ברוכים הבאים, אורח

מתחיל את המסע שלי
(0 צופה) 

נושא: מתחיל את המסע שלי 2914 צפיות

תגובה: מתחיל את המסע שלי לפני 3 שנים, 8 חודשים #125834

• הרוצה בחיים
  • רצף ניקיון נוכחי: 112 ימים
  • דירוג כסף
ב"ה נקי כבר 21 יום!!
3 שבועות שלמים שלא שז"לתי
לא הכל היה מושלם כי כן נכנסתי כמה פעמים במתכוון לראות דברים לא צנועים בשבוע שעבר. אבל עדיין כבר 3 שבועות שלא נפלתי לגמרי זה תקופה ממש יפה שאני לא זוכר מתי הייתה הפעם האחרונה שלא נפלתי במשך תקופה כזאת.
ברוך ה' הימים האחרונים עברו יותר בקלות אחרי הקריז של שבוע שעבר.
מודה לכולם על העצות והתמיכה
אני יודע שיש לי עוד מה לשפר ולאן להתקדם גם בתחום של חיזוק ההגנות וגם בתיקון הפגמים שלי.
מקווה שהקב"ה ישלח לכולנו כוחות להמשיך להתקדם ולעובדו בלבב שלם מתוך שמחה

תגובה: מתחיל את המסע שלי לפני 3 שנים, 8 חודשים #125848

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהביםםם אח יקר!! לא פשוט בכלל ולא מובן מאליו!!

הימים הראשונים הם ההכי קשים! נורמלי לגמרי הקריז שאתה מתאר.. ולצערינו גם פעולות על תאווה - מעידות.

ההחלמה הארוכה שלי מלווה בהמון המון מעידות שבהחלט משפיעות על כל התהליך וההתקדמות שלו.. אבל זה לא נפילה בפועל. זה הבדל של שמיים וארץ.

אוהב אותך אחי מזדהה עם הקושי! הייתי שם. אני שם עדיין כל כמה ימים / שבועות.

תהיה חזק תעשה פעולות תישאר מחובר. מתפלל עבורך שתצליח לעבור את התקופה הזאת של הקריזים הקשים שהמסך יורד וההרגשה היא שאי אפשר לחיות בלי זה.

אוהבים!

תגובה: מתחיל את המסע שלי לפני 3 שנים, 8 חודשים #126077

• הרוצה בחיים
  • דירוג כסף

תודה לך ה'!! נקי כבר 25 ימים!!!
אז אחרי שהיימים האחרונים עברו די בקלות בלי התמודדות עם התאווה, ידעתי שמתי שהוא זה יגיע.
האמת שאפילו קצת חיכיתי לזה.
בפעם האחרונה שהייתה לי התמודדות אומנם לא נפלתי אבל כן היו מעידות ולגמתי לא מעט. אז קצת חיכיתי שיבוא לידי ניסיון כדי להראות לעצמי שאני מסוגל לעמוד בו...
בדרך כלל אנחנו אומרים "ואל תביאני לידי ניסיון..." וברור גם שכל החכמה זה לעשות את הפעולות הנכונות כדי שלא לבוא לידי מצב של ניסיון שאנו עלולים ליפול בו(לדוגמא סינון של הפלאפון) 
וכך גם השתדלתי לעשות. אבל ברור לי שמתי שהוא הניסיון היה מגיע ורק חיכיתי לראות איך אתמודד איתו...

ב"ה מקבל כוחות מקריאת הודעות של חברים אחרים בפורום ועל הדרך שלהם להתמודד עם התאווה(מתרפא לדוגמא)

אז היום בא אלי קצת רצון(לא קריז רציני) לשוטט קצת ולחפש סרטונים לא צנועים. ב"ה הצלחתי לוותר ואפילו לא נכנסתי לחפש.

מתפלל לאלוקים שייתן לי כוחות להמשיך להתקדם ולהישאר נקי

שבת שלום לכולם

תגובה: מתחיל את המסע שלי לפני 3 שנים, 8 חודשים #126278

• הרוצה בחיים
  • דירוג כסף
30 ימים נקיים! תודה לך ה' החסדים שאתה עושה איתי!!!

אני לא יודע מתי הפעם האחרונה שהייתי נקי כל כך הרבה זמן אבל מה שבטוח עבר הרבה זמן מהפעם האחרונה שזה קרה
מרגיש קצת סימלי להגיע לציון דרך משמעותי כזה דווקא ביום הזה של טו באב.
קראתי באיזשהו מקום שזה יום שמסמל חיבור
1.בני ישראל לקב"ה כשהפסיקו למות במדבר 2. הותרו להתחתן בשבט בנימין אחרי מעשה פילגש בגבעהועוד דוגמאות שאין כאן המקום...
אולי גם בשבילי זה מסמל חיבור והתקרבות לה'...
אז נכון הימים האלו לא עברו חלק והיו מעידות גם השבוע, למרות שלא היה לי קריז או משהו כזה. סתם רצון לשחרור...
בגלל הקורונה אני די בודד בעבודה מה שגורם לי להרגיש עוד יותר את הכמיהה להתחתןוייתכן שזה גורם לי לרצות "להתנחם" בקתת תאווה
אבל ברוך השם בניסי ניסים ה' שמר עלי נקי(קיבלתי שיחה מאחי כשאני באמצע לצפות בסרטונים לא צנועים)

מקווה בעז"ה שאצליח להתקדם עוד יותר ולא למעוד בסרטונים לא צנועים

תודה לכם ולאתר הזה שבסיעתא דשמיא ובעזרתכם אני מצליח להתקדם ולהישאר נקי

תגובה: מתחיל את המסע שלי לפני 3 שנים, 8 חודשים #126281

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים אחיייי!! כל הכבוד על ההישג ועל הדרך!!

מתפלל עבורך שתזכה לעוד הרבה ימים נקיים ומפוכחים!!

מזל שאלוקים שלח לך את אחיך שיתקשר באמצע.. גם אותי הוא הציל ככה המון פעמים.. אבל זה לא מחזיק לנצח. אל תסתמך על זה!

תיכנס תשתך תכתוב תתקשר לחברים. אל תישאר לבד מול זה... זה חזק מאיתנו..

אוהבים

תגובה: מתחיל את המסע שלי לפני 3 שנים, 8 חודשים #126466

• הרוצה בחיים
  • דירוג כסף
35 ימים נקיים! איזה מספר מדהים!!
אני כותב את זה בעיקר לעצמי כדי להתחזק ולקבל כוחותלמרות שאני לא במצב של קריז, יש לי קצת קושי בימים האחרונים.
פשוט באלי לשכוח, מהדאגות מהחוסר סיפוק שיש לי, מהבדידות, ולברוח לצפייה בתמונות לא צנועות שתקבל אותי בזרועות פתוחות כמו שאני.
אני שואל את עצמי למה לא בעצם?
יש לי 2 תשובות כרגע:
1. זה אסור- אני משתדל לקיים את ההלכה בלי פשרות
2.אני רוצה להגיע נקי לנישואין-לא רוצה להגיע למצב שאני נשוי וממשיך להסתכל אחרות
בניגוד לחברים אחרים פה שחוו את ההתמודדות בצורה הרבה יותר קשה וראו איך היא ממש הורסת להם את החיים אצלי זה לא כך.

אשמח לשמוע מכם סיבות נוספות למה כדאי לי לא ליפול

תודה על כל התמיכה

תגובה: מתחיל את המסע שלי לפני 3 שנים, 8 חודשים #126503

הרוצה בחיים!! אגכן הגעת למספר יפה:) תחזיק חזק אח יקר!!
אצרף לכאן סיבות למה לא כדאי ליפול שכתבתי אצלי ביומן וצירפתי אותם מאתרים ומחקרים שונים, מקווה שיהיו לעזר:
הפורנוגרפיה וחסרונותיה:
1.מערכת היחסים והזוגיות עם האישה נפגעת (כנל בדייטים, הצורה שאנחנו ניגשים לבחורה ששידכו לנו).
2. כל הפוטנציאל הגלום שבך, לא באמת מגיע לידי מימוש ובמקום זאת מושקע בפורנ' שגוזלת המון אנרגיה ופוטנציאל מהאדם.
3. זה פשוט כמו סמים, וזה מעוות את המוח (כפשוטו מעוות, מוסבר בסרטון הסברה באנגלית).
4. אתה נהיה חיה. בתת מודע אתה נותן לגיטימציה להתנהגות פראית ורעה (הניצפת בפורנו).
5.התעשייה מתעללת באנשים בכדי לספק פורנוגרפיה.
6.הביטחון העצמי שלך יורד!!! למה? קשה לךלבטוח בעצמך, אתה מחזיק את עצמך כלא יציב, לא בטוח!
7.חרדות חברתיות -מופרשים חומרים בעת ההתמכרות והצריכה הגורמים לחרדות!!
8.מקדם אלימות נגד נשים. אתה חלק מזה!
9.אתה נהייה אדם פחות יצרתי (חבל מאוד).
10.תחייה חיים אותנטיים וכנים. בלי לשקר לך ולסביבה יותר.
11. כשאתה צופה אתה נשלט ולא שולט. אתה פשוט עבד כשאתה נופל.
12.אתה כל כך תתחרט...ואין להוסיף..
13.אתה גורם צער!! ממש צער לשכינה ולה' שתמיד, אבל תמיד מעניק לך טובות!
14.אחרי הניסיון שעכשיו עומד לך בפתח, יש אור גדול שמחכה לך. 'ויהי ערב' - ניסיון, ומיד 'ויהי בוקר' - האור'.
15.פורנוגרפיה פוגעת לך באינטליגנציה.
16.הנפילה תוביל להלקאה עצמית וירידה בערך העצמי שלך.
17.אם תתגבר, תחיה חיים ללא אשמה, ללא חרטה..תהיה שלם עם עצמך!!
18.עמידה בניסיון תגרום לעצמך לסמוך על עצמך. תבין שיש לך מילה!!
19. כנות שלמה ואמתית עם אשתך!! (שווה לדעתי המון!)
20.אפילו עם פעם אחת האדם נופל, כל הסעיפים האלו חלים עליו...

תגובה: מתחיל את המסע שלי לפני 3 שנים, 8 חודשים #126642

• הרוצה בחיים
  • דירוג כסף

נפלתי לפני יומיים:disappointed_relieved:
לא כתבתי עד עכשיו כי לא היה לי פנאי לכתוב בצורה רצינית.
הדבר הכי עצוב זה שאחרי תקופת נקיות כל כך ארוכה(37 ימים- לא זוכר מתי הייתה לי כזאת), אני אפילו לא הייתי עצוב מזה....
אני חושב שזה נובע מזה שאני מקבל את הנפילות שלי ותולה את זה בכך שזה בגלל שאני לא נשוי ובאמת אין לי שום כיוון חיובי לנווט אליו את הכוחות האלו.
אני לא יודע אם אני משקר לעצמי או לא אבל באמת ממש קשה לי להגדיר את עצמי כמכור, אני יודע שלכולם זה קשה פשוט אני חושב שבמקרה שלי זה לא נכון...
אף פעם לא עשיתי איזשהי פעולה קיצונית על התאווה ובניגוד להרבה חברים פה אני לא מרגיש איך התאווה הרסה לי את החיים. ברור שאני ממש רוצה להפסיק אבל זה לא מגיע אצלי ממקום של הרגשה של אובדן שליטה על החיים כמו שחלק מהחברים פה מתארים אלא יותר ממקום שאני לא רוצה לחטוא בחטא כל כך חמור ובנוסף רצון להגיע לנישואין כשאני זך וטהור

אני יודע שמייעצים פה לחברים לא להתחיל להיפגש לפני שמגיעים לתקופת נקיות ארוכה אבל כמו שתיארתי קודם אני ממש מרגיש שאצלי זה לא נובע מהתמכרות אלא יותר ממקום של תאווה- שיותר מתבטאת בזמנים של שעמום

אני לא יודע איך לדעת אם התחושות שלי באמת אמיתיות או שאני סתם משקר לעצמי. אם אני באמת מכור אז ההבנה הזאת היא שלב קריטי בהחלמה. אשמח לעצות שלכם כדי לדעת איך אפשר לברר את הנקודה הזאת...

טוב, אחרי כל הלבטים קצת תודות.
תודה לה' ייתברך על שזיכה אותי ב 37 ימים של נקיות!!! מעל חודש שבו לא הוצאת ז"ל
היו מעידות ופעמים שנכנסתי לצפות בתכנים לא צנועים(לא פוי') אבל ב"ה היו גם וויתורים ופעולות החלמה וב"ה אני שמח בזה!

תודה לכל החברים פה על כל העצות ועל כך שהיה לי מקום להיכנס אליו ולשאוב כוחות מהתמודדיות של אחרים.
אני רואה איך חברים פה מתמודדים בגבורה עם ניסיונות קשים משלי וזה נותן לי כוחות להצליח בהתמודדות שלי.

דבר נוסף, ניכנסתי לתקנון של אתגר 90 הימים וראיתי שגם צפייה במתכוון באתרים לא ראויים נקראת נפילה ולא רק נפילה של שז"ל.
בעז"ה מתכוון לקבל על עצמי לקבל את האתגר בצורה כזאת כדי שבעז"ה אזכה להגיע לנקיות אמיתית!!

תגובה: מתחיל את המסע שלי לפני 3 שנים, 8 חודשים #126643

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 497 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום רב
כל הכבוד על תקופת הנקיות.
תנסה לכתוב מה עשו לך השימושים מהרגע שהתחלת.
האם ניסית להפסיק ולא הצלחת?
במה זה פגע בך

תגובה: מתחיל את המסע שלי לפני 3 שנים, 8 חודשים #126644

• הרוצה בחיים
  • דירוג כסף

זאת בדיוק הבעיה אני לא מצליח למצוא איפה זה פגע בי.
מעבר למחשבות ילדותיות של שכר ועונש שאני לפעמים מרגיש חוסר בסיעתא דשמיא לאחר נפילה. אני קורא לזה ילדותי, כי זה פשוט לא עובד ככה הקב"ה לא משלם במזומן על כל מעשה שאנחנו עושים אבל בהרגשה שלי אני לפעמים מפרש את הדברים בצורה כזאת...

זה שאני פה באתר זה כנראה הוכחה שאני מנסה להפסיק ולא כל כך מצליח.
בהרגשה שלי אני לא מוכן להתאמץ מספיק....

תגובה: מתחיל את המסע שלי לפני 3 שנים, 8 חודשים #126645

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 497 ימים
  • דירוג פלטיניום

אשתף אותך במה השימושים פגעו בי:
לא יכולתי ליצור קשר זוגי, לכן התגרשתי
חיי המין שלי עם בת הזוג נפגעו קשה
התנתקתי מהילדים, לא יכולתי ליצור איתם קשר עמוק
רבתי עם משפחתי  - אמא, אחים. 
בעבודה הייתי מאד עצבני, ופגעתי ברבים מעובדי ועמיתיי.
ועוד ועוד....
הסיבה העיקרית לנ"ל היא שלא טיפלתי בבעיות השורש שלי, אלא מצאתי את הפתרון בשימושים. מצאתי לעצמי דרך לברוח מעצמי, כמה דקות של עונג, ולאחריהם הרגשה עוד יותר קשה של בושה ואשמה.
בשנתיים האחרונות, מאז שהצטרפתי לתוכנית 12 הצעדים, אני כבר לא בורח לשימושים. פתאום אני צריך להתמודד עם הבעיות שלי, שצצו לי מול הפרצוף.
למשל, כשאני בחרדה מבעיות בעבודה, שוב אין לי את השימוש שאליו אני יכול לברוח, וצריך להתמודד.
איך מתמודדים?
ואו, כמה זה קשה. צריך לשנות דפוסי חשיבה, שהשתרשו אצלי במשך עשרות שנים.
הבשורה הטובה היא שיש מתנות בדרך:
היחסים עם בת זוגתי השתפרו פלאים
היחסים עם ילדיי מעולם לא היו טובים יותר
אני בתהליך של פיוס עם אחיי.
הכרתי חברים לנפש בתוכנית 12 הצעדים עם בעיות דומות לשלי, אני יכול לדבר איתם,להתייעץ ולייעץ.
והכי חשוב - אני מנסה להתמודד ולפתור את בעיותיי העמוקות ביותר.

מייעץ לך לא להתמודד לבד, להצטרף לתוכנית 12 הצעדים, להשתתף בקבוצות, לקחת ספונסר. לבד אנחנו, המכורים, לא יכולים להתמודד למול התאווה.

שיהיה בהצלחה רבה

תגובה: מתחיל את המסע שלי לפני 3 שנים, 8 חודשים #126646

• פלימו

הרוצה בחיים היקר.
מאוד מזדהה עם דברים שכתבת, יש לי תחושות מאוד דומות. מנסה לחפש על איזה קשיים אני מנסה לפצות למרות שזה מרגיש לי כמו סתם תאווה חסרת אונים של רווקים (אני יודע שזה לא באמת נכון)

תגובה: מתחיל את המסע שלי לפני 3 שנים, 8 חודשים #126946

• הרוצה בחיים
  • דירוג כסף

ב"ה נקי כבר 6 ימים!!
לא כתבתי כאן בימים האחרונים אבל כל יום נכנסתי לקרוא ולהתחזק מחברים אחרים.
תודה לה' יתברך הימים עברו ממש בקלות וללא התמודדות מיוחדת.
המעידה היחידה שהייתה לי, קרתה אתמול בזמן שראיתי משחק כדורגל זיפזפתי קצת בטלוויזיה וראיתי שהיה שם איזה סרט(לא פוי') לא צנוע בלשון המעטה...
הרצתי קצת אחורה לראות את הקטעים ה"מעניינים".
תודה לה' שהצלחתי אחרי כמה דקות לוותר...
אחרי הנפילה האחרונה החלטתי שאני מקשיח קצת את מה אני מגדיר כנפילה. 
עד הנפילה האחרונה רק נפילה בשז"ל הייתי מגדיר כנפילה, אבל לאחר שראיתי את התקנון של אתגר 90 הימים וראיתי שההגדרות שם יותר מחמירות מזה.
ובנוסף לאחר בירור קצר עם עצמי,הבנתי שיותר נכון לי להגדיר צפייה בתכנים לא ראויים בכוונה בגלל שזה מה שמביא אותי לשז"ל בסופו של דבר וגם כי אני רוצה להיות נקי גם מזה ולא רק משז"ל
אני לא מגדיר את הצפייה הזאת כנפילה(מקווה שאני צודק) כי הטריגר הראשוני היה זיפזופ תמים בטלוויזיה שהדליק לי את הרצון. מקווה שאני צודק בהגדרות האלו שהגדרתי לעצמי.
אשמח לשמוע את דעתכם על הנושא

בברכת חודש טוב ונקי לכולם
ראשי תיבות שחשבתי עליהם כרגע
אני לפעולות וה' לישועות

תגובה: מתחיל את המסע שלי לפני 3 שנים, 8 חודשים #126956

• הלוחם613
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג כסף

הזיפזופ...
אוי... הזיפזופ...
כמה הוא הורג... 
כמה הוא נראה תמים...
אחי, אני מסכים איתך בכל מילה,
אני חושב שזה הכוונה שאומרים: "רשעים כחוט השערה", לא שאני חלילה וחס בא לומר שאנחנו רשעים, חלילה וחס, מפני שאם היינו כאלה לא אני ולא אתה היינו נמצאים פה כעת, אבל הכוונה בחוט השערה, זה מתחיל בזה, בזיפזופ הקטנטן השטותי הזה שאני בכיף יכול לוותר עליו, אפילו לפעמים אני סתם רוצה לפתוח אתר תעובה, לא כדי להיגרר לתאווה (ככה אני מספר לעצמי בכל אופן) אלא כדי ''לזפזפ'' שנייה אחת! לראות רק מה חדש, מסקרנות יעני...והאמת שאני בשנייה יכול לוותר על זה.
"כחוט השערה..."
אמרנו לא?
אוהב אותך המון.
מאחל המשך הצלחה.
מגניב לגמרי הר"ת שהבאת כאן על: אני לפעולות ודודי לישועות" ענק ענק ענק!
אוהב. תומך.
הלוחם613.

הלוחם613.

תגובה: מתחיל את המסע שלי לפני 3 שנים, 8 חודשים #126975

• הרוצה בחיים
  • דירוג כסף

הלוחם היקר, מאד מזדהה עם מה שתיארת פה.
המעידה האחרונה שהייתה לי לא הגע בכלל ממקום של תאווה חזקה.
פשוט הייתי כבר עייף והעברתי קצת ערוצים עד שהגעתי לתכנית שמהשם שלה הבנתי שיהיו שם דברים "מעניינים" ורציתי לראות מה אני "מפסיד"

אני חושב שזה חלק רציני מהעבודה שלי כאן, לסגל לעצמי הרגלים חדשים- כאלו שלא מביאים אותי לנפילה
כבר מאוחר בלילה? אתה עייף? לך לישון!!
ועוד כל מיני מצבים מיני אלו...
לדעתי זה התרומה העיקרית של הפורום בשבילי, להזכיר לי שני במלחמה ולא פשוט לזרום עם ההרגלים שלי...

שבת שלום וחודש טוב לכולם!

זמן ליצירת דף: 0.65 שניות

Are you sure?

כן