ברוכים הבאים, אורח

עליתי על השביל הנכון, אבל....
(0 צופה) 

נושא: עליתי על השביל הנכון, אבל.... 134808 צפיות

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #103974

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

התפלאתי איך עברו עלי כל כך הרבה ימים של שקט, 
היום זה נגמר, 
משעה שלוש בערך אני מותקף בגלים, הולך ובא, רצון ליפול לתאווה, 
עשיתי שלושה טלפונים, שניים שזה רק התחיל, 
עכשיו סיימתי את השלישי, 
ממש עכברו"ת
שילוב של עייפות עם משימות שיש לי לחץ לעמוד בהם, ואני מרגיש שאני לא יצליח, ביחד עם רעב, 
בזה אני חושד שהביא אותה לביקור באופן בוטה...
אז אני מודה על הימים השקטים, עכשיו הנסיון הראשון התחיל, 
האם כל האימנים ישאו פרי? ואזכה לעבור גל ראשון?

מקווה לשחרור, שה' ית' יראה בעוניי 
אעדכן בלי נדר בהמשך

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #103980

• onexoholic.in.a.million
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • חבר חדש
  • עכשיו! כי אח"כ מאוחר מידי
אצלי כשמגיע גל אני נזכר בסיפור של הרב בכפר

ורק בגלל שבוער לי לספר אותו למרות שאני בטוח שאתה מכיר אספר...
פעם הגיע קבוצה של בנות מהסמינר לטיול בעיירות יהודיות קטנות שמסביב לעיר הגדולה, בין השאר לחפש שידוכים, אני הכפר שכל אחד הכיר ב"מעלתו" סירב לארח אצלו את הבנות ללילה.
חשבו וחשבו ובסוף החליטו שרב גר לבד בקצה העיירה והוא טיפוס פרוש כזה אז נשים את הבנות אצלו (היה לזה סיפור מקדים שהרב הרגיז את יצר הרע או משהו כזה אבל זה לא רלוונטי לפואנטה שלי).
אצל הרב הייתה עליית גג וסולם כבד שנדרשו כמה מאנשי הכפר החסונים בכדי להזיז אותו העלו את הבנות למעלה, והזיזו את הסולם (בתור אבא לבנות אני ישר הייתי חושב על שרותים באמצע הלילה אבל שיהיה).
הרב חזר ללימודו והבנות התארגנו לשינה, פתאום הרב עבר לכיוון המטבח לקחת כוס מים ובאותו הרגע הוא שמע חריקה מלמעלה, וכשהוא הסתכל הוא ראה צללית של אחת הבנות והיצר שלו התחיל לבעור...
באמצע הסולם הוא עשה חשבון מהיר וראה שהוא לא יכול ליצר שלו אז הוא התחיל לצעוק "אש...אש..."
באו אנשי הכפר ו"תפסו" את הרב בדרך אל הבנות.
כמובן שכאשר נכנסו אנשי הכפר אז היצר של הרב התקרר, הרי הוא לא יכול לעשות שום דבר בפני אנשים (בימינו היה ספק אם זה היה מעכב אותו אבל אז אנשים היו תמימים גם אחרי החתונה).

מה שאני למדתי מהסיפור זה שאני יכול להישאר מול המחשב, עם הכתובת כתובה בדפדפן ורק חסר ללחוץ אנטר בכדי להתפרע ולהתקשר לאנשים ולחפש סיבה לא ללחוץ על האנטר (מעניין ש"אנטר" באנגלית זה להיכנס), אבל יותר אפקטיבי עבורי זה לעשות משהו שיוציא אותי מהסיטואציה הזו בכלל, לצאת לרחוב, לתלות כביסה, לצאת להליכה, לדמיין את אשתי רואה אותי מאונן ואת המבט הפגוע שלה...למרות שדמיון דוהה באיזה שהוא שלב, לרשום קטע ארוך כאורך הגלות ומשעמם כמוה באתר שמור עיניך.

בקיצור מה שאני מצאתי שעובד זה לעשות משהו שיזרוק אותך החוצה מהסיטואציה, ואם אתה רעב אז <פה אני הולך להישמע כמו מזה גאון> אז תאכל, בלחץ בעבודה, תיקח 5 דק' לתכנן תוכנית איך אתה פותר את הלחץ ותעקוב אחריה שלב שלב.

מילא אם אתה לא מודע לבעיות וזה אופף אותך כמו ענן אבל אם אתה מודע תמציא כלים שיעזרו לך להתמודד עם הבעיות כמו לחץ עייפות או רעב (לדוגמא אם אני רעב אני אוכל שוקולד, זה מרגיע לי את הבטן עד שאני אוכל משהו אחר אז תמיד יש לי שוקולד זמין, אגב זה גם מזין התמכרות אחרת שיש לי לשוקולד אז בכלל זה מרגיע אותי)

והכי חשוב תמיד לעשות משהו, כשאני לבד ובטל אז זה הזמן שאני כמהה להתכסות בפוך הזה של התאווה

בהצלחה

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #103985

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

ההתקף עדיין לא עבר, בדקות האחרונות הוא קצת התחזק, 
מתחיל לחשוד שזה בגלל הסופ"ש המתקרב, כאילו הגוף נמתח לקראת קבלת המנה שלו, בדרך כלל סופ"ש זה זמן הנפילות, 
יצא לי לדבר עם עוד חבר ליפני כשעתיים, זה נתן שחרור לעוד קצת זמן,
אני אכתוב נקודות, אולי זה יעזור לשחרר, בעיקר זה יעזור לי למשוך זמן עד הקבוצה של 23:00 
רץ לי בראש התסריט שלי מול מחשב... זה עובד עלי שזה טוב ומרגיע, נכון זה אולי מרגיע, אבל מכניס אותי לסטרס נוראי מול עצמי, ייסורי החרטה, החוסר אמון לעצמי, זה מכניס בי תחושות של חוסר יכולת להתמודד עם העולם והקשיים שבו, כאילו אני ילד, ובעיקר זה לא נכון זה לא אמיתי, ואני יודע שזה לא הרצון שלי, הרי הגעתי לכאן לעבוד.... הגעתי לכאן לשנות להשתנות, ואני כבר למוד נסיונות אני מכיר את התחושה הזאת, ברוב הפעמים שהיא באה לבקר אותי לקח לה יומים עד שמימשתי את התאווה, 
אבל הפעם... התאמנתי כל כך הרבה ליפני שהביא הגיע, התקשרתי כמעט כל יום לחברים, שיתפתי בדברים שנראו לי בעייתיים (ומודה לא היו הרבה) גם היום שיתפתי, התקשרתי לשלושה חברים, לשתף, 
אני מודה ומתוודה, אני לא באמת רוצה!!!!! לוקח שתי נשימות עמוקות, 
אני שייך לעם קדוש, אני בריאה של ה' ית' 
אני פשוט שמח, אשיות שרוצה לעשות טוב בעולמו של ה' ית', אני רוצה לתת, להעניק, לעשות חסדים, יעיד עליי בורא עולם שהשאיפות הכי גדולות שלי קשורות לנתינה לאחר, לאומה, לעולם, לעשות חסד עם כולם, 
אני אוהב בני אדם, אני אוהב אמת, ויושר ומשפט, 
ויש בי גם צד שהוא לא "אני" הוא רק צד, שזהו צד שהוא לא מהותי לי, הוא לא קשור לרצונתיי, שאיפותי חלומתי, אם כי הוא מגיע מחופש בהם, 
אני ממש אבל ממש רוצה להיות קשור לה' ית' ואותו צד מכוער רוצה להריחק אותי, ואין זה אלה שקר, אין לו עצמיות, אין לו ממשיות, זה דמיון, דמיון  דמיון, מה הטעם לבחור בו על חשבון בחירה במציאות, בחיים, בטהרה, ויראה וקדושה, 
ריבונו של עולם, אתה שולח לי נסיון, אני מתחנן, תאיר לי את הדרך לעשות פעולות נכונות ובזמן, אני נזכר במה שכתבתי בפסח... זוכר אבא? איך הייתי שבור ורצוץ אחרי ימים של נפילות רצופות, זוכר? 
ביקשתי רק דבר אחד כוח להמשיך לנסות, לנסות להשתחרר מזה, 
אני מודה לך בורא עולם, על המסלול הזה, אותו מסלול שמוליך אותי כל פעם לפינה ונותן לי לברר עד כמה הקשר שלי איתך הוא כקשר אב ובן, קשר שלא ניתן לערעור וניתוק, ואי אפשר להתגרש או לעזוב את הבית, 

ריבון העולמים ידעתי כי הנני בידך לבד!
כחומר ביד היוצר!
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות 
וכל יושבי תבל יעמדו לימני להושעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה, 

אני פונה אלייך ומבקש עזרה, רק את היום! רק את היום הזה. 
זה יום חשוב, יום שאני יכול להוסיף טוב לעולם יום שאני יכול לתת לאחרים, ולא לקחת
ריבונו של עולם, אני מודה על הכאב הזה שאני חש עכשיו, וגם על הדמעות, 
אני יודע שאם אני חש כאב, הלב שלי חזר לפעום, הלב שלי התרכך מהאבניות שבו. 

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #103989

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

איזה יופי של מכתב. אוהבים!!!

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #103991

• גיימס
  • דירוג פלטיניום
onexoholic.in.a.million כתב on 24 מאי 2017 18:13:
אצלי כשמגיע גל אני נזכר בסיפור של הרב בכפר

ורק בגלל שבוער לי לספר אותו למרות שאני בטוח שאתה מכיר אספר...
פעם הגיע קבוצה של בנות מהסמינר לטיול בעיירות יהודיות קטנות שמסביב לעיר הגדולה, בין השאר לחפש שידוכים, אני הכפר שכל אחד הכיר ב"מעלתו" סירב לארח אצלו את הבנות ללילה.
חשבו וחשבו ובסוף החליטו שרב גר לבד בקצה העיירה והוא טיפוס פרוש כזה אז נשים את הבנות אצלו (היה לזה סיפור מקדים שהרב הרגיז את יצר הרע או משהו כזה אבל זה לא רלוונטי לפואנטה שלי).
אצל הרב הייתה עליית גג וסולם כבד שנדרשו כמה מאנשי הכפר החסונים בכדי להזיז אותו העלו את הבנות למעלה, והזיזו את הסולם (בתור אבא לבנות אני ישר הייתי חושב על שרותים באמצע הלילה אבל שיהיה).
הרב חזר ללימודו והבנות התארגנו לשינה, פתאום הרב עבר לכיוון המטבח לקחת כוס מים ובאותו הרגע הוא שמע חריקה מלמעלה, וכשהוא הסתכל הוא ראה צללית של אחת הבנות והיצר שלו התחיל לבעור...
באמצע הסולם הוא עשה חשבון מהיר וראה שהוא לא יכול ליצר שלו אז הוא התחיל לצעוק "אש...אש..."
באו אנשי הכפר ו"תפסו" את הרב בדרך אל הבנות.
כמובן שכאשר נכנסו אנשי הכפר אז היצר של הרב התקרר, הרי הוא לא יכול לעשות שום דבר בפני אנשים (בימינו היה ספק אם זה היה מעכב אותו אבל אז אנשים היו תמימים גם אחרי החתונה).

מה שאני למדתי מהסיפור זה שאני יכול להישאר מול המחשב, עם הכתובת כתובה בדפדפן ורק חסר ללחוץ אנטר בכדי להתפרע ולהתקשר לאנשים ולחפש סיבה לא ללחוץ על האנטר (מעניין ש"אנטר" באנגלית זה להיכנס), אבל יותר אפקטיבי עבורי זה לעשות משהו שיוציא אותי מהסיטואציה הזו בכלל, לצאת לרחוב, לתלות כביסה, לצאת להליכה, לדמיין את אשתי רואה אותי מאונן ואת המבט הפגוע שלה...למרות שדמיון דוהה באיזה שהוא שלב, לרשום קטע ארוך כאורך הגלות ומשעמם כמוה באתר שמור עיניך.

בקיצור מה שאני מצאתי שעובד זה לעשות משהו שיזרוק אותך החוצה מהסיטואציה, ואם אתה רעב אז <פה אני הולך להישמע כמו מזה גאון> אז תאכל, בלחץ בעבודה, תיקח 5 דק' לתכנן תוכנית איך אתה פותר את הלחץ ותעקוב אחריה שלב שלב.

מילא אם אתה לא מודע לבעיות וזה אופף אותך כמו ענן אבל אם אתה מודע תמציא כלים שיעזרו לך להתמודד עם הבעיות כמו לחץ עייפות או רעב (לדוגמא אם אני רעב אני אוכל שוקולד, זה מרגיע לי את הבטן עד שאני אוכל משהו אחר אז תמיד יש לי שוקולד זמין, אגב זה גם מזין התמכרות אחרת שיש לי לשוקולד אז בכלל זה מרגיע אותי)

והכי חשוב תמיד לעשות משהו, כשאני לבד ובטל אז זה הזמן שאני כמהה להתכסות בפוך הזה של התאווה

בהצלחה

״נורא בי עמרם״!!! הסיפור הידוע של עמרם חסידא... 
זה דווקא מחזק לדעת שאם הוא היה קשה לו אז אנחנו לא כאלה גרועים... 

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104003

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

עכשיו אני צועק נורא 
אש אש !!!!!

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104007

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

לב חדש - אלישע בירנבאום

תן לי לב חדש
שאוהב ללא תנאי
תן לי לב חדש
מפרגן תומך בלי די
תן לי זוג עיניים
מכסות על כל פשעים
שרואות רק את האור באחרים

אתה יודע כבר
חופש חדרי לב
אתה יודע כבר
אני לך בן אוהב
נופל שוב ושוב 
מול חומה בצורה
הרגלים טבעיות מדומה

רבונו של עולם 
מה ביקשתי ממך
לב טהור שכל טוב
לצעוד בדרכך
הפותח דלתות
לדופקי בתשובה
פתח לי עוד את הלב
מצפה לישועה

תן לי לב חדש
לא כועס לא גואה
תן לי לב חדש
באיש לא מקנא
תן לי מח
מחושב אך רגיש
למולו רצונך
וטובת איש ואיש

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104011

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

ברוך ה' אתמול נגמר בלי שימוש,
מתחיל את היום הזה, בנתיים יותר רגוע.
שיהיה יום נקי

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104013

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

מבחן שהיה קשה נורא והפתיע אותי, גורם לה להגיע אלי, 
בדרך חזרה מהמבחן לדירה שלי, התקשרתי לחברים, רק אחד ענה לי, מותקף בבלבלות והבנה שאם אני ממשיך בלחימה אני מפסיד, חיפשתי איך לעשות טוב למישהו אחר.... תוך כדי הליכה קלטתי שנשאר לי ביד שוקלד מהמבחן, ממש חדש... מיד ננתי אותו לאדם הראשון שפגשתי, הוא ממש שמח, ואני איחלתי לו שיהיה חודש טוב.

זה הרגיע.... מאד... 
מקווה שהשקט יחזור...
בנתיים צריך אותכם.... צריך תביחד, גם סופ"ש וגם התקפים.... חזי לאצטרופי, לא רוצה שתבוא הפורענות

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104019

• גיימס
  • דירוג פלטיניום

תודה על השיתופים המיוחדים. 
אתה נותן לי כח ותקווה.
שאלוקים יהיה איתנו.  
אוהב וצריך. 

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104031

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

בחסד ה' עלי, 
הצלחתי למרוח את הזמן ספק נגינה  ספק תפילה עד הקבוצות הטלפוניות,
חסד ה' רק בחסדו לא הלכתי לעשות שטויות, עליתי לקבוצה הטלפונית, 
אחרי הסיפור של אור בקצה המנהרה, איפה שהוא שם נרדמתי, 
קמתי.... קצת יותר רגוע, 
מקווה להשתחרר, אני בנתיים עושה מה פעולות שאני יכול, שה' ימשיך מכאן.

וחברים, אבקש משהו לא מקובל, בבקשה תגיבו, זה יעזור לי לראות את הביחד

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104037

• גיימס
  • דירוג פלטיניום

ברור שנגיב... אוהבים אותך!!!

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104042

הרבה דברים יש לי להגיב. אבל אסתפק בלומר לך שכיף לי לקרוא את ההצלחות שלך ושאני כל כך בטוח שאתה על המסלול ושום מעידה וחלילה נפילה לא תשנה עובדה זו. מוריד בפניך את הכובע.. אשריך אחי! אוהבים

״חסימת דרך בפני חפצים מורגלים, סיבוב זרמי הנפש לעבר אחר תחת אשר תעו בשטפם, אינה מלאכה כל כך קלה אבל נעימה ומלבבת היא..״ (הראי״ה קוק)

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104044

אחרי הסיפור של אור בקצה המנהרה, איפה שהוא שם נרדמתי, 
קמתי.... קצת יותר רגוע, 

חחח קרה גם לי

העיקר זה תודה והודאה.
על כל יום נקי תגיד תודה רבה לקב"ה ששמר אותך נקי.

תגובה: עליתי על השביל הנכון, אבל.... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104056

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

נגמר, נפלתי,
אין לי כוח כרגע לעלות תובנות, מסקנות, 
אשתף בהמשך בלי נדר
תודה למי שהיה איתי בדרך, 

זמן ליצירת דף: 1.07 שניות

Are you sure?

כן