ברוכים הבאים, אורח

שאלה מסוג אחר
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שאלה מסוג אחר 1259 צפיות

שאלה מסוג אחר לפני 7 שנים, 3 חודשים #97602

• מנסה3
  • חבר חדש

שלום כולם, נכנסתי לפרוייקט הזה ממש לאחרונה, בעיקר בגלל שכעת אהיה בתקופה שהנסיונות יהיו תכופים יותר.

אני קורא את הסיפורים האישיים של החברים, ואני מוצא את עצמי במצב מוזר קצת, מצד אחד מצבי טוב יותר, אינני מכור לפי ההגדרות הפורמליות, וחוץ מלצפות בפורנו מדי פעם אינני עושה דבר. אבל מאידך, מצבי גרוע יותר, שכן התשוקה שלי להפסיק נמוכה יותר, כי עדיין לא הגעתי לנקודה בה מתחילים בעיקר לסבול במקום ליהנות.

אני יודע בוודאות, שאם לא אשנה את ההתנהגות שלי יש סיכוי גדול שאגיע למקומות לא וירטואליים, ושבסוף אתחרט, ושהמחיר שאשלם רוחנית, משפחתית (אני נשוי), יהיה נורא. ושלתקן יהיה הרבה יותר קשה. אבל הידיעה הזו לא מספיקה למגר את הסקרנות, את התשוקה, את הרצון לחטוא ואחר כך מיד לשוב.

בקיצור - אני שואל את עצמי, מה ניתן לעשות אם אני לא מספיק רוצה להפסיק?

תגובה: שאלה מסוג אחר לפני 7 שנים, 3 חודשים #97608

בשבילי עוזר לעשות את צעד 1 שוב (מתוך 12 הצעדים).
ולהתפלל לבורא עולם לתת לי רצון לרצות, לרצות, לרצות, לרצות, לרצות להיות נקי מפורנו רק להיום.
בהצלחה

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: שאלה מסוג אחר לפני 7 שנים, 3 חודשים #97610

• 30j
  • רצף ניקיון נוכחי: 173 ימים
  • חבר חדש

שלום מנסה 3,

כאשר קראתי את המייל שלך היה נדמה לי שאני כתבתיו.

אני מאוד מזדהה עם מה שאתה אומר, גם אני נופל לעתים רחוקות, ולפעמים עוברים חודשים רבים מבלי שאפול.
גם הנפילות שלי מסתכמות בצפייה גרידא בלי שום דבר מעבר לכך.

מכל מקום כאשר באים ממקום של רצון להשתפר ולהתקרב לבורא, עלינו להבין שכל צפייה היא בעצם איסור חמור מהתורה של "ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם", וכל מעידה שכזו פוגעת במדרגה הרוחנית שלנו לאין שיעור. ההנאה הרגעית שלנו לא שווה את החורבן שנגרם לנו ממעשים אלו, וחבל עלינו שנמכור את היהדות שלנו ואת הנשמה שלנו בשביל דברים כ"כ נמוכים וירודים.

אני מאחל לך הרבה הצלחה בדרכך מעלה

תגובה: שאלה מסוג אחר לפני 7 שנים, 3 חודשים #97615

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 18 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
יכול להיות שבאמת מספיק לך רק לעדכן את ימי הנקיות ומדי פעם לכתוב פה פוסט.
מה שחשוב בעיני זה להשאר בקשר קבוע עם הפורום, גם אם לא יום יומי

תגובה: שאלה מסוג אחר לפני 7 שנים, 3 חודשים #97616

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

מכור זה לא לפי התדירות, זה לפי השליטה...
כשתוקף אותך בלומוס תאווה אתה מסוגל לומר לא? 
לדעתי זאת השאלה היחידה... אולי יש רמות להתמכרות... אבל חוסר יכולת האדם לשלוט על חייו... להיות נאמן לערכים בהם הוא מאמין היא הגדרת התמכרות, 
יש התמכרות לכל דבר... אדם שלא מסוגל להגיד לא! לגלידה... הוא מכור... העניין שיש התמכרות לא מוסרית,(שפוגעת באחר/ שפוגעת בסביבה בין בעקיפין בין בישירות) ויש התמכרות לא ראויה (נבל ברשות התורה) 
מה עוד שפורנו פועל על הכמיה... מפריש כמות של "דופמין" ויוצר פורגסביות מצד הצפייה... מה שאומר שגם אם אתה עדיין לא מכור... כנראה אתה בדרך לשם....

תבדוק עם עצמך... מה הזמן הכי ארוך שהפסקת. אתה מסוגל להפסיק יום אחד יותר? שבוע יותר? חודש יותר?

תרשה לי לצטט את מוקי "מהו חופש בכלל? אם לא ניצחון האדם על עצמו"

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: שאלה מסוג אחר לפני 7 שנים, 3 חודשים #97621

רציתי לחדד את דברי פשוט שמח (ולא שהם צריכים חידוד).
מכור הוא אדם שרוצה להפסיק ולא מצליח.
הרבה מכורים חושבים שהם לא באמת רוצים, בגלל שהם לא מצליחים.
אז הם מנסים כל מיני דברים שמגבירים את הרצון, כמו תפילה, צומות, שבועות, קנסות, חסימות, הבטחות....
ואפילו כשמכור יושב במכון גמילה, הוא מכחיש את היותו מכור, בדר"כ.
לכן צעד 1 הוא הכי קשה בדר"כ, להודות שאנחנו חסרי אונים מול התאווה.
הרבה מכורים רק מאוננים, או רק .... אבל הם לא מצליחים להפסיק.
הרבה מצליחים לזמן מה לא להשתמש בסם שלהם, וזה משכנע אותם שבאמת הכל תלוי בכוח רצון, והם לא מחזיקים מעמד. לזה קוראים מכור יבש, ולא נקי. כי זה עניין של זמן עד שיחזור (אפילו אחרי שנים).
אמנם יש אנשים שצופים בפורנו, אך אינם מכורים מסיבה פשוטה, הם לא רוצים להפסיק, אז אין הוכחה שהם לא יכולים.
אנחנו לא נותנים סיבות להפסיק, כי SA לא נגד פורנו כמו שAA לא נגד אלכוהול.
אבל אני חושב שמי שקורא את הספר הלבן והגדול, ועושה את הצעד הראשון עם ספונסר, ידע אם הוא רוצה או לא.
ועוד, שמי של רוצה, לא יכנס לאתר כאן, ויספר שהוא מאונן. זה מראה על מידה מסוימת של רצון.
אבל המכור הוא שקרן הכי ממולח, כי הוא משקר את עצמו שהוא לא מספיק רוצה.
אוהב

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.35 שניות

Are you sure?

כן