקיון רצוף רק להיום…  אוהב 

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107983

מתיש אותי לקרוא כל פעם את הדיונים האינסופיים האלו,
משום מה אני חולק עליך אסירותודה, אני לא חושב שהפורום התבגר, אני חושב שהפורום התעייף מהדיון האלמותי הזה... ובעצם אולי לזה כיוונת...
לכן לא הגבתי עד עכשיו, אבל כשקראתי שוב הבנתי למה זה מעייף אותי, כי הדיון הזה הוא תאורטי לחלוטין, הרי מה יעשה כל רב בעולם, או כל מצדד בשיטה שילווה מתמודד כרוני עם תאווה, ובלי לכנות אותו בשמות - מכור או תלותי או בעל יצר מוגבר, המתמודד יעשה כל מה שיאמרו לו וימשיך ליפול וליפול וליפול, האם המלווה או היועץ או הרב לא ישלח אותו באיזשהו שלב לתכנית? 
אם הוא יצליח לצאת מזה גם בלי הצעדים, הרי זה טוב, אין חולק שלא צריך לבוא לקבוצות כשאפשר אחרת, אבל כשאני פוגש אנשים ובתוכם גם את עצמי שהתייעצו וניסו הכל על מנת להשתחרר מהחטא הנורא ולא עלתה בידם, מה רוצים מהם? שייכנסו לשאלות פילוסופיות? שיקפצו מהגג? אין לנו דרך אחרת, פשוט אין!
אני קשור לרב שלי בכל נימי נפשי, אני מתייעץ אתו על כל שאלה בחיי, יש רק דבר אחד שאם הוא יאמר לי לעשות אני לא יעשה, לעזוב את התכנית.
הוא לא יאמר לי, אל דאגה, הוא מבין ויודע שהדרך הזו נותנת לי תקווה ומקרבת אותי לאבינו שבשמיים בלי קץ וגבול, גם אם מבחוץ זה נראה קצת מוזר.

מקווה שיהיה לתועלת
אוהבכם בלו"נ אחיד

נ.ב. חברים, אולי לא זה המקום אבל לכו לתרום, המקום הזה מציל חיים לא פחות מכל ארגוני הצדקה, הוא גם חסך לי באופן אישי הרבה כסף כל חודש, אני חושב שאפשר לתרום גם מכספי מעשר.
מעולם לא ראינו אדם נחסר מהצדקה (רמב"ם) 

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 2 שנים, 11 חודשים #136004

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום
שרשור חשוב

ממליץ לקרוא

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 2 שנים, 11 חודשים #136017

אכתוב פנינה שתיים אולי יעזור למישהו.
יש אימרה איפוא שהוא בגמרא 'אילמלי נגדוהו לחנניה מישאל ועזריה' אז היו משתחוים לצלם..
היינו שלמרות היותם מוכנים למסור נפש על קידוש ה' וליפול לתוך כבשן האש, אם היו מלקים ומייסרים אותם -לא זריקה בפעם אחת לאש- עד שישתחוו לא היו עומדים בזה.
והכוונה הוא לא למעט בצדקתם של הצדיקים האלו רק להגיד שייסורים תמידיים הוא דבר שעל פי טבע וסדר הרגיל אפילו בכח מסירות נפש קשה לעמוד בו.

ואין הכוונה שזה נהפך למותר או שאין לו בחירה חפשית ואחריות, ובאמת היו כמה וכמה סיפורים של אלו שעמדו ביסוריים תמידיים של שנים!!
אבל זה סוג השתדלות והתעוררות אחר שלא מכל אחד אפשר לצפות.
ואולי לדמות לזה מי שבנסיון אחר שגם הוא ייסורי מוות תמידי וכו'.

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 2 שנים, 11 חודשים #136018

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום
אתה יכול לכתוב בשמחה כל מה שאתה רוצה, אבל תדבר על עצמך - אל תגיד לי מה לחשוב. אם אתה רוצה לספר מה עובד עבורך - אתה מוזמן מאוד לכתוב ולהמשיך לכתוב כמה שיותר, אבל אם אתה בא לומר לי מה לעשות או לחשוב - על זה אני אומר לך מפורש: עד כאן.

מכל השרשור הזה אני מרגיש שהמילים האלה הכי רלוונטיות!!!! 

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.83 שניות

Are you sure?

כן