ברוכים הבאים, אורח

חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! 2497 צפיות

חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107782

בס"ד
"אני כ"כ שמח שהגעתי לקבוצה פה סוף סוף מסתכלים אלי כשווה כנורמאלי לא כחוטא אלא כחולה מבינים שאני באמת לא יכול באמת באמת אחרת הייתי מצליח עובדה ש20 שנה אני נופל ונופל הרי ברור שאין לי בחירה חופשית כל מה שחזל אמרו זה לא לי לי אין בחירה חופשית הבחירה ..."אתמול אחרי שאני נקי כבר 57 יום ואחרי  המון זמן שאני נלחם בעצמי הלכתי לקבוצה חיה פעם ראשונה היה לא רע לא כ"כ מפחיד כפי שחשבתי ואולי אף אמשיך ללכת לשם כי אני חושב שיש המון טוב בשיטת 12 הצעדים אבל יש גם רע כפי שכתבתי פעם אני לא רובוט הרי זה לא תורה מסיני מה שטוב מקבל מה ששטויות לא .את המשפט הזה המצוטט לעיל שמעתי בהמון מקומות בעיני זה היה תמיד משפט כפירה ברור ואפילו ברמה של להיות נקי כל החיים ולחשוב שאין לי בחירה זה לא שווה כי זה הורס חלקים בנפש ובאמונה המרכזית שלנו של ענין הבחירה החופשית,אני אדם שמברר עד הסוף אז פשוט קבעתי תור להפגש אצל הרב יהושע שפירא שליטא ושאלתי אותו בפירוש מה בענין והוא אמר לי בזו הלשון :אם אומרים משפטים מעין אלו אני לא חוטא אני חולה או אין לי בחירה חופשית תברח משם זה כפירה מוחלטת .
אז מה כן נכון הרי אנחנו לא רגילים כמו אדם רגיל??
אלא הענין של מכור זה אדם שמרוב שהוציא זרע לבטלה כ"כ הרבה מלחץ מפגמי אופי לא משנה ממה המח שלו פשוט נדפק ורגיל לרמת דופימינים מטורפת ולא סבירה ולא טבעית והוא  מאוד מתקשה להפסיק עם זה יותר מאדם אחר שלא עשה את זה ולכן הוא מרגיש קושי עצום (ממליץ בחום לשמוע את הסרטון בפורטיפיי שמסביר את זה יש קישור דרך שמור עיניך)
ואכן כן ככל שהאדם מפסיק אבל לגמרי לגמרי לא "לוגם "בכלל 90 יום זה מוכח מדעית הנתיב הזה במח מתאבן והוא כבר לא אובססיבי וזה רק בתנאי שהוא לא יעורר אותו בכלל 90 ימים יש על זה הרצאה של תמיר לאון שבדיוק ככה מסביר .לכן לפני יום הדין אני קורא מעל במה צנועה זו:"הברו נושאי כלי ה" התוכנית  הזאת צריך לעשות אותה בליווי של ת"ח כדי לא ליפול לכפירה כפשוטו חשבון נפש מעמיק??כן לדעת שא"א בלי להכניס את ה??כן להכניס אותו עמוק ואמיתי לחיי??כן למחול ולסלוח לכל מי שפגע בי ??כן חוסר אונים זמני בהבנה של מה שאמרתי לגבי המח ?כן לא חוטא??אין בחירה??לא!!!יש בחירה "בפיך ובלבבך לעשותו" רשות לכל אדם נתונה להיות צדיק או רשע רמבם הלכות תשובה.ובכלל מה יש לדבר על לקיחת אחריות אם אין לי בחירה חופשית לא לחטוא??ואל תתרצו הבחירה שלך היא אם להתחיל 12 הצעדים אין בעיה תתחיל אבל אל תכפור תעשה את הצעדים הנכונים של מה שכתבנו וגם הצעד הראשון תבין אותו ככה ולא שאין לך בחירה יש אתה חוטא קח אחריות על חייך ותתחיל לצעוד כלומר לעשות דברים פשוטים שהתורה הקדושה שלנו מלאה מהם והם רק סידרו את זה יפה הדיבור עם חברים זה מקסים זה ממש עוזר להתקשר כל יום לשתף ללכת לקבוצה נפלא אבל הכל מתוך אמונה ולא כפירה ולקיחת אחריות אמיתי ואסיים בדברי הרב קוק בדיוק בענין זה אורות התשובה טז פסקה א*:"אחד מהיסודות של התשובה במחשבתו של האדם היא הכרת האחריות של האדם על מעשיו,שבא מתוך אמונת הבחירה החופשית של האדם וזה גם כן צוכן הווידוי המחובר עם התשובה שמודה האדם שאין שום ענין אחד שיש להאשימו על חטא ותוצאותיו כי אם אותו בעצמו ובזה הוא מברר לעצמו את חופש רצונו ועוצם יכלתו על סדרי חייו ומעשיו, ומתוך כך הוא מפנה לפניו את הדרך לשוב אל ד', לחדש את חייו בסדר הטוב. אשר יכיר שהוא מוצלח בעדו כאשר ישאב ממקור הדעת, המתחבר אל קדושת אור התורה, המשיבת נפש..... " שימו לב רק ככה שלוקחים אחריות אפשר לשוב אל ה ולחדש את ימיו בטוב! וכן בפרשתינו לא יאובה ה סלוח לו עייש על מי שאומר חלילה שאין בחירה וכי מה אתם חושבים שהיה לה פק ביצור שלנו ח"ו לא יש לנו בחירה חופשית מלאה ואנו אחראים ולא חולים אלא דפקנו לעצמינו בבחירתינו החופשית את המח בואו אחים יקרים נחזיר לעצמנו את הבריאות נאפשר למח להחלים נמשיך בשיטה רק מתוך הצמדות אמיתית לחזל לרב יהושע שהוא מאשר את התוכנית אבל לא מסכים עם זה.אהובים סליחה שאני קצת נסער בנפשי הדבר ב"ה אני ממשיך את השיטה ומצליח מדבר עם חבירם עם קבותות צועד בדברים הנכונים ע"עפ היהודות והתורה ומתיעץ עם ת"ח זה הדרך שיהיה לכולנו שנה טובה כתיבה וחתימה טובה אמן!!! 

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107784

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
באמת אוהבים, כייף לקרוא.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107788

• שבי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2465 ימים
  • דירוג פלטיניום
אמן אח יקר , אוהבים אותך.,  אוהב את הדרך של ההחלמה . תודה לשם יתברך שזימן לי את האתר שמור עינך. 
שנה טובה ומוצלחת גם לך 

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107789

תודה רבה לכם על התגובות גם אני מודה לה על האתר הנפלא הזה של שמור עיניך ואני רק רוצה להבהיר שהאתר הזה הוא פשוט מדהים קיבלתי בו כ"כ הרבה תובנות והזדהות שמחה תקווה ורצון להטהר שזה נפלא כל מה שכתבתי זה ממש לא נגד האתר אלא נגד דברים מסוימים בתוך השיטה כפי שהמון גדולי ישראל חושבים ובינהם גם הרב יהושע שהוא זה שמעודד את האתר הנוכחי שלנו.שבס:grinning:

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107790

• אביהעובד
  • רצף ניקיון נוכחי: 896 ימים
  • דירוג זהב

שלום לך חבר יקר
את האמת שאין לי בכלל זמן עכשיו אבל אגיב כי הנושא בוער בעצמותי
אני לא יודע מי הרב שלך ומה הוא יודע על התמכרות
אבל אם נכונים דבריך שאנחנו חוטאים ובחרנו לחטוא כפי שהבנתי מדבריך
אז צר לי להודיע לך שמעיון פשוט מדבריו של הרמב"ם בהלכות תשובה
תמצא שעל עבירות כאלו תשובה אינה יכולה לכפר אלא רק יסורים ויום המיתה
אני לא מתכווין לומר שלא צריך לעשות תשובה אבל אני בהחלט מתכווין לומר שאתה שוגה באשליות כשאתה חושב שאם תעשה את התכנית אתה תיכנס לספרם של צדיקים גמורים בעולם הזה
לכן תרשה לי לחלוק עליך
ולומר שהתמכרות זו מחלה לכל דבר ועניין ובדיוק כמו שלא נצפה מאדם מדוכא שיעבוד את ה' בשמחה כך לא נצפה ממכור שיפסיק לחטוא
אניחנו בהחלט נצפה ובזה הדבר ברור שיש לו בחירה גמורה שיבחר לצאת מזה כן שיתאבד על התכנית!!!!!!!!!!
זו דעתי ואני יודע שרבנים חשובים שמכירים את הנושא פוסקים כך
אני מתנצל על החריפות
חיבוק ענק
אבי 

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107791

בס"ד
שלום לך אבי הרב שכתבתי בשמו את הדברים זה הרב יהושע שפירא שליטא בין הרבנים הבודדים שבכלל מאשרים את התוכנית יש המון רבנים גדולים  מאוד שנגד התוכנית הזו לגמרי כגון הגאון הרב טאו שליטא ראש ישיבת הר המור הרב שמואל טל הרב גינזבורג ועוד אני בכוונה דיברתי על הרב יהושע שא"א לומר שלא מכיר את הצעדים ומכורים מכיר אף מכיר וכל שמור עיניך מכירה אותו ומעריכה וזו דעתו.לגבי עצם הענין צר לי עליך אחי אם אתה חושב שאתה לא חוטא שאתה מוציא זרע לבטלה או הולך לזונה לא מבין אייך בכלל ניתן לעלות על הדעת מחשבה כזו אם אתה לא חוטא ואין לך החירה אז למה אתה לוקח אחריות זה לא בידיך??אדם לוקח אחריות על מה שביכולתו ובידיו מציע לכבודו לקרוא לעומק את דברי הרב קוק זצל שצרפתי ואם תרצה אתן לך עוד המון מקורות מספר איוב ועוד .לגבי החטא ידועם דברי הזוהר בענין אך ידוע ההמשך שע"י תשובה מאהבה ניתן למחוק לגמרי את החטא לדעתי 12 הצעדים בצורתה הנכונה היא בהחלט סוג של תשובה מאהבה כיוון שאתה מכניס את ה ממש לחיים בצורה חזקה ובאהבה .
אדון את כבודו לכף זכות שוודאי ממהר ולכן לא קרא את המקורות ואת הדברים בעיון קרא בנחת היה אמיתי עם עצמך גם אני מרגיש את הקושי לא לאונן תאמין לי אני יותר מ20 שנה לא מצליח אבל זה בדיוק מה שהסברנו לגבי המח ולכן זה כ"כ קשה היצר הרע שלנו יותר חזק בענין הזה נכון אבל יש ויש ויש לנו בחירה האחריות בידיך.אוהב.בהצלחה אחי...

החלטתי : חולה מאמין... לפני 6 שנים, 6 חודשים #107792

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים

שלום
אמנם כבר דשו בו רבים וינועו סיפי בית המדרש מריתחא דאורייתא בסוגיא עמוקה זו, ויעוין בגנזי הפורום, ודו"ק,
ואע"פ שליבי תוסס בקרבי לפרוש השמלה לאורכה ולרוחבה , אתאפק,
יען וזה לא נכון עבורי, מטעמים אישיים ואכמ"ל
אך לפטור בלא כלום אי אפשר,
"כעבותות העגלה חטאה" ברבינו יונה כתב שזה החוטא ושב שוב ושוב עד שמתעבה כחבל שאי אפשר לחותכו...
לאדם זה כבר אין בחירה!!!
"יצרו של אדם מתגבר עליו בכל יום ואלמלא הקב"ה עוזרו אינו יכול לו"  היכן הבחירה?
ועוד רבים כהנה וכהנה

הפלא הגדול הוא שכל זמן שחשבתי שיש לי בחירה שלא ליפול לתהום נוקבא רבה פשוטו כמשמעו,
ונלחמתי בשינים שלא ליטבוע ביווין מצולה, לא הצלחתי, והמשכתי ליפול שוב ושוב ושוב ... עשרים וכמה שנים!!

אבל כשהגעתי לכאן והודתי שאני חסר אונים מול התאוה ושאין לי כבר בחירה שלא ליפול.
פתאום קיבלתי כלים לבחור לא ליפול ומאז לא נפלתי ימים רבים,
הכיצד?
לימדוני רבותי כאן שאני לא יכול לבד , שאילולי הקב"ה עוזרו אינו יכול לו,
שעלי למסור את רצוני וכו',
לימדוני להזיז את נקודת הבחירה שלי ממקום שאין לי בו סיכוי כי עבותות העגלה השתרגו על צאוורי והכשיל כוחי,
אל מקום בו יש לי בחירה, להיות נכון למסור לכח עליון את הרצון שלי,

אומרים בתוכנית "בלעדי אלוקים איני יכול, בלעדי, אלוקים לא יעשה"
אומרים חז"לינו "פתחו לי פתח כפתחו של מחט ואני אפתח לכם אפתח לכם פתח כפתחו של אולם".

שנזכה להעלות את נקודת הבחירה שלנו עוד ועוד.
שנה טובה
מוטי

חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

תגובה: החלטתי : חולה מאמין... לפני 6 שנים, 6 חודשים #107794

אלולי ה עוזרו אינו יכול לו זה בדיוק הענין שזה לא מיוחד רק למכור אלא לכל אדם יש בחירה חופשית אחי היקר והבחירה היא להכניס את ה לחייך זה ברור אבל כאן אנשים הגיעו למחשבה שהם בכלל לא חוטאים ח"ו זה טרוף אמיתי זה הסיבה שהרבה רבנים יוצאים נגד התוכנית אין מושג כזה ביהדות ולכן אני מסכים מאוד עם דבריך בלי ה א"א !!אבל אנחנו עם ה" ולכן אפשר ולכן מי שמוציא זרע לבטלה או חוטא נקודה!!!ורק שיבין את זה יוכל לקחת אחריות ולהשתחרר כפי שהרב כותב באורות התשובה הנ"ל אביא שוב בשבילך " אחד מהיסודות של התשובה, במחשבתו של האדם, הוא הכרת האחריות של האדם על מעשיו, שבא מתוך אמונת הבחירה החפשית של האדם. וזהו גם כן תוכן הוידוי המחובר עם מצות התשובה שמודה האדם שאין שום ענין אחד, שיש להאשימו על החטא ותוצאותיו, כי-אם אותו בעצמו. ובזה הוא מברר לעצמו את חופש רצונו ועוצם יכלתו על סדרי חייו ומעשיו, ומתוך כך הוא מפנה לפניו את הדרך לשוב אל ד', לחדש את חייו בסדר הטוב. אשר יכיר שהוא מוצלח בעדו כאשר ישאב ממקור הדעת, המתחבר אל קדושת אור התורה, המשיבת נפש. "
בהצלחה יקירי

תגובה: חולה וכופר או מאמין וחוטא תחליט בעצמך!!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107805

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

אני מסכים אתך אבל אחדד,
ככה לפחות אני מבין את האמירה " אני חסר אונים מול התאווה" 
אדם שקפץ מצוק, אין לו כבר בחירה חופשית לא ליפול, אז איפה הבחירה חופשית שלו?
הייתה לו בחירה חופשית לפני שהוא קפץ מהצוק, 
וככה גם אצלי, 
אם ראיתי תמונה לא צנועה במטרה להינות ממנה, ואפילו לשניה, זה כאילו קפצתי מצוק, כבר אין לי בחירה, 
התאווה תחלחל, ואולי אני יצליח למשוך את הנפילה לעוד יום יומיים, ( ואם זה אכן קרה, אז אני נכנס לסוגיית אפילו חרב חדה מונחת על צוורו של אדם אל התייאש מן הרחמים, ושוב מחזיר לעצמי את היכולת לבחור רטרואקטיבית, כאילו ה' ית' שוב מעמיד אותי מול הצוק) אבל הסיכוי שאני לא יפול הוא כל כך קטן,
ולכן אני אומר " אני חסר אונים מול תאווה" וזה מחדד לי את התפקיד העיקרי שעליו אני צריך לקחת אחריות ,
והוא לא לקפוץ מהצוק, לא ללגום, לא לחפש, לא לתור.... ואם אכן עשיתי את זה, אני עושה את זה כי בחרתי לקחת אחריות, 
אבל אם אני לא עושה את זה,,,, האמת היא שכנראה אין לי שום סיכוי, ובאמת אין לי כמעט בחירה חופשית בשלב זה, ולכן אני כל בוקר מזכיר לעצמי שאני חסר אונים מול התאווה, 
כדי שאני לא יתפתה לראות, להסתכל, לחפש, כדי שאני אזכור שאם קופצת לי פנטזיה לראש אני אברח ממנה וידבר עם ה' כמה שיותר מהר, על מנת לשמור על עצמי עומד מול הצוק, 
ואם אני חושב לרגע שיש לי אפשרות מול התאווה... תבוא רוח מצויה ותפיל אותי מהצוק, 
כי כמו שאמרת, המוח שלי רגיל למנות הדופין והסרטונין, 

בכל מקרה, ממש מחזק מה שאמרת, חשוב לזכור שהמסע הזה הוא בשביל ה' ית' בראש ובראשונה.
לפחות אצלי, 
בהצלחה

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: חולה וכופר או מאמין וחוטא תחליט בעצמך!!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107810

• סברס
  • רצף ניקיון נוכחי: 248 ימים
  • דירוג כסף

ראשית, אני מציע אפשרות שלישית לכותרת האשכול: חולה ומאמין. כן, יש דבר כזה.

אני לא בא להתיחס לתגובות של אנשים ספיציפיים, מכיון שברור לחלוטין שהכל תלוי בסיטואציה ובצורה שבה נשאלה השאלה.

אני יכול לשתף בחוויה האישית שלי, העובדה שהגעתי למסקנה שאני חולה במה שקשור לאופי השימוש שלי, לא מסירה ממני אחריות מכל מה שמביא אותי למצבים שבהם אין לי יכולת להתמודד. צעד 1, כשמו כן הוא, הוא צעד ראשון מתוך 12 צעדים שמסייעים לנו בסופו של יום להשאר נקיים. 

ואם נשתמש במטאפורה ה'רפואית', אז אדם שסבל מכאבי ראש במשך שנים ולא מצאו לזה פתרון, ואז הגיע לרופא דגול שאבחן את הבעיה הרפואית ורשם לו מרשם. אל לו לאותו אדם להאנח לרווחה על עצם האבחנה ולהסיר את עול האחריות מעל כתפיו, אלא לשמוע בקול הרופא, למלא את התכנית הרפואית ואז להגיע להחלמה. 

בדיוק כך עובדת התכנית, ההכרה בעובדה שזו מחלה, אינה באה להסיר את האחריות מעל כתפינו, אלא מחייבת אותנו להמשיך ולצעוד את הצעדים ובכך להביא להחלמה.

אישית, צעדים 2 ו-3 גרמו לי לקירוב רוחני עצום, אבל לולא הייתי מפנים את צעד 1 כפשוטו, שאני חסר אונים, לא כמעט ולא בערך, אלא פשוט חסר אונים, לא הייתי מצליח להתקדם ולהשיג את ההשגות שהשגתי, בעזרתו של אבא אוהב ורחום.

תגובה: החלטתי : חולה מאמין... לפני 6 שנים, 6 חודשים #107823

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
חיים החדשים, אוהב אותך באמת, אבל קצת חולק עליך מתוך המון נסיון של חברים,
אבל השאלה מה עובד בשבילך, האם המחשבות האלו עשו אותך נקי?
אשמח לתשובה.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107830

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

לא קראתי הכל כי אין לי כוח לוויכוחים הלא נגמרים האלו. מי שנוח לו לחשוב שהוא רשע מרושע אז בשמחה.

רק נקודה אחת - המילים המודגשות לגבי זה שמי שאומר שהוא חולה זה כפירה, משפט הזה הוא לא רק נגד החוש והמציאות, אלא הוא מעקר מתוכו את כל המושג של "אנוס" ואת כל הדינים והדיונים בתורה שבכתב ושבעל פה.

אנוס זה אדם שאין לו בחירה, ובמקרה שהאונס הוא בגלל מחלה אז האדם חולה ולא חוטא. נקודה.

נ.ב. נראה לי שמותר לכל אחד קצת יותר ענווה לפני שהוא כותב על רבים וטובים משפט כמו "טירוף אמיתי", או ש"רק ככה אפשר" - כאשר יש אלפים שיש להם קצת יותר ניסיון בנושא.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 6 חודשים על ידי סוד הכניעה.

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107831

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
וואי איזה מדהים.

רגע אחרי ששלחתי את זה, פתחתי את החוברת "ממצולות אשיב" של הרב יהושע שפירא, והקטע הראשון שהיה בעמוד הוא זה:

כל מי שנכשל בפגם הברית ואינו מצליח להתנער ולקום, צריך לדעת שהוא נגוע בארס הנחש. כל מי שייאוש ובדידות ממלאים את לבו ומרפים את ידיו צריך לדעת שחולה הוא, שכל מה שמחליש אותו, מאיים עליו ומרחיק אותו מה' יתברך ומהתשובה אליו – הוא שקר וסילוף, לא תורה ולא אמת.

ציטוט מילה במילה. לא נגעתי.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107836

• אביהעובד
  • רצף ניקיון נוכחי: 896 ימים
  • דירוג זהב

שלום לך חבר יקר
אני מתנצל אם הייתי חריף מידי
אני מכיר גם מכיר את כל החומר הכתוב על העבירה הזו
לפני שהייתי בהחלמה הייתי נוהג לקרוא כמה שיותר חומר על הנושא הזה
אני לא התכוונתי לומר שלאדם אין בחירה הדבר ברור ש"רשות לכל אדם נתונה לו, אם רצה להטות עצמו לדרך טובה ולהיות צדיק הרשות בידו ואם רצה להטות עצמו לדרך רעה ולהיות רשע הרשות בידו"" (רמב"ם פרק ה מהלכות תשובה הלכה א)
 אני רק רוצה לומר שבמחלה אין לנו אפשרות לבחור אם ליפול או לא
יש לנו בחירה אם להחלים ולעשות את הפעולות או שלא
ובאמת אדם שיגלה את ההחלמה ויחליט שהוא לא רוצה להחליםוהוא לא רוצה לעשות פעולות
לעניות דעתי אלוקים ידרוש זאת מעימו
אבל אם המחשבה הזו שאתה חוטא תביא אותך למקומות טובים יותר אז בבקשה!!!
לא אני ולא אף אחד מחברי הפורום יכול למנוע אותך מלחשוב כך
אשמח לדעת אם המחשבה הזו באמת הביאה אותך למקומות טובים יותר
אולי נגלה עוד דרך חדשה בהחלמה, אני אשמח לגלות אותה!!! בכנות!!!!!!
חוץ מזה אני לא ממש מכיר את הרבנים שכתבת עליהם כך שאני לא יכול לשפוט
אני באופן אישי דוגל שלכל אחד יש את הרב שלו ואת הציבור שלו וההחלמה שייכת לכולם
ללא הבדל דת וגזע ומין
אני לא חושב שזה בריא להגדיר למי אנחנו שייכים ולאיזה רב אנחנו שומעים
לא מתוך זילזול חלילה
חיבוק
אבי

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 6 חודשים על ידי אביהעובד.

תגובה: חולה וכופר או חוטא ומאמין.תחליט בעצמך!! לפני 6 שנים, 6 חודשים #107869

בס"ד
שלום לכולם תודה רבה על התגובות לא מובן מאליו שיש מקום שאפשר לברר בצורה בוגרת סוגית כאלו.
סיפור אישי אמיתי מאוד אישי אבל אספר אותו לטובת הענין ומי שיתחזק מזה ברכה זה שווה את הכל ב"ה שאני כבר המון זמן נקי לגמרי משום מעידה הכי קטנה פשוט נלחם ומודע ולא מרפה קושי עצום רוצה לפול מידי פעם אבל מתחזק עם חברים עם הקב"ה וכו והאמת הליל טבילה ממש ניחם אותי ספרתי ימים שעות ודקותושזה הגיע הרגשתי כ"כ שמחה ממש של "מכור" שמקבל את המנה "בהיתר". לצערי בליל טבילה אישתי (שאני מבין אותה מאוד כי כל הסיפור הזה נפל עליה כמו פטיש 5 קילו על הראש ) אייך שהענין התחיל עצרה ואמרה לי אתה רוצה מין או שאתה אוהב אותי באמת ???שאלה נוקבת בכל מקרה נוצרה מריבה שבעיקבותיה פשוט לא היה אפשר לקיים את הענין.אני הרגשתי שאני רוצה למות אם לא נותנים לי עכשיו את מה שאני חייב אני משתגע מתחרפן באמת לא זוכר שהרגשתי אי פעם כזה אובססיה מטורפת יוסף הצדיק ופלטי בן ליש קטנים לידי.יצאתי החוצה עם כאב אדיר בלב וגם פיזי מחילה מכבודכם למטה ופשוט בכיתי מכאב מתסכול אבל משהו בחר בי לא לוותר לא להשבר נשמתי נשימות עמוקות דיברתי עם ה שיחה נוקבת נשמתי התבוננתי מבחוץ בגוף שלי הרגשתי את הכאב שלו ואת הצער שלו(מי שרוצה יכול ללמוד אייך עושים את זה בפורטיפיי) העברתי נושא והצלחתי לכמה שעות אבל אח"כ זה שוב היכה בי והיה ברור לי שלישון בלי ליפול לא אצליח  עשיתי שוב נשימות דיברתי עם ה וחברה לא תאמינו זה עבר!!!!!כפשוטו ממש עבר לי האובססיה באותו זמן הלכתי לישון אומנם עם כאב בלב מהמריבה וזה לא טוב ב"ה השלמנו והתםיסנו למי שדואג אבל הצלחתי לנצח את זה חברים יש לנו בחירה חופשית די לחיות בשקר !!!אני אומר לכם את זה מניסיון גם אני מרגיש כמו כולם פה שאני הולך למות אם לא אעשה והנה הצלחתי והכל טוב ואני כבר לא צריך את זה אני רגוע ונינוח זה הוכחה מהמציאות שוב יש לנו קושי אובססיה יותר מהשאר ויש לנו דפק במח אבל הכל בר תיקון אין מושג כזה מכור פעם מכור לתמיד לא!!אפשר לצאת מזה זה שקר 
אבל אתם לא חייבים לקבל את דעתי אבל הרב יהושע שפירא שליטא שהוא האב הרוחני של האתר אמר לי את זה שמי שטוען שאין בחירה או שהוא לא חוטא תברח ממנו זה כפירה אז סוד היקר והאהוב שאני מעריך מאוד בהמון דברים אפרופו ענווה לפני שמצוטטים מהספר של הרב יהושע נגד מה שהוא עצו אומר כדי להבין את הכתוב זה מדבר כמו כלל דברי חזל לכל הציבור ולא רק לציבור "המכורים"עבותות העגלה אילולי ה עוזרו נעשית לו כהיתר זה נכון הכל לכולם ומי שעושה המון עריות מאוד קשה לו במח כפי שהוסבר לעיל אבל יש לו בחירה אם אין בחירה לא צריך לקחת אחריות לוקחים אחריות כי יש בחירה אז כדאי לקרוא את כל הסטטוס שכתבתי לפני שמגיבים בצורה כמו שהגבת ידידי אוהב אותך אוהב את כולם פה לוקח אחריות על מעשי אני חטאתי לפניך ולכן קשה לי הרבה יותר נכון שבילדות זה התחיל מדברים אחרים  שאני לא כ"כ אשם אבל הייתה לי תמיד את הבחירה לעצור למרות הקושי הענק שגם היום קיים אצלי .בואו נתפלל לה שיעזור לנו ניקח את הדברים הכ"כ נכונים שיש בתוכנית נזרוק את הסיגים וההבלים ניקח אחריות נבקש סליחה נבקש עזרה מה ונתפלל שיעזור לנו.בברכת תכלה שנה וקללותיה תחול שנה וברכותיה שנה טובה 

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.73 שניות

Are you sure?

כן