ברוכים הבאים, אורח

אין לי כוח לכלום. גם לא לאונן.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אין לי כוח לכלום. גם לא לאונן. 2185 צפיות

אין לי כוח לכלום. גם לא לאונן. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97292

• lglg
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג כסף

תודה לה' על חמישה ימים נקיים, עוד לפני שניגש לדבר על מה הסיבה שהם נקיים, צריך להגיד תודה על כל יום שלא בחרתי לשתות רעל, על כל יום שנמנעתי מההרגל הנוראי הזה.
אז מה הסיבה שהם נקיים, לדעתי?
פשוט כי אין לי כוח לכלום, גם לא לאונן.
בתקופה האחרונה, מסיבות שחלקן ידועות לי וחלקן לא, הלכו יותר ויותר וגברו הזמנים שבהם פשוט אין לי שום חדוות עשייה בשום נושא. תמיד הזמנים האלו באו לבקר בעיתות משבר, אך עכשיו אני כבר מתחיל להרגיש שרוב היום שלי הוא כזה. אחד המפקדים הבכירים אצלנו, שביותר משנתיים שאני תחתיו לא ראיתי אותו מעולם נוזף באדם באופן ישיר, פנה אלי בישיבה שנכחתי בה, וממש שלא כהרגלו, אמר לי שמהצד זה נראה כאילו בתקופה האחרונה לא עשיתי כלום. כל כך רציתי שיהיה לי את האומץ להגיד לו: באמת לא עשיתי כלום. כמובן התחלתי לגמגם תירוצים והנושא עבר.
אני בא להתחיל משהו, והאתגר הכי קטן נראה לי כמו לטפס צוק. בעיה הכי פעוטה שמפתיעה אותי, אפילו ברמת לשכוח משהו קטן בחדר הסמוך, מייאשת אותי טוטלית וגורמת לי לדחות את המשימה ליום המחר. 
תחושת הבדידות שמלווה אותי שנים רבות מתעצמת ותופסת פיקוד, אוכלת אותי. אופפת אותי מכל כיוון, לא מרפה. אני לא מבקש עזרה ממי שיושב ליידי כי משום מה אני בטוח שאני לא מעניין אף אחד ואין סיבה שמישהו ירצה לעזור לי.
גם בסוף היום, בערב, מספיקה מילה אחת בארמית שאני לא מבין, כדי לסגור את הגמרא.
זמנים כאלו בד"כ גורמים לי ליפול, או להחזיק חזק מאוד כדי להצליח לא ליפול עד שגל יעבור.
אבל בחמישה ימים אחרונים (ב"ה?) חלה עליית מדרגה, אין לי כוח אפילו לאונן, שלא נדבר על לראות פורנו. מאמץ גדול מדי. עוד לפרוץ עכשיו את החסימה? לא שווה את ההנאה.. רוצה בעיקר לישון...

הָדוּר נָאֶה זִיו הָעוֹלָם          נַפְשִׁי חוֹלַת אַהֲבָתָךְ
אָנָּא אֵל נָא רְפָא נָא לָה    בְּהַרְאוֹת לָהּ נֹעַם זִיוָךְ
אָז תִּתְחַזֵּק וְתִתְרַפֵּא     וְהָיְתָה לָךְ שִׁפְחַת עוֹלָם

"ידע, רצון ומסירות, יהפכו את הבלתי אפשרי לאפשרי" (אברהם ארנן).
פרק א.
את פרק ב אני כותב כעת. בעזרתכם.

תגובה: אין לי כוח לכלום. גם לא לאונן. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97299

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

שינת חורף?
שיהי בהצלחה אח יקר
תזכור שאתה בוחר איך להרגיש ולנתב את התחושות.
אוהבים, תעדכן

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: אין לי כוח לכלום. גם לא לאונן. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97309

• צריך חבר
  • רצף ניקיון נוכחי: 927 ימים
  • דירוג פלטיניום

תוכל להתכתב באופן פרטי
זה יכול להקל את תחושת הבדידות
ממתין למייל

תגובה: אין לי כוח לכלום. גם לא לאונן. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97321

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
חבר סיפר לי פעם שבתקופה שהוא היה בדיכאון הוא היה מסוגל לישון 20 שעות ביממה וגם בשעות הערות שלו לא היה לא כח לעשות כלום.
בענייני החלמה מתאווה אני יכול לשתף מה עובד עבורי. בדברים שלא חוויתי אין לי מה לשתף, רק להציע שאם אתה לא מצליח להתמודד כדאי להתייעץ עם אנשים שמבינים בתחום. הגיוני שיוכלו לייעץ איך להתקדם.

תגובה: אין לי כוח לכלום. גם לא לאונן. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97327

• lglg
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג כסף

תודה לכולם.
פשוט שמח - לא יודע אם לזה התכוונת, אבל בהחלט מחסור בשעות אור (וגם בשעות האור לפעמים יש עננים אז למעשה חשוך) הוא אחד הגורמים להרגשה.
אחד היתרונות של הצבא לעומת מסגרות קודמות שהייתי בהן עד היום, זה שהוא לא מאפשר לי בשום מצב לישון 20 שעות ביום וגם לא קרוב לכך. אני צריך לפחות לעשות את עצמי עובד, לכן ההתרסקות היא לא טוטאלית ואני עדיין בסוג מסוים של תפקוד. גם אם יום אחד אתעורר בטעות ב11, זה לא יכול לקרות כל יום.
שמעתי פעם, ואני לא זוכר את הנתונים המדוייקים, שאנשים שמטופלים בתרופות נגד דיכאון בתחילת הטיפול נעשים יותר מסוכנים לעצמם (מבחינה אובדנית), כי כבר התחילה להתפתח אצלם מוטיבציה לפתרון המצב, אך הם עדיין לא יודעים לנתב אותה נכון.
אז אתמול אחרי שכתבתי כאן, כבר הרגשתי קצת יותר טוב, והיה לי רצון חזק....

לאונן.  ברוך ה' נשמתי עמוק ונרדמתי לפני שזה קרה.

הָדוּר נָאֶה זִיו הָעוֹלָם          נַפְשִׁי חוֹלַת אַהֲבָתָךְ
אָנָּא אֵל נָא רְפָא נָא לָה    בְּהַרְאוֹת לָהּ נֹעַם זִיוָךְ
אָז תִּתְחַזֵּק וְתִתְרַפֵּא     וְהָיְתָה לָךְ שִׁפְחַת עוֹלָם

"ידע, רצון ומסירות, יהפכו את הבלתי אפשרי לאפשרי" (אברהם ארנן).
פרק א.
את פרק ב אני כותב כעת. בעזרתכם.

תגובה: אין לי כוח לכלום. גם לא לאונן. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97333

תהיה חזק.
לכולנו יש זמנים קשים, זה חולף.
אנחנו איתך.

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: אין לי כוח לכלום. גם לא לאונן. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97344

• איש ישראלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום
זה נשמע לי מאוד מאתגר מה שתיארת, להינזף ככה על ידי מפקד... ותחושת חוסר החשק לכלום.

מתפלל שתצא בסוף עוד יותר מחוזק מכל זה. אולי בזכות החישול שהדברים האלה יוצרים, בסופו של דבר, כשתיקח את עצמך בידיים ותצליח בע"ה בהתמדה להגיע/לחזור בסופו של דבר להרגלים של עשייה ונמרצות, דווקא העובדה שיצאת מחושך, תתן לך הרבה כוחות.

איתך,
איש

הדרך שבה בחסדי ה' הגעתי ל90 יום נקיים בפעם הראשונה בעזרת השיתוף והתמיכה מחברי הפורום. על כל המאבקים הלא נתפסים, הנפילות המזעזעות, ההצלחות, התהיות והתובנות שבדרך:
https://gye.org.il/forum/51-%D7%91%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%9C-90-%D7%99%D7%95%D7%9D/92642-%D7%90%D7%99%D7%A9-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99-%D7%91%D7%9E%D7%A1%D7%A2

המסע המתמשך שלי לעבר יום נקי בעזרת ה':
https://gye.org.il/forum/2-%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%99-%D7%9E%D7%A1%D7%A2/97919-%D7%9E%D7%A1%D7%A2-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99

תגובה: אין לי כוח לכלום. גם לא לאונן. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97350

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום
כשהייתי חייל התקופות הקשות (במחינה הרגשה נפשית) היו דווקא בגלל חוסר שינה משווע, ( 6 שעות שינה שבועיות, בשבועות קשים, יציאה לפעילות מבצעית ערב,ערב) 
אז אם אתה יושן טוב, זה דווקא אמור לעודד אותך, 
אני במקומך הולך לחופ"ל וחותר לבדיקות דם, לפעמים כמה ויטמינים שחסרים לנו בדם גורמים לנו לעייפות תמידית... וזה מתבטא בתחושה והרגשה רעה...
אם הכל תקין בדם... אפשר להתחיל לדבר בפרטי

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.53 שניות

Are you sure?

כן