ברוכים הבאים, אורח

כנראה שכן צריך לכתוב יומן
(0 צופה) 

נושא: כנראה שכן צריך לכתוב יומן 6403 צפיות

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 5 חודשים #141683

תודה עשר שמעון, דברים חשובים.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 5 חודשים #141686

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 588 ימים
  • דירוג פלטיניום

עשר שמעון היקר. 
בדרך כלל אני מגיב רק בתודה.
הפעם החלטתי שצריך לפרט. 
ברוך שכוונתי. א. בכך שנקיון משתנה לפי אדם. ב. שימי הניקיון אינן מטרה, אלא אמצעי להשגת מפוכחות. ג. בזה אני חריף ממך, הסינון הוא שולי, אמנם הוא די חובה, אבל בעיקר החובה שלנו לשלוט בדחפים שלנו. - כמו שהבנתי בתחילת הדרך, לחוסר השפיות הזו יש צורות רבות, לא כולם תלוי רשת, לא המחשבות ולא הראיות ברחוב. ועוד דברים רבים.
תודה לך עשר שמעון - את והב בסופה.
ואני רוצה לעדכן את החברים, שנדמה לי שעדיין יש במשרד את הטלפון הזה. אבל אין לי מושג באמת, בגלל שלא הלכתי לבדוק האם הטלפון נמצא. מבחנתי זה המאבק על הפיכחון, לא לבדוק האם הטלפון נמצא בכלל, ולא רק לא לגלוש בו. - ובגלל שקו הגבול כל כך רחוק, הרבה יותר קל לי. 
זה היה מה שהצליח לי בתחילת הדרך, להרחיק את קו הגבול, ולזה אני חוזר. למשל חוץ מלשמור עינך אני לא משתמש בגלישה בסתר בכלל. לא לגלוש בשעות מאוחרות ועוד כל מיני דברים כאלו. 
המקום היחיד שאני גולש בו בסתר, וללא הגבלת שעות, זה המקום הנפלא שנקרא שמור עינך, בו אתם נמצאים כל אחי הלוחמים. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 4 חודשים, 4 שבועות #141714

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

ב''ה מעדכן שכבר חמישה ימים אני מפוכך לגמרי. 
פשוט שומר מרחק רב מהניסיונות, זה הרבה יותר קל מאשר להיות באיזור ולא ליפול. אניני נכנס כמעט לבילוי שמחשב רק עבודה. ובפרט בלילה. 
ה' יעזור הלאה. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 4 חודשים, 3 שבועות #141751

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

היה ויכוח באחד השרשורים ממתי התחיל האינטרנט והניסיונות במחשב. אני רוצה לעדכן. היצה''ר של העריות הומצא ביום שישי אחד, לפני 5781 שנה. 
כאמור ב''ה אני כבר יום שמיני שנשמר לגמרי מכל נגיעה במחשב שלא לצורך עבודה. לא נותן לעצמי להתמכר גם לא לדברים כשרים.
אתמול הלכתי ברחוב, בעיר חרדית, ואני רואה בקומה שלישית, אישה מתכופפת מעט, והחולצה קצת עלתה לה, והעניים נתקעו לי, אמנם זה לא היה הרבה זמן, בגלל שהיא זזה מהמקום, אבל הבנתי שהנה אני נופל. - תבינו מדובר בראיה שבכל עיר חילונית זה לבוש הולם לצערנו. אבל אצלי זה התחבר כנראה לחויה של מציצנות, של חוסר שליטה מול תאווה. 
הבנתי שאני צריך לשתף, ומשום מה התעכבתי עד עכשיו. יכול להיות שבגלל זה חלמתי בלילה חלום לא טוב, מה שלא קרה לי כבר שנה. אז אני משתף.
א. אני מזכיר לעצמי שוב שאני מכור, ורק הקב''ה יכול לעזור לי, בתנאי שבאת אתמסר לזה, ולא רק שאומר זאת מהשפה ולחוץ. ב. שבוודאי הניסיונות במחשב נוראים, וצריך חסימה. אבל לא להפסיק לעבוד על עצמי. וגם אם אני שומר על עצמי רחוק מסוג ניסיון אחד צריך להיזהר שלא יתקוף אותי ממקום אחר. ג. צריך לעבוד על עצמי חזק מאד בכל הדברים, תפילה תורה מידות, לא להאבק רק לגרש את החושך במקלות, אלא להתקדם בשאר דברים.  ד. החשוב מכל אני מזכיר לעצמי, שאחרי כל הנפילות והמעידות, היכן הייתי לפני שנכנסתי לשמור עינך, והיכן אני היום ב''ה.

נערך לאחרונה: לפני 4 חודשים, 3 שבועות על ידי אלי שומר.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 4 חודשים, 3 שבועות #141753

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה על השיתוף החשוב והתובנות הנכונות.

המשך הצלחה רבה בעז"ה, פורים שמח!

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 4 חודשים, 3 שבועות #141756

• שמח בחלקי
  • רצף ניקיון נוכחי: 21 ימים
  • דירוג זהב

אלי שומר איזו השראה להתמדה ונחישות!!! אשריך!! עשית דרך ומדהימה ועדיין.
נכון, טוב לזכור איפה היינו ואיפה אנחנו היום, עולם אחר של החלמה...
בא נתמקד יחד ביום הזה, רק להיום נהיה הכי טובים שלנו, ננקה את הנשמה ונכנס לפורים צחים בעזרת השם.
רק להיום. יחד

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 4 חודשים, 2 שבועות #141828

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

מתנצל שלא נכנסתי כבר שבוע. פשוט ב''ה אני מרגיש מצוין, כבר 15 יום מפוכח לגמרי.
 חוץ מפעם אחת שנכנסתי למחשב לצרכי בידור ועשיתי חיפוש אחד שלא העלה דבר ב''ה [אחרי הכל יש לי חסימה], ומיד אח''כ סגרתי. 
אני רואה עכשיו כמה ככל שאתה מתרחק מהנפילות, יותר קל להתמודד. זה לא אתגר 90 יום, אלא אתגר הימים. - מה שכן תמיד עלול להגיע גל.
ועכשיו אשתף באפיזודה, שאולי יש בה תועלת לחברים.
זוכרים את הטלפון במשרד שבגללו רציתי לאפס לפני שבועיים. ידעתי שיתכן מאד שהוא עדיין במשרד, אך לא התעניינתי בו. מה שכן אמרתי לאחראי במשרד שצריך לעשות קוד לטלפון, בגלל שאפשר לגלוש בו, ומסתובבים כאן בחורים. הנ''ל אמר לי שאף בחור לא נוגע, ובין כה וכה הטלפון לא אמור להישאר כאן הרבה זמן. 
לפני יומיים, עברתי, ואני רואה את הטלפון בעמדת הטענה. ב''ה החלטתי שהוא לא מעניין אותי, כלא היה וממשיך הלאה, ואפשר לומר שכך הרגשתי. לפתע חשבתי, אבל אולי כן כדאי לעשות קוד, כי אחראי הכל יש כאן יצה''ר ואני עלול ח''ו ליפול. מצד שני אמרתי אם אפנה שוב לאחראי הוא עלול לחשוד בי שאני באמת הנופל, וזה יהיה חילול ה' נורא. ושוב חשבתי, שהחשש הזה של החילול ה' במקום שיש לי סכנת נפילה מגיע מחוסר פיכחון, זה דרכו של יצה''ר היום אומר לו וכו'. החלטתי אם יש ספק אין ספק - כלל צריך להיות אצלי, אם יש לי ספק על פעולה האם היא מגיעה מחסור שפיות, אז אין ספק אני צריך לנהוג כאילו היא מגיעה מחוסר שפיות. פניתי לאחראי ואמרתי לו, אני שהטלפון עדיין כאן עשית כבר קוד ? הוא ביקש ממני להראות לו איך מגיעים להגדרות, ועשה קוד, וב''ה אני חופשי. 
לסיכום, א. מאושר בפכחון. ב. צריך להמשיך להיזהר כל הזמן. 
אוהב את כולכם, אחי הלוחמים.

נערך לאחרונה: לפני 4 חודשים, 2 שבועות על ידי אלי שומר.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 4 חודשים, 2 שבועות #141842

וואו, אתה גדול מהחיים. אשריך! שמחת אותי.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 4 חודשים, 2 שבועות #141863

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

משתף אתכם שפתאום הוא הגיע, כן אתם יודעים מי, הקריז.
אני בלחץ עצום לסיים עבודה, ופתאום שעון הקיץ גונב לי שעה מהלילה, ואז מרוב לחץ לסיים, אני מקבל שיתוק, לא מצליח לעבוד, רוצה להשתחרר, והרפלקס קורא לי למחשב, כמובן להתחיל עם חדשות [כנראה צריך את העזרה שלי באוקרינה] אבל אני כבר יודע לאן זה ימשיך.
נכנסתי לכאן לספר לכם - שבאמצע הטיפוס בהר יש כמה סלעים, אבל אני לא נבהל, בעזרת ה' מכוחו הגדול, אמשיך למלאכת הקודש, אחרי ששיתפתי אתכם, וקראתי על המלחמות שלכם אחי הגיבורים. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 4 חודשים, 2 שבועות #141880

• המתגבר100
  • רצף ניקיון נוכחי: 36 ימים
  • דירוג זהב

מדהים אח יקר,
ממש מזכיר את רב עמרם מהגמרא, אש בבית עמרם. לא התבייש ואמר מה יגידו אלא הלך ועשה מעשה. גם אתה עמדת בפיתוי והצלחת..
אז על זה יישר כוח.
לגבי הנסיון שהיה לך לפני יומיים השתמשת בביטוי מדהים שבכל עלייה בהר יש סלעים, והמובן של היה שלא צריך להתרגש מהסלעים הללו שמפריעים לעליה.
אבל ניתן לראות את הסלעים האלה ככלי להעלות אותך למדרגה גבוהה יותר.
בתהילים מופיע הביטוי נס להתנוסס, כלומר הנסיון מגיע כדי לרומם אותך למדרגה גבוהה יותר.
וכך גם הסלעים, הם אומנם מאימים ונראים שמקשים על עליתך, אך מצד שני הם נקודת אחיזה נוחה בדרך למעלה הם אבן יציבה שניתן להניח עליה את הרגל בעליה למעלה. ברגע שהשתמש בסלעים והראת להם שהוא לא מפחידים אותך, אתה יכול להתגבר עליהם ודרכם.
הלוואי עלינו ועליי.
המתגבר

היה כתוב לי כאן הרבה דברים. אבל יש משהו אחד שמרגיש לי נכון ואמיתי:

נקי רק להיום.

מה עם מחר? נדבר על זה מחר...

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 4 חודשים, 1 שבוע #141935

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

תודה לך המתגבר, ותודה לכל הקוראים והמגיבים.
דרך אגב שלא כמו רבי עמרם, אני לא מרשה לעצמי להיחשף, אני לא מוכן לומר לעצמי כספתן בעוה''ז ולא בעוה''ב. אבל משתדל מאד לשתף כאן. גם זה לא ממש קל, אבל בסוף מאד מועיל.
אני יודע ואפילו מרגיש שהעלייה תורמת הרבה, אין ספק שבגדול אני הרבה יותר נקי מפעם, המחשבות שלי הרבה  יותר מפוכחות וגם המעשים, אני בערך כבר עשרים יום מפוכח. - אבל בהחלט זוכר "אתה יישן לו והוא ער לך". כן היו לי שני מעידות קטנות בעשרים יום הללו, אבל באופן יחסי שאין בהם ממש, לכן לא איפסתי לעצמי אפילו פיכחון, רק סימנתי לעצמי באדום.
בגדול השבוע האחרון היה לי שבוע מטורף, עומס עבודה בגלל סוף זמן חורף. אבל בחסדי שמים דווקא מצליח לשמור על שפיות. - מזכיר לעצמי שכן צריך להיכנס לכאן. אפילו שאין לי זמן. ועכשיו נכנסתי בגלל שהרגשתי שאני עלול לצאת לסיבוב הרפייה במחוזות לא טובים, לכן באתי לכאן. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 4 חודשים #142017

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

משתף שהתחיל בין הזמנים, ערב פסח. גם תקופה של לחץ, גם שאין בה סדרים קבועים, הכל מאד דינמי, מאד מסוכן. 
החלטתי להתפלל בנ''ץ אפילו שאני ציפור לילה, כך יוצא שאני יישן מאד מעט בלילה, אבל הסיפוק שזה נותן שווה את זה. מקסימום חזור לנוח מעט אחרי התפילה. 
המאבק ממשיך כמובן, היצה''ר שולח מחשבות מבטים, אבל ב''ה נאבק די בהצלחה. ככל שהמאבק יותר קצר הוא יותר קל, ודו''ק. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 4 חודשים #142020

• משתמש1
  • רצף ניקיון נוכחי: 164 ימים
  • דירוג זהב

עבורי השינה מאוד מאוד חשובה ואם אני ישן מעט אני מוצא את עצמי נופל מהר מאוד.
הרבה פעמים הייתי משתדל לקום בנץ או במניין שלאחריו כדי שאוכל לנצל את הזמן ללימוד. בהתחלה הייתי מצליח ומנצל את הזמן ללימוד אך לאחר מס' ימים העייפות השתלטה עליי, לא היה חשק כ"כ ללמוד, התחיל השעמום ומשם ההתדרדרות עד לנפילה.
תהיה ערני מכיוון ש-פעמים שגם זה עצת היצר.
בהצלחה רבה!

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 4 חודשים #142021

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

היי רבי אלי, אני צריך לאמץ את הצעתך, בימים האחרונים אני קם מאוחר מהרגיל.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 4 חודשים #142043

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

משתמש יקר, לצערי היצה''ר עזר לי לאמץ את הצעתך יומיים, ולא קמתי נ''ץ, וחבל. ב''ה זה לא עשה רע, הימים שלי עמוסים לעייפה בטוב, אבל התפילה בבוקר פחות טובה. אך בהחלט הקפדתי להתפלל במקום טוב ומרווח ולא באיזה מניין מסדרון. בעז''ה מחר אחזור לנ''ץ. 
רוצה לשתף אתכם, אתמול חגגתי 30 ימי פכחון נכון היו נפילות קטנות, אבל ממש קטנות, מאז הסיפור עם הטלפון במשרד ב''ה הקב''ה עזר לי להישמר לגמרי.
ותשמעו משהו מעניין, לכל הפחות בעיני. בלילה האחרון של יום השלושים, אני שומע בחור מגיע למשרד ושואל של מי הטלפון [אני כבר שכחתי מהטלפון, הייתי בטוח שזה לא שם], המנהל ענה לו זה טלפון שצריך אותו כאן, לא לגעת בזה. הבחור ביקש שהוא צריך דחוף, והמנהל עונה לו יש קוד. אבל כבר אמר מי שאמר, שאין חסימה נגד הורמונים של בחורים, תוך רגע היא גילה את הקוד, ואז המנהל אומר לי כן עשיתי קוד קל 0000. אבל מחר בין כה וכה הטלפון יוצא מכאן. צעקתי על המנהל שלא משארים רגע טלפון כזה בלי קוד. והמנהל אמר לי טוב אז אחליף לקוד .. ואמר לי קוד שמשמש הרבה דברים במשרד. ושוב הדילמה, איך אני מסביר למנהל שאני הבעייתי. אבל זוכרים אם יש ספק אין ספק. אמרתי למנהל אני לא רוצה לדעת את הקוד, גם לי יש גדר שאני לא יודע קודים של מכשירים בלי חסימה. והוא החליף לקוד שכנראה אני לא יודע מהו, האמת שלא ניסתי. אבל לא כדאי לי לנסות, היצה''ר לא יצליח לשכנע אותי לנסות, בגלל שאם אנסה ולא אצליח, אפסיד פכחון, וגם לא יהיה לי פורקן. וחוץ מזה אני לא ממש מרגיש ניסיון כרגע לגלוש. בצורה דימיונית אני מאמין שאם היה לי אפשרות לא הייתי גולש עכשיו, אבל אל תפחדו אני לא בודק את זה. 
אני רואה בזה משהו סימלי, שהקב''ה שלח לי את הסיפור הזה, דווקא בליל השלושים. 

זמן ליצירת דף: 0.68 שניות

Are you sure?

כן