ברוכים הבאים, אורח

עליתי על השביל הנכון, אבל....
(0 צופה) 

נושא: עליתי על השביל הנכון, אבל.... 135039 צפיות

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #105090

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

חושב אחרת, 

נכון שלא כולם מכירים את כל הצצדדים של זה שלידם, 
אבל את רוב הצדדים הם מכירים, וזה נותן אינדיקציה מספיק טובה לנתינת עצות שיעזרו,

כדי לתת עצות מועילות לבן אדם לא מספיק לשמוע בעיה שהוא נגוע בה, צריך להכיר אישיות שלימה, להבין נקודות חוזק, לזהות נקודות חולשה, 
ואז להתחיל לייעץ, 
שים לב שבגלל  זה כאן באתר אין ייעוץ אלה רק שיתוף, מה עובד בשבילי, משתפים אותי בדברים שעובדים להם, 
אבל.... איפה שהוא אתה יכול לחשוב מה שבא לך, הפאנצ' של מה שנכתב לא קשור לזה בכלל, אלה לתובנה של התנהלות חיים שלי בצל הגאווה (תאווה) אז זה לא כל  כך דיון על ממי אתה לוקח ומקבל עצות,

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #105107

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

בספרות כתוב שאנחנו ״מובילים עם החולשות שלנו ומדברים על ׳אני׳ ולא על אחרים״. 
וכן, להודות בחוסר יכולת זה מדהים. 

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #105109

• חזק2
  • רצף ניקיון נוכחי: 40 ימים
  • חבר חדש

יפה מאוד מה שכתבת
שמחה ושלימות פנימית בדרך הנכונה נותנת כח לטיול ...
תודה על הרעיון ..

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #105125

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

פעם ראשונה אני יכול לומר שעברתי יום, שאלמלא האתר, והחברים, הוא לא היה נקי,

קמתי מהשינה חלום, ספק משעשע ספק מפחיד, 
בחלומי אני מחפש טריגר לתאווה, ממש מחפש, אבל כל הזמן נלחם אם עצמי.... לא! לא מלחמה חזיתית מול התאווה, אלה נלחם אם עצמי לעשות טלפונים, להיכנס לפורום.... מתעורר, מפחד שהחלום הזה ימשיך איתי ליום, בכל זאת היו בו כמה תמונות, ועוד בסופ"ש???? 

המשך יום.... עושה טלפונים, יחסית מאוחר, שזה שיחק לטובתי, כיוון שבאמצע יום הכי טוב להתחבר, 
ואז נזכר.... ההורים שלי טסו לחו"ל, יש לי בית שלם, עם אינטרנט, בסופ"ש....

אבוי, בדרך כלל כל סופ"ש אני מוצף "ברצון" בילתי מוסבר להשתמש, ועכשיו.... הכל עוד שקט, שקט שבשניה יכול להתפוצץ,
במהלך היום מתחילה לעלות לי לראש איזה מישהי, 
נורת הזהרה ראשונה דולקת, ואני שולח הודעה לחבר, אני לא יכולל לדבר, והפחד שעד שאני יוכל לדבר יהיה כבר מאוחר מידי, 
איך שקיבלתי אפשרות לדבר, התקשרתי, הוא לא ענה, 
אז דיברתי עם ה', ( תודה אבי!) סיפרתי לו.... שלא באמת בא, ושישמור עלי, אני לא רוצה להשתמש, אני רק רוצה שקט, אז שישלח לי שקט בלי שאצטרך להביא אותו על עצמי, כי בדרך כלל אני בוחר בדרך לא ישרה, 
זה נרגע, המשכנו את היום.... החבר חזר, אני שוב לא יכולתי לענות, 

מפה לשם... זה הגיע והלך והגיע והלך, ובחסד ה' ברגע שהייתה לי אפשרות לקפוץ לבית ההורים, הצלחתי להתעסק במשהו שמועיל, אחר כך זמן מנחה מנע ממני ללכת, ובין מנחה לערבית לומדים תורה, ואחר כך חזרתי לחבר שחזר אלי ולא עניתי.... 

דבר אחד אני יכול לומר, סיפור מוזר, אבל מבהיר לי יותר מהכל, שכשאני מותקף ברצון לתאווה, אין לי באמת שיקול דעת, וכשבחרתי לא להתייחס לתאווה, וקיבלתי עזרה מה' ית'  כיפת ברזל האישית שלי יירטה את הטיל שלה, 
ואני נקי, ללא נפגעים, 

תודה רבה לך ה' ית' על כל החסדים שאתה עושה עימי, 
תודה רבה לכם חברים יקרים על כל הצעדים שאתם הולכים איתי

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #105138

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

חיפשתי את הצוק, ממש חיפשתי אותו, רק להסתכל משם על הנוף, כאילו שכחתי שבדרך כלל אני מסתנוור מהנוף ונופל, 

בחסד ה' הצלחתי להסביר לעצמי שזה רק רגע, זה יעבור, כבר התחלתי לשוטט, אבל ברוך ה' בחסדי שמיים המחשב עבד לאט, מאד, דבר שהוריד את המתח, והשאיר אותי נקי,

מקווה ליום נקי, למרות האתגר, ה' ית' איתי, חברים לדרך איתי, 

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #105144

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני איתך יד ביד,
בעז"ה נתקדם בחיים,
ושאלוקים יהיה איתנו ביום הזה.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #105166

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

נפלתי ליפני שבת....

שיהיה שבוע טוב

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #105168

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
חושב מה לכתוב לך,
אבל נראה לי ש...
המשכיל בעת ההוא ידום.
תמשיך איתנו.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #105171

• התחלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • חבר ותיק
  • כל יום הוא התחלה חדשה
פשוט שמח כתב on 17 יוני 2017 19:51:

נפלתי ליפני שבת....

שיהיה שבוע טוב

מעריך את העדכון, מאמין שזה לא פשוט.
אוהב ומחזיק אצבעות ליום נקי.
שיהיה שבוע טוב!

עלי לבחור בין כניעה להשפלה.

Where you are
Who you are

יומן מסע

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #105195

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה על הכנות. ההתמדה שלך נורא מחזקת אותי. שאלוקים יעזור לך לעשות את הפעולות הנכונות רק להיום. 
אוהבים.

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #105210

נשמה, אוהבים אותך,
חשוב שתדע, אף אחד לא לבד כאן, כולנו חושבים ומתפללים אחד על השני.

נשמה תשחרר.. אבא מלווה אותנו לגמרי, תן לו לנהל לך חיים יפים ומאושרים כאלו שרציתם בם מלכתחילה.

אוהבים,
תצליח!

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #105226

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

ברוך ה' עדיין נקי, או יבש...

אתמולל עבר עליי יום מלא ביובש, עייפות נוראה גרמה לי כמה פעמים לחפש את התאווה, 
בשלב מסויים כבר מצאתי עצמי מתכונן לנפילה, 
בחסד ה' הזכרתי לעצמי לאן אני שייך, ומה זה הרצון שתוקוף אותי, הסברתי שעליי מוטל רק לעמוד 7 דקות ללא שימוש.... אחר כך כבר ה' יקח את זה,

לא מובן מאליו האתמול היבש הזה שנשמרתי בו,

היום כבר יותר טוב, אם כי אני עדיין טיפה עייף, אבל הרבה יותר מחובר,

שיהיה המשך נקיות

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #105230

• התחלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • חבר ותיק
  • כל יום הוא התחלה חדשה

אני ביחד איתך חבר יקר, תמשיך לעדכן.
בהחלמה, עוד קצת ונסיים עוד יום נקי בע"ה.

עלי לבחור בין כניעה להשפלה.

Where you are
Who you are

יומן מסע

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #105241

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

יום עבר וחלף, נקי,
נודה על האמת, אני בתקופה שלא כל כך מתחשק לי להתעסק ב"החלמה" 

מקווה לא להינזק יותר מידי  בתקופה הזאת, ובלי לנדר לפחות לבוא לשתף.... גם אם אני לא מצליח להשתתף עם אחרים.

בהצלחה

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #105248

מבין אותך מאוד, הייתי שם גם, ואני סוג של עדיין שם אבל היום המצב שלי שונה בזכות כמה נקודות פשוטות שצריך לשים לב אליהן ולקיים אותן:
א. תתעסק במה שעושה לך טוב. זה יכול להיות כל דבר כולל אימוני ספורט, נגינה בכלי נגינה, למידה של מקצוע שאתה אוהב ומתחבר אליו. פשוט תתעסק בזה בתמימות וזה יעזור לך מאוד מאוד.
ב. כמו שכבר שמעת פה הרבה, אנחנו בורחים לתאווה כי אנחנו מרגישים חסרים וכי לא טוב לנו. אני אישית שמתי לב שכשאני חווה מצוקות רגשיות מסוימות ישר מתעוררת אצלי התאווה ואם אני לא יודע איך להתמודד איתם אני נופל בוודאות. תיהיה מודע להרגשות שלך, בעיקר כשאתה מרגיש רע, תנסה להיות מודע להרגשות שלך. אני אישית שמתי לב על עצמי שכשאני חושב מחשבות של "איזה באסה שלנו זה אסור כל התאווה הזאת והחילונים והגויים יכולים לעשות מה שבא להם כי הם כמו תינוק שנשבה והם נהנים וגם לא יקבלו עונש וכו' " אז ישר מתעוררת בי תאווה ואני נופל במוקדם או במאוחר כי אני פשוט לא יודע איך להתמודד עם ההרגשה הנוראה הזאת שלעיתים מתסכלת אותי מאוד. אז מה עושים? עוברים לסעיף הבא-
ג. צריך ללמוד הרבה ולקרוא הרבה עד שמבינים שאין שום טוב בתאווה הזאת והיא בלוף אחד גדול מתחילתו ועד סופו. זה לא פשוט בכלל להבין את זה אבל ככל שלומדים על זה ושומעים סיפורים וכו' פתאום אתה מבין כמה התאווה הזאת היא נטו רעה בלי שום טיפת טוב שאתה מקבל ממנה. כמובן אני מדבר כשהיא נעשית בטומאה ובאיסור ולא בקדושה ששם זה אחרת לגמרי. אני שמעתי סיפור מטורף שלא האמנתי כששמעתי אותו, שמעתי על גוי שגדל במקום מסוים בחו"ל במקום ששם ממש כולם שם שקועים בתאווה הזאת וכל החיים שלהם מהלידה עד המוות הם עסוקים ברדיפה אחרי נשים, עד שבשלב מסוים אפילו האישה הכי יפה בעולם לא מספקת את התאווה אז פונים ל.. לא פחות ולא יותר מאשר בהמות. אנשים שוכבים עם בהמות, עושים מעשי זימה עם בהמות, ככה עד זקנה. בקיצור, אני לא יודע איך ולמה זה קרה, אבל גוי שגדל שם, היום חי בארץ הקודש, הוא יהודי לכל דבר ועניין, עבר גיור, והוא לומד תורה ומתפלל. ומה העיקר שרציתי לומר לך? שאפילו הוא - שהיה לו את כל הסיבה להיות כביכול "שמח" בגלל שיש לו איזה תאווה שהוא רוצה וכמה שהוא רוצה - הוא עזב את זה ולא רצה את זה ואמר שזה הדבר הכי נוראי בעולם. אפילו יש לו תמונה שלו כשהוא עוד היה גוי והוא היה בתוך כל העסק של התאווה עמוק עמוק - והוא הראה את התמונה הזאת למישהו ואמר לו "תראה, אני נראה כמו מת". והוא התכוון לזה. התאווה הורגת. הוא ממש אמר שהוא נראה כמו מת, כי צריך להבין, תאווה פירושה מוות, פירושה ניתוק, פירושה רוע סבל ומרירות. אין שם שום דבר טוב, ממש כפשוטו. 

הבאתי בקיצור נמרץ שלוש נקודות שעוזרות לי וששומרות עלי נקי כבר שבועיים, קצת יותר אפילו, מקווה שתשתמש בהם ושיעזרו לך, אני בטוח שהם יעזרו לך אם תיקח אותם ברצינות ותיישם אותם. בהצלחה רבה

העיקר זה תודה והודאה.
על כל יום נקי תגיד תודה רבה לקב"ה ששמר אותך נקי.

זמן ליצירת דף: 0.88 שניות

Are you sure?

כן