ברוכים הבאים, אורח

כנראה שכן צריך לכתוב יומן
(0 צופה) 

נושא: כנראה שכן צריך לכתוב יומן 22395 צפיות

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 1 חודש #141514

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 37 ימים
  • דירוג פלטיניום

משתף אתכם שאני לא יודע מדוע, אבל כבר מעל שבוע אני עובר גלים קשים. כאמור אינני יודע להסביר מדוע. 
בגדול אפשר לומר שלא נפלתי, אבל כמה פעמים הייתי צריך לברוח. וכמה פעמים הקב''ה הציל אותי. ידעתי שאני עומד לקראת ניסיון, התפללתי חזק להקב''ה, ואז הגעתי וניסתי לפרוץ את החסימה, והקב''ה עזר שלא אצליח לפרוץ.
לעומת זאת היו לי הזדמניות ליפול, והקב''ה עזר וברחתי. 
אין לי הסבר מדוע אני עצבני ומתוח, מדוע קשה לי לחייך. 
הכל טוב לי, הכל מסודר, ובכל זאת קשה. 
הקב''ה ברחמיו המרובים יערה עלינו רוח טהרה ושמחה ממרום

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 1 חודש על ידי אלי שומר.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 1 חודש #141551

• must_giveup_now
  • רצף ניקיון נוכחי: 798 ימים
  • חבר ותיק

לדעתי, בדרך כלל יש סיבה נסתרת שגורמת לנו להיות פחות שלווים ולרצות לברוח.
שווה אולי לנסות להבין, מה קרה באמת? למה אני מרגיש פחות מחובר.
אתה כותב ש-'הכל טוב לך והכל מסודר', השאלה היא האם באמת אין שום דבר שונה שמלחיץ/ מציק /מפחיד אותך בתקופה האחרונה?

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 1 חודש על ידי must_giveup_now.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 1 חודש #141560

• משתמש1
  • רצף ניקיון נוכחי: 9 ימים
  • דירוג זהב

מזדהה מאוד אלי.
גם לי זה קורה ודווקא בזמנים טובים שהכל עובד טוב בבית ובעבודה ועדיין מוצא את עצמי פתאום מחפש את זה.
במקרה שלי זה נראה שזה יותר משעמום לאחר לילה שלא ישנתי טוב או חוסר חשק לבצע את המוטל עליי בעבודה מכיוון שאני לא באמת אוהב את מה שאני עושה ואין לי סיפוק מכך.
דבר נוסף, גם כשיש לי חשק ואני רוצה לפעול בעבודה אני עדיין מוצא את עצמי בתוך זה ואולי זה מגיע מההתמכרות עצמה. אין לי מושג.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 1 חודש #141570

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

תודה למגיבים. לפי התגובות נראה לי שקצת נגעתי בנקודה רגישה. שכנראה זה חלק מהתמכרות. כנראה חלק מהאופי שלנו יותר מחפשים ריגושים, ולכן המצב הרגיל גורם לסוג מתח. וכמובן שברגע שמגיע המתח, אז בוודאי יש סיבה ליפול. 
גלגל מסובך. 
הערב אני נכנס כאיש בשורה. כבר רגוע יומיים. 
נראה לי שאני יודע מה הסיבה. - תקופה ארוכה מאד, הייתי עסוק בשני דברים, להילחם בהתמכרות. ולהמשיך לחיות את החיים שלי. ב''ה חיים תובעניים מאד, ומלאי עשייה. אבל לא עבדתי על שינוי. 
ביומיים האחרונים הבנתי שחייבים לעלות. ברגע שאתה רק נאבק לא ליפול, זה ניסיון לגרש חושך במקלות. זה אומר להפסיק להשתמש במחשב ככלי להרפייה, זה אומר לעבוד על כוונה בתפילה, להשתפר בהתנהגות לבני הבית. 
בעצם כששחזרתי זה אחד הדברים שעזרו לי בתחילת דרכי כאן. זה נתן לי את הכוח אחרי הרבה שנות מאבק. החלטתי לא להאבק רק בגלישה, אלא בכל הנושא של המפוכחות [קדושה]. עד כדי כך שתקופה ארוכה בכוונה ידעתי את הקוד של החסימה [בסוף החלטתי למחוק את הקוד, כי זה לא טוב לתמיד, אבל זה נתן לי לעזור להבין שאני צריך לעבוד על הנפש]
לא יודע האם מה שאני כותב נכון לכולם. לי זה עוזר. 
וכמובן הכל מכוחו הגדול של האבא שאוהב את כולנו. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 1 חודש #141589

• משתמש1
  • דירוג זהב

יישר כוח אלי! שמח מאוד בשבילך.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 1 חודש #141640

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

הכותרת של היומן שלי, הוא כנראה שכן צריך לכתוב יומן.
הכותרת עכשיו, כנראה שחייבים לשתף
קצת הקדמות בגלל שקשה לי השיתוף. ומי שחושב שאני לא לגמרי שפוי, יום מצליח, ויום נופל, יכול לעבור ליומן אחר. אבל אני יכול להבטיח לכם, שאם נתקלתם בי, לעולם לא תחשבו שאני זה אלי שומר מהפורום.
אחרי ההקדמות. אספר שבעצם נכנסתי לכאן לאפס ספירה. אחרי 18 שעות של מחשבה האם לאפס או לא, החלטתי לאפס. אבל כשנכנסתי ראיתי שבעצם לא עדכנתי את הספירה כבר חמישה ימים, ואם אאפס, סביר שיהיה כתוב שהיתי נקי רק 431 יום כשבעצם היית נקי 435, לכן החלטתי שאני קודם כל מצהיר על נקיון, ואח''כ מצהיר על נפילה. - ואז במערכת שמור עינך, יש באג, אם אתה מצהיר על נקיון, אתה לא יכול להצהיר על נפילה אחרי 5 דקות. לא מבין מדוע, מה הם לא ידועים שאפשר ליפול בחמש דקות ?? החלטתי שאם כך סימן מהשמיים שאני לא אמור לאפס. 
עכשיו אספר מה קרה. בסה''כ אתמול היה יום פורה ומוצלח ברוב הדברים, וגם נקי. ומאוחר בלילה גליתי שמישהו הביא לשימוש המשרד טלפון ללא חבילת גלישה ולשיחות בלבד, כמובן שהם בטוחים שכזה טלפון לא צריך חסימה, אבל אני בדקתי האם אפשר לגלוש דרך וואי פי וכמובן התשובה חיובית. התחלתי לרעוד כמו בקריז, ובדקתי למה אפשר להגיע בלי להיכנס לאתרים רשמים [כי אני רוצה להיות נקי, לכן לא אכנס לאתרים, רק חיפושים, ראש של מכור]. לא צריך לספר לכם למה אפשר להגיע. 
אם כך מה היה הצד לא לאפס, בגלל ששמרתי את עצמי מכל מיני דברים, ועצרתי באמצע לפני שהרגשתי שהקריז נרגע. - ובכל זאת חשבתי כן לאפס, בגלל שאני רואה שאני מוחל לעצמי מדי הרבה, אחרי הכל פעם ראשונה מאז שנרשמתי לשמור עינך שאני גולש ללא חסימה. ולכן החלטתי שצריך לאפס ולהתחיל לספור בלי חכמות.
ואז שוב מחשבות, אם אאפס, אז תנצל את היום הזה שהוא בין כה לא נקי, ותמשיך. וחוץ מזה אם תאפס מה יתן לך את הכוח לחזור. 
אלו היו המחשבות 18 שעות. 
אז קודם כל הצלחתי להרגיש שצריך להיות נקי כל רגע, וכל שניה יותר או פחות של נקיון, כל ראיה אחת יותר או פחות זה עולם. ולכן אפילו שהמכשיר היה לידי כל הזמן, והיה באפשרותי בקלות לחזור ולגלוש שמרתי את עצמי. 
והגעתי להרגשה שגם אם אאפס, אזכור שזה לא איפוס גמור, אזכור שארבע מאות שלושים ושש ימים שווים הרבה, גם אם נפלתי אח''כ. ואחזור שוב לספור בשמחה. 
כאמור נכנסתי לאפס, וזה לא הצליח, אני רואה בזה בת קול מהשמיים. 
אבל בעז''ה לא עוד, בלי הנחות. אם ח''ו, אז ... 
ואשתדל להכנס יותר ולשתף יותר. 
סליחה שהארכתי, זה לא אירוע של כל יום.
תפללו עלי, מתפלל עליכם. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 1 חודש #141643

וואו. בא לי לזעוק לקדוש ברוך הוא - איך אתה מנסה אותנו??!! 
תודה על השיתוף. אומר עליך פרק תהילים ברגע זה. באמת תודה.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 1 חודש #141663

• משתמש1
  • דירוג זהב

אני גם חושב שלא כדאי לאפס את הספירה.
כשאני איפסתי פעם זה בא מתוך מקום שאמרתי לעצמי שכך אני אהיה יותר אמיתי עם הדרך שלי. אם אני לא אאפס זה יהיה מזויף מכל מיני סיבות. אבל אני חושב ש"המשתוקק" כתב את זה יפה כשציין שאנחנו באמת לא מלאכים, אנחנו בני אדם ואנחנו יכולים למעוד. לאפס על מחשבות לא יועיל לי בכל הדרך שאני עובר מכיוון שתמיד יהיו את המחשבות וזה משהו שאני מבין ש-ישתפר עם הזמן, זה הוכח נויורולוגית.
לפעמים אני אומר לעצמי, הרי אני הבאתי את עצמי למצב שאני אחשוב מחשבות שכאלו במקרה וזה היה במכוון ואם אני לא יאפס אז אני משקר את עצמי. המחשבה היא שבעצם אני כביכול מתיר לעצמי להמשיך ליפול ולתרץ שזה חלק מהתהליך וזה בסדר.
השאלה היא האם יש לי רצון אמיתי לפתור את זה או לא. במקרה שלי אני יודע שאני מאוד רוצה להפסיק עם זה והעצה לאפס זו עצת היצר כדי לייאש אותי. אם לא עכשיו אז לאחר זמן.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 1 חודש #141669

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

אבהיר את עצמי. 
א. אני לא כזה צדיק, וזה לא היה כזה חוט השערה. זה היה כבר עבותות העגלה. 
גלשתי ממכשיר ללא חסימה, וכתבתי חיפושים גרועים מאד, והם נפתחו. נכון שלא נכנסתי לאתרים רשמיים. אבל גלשתי הרבה זמן, בהרבה דברים. 
אינני מבין מספיק מה הכללים. אני חושב שהכללים הם אמורים להיות די אישיים. מבחינתי עיקר הנפילות שלי היו מול המחשב. ולכן אם הייתי יושב בצורה חופשית, גם אם באופן טכני הייתי מצליח למנוע הוז''ל, זה לא היה סיבה שלא לאפס. 
ב. לא כל כך מסכים עם זה, מה הבעיה לא להזדהות עם האיפוס, העיקר מה שחשוב לי להזדהות עם הנקיון. - מה שהכי מפחיד אותי, זה להרשות לעצמי עוד מעידות כמעט עד הקרקעית ולומר לעצמי זה מעידה לא נפילה. 
ג - ד אנחנו חוזרים לשאלת השאלות, מתחילת היותי כאן, ואני באמת לא יודע לענות על זה. מה המקום של הסינון מול המקום של ההחלמה. כזכור קרוב לשנה היה לי מחשב שידעתי את הקוד של הסינון, ויכולתי לבטל אותו. ומעולם לא ביטלתי כמעט אפשר לומר שלא היה לי ניסיון, מה ששחקתי זה היה ברמת הגנה. לאט לאט הרגשתי שמרוב משחקים ברמת ההגנה אני מגיע לקו הגבול, ולכן דאגתי לא לדעת יותר את הקוד. והגעתי לאיזה רוגע שלא נגעתי. אבל מצד שני, זה גרם לכך שברגע שהגיע לי מכשיר בלי סינון, מיד החלטתי לבדוק האם יש חסימה או אין. 
ה. בכל מקרה אני מרגיש בסופו של יום גם בשבילי וגם בשביל אחרים, שבדיעבד טוב שלא ידעתי את מה שהמשתוקק היקר כתב על האיפוס, ולכן לא איפסתי. 
תודה לכולכם. - ובפרט לך המשתוקק היקר, שגם אם לפעמים אני חולק על דעתך, תמיד אני מעריך אותה. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 1 חודש #141671

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום

אם יורשה לי להגיב על הדיון המעניין שהתפתח על איפוס וימי נקיון אשמח לתת את הזווית שלי מהנסיון שלי, 
לגבי איפוס על שימוש בלי הוצאת זרע, אני חושב שהדיון הוא מעניין ורלוונטי מאוד, 
מהנסיון שלי מצאתי שהכי חשוב זה להתייעץ ולשאול דעה של מישהו אחר שיש לו יותר החלמה ויותר פיכחון ממני, 
הראש שלי הרי הביא אותי לחוסר השפיות אאז אצלי אותו הראש לא יכול להיות זה שיביא את הפתרון, 
העצות שאני שמעתי היו שאם זה קורה באופן חד פעמי לא כדאי לאפס בגלל הסיבות שנכתבו, זה יכול להוביל להמשך נפילה וחציית גבולות ואיבוד מומנטום, 
אבל.. הסכנה הגדולה אצלי שאם אין 'מחיר' למעידה, מה מונע ממני להמשיך בה? הרי 'אוהבים' בכל מקרה יגידו לי... 
ואת הפכחון כבר איבדתי, ולכן לי הציעו בזמנו שאם אני משתמש בתאווה בלי להוציא זרע לא לאפס אבל להגדיר שבפעם הבאה שזה קורה אני מאפס,
כל מקרה הוא אחר וכל סיטואציה היא שונה וקשה לקבוע כללים, 
 הגדרות האתר הם לא הלכה למשה מסיני. אלא סוג של מכנה משותף שמדבר לרוב האנשים, אם מישהו צריך להחלמה שלו משהו אחר הגדרת נקיון אחרת ועושה את זה בהתייעצות עם מישהו שי החלמה יותר ממנו אני לא רואה שום סיבה שימנע מכך, 

ישנם גם כלים שעוזרים כמו ספירה משנית (שאני עושה על פי הנחית הספונסר) 

דבר נוסף, 
מצאתי שכל הענין של ימי נקיון מצטברים הוא חרב פיפיות, מצד אחד חשוב מאוד להחלמה וחשוב לקבוצה (או לפורום) כמו שהאריכו כאן בכמה פוסטים, 
אבל אסור לו להפוך למטרה בפני עצמה, 
המטרה שלי היא להיות מפוכח מינית ומחובר היום ותו לא!
ימי נקיון רבים זה סוג של סימן איפה אני אוחז וכמה העבודה שלי מתמשכת אבל הוא לא המטרה. 

אחד הסיבות לדעתי שחברים נעלמים מכאן כל הזמן זה בגלל שאחרי נפילה הם מרגישים כאילו 'הפסידו במשחק' או 'באתגר' ושוב אין להם מה לחפש פה "זה לא עובד לי" כי איבדתי נקיון של כך וכך ימים, 
אלו שנשארים פה לאורך זמן הם אלו ששמו לנגד עיניהם את המטרה להיות מפוכח היום! 

ואפרופו חרב פיפיות שמעתי לאחרונה מת"ח גדול בתורה שמשמש גם כמשגיח בישיבה חשובה שהסינון הוא גם חרב פיפיות .. 
מצד אחד הוא חובה וכמעט שאין אפשר בלעדיו, הבעיה שאנחנו תולים את הנקיון שלנו בסינון, הוא סיפר על בחור שהתקשר אליו וסיפר שנפל ב"ראיות אסורות" כלשונו, אבל הוסיף הבחור "זה לא אשמתי בכלל כי הסינון שלי נפל" כמה מאיתנו מכירים את המצב הזה )ואני מזדהה מאוד עם הסיטואציה של הפלאפון אלי שומר) כשאנחנו מספרים לעצמנו שזה לא אשמתי כי לא היה סינון, מאשימים את חברת הסינון או המחשב של בן המשפחה שאין לו סינון או הויי פי של השכן ואידך זיל גמור.. 
במידה מסוימת אנחנו תולים את הפכחון שלנו בדבר חיצוני שלא תמיד יהיה שם, 
העצה של אותו רב היתה שמצד אחד יש אחריות לסדר סינון אבל מצד שני באמת להבין ולעבוד על זה שלא נהיה תלויים בו, 

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 1 חודש על ידי עשר שמעון.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 1 חודש #141683

תודה עשר שמעון, דברים חשובים.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 1 חודש #141686

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

עשר שמעון היקר. 
בדרך כלל אני מגיב רק בתודה.
הפעם החלטתי שצריך לפרט. 
ברוך שכוונתי. א. בכך שנקיון משתנה לפי אדם. ב. שימי הניקיון אינן מטרה, אלא אמצעי להשגת מפוכחות. ג. בזה אני חריף ממך, הסינון הוא שולי, אמנם הוא די חובה, אבל בעיקר החובה שלנו לשלוט בדחפים שלנו. - כמו שהבנתי בתחילת הדרך, לחוסר השפיות הזו יש צורות רבות, לא כולם תלוי רשת, לא המחשבות ולא הראיות ברחוב. ועוד דברים רבים.
תודה לך עשר שמעון - את והב בסופה.
ואני רוצה לעדכן את החברים, שנדמה לי שעדיין יש במשרד את הטלפון הזה. אבל אין לי מושג באמת, בגלל שלא הלכתי לבדוק האם הטלפון נמצא. מבחנתי זה המאבק על הפיכחון, לא לבדוק האם הטלפון נמצא בכלל, ולא רק לא לגלוש בו. - ובגלל שקו הגבול כל כך רחוק, הרבה יותר קל לי. 
זה היה מה שהצליח לי בתחילת הדרך, להרחיק את קו הגבול, ולזה אני חוזר. למשל חוץ מלשמור עינך אני לא משתמש בגלישה בסתר בכלל. לא לגלוש בשעות מאוחרות ועוד כל מיני דברים כאלו. 
המקום היחיד שאני גולש בו בסתר, וללא הגבלת שעות, זה המקום הנפלא שנקרא שמור עינך, בו אתם נמצאים כל אחי הלוחמים. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 1 חודש #141714

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

ב''ה מעדכן שכבר חמישה ימים אני מפוכך לגמרי. 
פשוט שומר מרחק רב מהניסיונות, זה הרבה יותר קל מאשר להיות באיזור ולא ליפול. אניני נכנס כמעט לבילוי שמחשב רק עבודה. ובפרט בלילה. 
ה' יעזור הלאה. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 1 חודש #141751

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

היה ויכוח באחד השרשורים ממתי התחיל האינטרנט והניסיונות במחשב. אני רוצה לעדכן. היצה''ר של העריות הומצא ביום שישי אחד, לפני 5781 שנה. 
כאמור ב''ה אני כבר יום שמיני שנשמר לגמרי מכל נגיעה במחשב שלא לצורך עבודה. לא נותן לעצמי להתמכר גם לא לדברים כשרים.
אתמול הלכתי ברחוב, בעיר חרדית, ואני רואה בקומה שלישית, אישה מתכופפת מעט, והחולצה קצת עלתה לה, והעניים נתקעו לי, אמנם זה לא היה הרבה זמן, בגלל שהיא זזה מהמקום, אבל הבנתי שהנה אני נופל. - תבינו מדובר בראיה שבכל עיר חילונית זה לבוש הולם לצערנו. אבל אצלי זה התחבר כנראה לחויה של מציצנות, של חוסר שליטה מול תאווה. 
הבנתי שאני צריך לשתף, ומשום מה התעכבתי עד עכשיו. יכול להיות שבגלל זה חלמתי בלילה חלום לא טוב, מה שלא קרה לי כבר שנה. אז אני משתף.
א. אני מזכיר לעצמי שוב שאני מכור, ורק הקב''ה יכול לעזור לי, בתנאי שבאת אתמסר לזה, ולא רק שאומר זאת מהשפה ולחוץ. ב. שבוודאי הניסיונות במחשב נוראים, וצריך חסימה. אבל לא להפסיק לעבוד על עצמי. וגם אם אני שומר על עצמי רחוק מסוג ניסיון אחד צריך להיזהר שלא יתקוף אותי ממקום אחר. ג. צריך לעבוד על עצמי חזק מאד בכל הדברים, תפילה תורה מידות, לא להאבק רק לגרש את החושך במקלות, אלא להתקדם בשאר דברים.  ד. החשוב מכל אני מזכיר לעצמי, שאחרי כל הנפילות והמעידות, היכן הייתי לפני שנכנסתי לשמור עינך, והיכן אני היום ב''ה.

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 1 חודש על ידי אלי שומר.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 1 חודש #141756

• שמח בחלקי
  • רצף ניקיון נוכחי: 635 ימים
  • דירוג פלטיניום

אלי שומר איזו השראה להתמדה ונחישות!!! אשריך!! עשית דרך ומדהימה ועדיין.
נכון, טוב לזכור איפה היינו ואיפה אנחנו היום, עולם אחר של החלמה...
בא נתמקד יחד ביום הזה, רק להיום נהיה הכי טובים שלנו, ננקה את הנשמה ונכנס לפורים צחים בעזרת השם.
רק להיום. יחד

זמן ליצירת דף: 0.67 שניות

Are you sure?

כן