ברוכים הבאים, אורח

נושא: יומן צ'(דיק) 2283 צפיות

תגובה: יומן צ'(דיק) לפני 1 חודש, 3 שבועות #142471

טוב, עברו שבועיים. אני כאן, קורא את כולכם, אבל לא מספיק כותב. אין לי אינטרנט בצורה רציפה אז אני פשוט פותח את החלונות וקורא (זו הזדמנות פז לומר תודה רבה למשתוקק שמעלה כל מיני מאמרים מן העבר - תודה לך! אני קורא הכל על אף שאני לא מגיב. אתה פועל תועלת גדולה!)

שבוע ויום לנקיות. ב"ה ספורט יש, סינון (מודה ומתוודה) אין, קבוצות - כמעט היה, אבל לא הייתה לי את האפשרות לבדוק את המיקום המדוייק אז לא הלכתי. בע"ה השבוע. אוהב את כולכם, (מרגיש שהקב"ה קצת מייסר אותי לאחרונה, צריך ללכת לרופא לבדוק מה זה) ומעריך - חיל.

תגובה: יומן צ'(דיק) לפני 1 חודש, 3 שבועות #142476

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

תודה לך.

נשמע שאתה בכיוון טוב. בהצלחה רבה בעז"ה

תגובה: יומן צ'(דיק) לפני 1 חודש, 2 שבועות #142527

הנה עוד שבוע. הבטחתי ואני פה. ב"ה נקי. בשבת ניצלתי בחסדי ה' מקרי לילהץ מודה לה' בכל ליבי. ב"ה התחלתי להכנס לעניין של הכניעות וטיפטיפה לצעדים. לצערי (בעיקר לעצלותי, או הדחיינות) דחיתי את הכניסה לקבוצות במוצא"ש. שבוע הבא לא כ"כ יתאפשר אבל אם אראה שהמצב מחמיר ארוץ לשם בכל כוחי (בלנ"ד). 

התחלתי לחשוב על שידוכין. באמת שאני עוד לא יודע אם אני שייך לשם, לעולם הזה. יש לי מחלה, אני לא רוצה להכנס איתה לשם, בין מצד מה שאני עלול לפגוע באחרות ובין מצד שאני עלול לפגוע בעצמי. אבל יש לי מין בטחון מסוים, אולי שקרי, שזה יהיה בסדר ולתועלת. אני לא יודע. 
מ"מ יש לי בעיה אחרת. לכאורה בעיה. אני לא מרגיש את הצורך כרגע להתחתן, למרות שיש מין לחץ חברתי ומתח באוויר על הנושא בישיבה שלי. זה מטריד אותי.

נקודה שקשורה לזמן הנוכחי: עניינה של מידת ההוד ע"פ תורת חב"ד היא ההודאה באמת, להודות ולהכיר שהכל מאיתו, הטובה והרעה. כמדומני שמצאתי את הלשון "כניעה" באחד הספרים. בעצם אני נזכר - בדקתי את מהותה של ההודאה, בעיקר ביחס לברכת מודים, וראיתי שאחד מן הפרשנים מפנה לספר שמנתח את המשמעות המילים ע"פ התורה ושם הוא אמר שהודאה משמעה הכנעה לפני מישהו אחר, אפ' מן השתעבדות לו.
אם כן, אם מידת ההוד עניינה הודאה באמת, ומודים (שהיא ברכת הודאה) משמעה מלשון הכנעה לפני מישהו אחר - הרי שמידת ההוד עניינה הכנעה. (היום בערב יהיה גבורה שבהוד. ל"ג בעומר הוא הוד שבהוד, ועיקר אחיזת החיצונים בשנים אלו של הגאולה היא במידת ההוד והנצח). בשמונה עשרה, (כמעט) בכל שם הוי"ה שבחתימת ברכה יש ניקוד שמרמז לספירה עליונה. בברכת תקע בשופר גדול (ס"ת ערל), שכידוע עוסקת בתיקון של שז"ל, נחתם שם הוי"ה בניקוד של הוד. משמע - הדרך לצאת מן הדרך של "ספר שופטים" (מאוד אהבתי את הכינוי הזה שראיתי כאן בפורום) היא ע"י כניעה. 
זה על דרך ה"עשה טוב". בדרך ה"סור מרע" כתבו שמידת ההוד שנפלה מופיעה בדרך השקר או "חן של שקר". אני חושב שכל אחד יכול לבד להבין מה הפגם שלנו גורם לנו, לכל מהלך חיינו.

תודה לה' על הכל עד כה. תודה לכל מי שכותב פה, אני קורא אתכם לפני השינה ומתחזק. ואין הודאה בלי בקשה לאחריה (באר משה, בקשו הפנייה מדוייקת אם תרצו), אז אני מודה, נכנע לפניו ית' ומבקש - אני לא יכול לבד, "אינו יכול לו", תעזור לי הלאה. תקדם אותי לשלב הבא. תוציא אותי לאור.

אוהב מאוד, חיל.

תגובה: יומן צ'(דיק) לפני 1 חודש, 1 שבוע #142711

בשבח והודאה לה', באמת באמת באמת, מתוך הכרה אמיתית שאין זה מכוחי כלל, וזה פלא עצום - אני חותם כ"ו ימים של נקיות מאוננות רצופים. נכון, ראיתי פה ושם בקטנה באיזה סרטים ואני חושב שהיו לי פליטות זרע תוך כדי התפנות (ארוך) בשירותים שלא בקישוי (מישהו יודע למה זה קורה? פיזית? "כלי מעשה גומרים"?) - אבל ללא ספק, נקיות. נכון, בפועל עוד לא הלכתי לקבוצות. נכון, אני תלוי על חוט השערה כל הזמן כי אין לי חסימות ראויות על המחשב, אבל הקב"ה גומל איתי חסד, מקשיב לכניעות שלי (שקצת נפסקו ונכנסו לתפילה באופן של "מצות אנשים מלומדה"), ו... אני לא יודע איך להודות לו, זה פלא עצום. פשוט פלא. אין מילים. 

לא שלא היו לי קריזים והתמודדויות והזדמנויות. היו, אולי קצת חלשות מאיך שאני מכיר אותן, אבל הן היו והן עדיין נמצאות מאחורה, אורבות לתפוס אותי מן הסתם אחרי שבת או משהו. תתפללו עלי, באמת. (מתפלל על כולכם כל הזמן). 

אוהב את ה', אוהב את כולכם, מעריך את כל מי שנמצא פה מאוד, אתם לא מבינים כמה (הלוואי והיה ניתן לתת חיבוק באופן אנונימי). אני חושב שבעצם אני התקדמתי קצת בתורת הצעדים ואולי כדאי לקחת עוד צעד קדימה. שמעתי איזו סדנה מוסרטת שהראתה לי איפה אני. אסירותודה. וכמובן שאסירותודה לכל מי שדיבר ועזר לי להכנס לעניין של כניעות, זה פשוט כ"כ נצרך לחיים כיהודי, כאדם, כמאמין. 

שנזכה לשבת שלום, שבת של תקומה וקוממיות, שבת של ירושלים, שבת של מנוחת הנפש והגוף בעדן המתאים להם. שבת של אהבת ה', כניעה והתקרבות, לכולנו בפרט ולכל עם ישראל. חיל.

תגובה: יומן צ'(דיק) לפני 1 חודש #142790

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

שמח שאתה מתייחס לזה כך, לתקופת הנקיות שהיתה ולא לנפילה.

מכיר חלק מהתופעות שכתבת עליהם, נתכתב בפרטי.

תמשיך להתקדם בעז"ה!

תגובה: יומן צ'(דיק) לפני 3 שבועות, 2 ימים #142896

איזה כיף להיות נקי! אני חושב שחלק גדול ממה שמאפשר לי את הנקיות זה לחיות בתוך סדר. באמת ראיתי שהרב שריה דבילצקי זצ"ל (בס' לנפש תדרשנו בדרשה לפרשת נשא) כתב שזו ראשיתה של תשובה - לסדר את החיים, להוציא אותם מהבלאגן שהם נמצאים בו. או שנכנס לסדר וזה יעזור לנו להפטר מהתאווה או שננסה להפטר מהתאווה וזה יכניס אותנו לסדר.

את האמת שלא תכננתי לכתוב עכשיו, אבל ראיתי עניין יפה בדברי הרב יעקב משה חרל"פ זצ"ל על פרשת השבוע (מי מרום חלק ה') שכתב כך:
"ועילת הדבר, לפי שהתאווה נלחמת תמיד עם הדעת וכל מגמתה לטשטשה ולסלקה, ואמנם כן, התאוה משכרת את האדם ובעת שליטתה עליו אינו מרגיש כלל אפילו בשטויות היותר בולטות".
כל אחד יקרא ויקח את הדברים למקומו.

אני רוצה לציין פה (המקום היחיד שאני כותב בו ברצף מסויים את עצמי) שאני קורא כל הזמן את כולם, גם אם לא יוצא לי להגיב או לומר תודה - אני מודה בכל ליבי. אני קורא את כל מה שכולם כותבים כל לילה לפני השינה וזה מחזיק אותי ביום למחרת. תודה לכולם! תמשיכו לכתוב! מחבק ומעודד אתכם בלי מילים, אוהב באמת, חיל.

תגובה: יומן צ'(דיק) לפני 3 שבועות #142914

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

שמח שאתה נקי!

חזק ואמץ בעז"ה

תגובה: יומן צ'(דיק) לפני 2 שבועות #143003

אז למה אני כותב בשעה שש וחצי ביום ראשון, עוד לפני שהתפללתי שחרית? טוב זה די מובן לא?

אספתי השבוע כמה דברים כדי להעלות אותם כאן אבל... אבל. שישי-שבת בבית, המתכון המושלם לנפילה. לישון בשבת? מוסיף לשעות הערות בלילה. ערות בלילה? למה לא כבר "לילה לבן"? לילה לבן? אז מן הסתם התוכן יהיה סרטים. אבל אין סרטים באמת מעניינים... אז נדרדר. ועוד. ועוד. ונעצור שם. למה? כי זהו, גמרתי. תרתי משמע. אז זורקים 17 ימים של נקיות למאגר ומתחילים מחדש. כואב, עוד יותר כשאני לא מרגיש כ"כ טוב. עוד יותר כשאני יודע שיכלתי להמנע, שאני יודע שאני "אלרגי", שאני דברתי על זה יום לפני כן באתר בכל כך הרבה תגובות ודיבורים. זה לא מוסבר בשכל.

והיו לי ציפיות ותכנונים, ואת הכל היא לקחה לי. ברגע אחד הרחיקה אותי שוב מהתפילה, מבית הכנסת, מהשידוכין, מהתורה - ממנו ית'. ודברתי על זה איתו, בקשתי ממנו. לא, פשוט לא.

התקדמתי קצת. עכשיו גם יש לי מין סינון על המחשב, יופי. צריך ורוצה להתחיל להגיע לקבוצות - גם טוב, ולואי שיתממש. 

חולה (בשני האופנים) ומשתוקק להחלמה שלימה מלאה ואמיתית - חיל.

נערך לאחרונה: לפני 2 שבועות על ידי חיל בלע ויקיאנו.

תגובה: יומן צ'(דיק) לפני 2 שבועות #143008

• קדימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 13 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים,
ממש מתחבר לתחושה,
יש לנו תוכניות,
אבל לתאווה יש תוכניות אחרת,
וכמובן היא מנצחת.

זמן ליצירת דף: 0.54 שניות

Are you sure?

כן