ברוכים הבאים, אורח

יוצא לאור לחיים חדשים
(0 צופה) 

נושא: יוצא לאור לחיים חדשים 46268 צפיות

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #97966

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

אחי.... יסוד בתורת ישראל הוא הבחירה החופשית.... אתה בחרת להילחם!!!! זו הגבורה,
ברוך ה' ה' ית' גם נתן סיעתא דשמייא והתוצא היא נצחון.
כך או כך ברור שאתה גיבור, וברור שמגיע לך איזה מילקשייק מפנק מקופיקס... 

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #97993

• אסיר יצרי
  • רצף ניקיון נוכחי: 412 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה לך חבר! התגובות שלך ושל החברים האחרים באמת מחזקות אותי.

היום למדתי על מעגל ההתמכרות, בסרטונים של פורטיפיי. זה נתן לי תובנה עמוקה על הדרך שבה אדם מכור נופל. ממש תיאור מדויק של הנפילות הלא רצוניות שלי.
זה מתחיל מקושי, שעמום או עייפות. ואז אתה שוקל את זה. מחליט לא להחליט כרגע. כביכול.
בפועל, אתה נע לעבר השימוש. מאפשר את המצב. נועל דלת. מוריד תריס. יושב עם הסמארטפון.
בשלב הזה כבר אין לך בחירה. זה משחק מכור.
האצבעות כבר עובדות על אוטומט. מנמיכות את עוצמת השמע. פותחות דף גלישה בסתר. מקלידות את המילים המטונפות.
אם יש בך קצת כוח התנגדות אז תעבור קודם על תוכן גבולי, באתר חדשות או בפייסבוק. אבל זה הכל. סה"כ עוד ענף של עץ שאתה נתקע בו לפני שאתה מתרסק על הקרקע.
כרוניקה של כישלון ידוע מראש. קוראים לזה מעגל, כי אחרי נפילה, שוב משתלטת עליך התחושה המעיקה, שסוחפת אותך פנימה שוב לנפילה הבאה.
וככה זה ממשיך עד שנגמר לך הכוח ליפול.

אני כותב עכשיו בעיקר לעצמי. מזכיר לי לאן אני לא רוצה לחזור לעולם.
מה שאני לוקח מהתובנה הזאת. זה שני דברים.
  1. הבחירה בידי בשלב אחר לגמרי ממה שחשבתי. אם חשבתי לדחות את הבחירה, בעצם בחרתי ליפול.
  2. בניגוד להרגשה כאילו אין לי ממש בחירה, בהתחשב בניסיונות העבר הכושלים להתנגד, דווקא יש לי בחירה. כי הכישלונות לא נבעו מחולשת כוח הרצון שלי. אלא מהתיזמון הלקוי בהפעלתו.
ואני אמרתי נגרשתי מנגד עיניך אך אוסיף להביט אל היכל קודשך.

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #97995

יש לנו בחירה אם לתת לעצמנו את הלגימה או לא.. אהבתי את תרשים השלבים הזה, מדויק להפליא!
זה הכל מתחיל בלגימה הראשונה, ברגע שבחרתי להרשות לעצמי לגימה, הרשיתי לעצמי נפילה..

״חסימת דרך בפני חפצים מורגלים, סיבוב זרמי הנפש לעבר אחר תחת אשר תעו בשטפם, אינה מלאכה כל כך קלה אבל נעימה ומלבבת היא..״ (הראי״ה קוק)

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 3 חודשים על ידי ליבי ער.

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98004

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום
אסיר יצרי כתב on 04 ינו' 2017 14:26:

1. הבחירה בידי בשלב אחר לגמרי ממה שחשבתי. אם חשבתי לדחות את הבחירה, בעצם בחרתי ליפול.
  2. בניגוד להרגשה כאילו אין לי ממש בחירה, בהתחשב בניסיונות העבר הכושלים להתנגד, דווקא יש לי בחירה. כי הכישלונות לא נבעו מחולשת כוח הרצון שלי. אלא מהתיזמון הלקוי בהפעלתו.

מאמץ, תודה

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98013

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום
החידוש פה זה לא הלגימה הראשונה. זה מה שחשבתי כל חיי.
עצם שקילת הנושא, וההבאה של עצמך למצב שמאפשר נפילה, כבר משם אתה אבוד.
בדוגמא של השתייה זה יכול להיות יציאה עם חבר שיכור, או כניסה לחנות משקאות. כביכול עוד לא קיבלת החלטה, בפועל העסק גמור.

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98014

אנא ה' עזור לי לא לכתוב שטויות.
לענ"ד (ויכול להיות שאני טועה), החלמה אין פירושו כבר יש לי בחירה חופשית.
וכוונתי, גם אדם מחלים שיתחיל להשתמש בסם שלו (ובמקרה שלנו פורנו) ירגיש את החוסר שליטה ובחירה, ויחזור לסורו.
הכוונה של החלמה, זה יותר זמן בחירה. אם עד עכשיו היה לאדם שניה מהרגע שהמחשבה ניכנסה לראש ועד הרגע שהוא מרגיש שהוא חייב את הסם שלו. רק בשניה הזאת הוא יכול לעצור את עצמו. אבל אח"כ זה כמעט בלתי אפשרי (פעם ב.. מכורים הצליחו לעצור את עצמם, אבל בדר"כ זה לא מחזיק). אבל בהחלמה יש כבר כמה שניות ואולי אפילו דקה שלימה שבו המכור יכול לעשות פעולות שיחזירו לו את הכוח לסרב לסם שלו. אם פעם מחשבה של בחורה נחשבה לי כלגימה ראשונה, היום פתיחת אתר שיכול להגיש לי תמונות פרובוקטיביות נחשבת לגימה ראשונה שאין בכוח הטבע כבר לעצור אותי.
יש פתגם ב AA: "הקב"ה כל כך עצום שהוא יכול אפילו להעיף בקבוק אלכוהול מהיד של אלכוהוליסיט שכבר הצמיד את הבקבוק לשפתיים שלו. אבל סטיסטית, הוא לא עושה את זה" .
אוהב

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98031

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום
חלילה שטויות. כל אחד כותב איך שהוא מרגיש ואם זה עוזר לאחרים אז מצוין.
אני מדמיין את ההחלמה המלאה שלי ככה:
  1. אני אדם בריא שאוהב מין, נהנה מחיי אישות בטהרה עם אשתי ושמח בה.
  2. אני מודע לחולשות הטבעיות שלי, ופועל בזהירות הנדרשת עם נשים, ובגלישה באינטרנט.
  3. יש לי יכולת בחירה חופשית, ואני לוקח החלטות בצורה מודעת לחלוטין. תמיד בשליטה.
  4. אני מבין מה ההשלכות של צפייה בתכנים מיניים, אני יודע שזה ממכר, אני יודע שזה לא עושה לי טוב, ושיהיה לי קשה להפסיק ברגע שאתחיל. ולכן אני לא רוצה בכך.
  5. אני לא חושב על מין סתם כך במהלך היום. אני רואה נשים כבנות אדם, ולא כאובייקט מיני. המוח שלי כבר לא דורש את הגירויים המלאכותיים של הפורנו. והגוף שלי כבר לא דורש הוצאת זרע על בסיס יומיומי.

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98034

אם יורשה לי להוסיף עוד משהו קטן,
יש איזה פרדוקס בעניין הזה כי אחד היישומים הראשונים של הצעד הראשון זה שאם אני חסר אונים מול תאווה הרי שאני אמור להימנע בכל הכוח מהלגימה הראשונה כי אם אני אלגום לגימה ראשונה (מבלי להיכנס לדיון ממתי זה כבר נחשב לגימה) אני כבר לא אוכל להפסיק.
ומצד שני כתוב בספר הגדול שאין לאלכוהוליסט הגנה בפני הלגימה הראשונה הזו, שזה אומר שלמרות שאני יודע בתוך הבטן שלי שזה שאני נכנס למצב הזה, זה יכול להיגמר רע, וזה בטוח ייגמר רע, אין לי הגנה בפני הרצון הזה שדוחף אותי כן לקחת לגימה ראשונה.
אא"כ אני פונה לכוח עליון והוא היחיד שיכול לספק לי הגנה בפני הלגימה הראשונה.

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98037

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום
מחילה לא הבנתי כלום

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98051

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

בואנה אסיר יצרי, אתה מסכים לי להעתיק את זה שיהיה איתי תמיד?

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98068

לדעתי דברי "אחיד", מאוד פשוטים ויפים.
אני חסר אונים מוחלט אחרי הלגימה הראשונה. אז כל מה שעלי לעשות, זה לא לקחת את הלגימה הראשונה.
מצד שני אני גם חסר אונים מול הלגימה הראשונה, שאומר שאין ביכולתי לא לקחת את הלגימה הראשונה.
מה שאומר שאין סיכוי.
ולכן רק כוח גדול מאיתנו יכול לעזור לנו מול הלגימה הראשונה. אמנם הוא גם יכול מול הלגימה השניה, אבל הסטיסטיקה מראה שהקב"ה לא עושה נס מעל הטבע בדר"כ למכור שבא לקחת לגימה שניה.

הנה כמה דברים שקשים לי "אסיר ייצרי" היקר במה שכתבת.
2. כתבת "אני מודע לחולשות הטבעיות". בעיניי יותר מתאים "אני מודע שאני מכור, ואלרגי לתכנים מסוימים באינטרנט וברחוב".
3. כתבת "יש לי יכולת בחירה חופשית, ואני לוקח החלטות בצורה מודעת לחלוטין. תמיד בשליטה". ניראה לי יותר מתאים "יש לי חיבור לקב"ה שנותן לי בחירה חופשית, ואני נותן לקב"ה את השליטה המלאה, ואני עושה תמיד את רצונו".
1, 4, 5. התחברתי מאוד.
אני מעריך אותך. ואוהב.

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98080

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום
לוחם הסיבה שכל כך התאהבתי מהפוסט, זה בגלל הניסוח, 

לשון "אני" ומטרה ספציפית... זה אחד הפטנטים של קאוג'ינגים להרגיל את המוח לקחת החלטות באופן טיבעי לפי המפוי שקבענו, כך אם זה יעמוד מול ענינו כל הזמן זה יקל מאד ללכת בעקבות המטרות 
כאילו המוח משתף פעולה אם התדמית שהוא רואה... 
הוא רואה את זה ומפקד על הגוף לחיות את זה....
(לא זוכר איפה למדתי את השיטה, הזאת) 
עכשיו הניסוח של 3 אם אני אזרוק אותו לה' ית' אני יפסיד את הטריק, לכן אני עדיין מאמץ את ניסוחו של אסיר יצרי.

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98085

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום
פשוט שמח כתב on 06 ינו' 2017 00:31:

בואנה אסיר יצרי, אתה מסכים לי להעתיק את זה שיהיה איתי תמיד?

בשמחה אחי!

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98088

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום
שבוע טוב אחיי ורעיי!
אני כל כך מאושר שבעקבות דבריי מתפתח פה דיון. ומחלוקת שהיא לשם שמיים סופה להתקיים .

ובכן אמיץ, שים לב שמה שכתבתי זה איך אני רואה בעיני רוחי את ההחלמה המלאה. לא את התהליך, אלא את סופו. הכי דמי תשובה? שואלים רבותינו, ולא בכדי. צריך אדם לדעת את יעדו, אחרת אין לו סיכוי להגיע אליו.

לכן כתבתי בסעיף 2: "אני מודע לחולשות הטבעיות שלי", ולא כתבתי "אני מודע שאני מכור". כי בסוף ההחלמה כבר אינני מכור. אבל אני עדיין אדם בעל תאווה ויצר טבעי ובריא. ובעצם זה יש לי חולשה לנשים. לכן, אע"פ שכבר חזרתי למצב טבעי כמו שאני מתאר בסעיף 5, אני עדיין נוקט זהירות. לא מתייחד/מתיידד/נוגע/מתחכך/מקל ראש עם אשה שאינה אשתי. וכן לא מתקרב לאינטרנט לא מסונן.
בעצם מה שהסעיף הזה אומר, זה שאני נגמל מפורנו, אבל בטח שלא מיצר הרע דעריות.

לגבי 3, מסכים איתך שה' נותן את הבחירה החופשית. אבל עד עכשיו לא הצלחתי לממש אותה בגלל ההתמכרות. הנקודה שלי פה שההחלמה אין פירושה ביטוח שלעולם לא אפול יותר. אלא לחזור למצב שבו יש לי באמת בחירה.

יישר כוח, ושבוע נקי ונפלא לכולנו.

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98093

תודה אסיר יקר
פה נקודת המחלוקת. לדעתי "פעם מכור, תמיד מכור".
כמה שאני אנסה להילחם נגד צעד אחד, והאמין שאני יום אחד כבר לא אהיה חסר אונים מול התאווה, כך יקשה עלי ההיתמודדות. אני לעולם לא אצמיח רגליים חדשות, יש לי נכות.
כמו שהארווי (מוותיקי SA) אומר, מי שנהפך למלפפון חמוץ, לעולם לא יחזור להיות מלפפון רגיל.
מעולם לא ראיתי החלמה מהתאווה שהולכת הפוך מצעד 1 של 12 הצעדים.
ובנוסף, להגיד שבתור מכור יהיה לי בחירה בלי צעד 2,3 ? קצת קשה לי.
אם אני לא נישאר מחובר לכוח עליון שידריך וילווה את חיי, אז יוצא שאני הוא הכוח עליון שאחראי.
ולא משנה מה, אני תמיד אפנה לסם שלי.
שמעתי על הרבה מכורים שאחרי שנים של החלמה נופלים, כי הם חשבו שהם כבר לא צריכים כמבה פרטים בודדים של ההחלמה שהיו צריכים בהתחלה.
אני לעולם לא רוצה ליבחור בעצמי בלי ההדרכה של הקב"ה, גם אם אני יוכל.
ועל כן אני חושב שחשוב בשבילי לנסח את דברי החכמה שלך קצת אחרת ממה שניכתבו.
בכבוד והערכה, אני מסכים איתך, וחולק על מה שכתבת .
אוהב

זמן ליצירת דף: 0.78 שניות

Are you sure?

כן