ברוכים הבאים, אורח

שאלה לנקיים הוותיקים ביננו…
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שאלה לנקיים הוותיקים ביננו… 291 צפיות

שאלה לנקיים הוותיקים ביננו… לפני 1 שנה, 7 חודשים #143546

שלום חברים יקרים

יש לי שאלה שמופנית בעיקר לחבר׳ה הוותיקים שנקיים נגיד מעל שנה/הצליחו להיות נקיים תק׳ שכזו בעברם..

אני כבר נקי ברוך השם 24 ימים ואני חושב שעברו שנים מאז שהצלחתי לשמור על נקיות תק׳ שכזו…
העניין הוא שזה מאבק מאוד קשה ואני תוהה אם אחוש הקלה בהמשך ושהעיסוק בזה יכול קצת להירגע…

בקיצור מסקרן אותי לשמוע קצת איך נראים חיים של נקיים. איך ההתמודדות באה לידי ביטוי, עד כמה העיסוק והמאבק בתאווה נוכח בחייכם?

אני יודע שאני עוד רחוק משם מאוד אבל יכול להיות מעודד לשמוע שהמאבק בהמשך הוא לא ככ אינטנסיבי…

שלכם
רוח נכון

תגובה: שאלה לנקיים הוותיקים ביננו… לפני 1 שנה, 7 חודשים #143547

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 18 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!

קודם כל, כל הכבוד על ההישג האישי של תקופת נקיות משמעותית. 
לגמרי לא מובן מאליו!

לשאלתך, כל אחד חווה את הדברים אחת. יש שיגידו לך שהם כל הזמן בתחושה שאם לא יעשו את הפעולות היומיות הם יתרסקו.
אצלי, אחרי תקופת נקיות משמעותית (כמה חודשים) כבר ירד הלחץ והגעתי למצב שכבר כמעט לא נכנסתי לאתר והצלחתי לשמור על נקיות של כשלוש שנים ואפילו להיות עם אינרנט בטלפון ללא סינון.

הבעיה היא שאצלנו נשבר המחסום, וגם כשנראה לך שהכל בסדר תקופה ארוכה, אם פתאום מגיע גירוי חזק (לחץ נפשי או גרוי חיצוני חזק) אפשר להתרסק בהפתעה.

אז כן, אפשר לחזור לחיים נורמליים פחות או יותר, רק לזכור שההגנות שלנו שבריריות.

מקווה שעזרתי

תגובה: שאלה לנקיים הוותיקים ביננו… לפני 1 שנה, 7 חודשים #143548

אלי היקר

תודה רבה על תגובתך ועל החיזוק.
ממש מעורר השראה לשמוע שאחריי כמה חודשים יכלת להוריד את הרגל מהגז ושנשמרת שלוש שנים! זו מציאות שלא זכיתי להכיר..
המקסימום שהצלחתי היה חצי שנה בערך.. והנפילה באמת הגיעה אחריי משבר קטן שחוותי לאחר שנפטר אדם שהכרתי בתאונה..בהקשר הזה אני מזדהה עם השבר הלא צפוי במחסום המנטלי שמחזיר אותך אחורה…

אמן שנישמר…

תגובה: שאלה לנקיים הוותיקים ביננו… לפני 1 שנה, 7 חודשים #143549

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

שלום חבר יקר,

אצלי באופן אישי התשובה שכל עוד אני שומר על כמה כללים פשוטים ועושה תחזוקה רוחנית מינימלית באופן יומיומי הרבה יותר קל לי מול התאווה, והיא באה לבקר לעיתים רחוקות יחסית, וגם אז לא בעוצמה חזקה כל כך.

לגבי איך נראים חיים של נקיים, ובכן בדיוק הבוקר קראתי קטע בספר של החלמה מהתמכרות שאומר שלמכורים נקיים יש התמודדויות באזורים שקודם בכלל לא היו קיימים עבורם. למשל התקדמות בעבודה או בקשרים משפחתיים עמוקים או בלקיחת אחריות בכל מיני תחומי חיים או פיתוח משמעותי של כשרונות - אלה דברים שעבור מכור פעיל כמעט ולא קיימים, במיוחד כשמשווים לעוצמה שלהם בחיים נקיים. אינו דומה מי שכל הזמן מחכה שאשתו והילדים יפסיקו להפריע לו להשתמש, למי שבאמת מתעניין בהם.

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: שאלה לנקיים הוותיקים ביננו… לפני 1 שנה, 7 חודשים #143550

טהרני יקר!

תודה על תגובתך.
אכן מילים מנחמות ומעודדות!
אשמח לשמוע אם נוח לך לשתף על אילו כלללים פשוטים את מקפיד ואיזה תחזוקה רוחנית אתה עושה? האם חלק מהשהות באתר זה היא חלק מכך?

תודה 

תגובה: שאלה לנקיים הוותיקים ביננו… לפני 1 שנה, 7 חודשים #143555

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום

תראה אני עונה לתשובה מהמקום שהייתי נקי 4 חודשים לפני כשנה +
וברגע שפעלתי על התאווה ושחררתי את החומרים למוח, נפלתי ומשם ועד כאן - מעל שנה אני בלופים של נפילות - מהתרסקות נפשית, רגשית, פיזית - אני תקוע בקטע הזה של אוננות בפרט שחזרתי לצרוך תאווה ברשת.
מה שאני בא להגיד שאין אפוטרופוס - ויכול להיות מצב להיפך שהריסון מתפרץ אז זה נהיה יותר גרוע, האובססיות הכפייתיות נהיה לי הרבה יותר קשה.
כעת אחרי שנה של טיפול פסיכולוגי יש שיפור בפן הכללי, אבל עברתי פרמוט לא פשוט של החיים. ואכמ"ל.

תגובה: שאלה לנקיים הוותיקים ביננו… לפני 1 שנה, 7 חודשים #143557

תודה דייב על התשובה וכנה ועל השיתוף.
נשמע ממש קשוח מה שאתה עובר..
מקווה שהטיפול יסייע לך ושנוכל כולנו לצאת מהמעגלים הכואבים האלו ולאמץ מציאות בריאה ושלווה.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.48 שניות

Are you sure?

כן