ברוכים הבאים, אורח

כנראה שכן צריך לכתוב יומן
(0 צופה) 

נושא: כנראה שכן צריך לכתוב יומן 22478 צפיות

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 10 חודשים #136878

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 42 ימים
  • דירוג פלטיניום
היום יום ד' שלח - יום ראשון למפוכחות
ב''ה עבר טוב. אני מתחיל להבין מה הגורם ליפול. כל ויותר הכי קטן, זה גורם ליפול הלאה והלאה. בעז''ה לא אוותר כלום. עשיתי קבלות וגדרים ברורים בעז''ה אעמוד בהם אולי אשתף בהמשך.
כרגע בלנ''ד לפחות עשרה ימים אחרי איפוס, אכנס כל יום לאתר, גם אם לא אכתוב כאן אגיב למישהו, אבל אכנס. מקווה שזה צעד חשוב שיעזור לי לשמור על עצמי מפוכח לאורך זמן. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 10 חודשים #136926

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה ידידי המשתוקק היקר. על התגובה המחזקת. 
היום יום ה' שלח יום שני למפוכחות
מגלה את אחד הגדרים שעשיתי. לא להיות מול הרשת לצורך בילוי אחרי השעה 1 בלילה. זה כולל לא לחפש מיידע ושום דבר, רק שמור עינך, ואם זה דחוף אז בנק. 
וחזרתי הבייתה רק אחרי השעה 1, מיום עמוס עבודה מהבוקר, ובאופן נורמלי רציתי לפתוח קצת הרפייה, לראות מה חדש עם הממשלה, ולשמוע את אמרי השפר של כל הפוליטקאים. מותר לי אחרי יום שלם קצת הרפייה ? אבל זכרתי את הקבלה. אז אני כאן, אני די מאמין שאם הייתי מרפה, אז הייתי מתדרדר, אז ב''ה על הקבלה. 
היום כאמור הייתי צריך להיות בכל מיני מקומות, גם בחוץ, פתאום קצת נהיה קשה הניסיונות. אולי בגלל שלא התכווננתי שיהיו ניסיונות במקום שהיית.
בחסד מהקב''ה לא המשכתי להסתכל על אף אחת, אפילו שבחלק מהמקומות זה הזכיר חוף יום. וכל פעם שהסטתי מבט, התפללתי להקב''ה שיעזור לי בזכות זה לצאת מההתמכרות שלי, ושיהיה לי את כל הישועות. - לי התפלות בשעת ניסיון נותנות כוח. 
בהמשך נהיה יותר קל. לא יודע מדוע, האם בגלל שהקב''ה שמע את התפילות, או בגלל שאני נהייתי יותר דרוך לברוח מהניסיונות. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 10 חודשים #136937

• דף חדש
  • רצף ניקיון נוכחי: 18 ימים
  • דירוג פלטיניום

וואוו איזה יופי... תפלות זה משהו שממש חסר לי.... יש לי ממש ריפיון בזה. ...
לפעמים אני דבר עם ה' בעיקר שיש קושי בבית בדברים אחרים.. 

"תמיד נזכור שאנחנו בנים של מלך"

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 10 חודשים #137038

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

היום יום ב' פרשת קרח יום שישי למפוכחות
אכן כמו שקיבלתי על עצמי כל יום נכנסתי לכאן, אפילו שלא כתבתי ביומן, זה נתן לי כוח.
ברגע זה בשעה כמעט שתיים אחרי חצות, אני נמצא במקום עתיר ניסיונות כבר שמונה שעות, אני הייתי חייב להיות כאן, ועדיין חייב להמשיך להיות כאן לעוד הרבה זמן, אין לי בזה בחירה. מסביב פריצות, אני מרגיש לא טוב, מחפש שיעבור הזמן, יש לי מחשב, באופן נורמלי אמור לפחות לגלוש. את האמת אם הקבלה לא לגלוש הייתה נדר, היה לי פתח בהחלט טוב, הרי לא חשבתי שאגיע לכאן. אך האמת שכנראה דווקא בשביל זה הייתה לי הקבלה, אני שומר לא לגלוש מימלא שומר על העניים, בקיצור כל קבלה מחזקת את השנייה. יש לי את התמריץ לשמור על מפוכחות.
כמה שזה קשה, למעשה זה קל, אני זוכר את עצמי בסיטואציות הללו במצבים מבישים. גולש ונזהר שאף אחד לא יראה את הדתי הזה גולש במקומות שגלשתי, פוזל ונזהר שלא יתפסו.
עכשיו ב''ה לא פוזל, כמה זה יותר נוח בסופו של יום יותר בריא. 
כתבתי בשביל לחזק את עצמי, להמשיך הלילה, מי שרוצה שיקרא. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 10 חודשים #137076

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום
יום ג' קרח, שבוע למפוכחות. 
היה מאד קשה, הייתי עשרים שעות במקום עתיר ניסיונות, ללא אוכל וללא שינה. ב''ה במחשב לא השתמשתי בכלל היכן שלא צריך. אך עם העניים היה קשה איום ונורא. עדיין מגדיר את עצמי מפוכח, כי במשך כל הזמן הזה, אולי פעמים פזלתי לשנייה. 
בסופו של יום, אחרי שזה מאחרי, אני מרגיש נעים שעמדתי בניסיון, הרבה יותר טוב משהייתי מרגיש אם הייתי משחרר. 
ה' יעזור הלאה. לא פשוט היצה''ר לא מת. אני שומע קולות מהתוואה כמו קולות של מישהו שנחנק, שזועק מה אתה רוצה להרוג אותי, אל תהיה טיפש, אתה באמת מתכוון כל החיים להיות נקי, לא להנות מהמקומות שנתתי לך לברוח אליהם. - זה איזה משהו מטורף, מצד אחד אני יודע כמה אני מרגיש נעים להיות נקי. ומצד שני אני מרגיש שאולי לא כדאי לסתום את הגולל על התאווה, אחרי הכל היא מקום לברוח אליו.
הקב''ה יעזור לי לבחור בחיים

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 10 חודשים #137195

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום
יום א' חקת היה ! היום ה 12 למפוכחות. 

נתחיל עם השיתוף בעובדות. היום היה יום עמוס עשיה תורה ומצוות. יום שנשמר נקי אפילו שבמשך היום היה לי זמן קצר להיות במקום מלא ניסינות, ב''ה ללא פזילות.
בשעה 1 וחצי אחרי חצות הגעתי בלילה למלא דלק בתחנה, ולפתע אני רואה מהבניין ממול זכוכית חלב באמבטיה [מי המשוגעים שהמציאו את זה] ואני שם לב שמישהו כנראה מתרחץ. לא בטוח. [
לא יודע מי אני, לכן אכנה זאת היצה''ר והיצה''ט] היצה''ר אומר לי תבדוק מה קורה שם הרי לא בטוח בכלל שמתרחצים, והיצה''ט אומר בשביל מה, אם אישה מתרחצת, הרי תיפול, ואם לא אז מה מעניין אותך, מאבק של עשרים שניות ואני מסתכל, ואכן רחצה לפני, אבל לא הצלחתי לראות איש או אישה, ומיד הורדתי את העניים. ושוב המאבק הנ''ל, תסתכל אולי זה בכלל איש ואין בעיה להתסכל, ושוב כנ''ל, ושוב הסתכלתי ואכן זו אישה. אמנם ידעתי שזה אישה רק בגלל שראו צלילית שער ארוך, ואח''כ הורדתי את העניים. אבל ברור לי שעבדתי מתוך תאווה, לא מתוך פכחון אלא שכרות, ולכן אני מאפס שוב את הפכחון.
נחמה פורתא יש לי שהאיפוס עכשיו הוא על דברים שפעם הייתי קורא להם נצחון. - ב''ה אני מרגיש עכשיו קשה עם מה שקרה, כמו שהרגשתי פעם כשנפלתי הרבה יותר קשה. לסיכום קו המאבק ב''ה זז. אבל חובה לאפס כדי לשמור על המאבק בקו הזה.
ועכשיו תובנה - מי שעוקב אחרי רואה ששבוע שעבר ביום ב' הייתי במקום עתיר ניסינות בצורה מטורפת. שם יכולתי לראות כמעט הכל, לא מבעד לזכוכיות מטושטשות, ועמדתי בניסיון, מה קרה שעכשיו נפלתי.
את התשובה אמר הגר''ש שבדרן זצ''ל. כתוב אילמלא נגדוה לחנניה מישאל וכו' היו משתחווים לצלם. שואלים, הרי ר''ע עמד בייסורים ומניין שנביאים לא היו עומדים בייסורים. מתרץ הגר''ש, חנניה מישאל ועזריה המלך הזהיר אותם שיהרוג אותם אם לא ישתחוו לצלם והגיעו על דעת למות על קידוש ה', לכן עמדו בזה, אך לא באו על דעת ייסורים, לכן לא היו עומדים בזה, אבל ר''ע כל חיו הצטער על הפסוק הזה כל חיו ציפה לרגע שיסרקו אותו במסרקות של ברזל לכן עמד בזה. 
גם אני כך, כשהייתי השבוע במקום הניסיון ידעתי כשהגעתי לשם, שאני מגיע למקום ניסיון. היום זה נפל עלי פתאום לא חשבתי באמצע הלילה במקום רחוק שיהיה לי ניסיון לכן נפלתי. 
מה הפתרון ? מחכה לתגובתכם.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 10 חודשים #137197

איזה כנות! איזה עקביות ודביקות במטרה! אשריך !!!
לגופו של ענין, הפתרון כנראה מאד לא קל, ישנה אמרה חסידית בשם רבי אהרן מקרלין, על הפסוק: "בכל עת יהיו בגדיך לבנים ושמן על ראשך אל יחסר" - איך בכל עת יהיו בגדיך לבנים בלי שום כתם ולכלוך מעבירות? ע"י שכל הזמן תרגיש כמו מי שיש על ראשו כוס מלאה שמן וכל ניד ראש יכול לגרום לשמן להשפך על הבגדים החדשים.
לעניננו: צריך להיות בהיכון כל הזמן, להחדיר במח ובתת מודע, שבכל מקום יכול לצוץ פתאום פרצוף מעורר תאוה.
אבל זה באמת מאד קשה להיות בדרגה כזו.

אשריך אחי, אתה נותן לי השראה וחיזוק רב.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 10 חודשים #137234

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

תודה לכם אחי אהובי הלוחמים, נפש שוקקה והמשתוקק. 
ולעצתך נפש שוקקה. לא יודע האם אני מבין את הרעיון של ר' אהרון מקרלין. בכל מקרה אם הוא מבקש ממני להראות כמו אותם אדמורי''ם, או בחורים, או אברכים חסידיים שהולכים ברחוב, וכל הרחוב רואה שהם "שומרים את העניים" לא מתחבר לזה. לא נראה לי נכון. לא ניתן לגרש חושך במקלות. 
אמנם אני נופל בפיכחון בממוצע פעם בשבועיים, אבל שבועיים שלמים אני שומר, ולא נופל בשום ראיה. וכידוע לכם הרחוב מלא ניסיונות. ואני לא נמצא כל היום בתוך בתי הונגרין בירושלים. ובכל זאת אף אחד לא חושב שאני נלחם על שמירת העניים. אני פשוט ממהר, עסוק, עושה שיחות טלפון, ומוחלט אצלי לא להסתכל פעם שניה, אז בשביל מה פעם ראשונה. 
לכן לא חושב שראוי ללכת עם כוס שמן על הראש.
כן מתחבר למה שאתה אומר להכניס לתת מודע שעלול לצוץ, וצריך לברוח. 
אתן דוגמא, שמעתי פעם ממישהו, שאין מושג היום שנהג יעשה תאונה ויברח ולא יתפסו אותו. ונהג שבורח מתאונה, אפילו אם יוכח שלא היה אשם בתאונה יקבל עונש מאסר חמור בלי שיקול דעת לשופט. ובכל זאת עדיין הרבה אנשים בורחים, בגלל שזה הרפסלקס בשעת מעשה. והפתרון לזה, שכל אדם יחליט עכשיו, שאם ח''ו הוא עושה תאונה הוא לא בורח, הוא לא מתחיל אז לחשוב. 
זה הפתרון גם כאן, כמו שכתבת ידיעה שתמיד עלול לצוץ ניסיון. נראה לי שהידיעה שאני צריך לאפס כאן, זה עוד חלק מכך שברפלקס אני אמור לא להיכנע. 
ה' ירחם ויעזור לכולנו. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 10 חודשים #137235

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

היום יום ב' פרשת חקת, יום הראשון למפוכחות
שכחתי לספור בתגובה הקודמת.
היה יום נפלא מלא עשייה, מאד עיף רציתי לישון, אבל ידעתי שאני צריך להיכנס לכאן, אז מתחיל את הספירה של המפוכחות מחדש. חסד ה', ברחמיו האין סופיים, אבל כנראה גם בזכות האפוסים של המפוכחות, אני אוחז ביום המאה שבעים של הנקיות. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 10 חודשים #137248

שלום לך אהוב נפשי!

רבי אהרן מקרלין, לא התכוון על צורת הליכה בכפיפת ראש, הוא התכוון לומר, שכמו מי שיש לו כוס שמן מלאה על הראש הולך בדריכות שיא, ולרגע א' לא מסיח את דעתו מהכוס שמן על הראש, כך האדם צריך להיות דרוך תמיד בכל תהלוכותיו, כי רגע אחד של היסח הדעת יכול להפיל אותו.
אשריך אחי!

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 10 חודשים #137481

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום
היום יום ב' פרשת בלק, יום 8 למפוכחות
חסדי שמים ככל שעובר הזמן אני מתחבר יותר למפוכחות. בהתחלה עשיתי קבלה עד תאריך מסוים  מה אני פותח ולא פותח ומתי. הזמן הסתיים ושקלתי האם להאריך את הקבלות, ועד שהארכתי הגיע זמן שחשבתי אולי אגלוש אולי אוריד רמת הגנה, ונמלכתי בדעתי האם מחשבות אלו מגיעות מפיכחון או שיכרות. חד משמעי אין כאן פיכחון, ואם אוריד רמת הגנה עכשיו אצטרף לאפס מפוכחות, ולכן לא הורדתי. - בקיצור ב''ה זה נותן לי כוח.
היום היה לי יום עמוס והרגשתי צורך מוקדם יותר להרפות, חשבתי מה לעשות, ואז נזכרתי שאכנס לשמור עינך להתכתב עם חברים ולכתוב תגובות, לחזק ולהתחזק.
אוהב את כולם אחי הלוחמים. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 10 חודשים #137694

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום
היום יום א' פנחס, צום י''ז בתמוז, היה ! יום 14 לפכחון
כן זו תקרת הזכוכית שלי, שבועיים פיכחון. 
שלושה ימים האחרונים היו לי ימים קשים, אין הסבר מספיק מדויק מה הגורם, נראה לי שכל ההסברים הינם תירוץ, לגל קריז של מכור. לא כתבתי כאן שבוע ביומן המסע, אבל ביקרתי באתר, התכתבתי די הרבה עם חבר יקר, אבל היום בכל זאת במקום להיכנס לכאן כשהרגשתי את הקריז, התחלתי לקחת את הטלפון ולנסות חיפושים גרועים מאד. חסדי שמים, בטלפון יש חסימה, והיא חסמה, וה' שמר עלי, אבל אני לא שמרתי על עצמי. 
ובזבזתי שעה, שהייתה יכולה להיות שעת תורה. במקרה גרוע שעת עבודה, מחכה לי כל רגע שאני רוצה עבודה בתשלום די מכובד, גם את זה לא עשיתי. פשוט עשיתי חיפושים עוד ועוד. 
איך אני הולך לשבור את תקרת הזכוכית הזו, אני לא יודע, בוודאי עם תפילות. תתפללו עלי גם אתם. ואחשוב עוד איזה עוד פתרונות יכולים להיות לי. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 10 חודשים #137738

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

למחרת י''ז בתמוז התחילו ארבעים יום עד ר''ח אלול, חשבתי שגם אצלי זה יקרה. אבל הצונאמי לא מפסיק. 
היום שוב קפץ לי במכשיר אחר משהו לא טוב, מכשיר עם סינון, אבל במקום לא צפוי קפץ, והמשכתי עוד ועוד. ב''ה לא הלכתי למחזות אחרים. אבל לא הצלחתי לספור פכחון. 
היום תפילת ערבית התפלתי מעומק הלב, עם דמעות. מקווה שהקב''ה רחום וחנון ישמע תחנוני ויאמר לצורתי די. שאגיע לר''ח אלול מפוכח ארבעים יום. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 9 חודשים #137769

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום
יום ד' בלק יום 2 לפכחון
לא מתייאש סופר מחדש, יומים לא קלים. היום ימים מאתגרים באופן כללי בחיים האישיים, וכמובן שבעקבות זאת גם בשמירת הנקיות שלי, אבל בעז''ה הצלחתי.
ה' יעזור הלאה. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 9 חודשים #137774

• אחת שאלתי
  • רצף ניקיון נוכחי: 24 ימים
  • דירוג פלטיניום

אלי שמור היקר ,

אין לי ספק שאתה יכול להצליח בספירה החדשה שלך !
ההתחלה היא מאוד קשה אבל אם תצליח לשבור את הרצון ע"י שיתופים בהחלט אחרי כמה פעמים קשות מאוד אתה תגיע לרגיעה . 

הצלחה גדולה אוהבים!

זמן ליצירת דף: 0.78 שניות

Are you sure?

כן