ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: מלחמה?! 3589 צפיות

מלחמה?! לפני 7 שנים, 6 חודשים #93862

שלום חברים,
אני חבר די חדש באתר, לכן כנראה ששמי עדיין לא מוכר לכם, אז נעים להכיר (ויותר נעים היה אם לא היה בכך צורך...)
הגעתי להבנה מסוימת בימים האחרונים, ברצוני לחלוק אותה עמכם.
יש שני סוגי מלחמות, ישנה מלחמה שבה יש שני צדדים שנאבקים, כל צד מנסה לנצח, וישנה מלחמה  שבה יש רק צד אחד שלוחם, והצד השני, לא רק שאינו לוחם, אלא באופן פסיבי הוא נהנה מכך שהצד השני מנצח.
אם ארצה לשבץ את הנסיונות שלי במשבצת המתאימה - אשבץ אותה בסוג השני של מלחמה. בה יש רק צד אחד שלוחם. בכל ניסיון אחר - להתפלל, לשמור שבת, ללמוד - מגיע הניסיון מצד אחד, אבל מולו מתייצב צד נגדי חזק שאינו מוכן לחטוא, אבל כשיש לי ניסיון לצפות בפורנו וליפול - אין מלחמה, בשקט בשקט אני מכבה את הנורות האדומות שנדלקות במהירות בראש שלי, ורץ לעשות, ולא רוצה לחשוב בכלל על התגברות. לא שאני מנסה להתגבר וזה לא הולך - אני פשוט לא מנסמה להתגבר, לא מנסה לחשוב, לא כלום, כלום, ורק אחרי הנפילה, אני יורד שוב לעולם המציאותי ואז מתחיל הכאב, אבל אז כבר מאוחר מדי...
יהודי אירופאי

תגובה: מלחמה?! לפני 7 שנים, 6 חודשים #93870

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 18 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
יהודי אירופאי כתב on 11 ספט' 2016 08:46:

ורק אחרי הנפילה, אני יורד שוב לעולם המציאותי ואז מתחיל הכאב, אבל אז כבר מאוחר מדי...

לזה אתה קורא נהנה מההפסד?

מאחר וגם כך אתה לא נלחם, פשוט תדלג מעל שלב הלחימה ותגיע ישר לשלב של כניעה ומסירת התאווה לריבונו של עולם.
הוא זה שברא אותה, אז בבקשה שיעזור להתמודד איתה.

תצטרף לאתגר 90 הימים ותשאר בקשר איתנו. הרבה מתחילים את המסע ואז נעלמים בתהומות היאוש. תישאר ותשתף ותראה ברכה בעז"ה
שיהיה לך עוד יום נקי
רק להיום

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 6 חודשים על ידי אלי.

תגובה: מלחמה?! לפני 7 שנים, 6 חודשים #93892

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

יש שני סוגי מלחמות:
יש מלחמה שבה שני הצדדים נלחמים, ולשניהם יש מוטיבציה להילחם.
ויש מלחמה שבה אחד הצדדים כבר התייאש, ורק לצד אחד יש מוטיבציה להמשיך ולהכות בו.

ויש גם אפשרות שלישית: כניעה.
האפשרות הזו השאירה אותי נקי במשך שנתיים וחצי.

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: מלחמה?! לפני 7 שנים, 6 חודשים #93936

תודה למגיבים!
תמיד טוב לשמוע צדדים נוספים, גם אם לא מקבלים אותם - הם עוזרים לאדם לגבש לעצמו דעה ברורה יותר!
אוהב אתכם!

תגובה: מלחמה?! לפני 7 שנים, 6 חודשים #93953

• ותיק
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • חבר חדש

יהודי אירופאי, קראתי פעם ספר בשם "The Power of Habit" והוא מתאר בדיוק תופעה כזו. לדידו, הקב"ה נתן לנו מתנה ליצור הרגלים שעוקפים את המחשבה. בזכותו אנו יכולים לנהוג באוטו, ותוך כדי לדבר עם מישהו, וגם לשים לב לאיזה פרסומת - הכל בבת אחת. אף שנהיגה כרוכה בהרבה מאוד פעולות והחלטות, אבל הם הופכים להיות טבע שני. תוך כדי שאתה מתניע את האוטו ויוצא לדרך, היית שקוע מאוד במחשבות אחרות משל היית בעולם אחר... והוא הדין בהרגלים אחרים כמו קשירת נעליים. יש חלק במוח שלומד את ההרגל, ומאז ברגע שניתן האות, הגוף מתחיל לעשות פעולות אחד אחרי השני בלי לחשוב בהגיון - כמו בהמה. 

המכנה המשותף לכל ההרגלים הוא שיש להם התחלה וסוף. הסוף הוא ההנאה שאתה מקבל מההרגל. לדוגמא, שנעל צמוד אליך ולא נופל. וההתחלה הוא סיטואציה שתמיד קודמת לההרגל, והוא מהווה איתות למוח שעכשיו הזמן לבצע את פעולות. לדוגמא, כאשר יש לך נעל עם שרוכים פתוחים, זה סיטואציה שקודמת לקשירת הנעל.

מאוד קשה לשנות הרגלים, אבל ידיעת המחלה הוא חצי מהרפואה. אחרי שמבינים שסיטוציות מסויימות תמיד קודמות לכל הרגל - יהיה אשר יהיה, עלינו לנסות לזהות את הסיטואציה, ואז ביודעין לעשות בו פעולה אחרת שיתן לנו הנאה חילופית, וכך, (אחרי הרבה מאמץ...) ניתן לפתח הרגל חילופי.

עכשיו בחזרה אליך, אמרת ש"כשיש לי ניסיון לצפות בפורנו וליפול - אין מלחמה". זוהי ההרגל עצמו. השאלה היא מתי יש את הנסיון. בבוקר? בצהריים? בערב? בבית? בעבודה? ודאי שיש איזה מקום / זמן שמאותת לגוף -- עכשיו זה הזמן. נניח נגיד שזה קורה כל יום בשעה 5:00, אחרי שהמשרד מתרוקן. אם תקבע הרגל חדש, לצאת כל יום 10 דקות לפני ולפני כוס קפה, אתה יכול להקדים רפואה למכה.

תגובה: מלחמה?! לפני 7 שנים, 6 חודשים #93956

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
יהודי אירופאי כתב on 12 ספט' 2016 17:05:

תמיד טוב לשמוע צדדים נוספים, גם אם לא מקבלים אותם - הם עוזרים לאדם לגבש לעצמו דעה ברורה יותר!

יהודי אירופאי- אחד הדברים שעזרו לי להישאר נקי מעל שנתיים וחצי, ולרבים אחרים להישאר נקיים פרקי זמן ארוכים, היא הנכונות לבדוק מה עובד, מה מצליח להשאיר אנשים נקיים.

במשך שנים ארוכות, גיבשתי לעצמי דעות ברורות בכל מיני נושאים, וגם בנושא שלשמו התכנסנו כאן: איך אני נשאר נקי. הצרה היא, שכל אותם רעיונות מבריקים ומלוטשים, לא הצליחו להוכיח את עצמם בפועל בשדה המעשה.

הנס שלי כשהגעתי לכאן היה, שהייתי פתוח לשמוע דברים חדשים, בדגש על מה שהצליח בפועל להשאיר חברים נקיים, וקצת פחות מתוך עמדה של בחינה שכלית האם זה הגיוני או לא.

האמת היא שקראתי באיזו שהיא כתבה על תכנית 12 הצעדים שנתיים לפני שהגעתי לכאן. מה שהבנתי מהכתבה היה נשמע מטופש ובלתי הגיוני לחלוטין. ההיגיון שלי אמר שאם אלך על הכיוון הזה, אתרסק לגמרי, כפי שלא התרסקתי מעולם.

הכאב שהיה כבד מנשוא לאחר שנתיים נוספות של תאווה, הביא אותי לכאן בנכונות לעשות כל דבר שכולי האי ואולי יוציא אותי מן הבוץ. התחלתי לקרוא כאן דברים של חברים שנקיים פרקי זמן ארוכים, ולתרגל בפועל את הלכי הנפש החדשים לי שהוצגו כאן. כאמור, זה הדבר היחיד שהוכיח את עצמו בשבילי בעשרים שנות התמכרות פעילה.

מאחל לך שתמצא את הדרך הטובה בעבורך, את הדרך שתשאיר אותך נקי ומאושר!

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: מלחמה?! לפני 7 שנים, 6 חודשים #93976

• מי אני?
  • רצף ניקיון נוכחי: 240 ימים
  • דירוג כסף

בס"ד
ליהודי ארופאי יקר!
נראה לי שיש פוסט שיכול להאיר מעט את הנקודה ואיך להתמודד עם הקושי של הבעיה הזו...
gye.org.il/forum/1-%D7%9C%D7%95%D7%97-%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96%D7%99/51239-%D7%91%D7%99%D7%9F-%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%A2%D7%94-%D7%9C%D7%9E%D7%9C%D7%97%D7%9E%D7%94#51239

מצטער לא יודע איך עושים קיצור לקישור
אבל בכל אופן כדאי לקרוא 

בהחלמה רבה מכל הלב...

כי נפלתי קמתי: כי-אשב בחושך, יהוה אור לי.
הסיפור האישי שלי guardyoureyes.com/heb/forum/7-%D7%94%D7%A6%D7%92-%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%9A/75816-%D7%9E%D7%99-%D7%90%D7%AA%D7%94#75816

תגובה: מלחמה?! לפני 7 שנים, 6 חודשים #93994

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אלולניק כתב on 12 ספט' 2016 21:00:

יהודי אירופאי, קראתי פעם ספר בשם "The Power of Habit" והוא מתאר בדיוק תופעה כזו. לדידו, הקב"ה נתן לנו מתנה ליצור הרגלים שעוקפים את המחשבה. בזכותו אנו יכולים לנהוג באוטו, ותוך כדי לדבר עם מישהו, וגם לשים לב לאיזה פרסומת - הכל בבת אחת. אף שנהיגה כרוכה בהרבה מאוד פעולות והחלטות, אבל הם הופכים להיות טבע שני. תוך כדי שאתה מתניע את האוטו ויוצא לדרך, היית שקוע מאוד במחשבות אחרות משל היית בעולם אחר... והוא הדין בהרגלים אחרים כמו קשירת נעליים. יש חלק במוח שלומד את ההרגל, ומאז ברגע שניתן האות, הגוף מתחיל לעשות פעולות אחד אחרי השני בלי לחשוב בהגיון - כמו בהמה. 

תודה על השיתוף. אכן ספר מצוין, והוא גם מתורגם לעברית ונקרא "כוחו של הרגל". בזמנו כתבתי על כמה דברים מאוד מעניינים שלמדתי מהספר הזה (למשל כאן). אין ספק שהרבה חברים שמתמודדים כאן יכולים לקבל עזרה מהשיטות הרבות שפותחו היום בעולם כדי לשנות הרגלים, וגם מי שזה לא מספיק עבורו, יכול להשתמש בכך בנוסף לעבודה של הצעדים והקבוצות.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: מלחמה?! לפני 7 שנים, 6 חודשים #93998

אלולניק היקר,
נהניתי מהתגובה שלך.
כתבת נקודה עמוקה ונכונה.
תודה!

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 6 חודשים על ידי יהודי אירופאי.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.84 שניות

Are you sure?

כן