ברוכים הבאים, אורח

מתחיל את המסע בפעם הראשונה
(0 צופה) 

נושא: מתחיל את המסע בפעם הראשונה 14274 צפיות

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 9 חודשים #124443

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים.. מאוד מזדהה עם הדברים..

כישלון גדול יצר רצון לברוח לתאווה ולהשתמש, הצלחה גדולה גרמה לרצון לחגוג אותה כראוי ולהשתמש..

כמו שאני לא יכול להתמודד עם ההרגשה הרעה שאופפת אותי במשך זמן, גם אינני יכול להתמודד ולהכיל רגעים של התעלות גדולה והצלחות. אולי ממקום שאני חושב שלא מגיע לי.. אז להוריד את עצמי למטה.. לא יודע.. לא סגור על זה.

אוהבים ותודה על השיתוף! שיהיה המון בהצלחה ושתישאר בנקיות בע"ה עד ביאת משיח צדקינו אמן.

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 9 חודשים #124460

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

אשריך עשר שמעון היקר
ל"ט זה בהחלט מספר עם הרבה משמעות,
אהבתי את הדבר תורה שהבאת,
ניקיון בשבילי זה בהחלט מתנה חיונית ומוסתרת, כמו טל.

הזכרת לי משפט שאומרים בקבוצות של 'אלכוהוליסטים אנונימיים' בשם סופר ידוע: "זה הבעיה עם שתיית אלכוהול חשבתי לעצמי בעודי מוזג לעצמי עוד כוסית, אם משהוא רע קורה - אני שותה כדי לשכוח, אם משהוא טוב קורה - אני שותה כדי לחגוג, ואם כלום לא קורה - אני שותה כדי לגרום למשהוא לקרות"...
מזכיר לי מאד את דפוס הפעולה שלי עם התאווה..

שנזכה לעוד יום נקי ומחובר בעזרת אבינו אוהבנו. אמן.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 9 חודשים #124464

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום
פנימה כתב on 27 יוני 2020 23:42:

הזכרת לי משפט שאומרים בקבוצות של 'אלכוהוליסטים אנונימיים' בשם סופר ידוע: "זה הבעיה עם שתיית אלכוהול חשבתי לעצמי בעודי מוזג לעצמי עוד כוסית, אם משהוא רע קורה - אני שותה כדי לשכוח, אם משהוא טוב קורה - אני שותה כדי לחגוג, ואם כלום לא קורה - אני שותה כדי לגרום למשהוא לקרות"...

אהבתי!

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 9 חודשים #124512

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום

יום 41 מ'א
אם,
היום היה יום שרובו דפוק בוקר הוצרכתי לטפל בהרבה דברים הייתי באזור משרדי במרכז העיר וזה אף פעם לא טוב, מנסה להתגבר, להתמקד אבל קשה קשה בקיץ במרכז העיר.... 
בבוקר הילדים לא הרגישו טוב,(ומיד מתחילים לפחד על קורונה....) 
הייתי חייב לרוץ והפסדתי שחרית, 
בקיצור חשבתי לפחות צהריים יהיה טוב ,
אבל אז אני מוצא את עמצי עושה דבר שלא עשיתי הרבה זמן....
משוטט 
נוסע נוסע ונוסע לשכונות רחוקות מחפש מוריד מבט, מנסה להקשיב למשהו להעסיק את הראש ושולח מבט שני, וכ'ז בערב ל'ט (נכתב ברמיזא לחכימא) 
ולא יודע מאיפה זה בא ולאן זה הולך...
נס גלוי ששלחתי הודעות לחבר ודיברתי עם מתרפא היקר,
פעם ראשונה שאני מרים טלפון בשעת מצוקה כזאת והיתה שיחה מדהימה מלאה תוכן מצאנו הרבה מן המשותף אבל הכי טוב היה פשוט לשחרר את זה,
מקוה ששהקריז הקטן הזה יעבור בשלום,
" אם אבא באהל ביתי אם אעלה על ערש יצועי" 

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 9 חודשים #124516

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

אסירות תודה שזכיתי לשיחה הזאת ממך שכן הצלת אותי בדיוק אחרי מעידה של 5 דקות באתר קניות בקטגוריית הלבשה תחתונה של נשים... 
השיחה ממך הוציאה אותי מהריכוז העצמי ומעצמי.. 
עזרת לי לחזור הביתה ישירות מהעבודה ולא לסוע לשוטט בעצמי. 

הגעתי הביתה והראש מתחיל לדפוק לקחת תטלפון של אישתי ולהיכנס לאתרים שאסור לי להיכנס אליהם..

הראש אומר לי שגם ככה פעלתי היום על תאווה באתר הראשון שלא ממש ראיתי משהו בכלל.. אז כבר לאפס את הספירה המשנית לגמרי ולפחות לראות דברים..

אין לי אפילו כוח לעדכן בשרשור שלי מקווה שאמצא את הכוח אח"כ..

אוהב אותך ותודה רבה על הזכות שהענקת לי היום לדבר איתך.

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 9 חודשים #124742

• עשר שמעון
  • דירוג פלטיניום

יום ארבעים וארבע, 
ד"ם....
היום היה דווקא טוב, 
'היום' למעט הלילות,,,,
בלילה שלפניו (שלישי בלילה) מעדתי, 
נכנסתי דרך הטלפון של אשתי לאתר מסוים שידוע לי שרימון לא חוסם אותו,
ולשניה הרגשתי את הריגוש הארור הזה הרטט וההתרגשות, ראיתי כמה תמונות הראש השתולל הגוף התעורר, 
נס !!!
נס גלוי שהצלחתי לסגור ולעדכן את החסימה שתחסום את האתר הנ"ל,
מעצבן כי זה אחרי יום די טוב ותקופה טובה יחסית 
אבל כשאני חושב על זה התקופה עכשיו היא טובה רק חיצונית זאת אומרת אני לומד תורה מטפל בעניני פרנסה ובסה'כ מתפקד בסדר, אבל אבד לי קצת החיבור הזה לה' שהיה חזק בתחילת המסע,
מתפלל לחזור לשם ולשוב לבקר בהיכלו,
בקיצור אולי זה גם הסיבה שכתבתי חזק היום בפורום.... 
אבל הוצאתי את הדברים ושוחחתי על זה עם חבר, ברוך ה' מרגיש יותר טוב, 
מודה על העבר וצועק על העתיד.... 
"שמרני כאישון בת עין בצל כנפיך תסתירני "

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 9 חודשים #124806

• עשר שמעון
  • דירוג פלטיניום

עוד יום, עוד שעה, 
נקי בחסדי ה' 
הגל בעיצמו אבל מקווה ששוקט קצת, 
היום מצאתי את עצמי בודק את גבולות החסימה שיש לי באינטרנט,
מוריד אפליקציה מסוימת שנכשלתי בה בעבר, ומיד מוחק. מוריד עוד דבר ומעדכן את החסימה, בקיצור יום של מעידות וקימות,מנסה לשחרר מנסה ללמוד אבל המ וחין לא עובדים והראש מתפזר, 
בבית מפזר עודף חיוכים לפצות על הריקנות שבלב והלב אינו נמשך אחר הפעולה החיצונית....  
פחות חיבור באופן כללי, 
מפחד משחיקה,
מבקש מה' השיבני אליך ואשובה, 
"ה' עזי ומגני בו בטח לבי ונעזרתי ויעלז לבי"

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 8 חודשים #124933

• עשר שמעון
  • דירוג פלטיניום

תודה משתוקק, 
מעריך את ההשתתפות שלך במסע,
לא מרגיש טוב כל כך היום, ובזמנים אלו כל מיחוש קטן גורר לחצי קובי"ד, זוגתי ברוך ה' בעלת אחריות גדולה וכגודל האחריות גודל הלחץ.... 
שבת היתה בסדר חוץ מזה שלא הרגשתי ממש טוב  (לא ממש קשור לתסמיני קורונה יותר כאב שינים פתאומי שלא נתן לי לישון בלילה)
לא ממש ישנתי בלילה,
בצהרים יצאתי עם הילדים לגינה ומצאתי את עצמי מסתכל ולא מסתכל נלחם ונכנע, אני לא בטוח אם הצלחתי או כשלתי דבר אחד אני יודע העיסוק בלהסתכל מעסיק אותי, 

בשבת אחה'צ מצאתי ספר קריאה של אחת מקורובת משפחתי היון שם תיאורים מינים אמנם לא גרפיים אבל בהחלט מגרים קצת, ואני מוצא את עצמי מתקשה להוריד את הספר מהידים...
כמובן שזה לא מרגיש טוב, 
בכלל אני חוזר קצת להתעסק אצלי במחשבות ה'מי אני' ו'מה אני' 'ומה התכנית' במקום לדבוק ולעשות פעולות טובות שאני יודע שהם עוזרות לי ולסביבה שלי, 
מתפלל להתחיל לפעול ולהתחבר בחזרה לה' 
ושיתקיים בי הפשוטו של מקרא בתפלת ישעיהו נביאנו

"לא ייעף ולא ייגע אין חקר לתבונתו נתן ליעף כח ולאין אונים עצמה ירבה" 

נ.ב משתוקק תודה על המחמאה אבל לצערי מחמאות כאלה מוציאות ממני בעיקר כוונות של 'לא לשמה' .... לצערי עדיין אינני יודע (בשלב זה) לקחת מחמאה כפשוטה  אלא מכניס אותה ישר לקנאה תאווה והכבוד שלי, בעז'ה יום אחד זה ישתנה

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 8 חודשים על ידי עשר שמעון.

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 8 חודשים #125068

• עשר שמעון
  • דירוג פלטיניום

יום החמישים
מרגיש צורך לכתוב פוסט דרמטי, שינתח את המשמעות עמוקה של יום החמישים נ' שערי בינה, מלכות שבמלכות, יובל, דרור בארץ וכו' וכו' וכו' 
במקום אני מעדיף לכתוב פשוט היום,
כמו שכתבתי בתחילת דרכי כאן,
תודה לך ה' על חמישים ימי נקיון שבהם לא אוננתי,
לא ראיתי פורנו,
ואף יותר מזה שיניתי כמה דפוסי התנהגות שלי שהיו קבועים איתי במשך שנים, הפסקתי להכנס למיטה עם הסמארטפון (דבר שלא הצלחתי להגמל ממנו שנים...) מיעטתי מאוד מאוד מבריחה לסרטים, (ואם פה ושם אז זה בעיקר עם אשתי מה שמוציא את אלמנט הבדידות והבריחה מזה) 
באופן כללי התחברתי הרבה יותר למה שאני עושה ופועל,בעיקר בחלק ה'סור מרע' ובהתחלה גם יותר ב'עשה טוב' 
בתקופה הקצרה הזאת של 50 יום עברו עלי כמה מצבים נדדתי בין מדינות עברתי בידוד ועוד כמה אירועים... 
אני סובל קצת משאיפות מודחקות שהם גבוהות מידי (בלע'ז פרפקציוניזם) ולכן לא ממש יכול להנות מההשג, כי אחרי הכל אני לא במקום שבו אני רוצה להיות ואף רחוק ממנו מאוד, 
אבל חז'ל קבעו לנו את אופן התפילה שלנו כ'מודה על העבר וצועק על העתיד' ולכן אני מודה לך ה' על הימים האלו, וצועק ומבקש על העתיד, 
אני צריך יותר חיבור! יותר קרבה! חייב להיות יותר פעיל! לעשות בידים את מה שהמוח אומר,(אם תרצו להצליח סוף סוף בחיים שלי לשלב את תפילין של יד בשל ראש....) להפסיק לחיות בתוך עצמי, להפסיק לברוח,
 'to live Life on Life's terms'
לדעת בארץ דרכך, 
לקראת החלק הבא במסע אני חייב להתחבר יותר, להתחבר לאבא שבשמים! לבני אדם! למשפחה! לעצמי,
"בכל דרכיך דעהו והוא יישר ארחתיך "   

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 8 חודשים #125238

• עשר שמעון
  • דירוג פלטיניום

יום 55

מרגיש כמו ציון דרך מסוים, החשיבות בציוני דרך היא ההזדמנות לעצור, ולו לרגע אחד, ולנסות לסכם,לסדר,באו ונחשוב חשבונו של עולם,

אול העצירה הזאת עם המחשבה הכרוכה בה לא ממש עולה עם 'רק להיום', מה יתן לך ומה יוסיף ניתוח עצמי ומצבי הרי קודש הקדשים הוא הנקיות של היום ותו לא,

אולי,

ואולי לא.

אני נקי באוננות ומפורנו חמישים וחמש יום בעזרתו יתברך ואלמלא הקב'ה עוזרני איני יכול לו,

היו לי כמה מעידות קטנות בדרך,כמה הסתכלויות כמה שיטוטים,כמה פעמים בדקתי את גבולות הסינון שלי... אבל ברוך הוא וב'ה שמו אשר לא נתן למוט רגלי,ונשראתי בצד הנכון של הגדר!

אז למה אני לא שמח, למה אני לא מאושר,

לפעמים נראה לי (וידוע לי שאני לא הראשון שכותב על זה) שקודם 'תקופת הנקיות' יכלתי להיות הרבה יותר קרוב לה',

יותר פעיל יותר מספיק, ולמה זה אני מרגיש עכשיו תקוע בכל שאר שלבי החיים, וכאילו הדבר היחיד שאני מצליח לעשות זה להשאר נקי, אבל יחד עם הנקיות הלכה לה האנרגיה הלכה לה ההתלהבות, ההתפעלות, וההתרגשות,וסתם אני כמו מכונה ,נקי היום, יבש אתמול ,מהרהר כמה זמן זה ימשך עד הנפילה...

אני מתגעגע לנאיביות של התקופה הקודמת,

לזמנים שאמרתי לעצמי 'זהו עשר שמעון אתה כבר מחוץ לזה יצאת מזה ולעולם לא תשוב לכסלה' אולי זה היה נאיבי מצידי, אולי זה לא ממש עזר לי להשאר נקי,

אבל הרגשתי הרבה יותר חי, עכשיו אני יושב וסופר ימים כאילו זה התכלית החיים,

אני לא מצליח להכניס את ערכי הנקיות ואת הכלים שאני מקבל כאן לשאר תחומי החיים,

לא מרגיש חיבור לה' לא מרגיש חיבור למשפחה, לחברים, לאף אחד, יושב לי מתבודד בחלל הפנוי והמעיק שנמצא אצלי בראש,

נכון שאני קצת מלמד זכות על עצמי ,"הימים האלה הם לא רגילים" "הקורונה וגרורותיה עם כל שידוד המערכות שהיא מביאה", "השינוים במהלך הסדיר והתקין של החיים", ובכלל כל סדר היום והחיים שהשתבשו, ועוד הרבה סיבות,

אבל אז נזכר שרק לפני חודש וקצת בתחילת דרכי כאן, גם היתה קורנה, גם הייתי בלי סדר יום רגיל, ואפילו הייתי במקום זר ורחוק ובכל זאת היתה לי הרגשת חיבור מדהימה,

אני צריך לעשות חשבון נפש אמיתי,

לא רק להשתפך ןלחרטט כאן בפורום.... אלא לנסות לראות באמת מה עבד אז שלא עובד עכשיו, למה אני סחוט מכל רצון להצליח בכל תחום של החיים, למה אני לא מנצל את הימים האלה את הפוטציאל שבי, את הרצון שלי לקרבת ה', את הרצון שלי להתפלל,ללמוד ,לפעול ולהתקדם בכל עניני חיי בבני חיי ומזוני,

אולי באיזשהו מקום התייאשתי והזנחתי לאחרונה את כל התחומים האלה,

הסתפקתי בהרגשה הטובה שלי כל בוקר שאני מסמן באתר 'תודה לא-ל אני נקי', אולי ההרגשה הטובה הזאת בעצם קצת משקרת לי ואומרת לי שהנה אתה מתקדם אתה מצליח אתה פעיל, ודייקא דרך אותה הרגשה אני הולך ומזניח את כל שאר תחומי החיים,

אני מתפלל לפניכם חברי!

להתחיל לנסות להפנים את יסודות המאבק לנקיות לתוך שאר התחומים של החיים, להתחיל לחוות את החיים כמו שהם באמת! להפסיק לברוח,להפסיק לטייח, להסתכל לכאב ולמציאות בעיניים ולחיות אותה כמו שאמר אותו קדוש "במקום שקשה לעבוד דרך מכשול מוכרחים לעבור דרכו" (ביידיש זה יותר טוב "מוז מין אריבער...או "לכתחילה אריבער" ויש לדון בהבדל בין השניים ואכמ'ל...)

"כי בך ארוץ גדוד באלוקי אדלג שור"

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 8 חודשים #125242

• PU DECKUF
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • חבר קבוע

אני מאוד מתחבר למה שכתבת, אני חושב שזה בסוף האתגר של כל הגמילה וההתמכרות, זה שינוי עצמי שאני חייב לעבור בכל תחומי החיים שהזנחתי וברחתי מהם, כדי  שייכנס תוכן אחר אמיתי במקום הרגשות והפגמים שמובילים אותי ישר אל ההתמכרות פעם אחר פעם, ואז הספירה תהפוך לחסרת משמעות באיזשהו שלב.
בכל אופן Well Done  ובהצלחה!

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 8 חודשים #125244

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום
וואו...
מדהים.. מדהים..

אני בדיוק בעוד יום כזה.. מהרהר לעצמי.. חושב..

קצת נשאר בניתוק מבחינת התכנית, לא כ"כ מתקשר לשתף כי אני לא כ"כ יודע מה..

אני בדיוק במקום שאתה מתאר ואף יותר קיצוני משם..

כתבתי כאן תגובה ארוכה.. בסוף מחקתי אותה והעברתי אותה ליומן המסע שלי.. אבל תדע שהיא בהתחלה הייתה כתובה כאן.. כתגובה לך..

מאוד מזדהה עם מה שכתבת. מאוד.
ממש כאילו כתבת אותי ואת מחשבותיי...

אוהבים ותודה על השיתוף עזרת לי מאוד

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 8 חודשים #125282

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

בגדול מה שמקובלנו מותיקי התכנית הוא, שבעצם התאווה שימשה סוג של פתרון למצוקות שלי. סם שאיתו איכשהו הצלחתי לתפקד. כשאני מפסיק עם התאווה, כבר אין לי לאן לברוח, אבל מצד שני עדיין לא מצאתי פתרון אחר למצוקות שלי. הבעייה האמיתית והעמוקה, שבגללה ברחתי כל פעם לתאווה, עדיין לא נפתרה. לכן, יכול להיות שאני סובל מאוד מבחינה רגשית אפילו יותר מאשר בזמן השימוש בתאווה, בהם הייתי הגיבור הכובש את יצרו, לפחות לפעמים, והיה את המעגל המסעיר הזה של עליות וירידות. כשירדתי מרכבת ההרים, פתאום נהיה מדכדך, אפור ומשעמם.

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 8 חודשים #125294

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום
טהרני כתב on 13 יולי 2020 07:17:

בגדול מה שמקובלנו מותיקי התכנית הוא, שבעצם התאווה שימשה סוג של פתרון למצוקות שלי. סם שאיתו איכשהו הצלחתי לתפקד. כשאני מפסיק עם התאווה, כבר אין לי לאן לברוח, אבל מצד שני עדיין לא מצאתי פתרון אחר למצוקות שלי. הבעייה האמיתית והעמוקה, שבגללה ברחתי כל פעם לתאווה, עדיין לא נפתרה. לכן, יכול להיות שאני סובל מאוד מבחינה רגשית אפילו יותר מאשר בזמן השימוש בתאווה, בהם הייתי הגיבור הכובש את יצרו, לפחות לפעמים, והיה את המעגל המסעיר הזה של עליות וירידות. כשירדתי מרכבת ההרים, פתאום נהיה מדכדך, אפור ומשעמם.

פשוט מדוייק... בדיוק כך זה מרגיש

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 8 חודשים #125319

• עשר שמעון
  • דירוג פלטיניום

רעש      vs    קול

רבש"ע,

יצרת אותי,בראת אותי אף עשיתני,

הנחת אותי בגוף עכור,בחשק זר,בחמדות ובתאוות,

בכלי שבור,בכלי שתמיד רעב,

וכל גופה של לעיטה זו היא השתקת הקול הקורא,

הקול המכאיב הזה שמהדהד ומהדהד,

יראתי מהביט בו,

אני בורח מהקול הזה,

מסתתר ממנו,

רק להשקיט,ולהתשתיק  את הקולות עד שיחדלון,

אבל לא מצאתי את כפתור ההשקטה,

מצאתי את הקול שיודע להגביר את הרעש שמנגד,

להגביר את הרעש הנגדי כל כך חזק עד שלא אשמע את הקול ההוא,

להדליק משהו, לראות משהו לשמוע משהו,לקרוא משהו,לצפות במשהו,לשתות משהו...

וכל דבר שיעשה רעש חזק העולה על הקול,

ואחר הרעש אחר האש,

קול (בדממה) אנכי שומע,

הקול הזה זועק את כשלוני,

את המרחק ההזוי בין שאיפותי להוויתי,

את האוממלות שבנשמתי,

מי אמר בכלל שזה קול טוב?

מי אומר שטוב לשמוע אותו בכלל?

אולי זה בכלל קול יאוש,קולות לעג,ליצנות אחת גדולה,

לועגת לי, למצב שלי, לנסיונות העלובים שלי,

אני שונא את הקול הזה!

אבל מה אני בלעדיו?

זה הקול שלי,

הקול הבא מאותה בת קול היוצאת בכל יום,

,

"קולי קולות יחדלון בעת שירי יגדלון"

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 8 חודשים על ידי עשר שמעון.
זמן ליצירת דף: 0.84 שניות

Are you sure?

כן